Skocz do zawartości

[Pospolite Ruszenie] Gramy? - (aktualizacja - CoD4)


Creator

Rekomendowane odpowiedzi

Call of Duty 4 - Modern Warefare

IP: port - 80.82.23.174:28960

serwer-158250-banner-v2.png

 

b_560_95_1.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Siemano!!

 

Sprawa jest prosta, mam serwer który w chwili obecnej się kurzy.

Parametry:

 

 

[TABLE]

[TR]

[TD]Transfer Miesięczny[/TD]

[TD]720 GB[/TD]

[/TR]

[TR=class: p]

[TD]Zegar procesora[/TD]

[TD]2 Ghz[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Pamięć RAM gwarantowana[/TD]

[TD]512 MB[/TD]

[/TR]

[TR=class: p]

[TD]Pamięć RAM możliwa (burst)[/TD]

[TD]1024 MB[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

 

 

Jako że serwer opłacony i nie jest w tej chwili mi potrzebny, może postawimy jakąś grę?

 

Z tych które testowałem:

Teeworlds - prosta gra a'la soldat, trochę szybko się nudzi, ale sporo typa gra.

QuakeWorld - klasyka ;) Nowe klienty upodabniają grę do okrojonego Q3, gdzie ściany są prostym kolorem i masz tylko celownik i mini HUD. Jedynie minusem jest brak kucania, reszta bardzo zbliżona do Q3. Konfig przygotowany, wystarczy że wcisnę start.

 

Jakieś inne propozycje?

Jest np OpenArena, czyli darmowy shooter na źródle Q3

 

Gry które najprawdopodobniej odpadają:

Team Fortress2 - za mało pamięci na serwerze. Nie sprawdzałem jak działa, ale mój serwer spełnia minimalne wymagania, co niestety nie wróży płynnej gry.

Minecraft - no way :D

 

Co myślicie?

 

(Temat wrzuciłem tutaj bo i tak jak ktoś się interesuje grami to tu zajrzy :) )

 

_____________________________________________________________________

Serwer Quake działa: http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=79891&page=3&p=1064672&viewfull=1#post1064672

 

TeamSpeak3

IP: 91.204.161.100:9988

Kanał: [5] Max3d.pl

Hasło: max4d

Edytowane przez Creator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hmm... sam nie wiem, ale znalazłem coś takiego:

 

Na serwer COD4 24 slotowy potrzebujecie:

- procesor ok 1.5GHz (zapewne może być mniej - powinno wystarczyć nawet 800MHz...),

- dysk min. 10GB,

- min 512MB RAM (zalecamy co najmniej 1GB),

 

Obciążenie procesora przez serwer COD4 jest znikome... przy pełnym serwerze (24/24 sloty) obciążenie procesora nie przekraczało kilku %, przy 1.5GHz.

 

http://www.callofduty.pl/forum/viewtopic.php?t=5636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu minecraft odpada? Serwer za słaby czy po prostu gry nie lubisz? Chciałem zakładać serwer MC z kumplami ale nie mogłem znaleźć konkretów co i jak z instalacją i wymaganiami serwera.
Nie, nie mam nic do gry, ale nie wyobrażam sobie że biegamy i stawiamy boxy :P Bardziej myślałem o grze, gdzie mamy kilka rozgrywek w krótkim czasie, tak żeby łatwiej zebrać ekipę i "pobawić się" razem. Słyszałem też że serwer minecraftowy jest zasobożerny bo oparty jest na Javie, przez co trzeba stawiać wirtualną maszynę na serwerze itd itp.

 

CoD 4, hmmm... czemu nie. W pracy sporo łoiliśmy. Szkoda tylko że nie każdy ma kopie, co się równa z tym że nie każdy pogra.

 

Myślałem o czymś darmowym,coby każdy mógł pograć , ale CoD'a poważnie rozważam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde szkoda że TF2 nie bo byśmy mogli ładne teamfighty robić ;], jestem za jakimś rozwiązaniem z Quake. CoD 4 odpada ze względu na to że niewiele osób ją posiada.

Quake: Szybka rozgrywka, radocha, klimat i chyba praktycznie każdy tej gry zasmakował ;*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może niech "redakcja" Maxa3d stworzy level w UDK, taki prosty z samych boxow, pułapek itp... i schowa w nim nagrodę, bedziemy sie łączyli z serverem i odnajdywali te cenne nagrody :-)

Edytowane przez Chrupek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quakeowy (Quake 1/ Quake World) serwer jak już wspominałem mam skonfigurowany, wystarczy wcisnąć "START" ;) po 20 ogarnę wszystko i zapodam testowy serwerek.

 

Możemy zrobić tak że każdego dnia w inną gre będziemy grać :P Np Poniedziałek Wtorek Quake, Środa Czwartek Cod itd :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,

 

Serwer Quake'owy odpalony.

 

IP: 80.82.23.174:28000

 

Poniżej znajduje się klient z mapami które są na serwerze i z configami. Jest też batch od razu łączący z serwerem (QuakeWorld.bat).

klient Quake World (ezQuake) (windows)

 

Linuxowy Klient (ezquake_serwer.sh - odpala grę i łączy od razu z serwerem)

 

można też zassać stąd: quakeworld.pl

 

Dla tych co używają swojego ulubionego klienta, osobna paczka z mapami (jeśli ktoś ściągnął paczkę z powyższym klientem, nie musi już pobierać tego archiwum).

Mapy

 

Config zawarty w kliencie upraszcza grafę, dzięki czemu gra się przyjemniej:

ezquake005_s.png

 

Można też tak, ale nie widać wtedy niestety ramp ;)

ezquake000_s.png

ezquake001_s.png

 

Co do map, to na razie zostawiłem loopa z 60 mapami i później najwyżej się wybierze 10 które najbardziej lubimy.

 

Mapy:

0 "a2"

1 "aerowalk"

2 "efdm8"

3 "alk08dm"

4 "basewalk"

5 "blessed"

6 "blueyard"

7 "bsdm6"

8 "catwalk2"

9 "conster"

10 "cool11"

11 "cpm1qw"

12 "cpm3a"

13 "dakyne"

14 "dead"

15 "debello"

16 "del1"

17 "dm1ex"

18 "dmz1++"

19 "doomed"

20 "efdm10"

21 "fmc"

22 "forge"

23 "four"

24 "fragtwn3"

25 "fribdev2"

26 "gbs"

27 "genocide"

28 "gomdm2"

29 "hate"

30 "head-shot"

31 "hook"

32 "ika"

33 "jndm6"

34 "kjdm7"

35 "lady"

36 "leaks"

37 "midcit"

38 "muny16"

39 "noentry"

40 "oldcrat"

41 "pdm18"

42 "pkeg"

43 "plpak4"

44 "pro-dm4"

45 "q1dm17"

46 "q3dm6qw"

47 "qcon1"

48 "qtdm3"

49 "rwild"

50 "shine"

51 "skull"

52 "spinev2"

53 "travelert6"

54 "tridm3"

55 "tuhnu2"

56 "vdm3v3"

57 "ztndm3"

58 "ztndm4"

59 "ztndm6"

 

W razie pytań pisać :)

 

Gdyby ezQuake się nie odpalał usunąć configi, powinno pomóc.

 

P.S.

Przypomniałem sobie ze na serwerze mam paczki z dedykiem TF2, bo kiedyś chciałem go odpalić. Teoretycznie powinno się udać go uruchomić. Na dniach się pobawię i dam znać.

Edytowane przez Creator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quake sie zminimalizuje, jak myszka przekroczy border 'main' displaya, i klikniesz prawym. Odpal windowed borderless (bodajże r_fullscreen 1 r_noborder 1 w console, mogę nie pamiętać już dobrze :P) - możliwe ż ejest to fakap po stornie klienta quake, ja zawsze grałem na podstawce + OSP i działało.

 

Co do gierek, to quake 1 zawsze i wszędzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie Twój pierwszy post edytować i walnąć w nim info o serwerze i TSie. :)
Luz

 

Zrobiłem re-upload klienta, coby w konfigu była defaultowa nazwa playera, bo odpalam Log serwerowy a tam same Creatory :P Jak będę miał chwile to zrobię prostą stronkę z kalendarzem i info o rozgrywkach. Dodam też klienta Linuxowego, bo gdzieś takowego miałem. Na OSX też powinien być.

 

Zassałem też serwer CoD'a 4, ale na razie rozkminiam instalacje itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enemy territory

ooo enemy territory z smiesznymi modelami postaci własnej roboty by bylo dobre ;d

Tylko czy na ET nie za mało osób? Z reszta zawsze można spróbować, a z modelami to mozna by i mini bitwę zrobić :)

Na razie w przygotowaniu serwer CoD4 - chwilowo nie mam czasu coby przysiąść do tego.

Dodałem też klienta Linuxowego Quakea: http://khreathor.rootnode.net/qw/files/ezQuake_linux.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

Podbijam temat.

 

Serwer CoD4 (MŁODERN ŁERFEŁR) stoi pod adresem 80.82.23.174:28960.

Serwer jest (że tak powiem ;) ) otwarty w wersji 1.7. Także każdy kto ma zpatchowanego CoDa4 do wersji 1.7 powinien móc się połączyć i popykać.

Na razie chodzi bez żadnych ustawień, wieczorem przygotuje configa.

 

Stoi tez serwer mumbla (taki darmowy teamspeak), ale o tym powiem później, bo muszę ogarnąć jak zrobić żeby nie było burdelu.

 

Pozdrawiam i zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności