Skocz do zawartości

Pojazd 3d : Sci-fi flying robot


ArMoor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Przedstawiam model który wykonałem około miesiąca temu po szkole Drimagine do swojego demo reela. Głównym założeniem było wypracowanie własnego konceptu, zaczynając od szkiców po ostateczny render. Całość wykonana na sofcie Autodesk maya (mental ray) + minimalnie Photoshop do post produkcji.

Moja pierwsza pracka na tym forum więc z góry dzięki za komentarze i konstruktywna krytykę;)

 

robotfinal900x500.jpg

 

ao121900x600.jpg

 

ao207900x500.jpg

 

ao3900x500.jpg

 

ao299900x500.jpg

 

 

 

Dla zainteresowanych link do testowej animacji:

 

[ATTACH=CONFIG]82649[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Swietnie! i czuć zamiar. Miało być jak sądze " organicznie" i jest organicznie. Teraz prosimy o domodelowanie do tego równie wysoce zmechanizowanej łapki na muchy:) 5 gwiazdków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za komentarze, nie spodziewałem się tutaj tak pozytywnego odbioru mojej pracy;)

Inspiracją były po części owady: "osa i ważka" więc jak zauważyłeś pkm77 coś z organicznych kształtów próbowałem przedstawić jednak w zmechanizowanej wersji;)

Co do konstrukcji to tak jak wspomniał ola-f, przyznaję że, jest trochę bez sensu (np. połączenie silnik odrzutowy-klasyczne śmigła?) no ale pozwoliłem sobie na swobodę w szukaniu ciekawej sylwetki kosztem realizmu, wiem, że coś takiego nie miało by szans wejść choćby w fazę prototypu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model i render super, ale nie bardzo rozumiem przycięcie kadru czarnym czymś. Kompozycja mogła by być po prostu troszkę lepsza.

 

Edit. No i bardzo moim zdaniem brakuje odbić na szybie.

Animacja super :D. Tylko skala mi nie gra. Bo jak by tam pilot siedział (a kabina na to wskazuje) to by normalnie puścił po chwili pawia ;). Jeżeli by to było niewielkie z kolei skala, to animacja pasuje idealnie.

Edytowane przez Hynol
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd najlepiej wyszedł na początku reela, bo ten walk cycle wygląda jak jakiś model z RTSa. Bardzo fajny koncept, podobają mi się te "dynamiczne" nogi dźwigające duży sztywny korpus niczym żółw skorupę. Statek z reela też sympatyczny, widać że kierunkowa edukacja dużo daje. Zajmowałeś się wcześniej 3d czy zacząłeś dopiero od Drimagine?

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim za komentarze!:)

le_chu: Co do czasu jaki poświęciłem na tą pracę to przyznaję, że najdłużej zajęło mi opracowanie konceptu. W sumie miesiąc szkicowania wieczorami różnych wariantów ogólnej sylwetki, detalu, z czego i tak 99% poszło do kosza;p

Około dwa tygodnie na modelowanie, dwa dni na rozkładanie uvs, pół dnia na rigging, dzień animacja i około pięciu dni dobór materiałów, nałożenie tekstur, oświetlenie, rendering.

Ogólnie musiałem wyrobić się przed końcem drimagine żeby wyrenderować całość na szkolnych komputerach i wiem że nie wszystko zdążyłem poprawić.

Razer: Grafiką 3d na poważnie zająłem się dopiero w Drimagine, wcześniej zrobiłem kilka prac w cinema4d żeby mieć cokolwiek do pokazania na rozmowie kwalifikacyjnej do tej szkoły. Większość mojego doświadczenia z 3d to jednak nauka w Drimagine, z której jestem bardzo zadowolony. Nie wiem jak będzie wyglądała kolejna edycja, ale w czasie kiedy dyrektorem był p. Mariusz Korczak można się było tam naprawdę sporo nauczyć.

CzAk1: Póki co model do szuflady ale chętnie do niego wrócę jak będę miał mocniejszy komputer, wymodeluję wnętrze kabiny, jakiegoś pilota i zrobię krótką animkę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hatt3r ;iacu: Dzięki;)

 

Sebazx6r:Znacie już listę wykładowców? Jeżeli jest na niej p. Mariusz Korczak to możesz być pewien, że naprawdę dużo się nauczycie:) Ma nie tylko ogromną wiedzę ale świetnie potrafi ją przekazać. Pełnił obowiązki dyrektora po odejściu Z. Rybczyńskiego i ściślej mówiąc to właśnie on postawił całe drimagine na nogi. Wcześniej był profesorem 3d w Seneca College – (Toronto) więc ma bardzo szerokie spojrzenie na system edukacji w tej branży. Trzymam kciuki za kolejne edycję;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej podpisuje sie pod tym ze Jeśli M. Korczak bedzie w tym roku wykladal to mozna sie naprawde duzo nauczyc !!

ja przynajmniej sie nauczylem duzo, a znam kolegow (i kolezanki) co od zera do bohatera :) naprawde fajny poziom teraz reprezentuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sprezyna3d

Świetna robota też zastanawiam się nad tą szkołą tylko czy po ukończeniu tego kursu są realne szanse by znaleźć prace w tym kierunku ?? bo wydać przez 2 lata prawie 20 tyś za duplom oraz wiedzę dla hobby to powiem szczerze że dla mnie to jest spora kwota mógłbyś mi powiedzieć czy studiujesz może informatykę czy coś w tym stylu czy postawiłeś tylko na drimagine .

Ja do Wawy mam jakieś 190 km więc trochę sporo bynajmniej mi się tak wydaje .Jesteś na dziennym czy zaocznie w jakie dni są zjazdy?sobota-niedziela?? w jakich godzinach?? Przepraszam z góry że zadaje ci tyle pytań ale nakręciłem się na tą szkołę tylko czy mi to się zwróci wiem że nie jest to może temat na to forum ale nigdzie nie mogę znaleźć konkretnych informacji jeśli mógłbyś udzielić mi odpowiedzi na moje pytania byłbym wdzięczny tak czy siak to moim zdaniem jak na początkującą osobę zrobiłeś świetną prace a zarazem reklamie szkole drimagine Pozdrawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności