Skocz do zawartości

Soulinka


Soulinka12

Rekomendowane odpowiedzi

Zapowiada się bardzo fajna praca.

Jeśli chodzi o tło to sugerowałbym zrobić tak:

Wydaje mi się, że światło na obrazku pada na postać z przodu i z góry. Zaznaczyłbym to na tle, ale mimo wszystko starałbym się je wygasić. To postać jest tutaj najważniejsza i niedobrze byłoby gdyby konkurowała z tłem.

Jak zaczniesz wchodzić w detal to cała sylwetka bardziej wyjdzie z tła.

Warto coś zrobić z rękoma bo są one nieco nienaturalnie ułożone.

Powodzenia dalej, z pewnością wyjdzie fajny portrecik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

namalowałam w końcu coś w olejach, bo leżały od roku w szafce...Strasznie się ich bałam ...te wszystkie gażdżety skutecznie mnie odstraszały...No ,ale w końcu urodziny rodzicielki się zbliżają i obiecałam jej że mój pierwszy obraz dostanie ona.

Farby olejne po prostu pokochałam ;) ale problemy różne były z tym medium.

Krytyka i rady jak najbardziej porządane .Pozdrofka

angelekg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłam w końcu do martwych ;) ołówek pomieszany z węglem co było moim błędem...wywołało to odwrotny skutek od zamierzonego i na dodatke wywołało lenistwo do precyzyjnego machania ołówkiem.

Jak mruże oczy to widze to co chciałam widzieć ,gorzej jak patrze normalnie.

Rady jak zwykle mile widziane. Połówka dużego brystolu.

martwazkokosem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na martwą nie miałam czasu, ale podłubać starą pracke dla relaksu dałam rade poświęcić te 20min.;) Zarobiona jestem XD

Ale mam nadzieje niedługo nadrobić ,bo będe testować nowy tablet XD bo dostałam stypendium :D:D:D !!!

Chociaż raz coś mi się udało XD Dzięki takiej motywacji , ostro wzięłam się za siebie.

 

maskotka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze starcie z akrylami.Ciężko szło.Malowane z natury. Ogromne problemy z uzyskaniem pożądanego koloru ,dawno tak nie denerwowało mnie malowanie farbami ;p Krytyka jak najbardziej pożądana .

 

bejb.jpg

Edytowane przez Soulinka12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkopuł w tym że chwilowo nie mam programu, ale jeszcze trochę ^^ dlatego tyle tradycyjnymi robię.Będe na przyszłość bardziej tego pilnować, przepraszam ,jeśli zaburzają odbiór.

W pierwszej martwej dzieje się coś dobrego? ^^ ;p wrzucam te prace ,ale powiem szczerze ,że liczę na lincz ,żeby mnie zdopingowało do większej pracy nad sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ,że jeszcze mi wybaczycie jakość zdjęć ,obrabiam póki co office ^^ chciałam w końcu zrobić jakąś historie ^^ haha

czarownica.jpg[/img]

 

 

 

PS .zdjęcia podmieniłam na lekko podkręcone w szopie ,żeby było coś widać ^^ bo były strasznie ciemne i źle skadrowane

Edytowane przez Soulinka12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki znowu lincz?

 

jeśli myślisz że ktoś będzie nad tobą stał i zmuszał cię do pracy to źle trafiłaś

 

korzystaj z rad które dostajesz, przeanalizuje swoje prace pod tym katem, wprowadź zmiany

 

WSZYSTKO zależy od ciebie nie licz na nikogo innego (a jeśli inaczej się nie da to idź na kurs rysunku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@takashmen wziełeś to zbyt dosłownie ;p na lekcjach rysunku z biczem też nie stoją ;p chodziłam kilka razy i nikt mnie nie zmuszał do rysowania XD

 

z rad staram się korzytać jak umiem najlepiej i tak jak każdy kto zakłada teczke (a przynajmniej tak myśle ) czekam na krytyke i dobre rady.Czasami człowiek ślepnie i nie widzi swoich błędów mimo iż myśli ,że je poprawił.

Pozdrofka

 

@KarolGniazdowski- dziękuję ,nie wychowana jestem ^^

 

Pozdrofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy jest dość nie spójny stylistycznie, warto by było aby postać i jej włosy jakoś się odnosiły do tego wzorku.

Co do drugiego, skoro jest on na użytek strony to mógłby być jakoś ciekawie stylizowany, nie wiem czy tradycyjne malarstwo dobrze sprawdza się w takich warunkach. Możesz podesłać link?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę ,że to dobry pomysł jakoś stylistycznie to zespolić w pierwszym obrazku,

w drugim brak mi doświadczenia ,jeśli chodzi o strony internetowe, pewnie raczej sprawdzają się proste motywy ,choć to pierwszy raz kiedy mogłam zrobić coś do nie swojej strony ;)

Bombadil nie bardzo rozumiem co chciałeś powiedzieć przez tradycyjne malarstwo? to tak w sumie digital .

Dzięki za odzew i podpiełam linka strony o biegach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kontekście referencji pierwsze co się rzuca w oczy, to źle rozłożony ciężar ciała. Model na fotografii mocno stoi na prawej nodze, lewa jest lekko wysunięta i przyjmuje na siebie mniejszy ciężar. Na twoim rysunku gdzieś się to zgubiło, górna część ciała zaczęła przechylać na jedną stronę, stopy jakby nie miały podparcia, prawa noga za bardzo wysunęła się do przodu i wydłużyła. Wojownik nie stoi pewnie, trochę jakby miał się przewrócić.

Reszta rysunku jest bliższa oryginałowi i znacząco od niego nie odbiega. Wyłapałaś proporcje i ogólny zarys mięśni. Brakuje co prawda dokładniejszej obserwacji fizjonomii, ale moim zdaniem powinnaś się skupić na wyłapaniu ruchu i postawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje Karola-j za obszerny i treściwy komentarz :) postaram się poćwiczyć trochę wyłapywanie póz z gestu, nie obiecuję że wrzucę ,bo nie wiem jak to mi pojdzie ,ale na pewno wiecej uwagi będe temu teraz poświęcać.

W kontekście referencji trochę sobie pozmieniałam ,inne rzeczy mi nie wyszły i jestem zdziwiona ,że mimo to skojarzyłaś tego pana :D ale to raczej na plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kochani ,mam do Was małą prośbę ,która dla Was zajmie chwilkę ,a dla mnie bardzo wiele znaczy.

Ostatni miesiąc zajmowałam się animacją poklatkową mającą za cel promowanie Wrocławia.

Będe wdzięczna za oddanie głosu na moją animację :)

Aby zagłosować trzeba sie zarejestrować podając imie ,nazwisko i email .

Po zagłosowaniu tak na zachęte można wygrać drobne upominki :)

 

http://krecwroclaw.pl/glosowanie/film-5/

 

 

Zeby nie tak na pusto tylko wrzucam kilka szkicyków które udało sie zrobić w międzyczasie...

 

 

mixmediw.jpg

imag0354pw.jpg

gregoryu.jpg

szkicekonstrukcje.jpg

ccf2012071700001.jpg

ccf2012090400002.jpg

 

Jaś i Małgosia, zabytkowe kamienice znajdujące się we Wrocławiu.Planszy nie zdąrzyłam już użyć do powyższej wymienionej w poście animacji.

 

jasimalgosiafinish.jpg

 

Pozdrawiam serdecznie :)!

Edytowane przez Soulinka12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy perspektywie zacznij od prostszych rzeczy bardziej kanciastych i w miarę prostopadłościennych,

pierwsze co powinnaś robić to określić horyzont i później używać go jako punkt odniesienia, pamiętaj, że przy 2 zbiegowej perspektywie punkty zbiegu są daleko położone od siebie (kamienica, nie dość,że punkty rozlatane i nie wiadomo gdzie horyzont, to jeszcze ściany "zakręcają" w digitalu możesz zrobić przecież bardzo duże płótno i potem skadrować), przy 1 zbiegu linie stanowiące front przedmiotu są równoległe do horyzontu, a te stanowiące wysokość są prostopadłe (spójrz jak Twa ciuchcia wygląda), ogólnie więcej cierpliwości i przy rysowaniu, przy perspektywie wspomóż się linijką nawet żeby zrobić to poprawnie ileś tam razy

spróbuj ułożyć sobie ciuchcię i budynki z jak najprostszych brył (środek w kwadracie znajdujesz stosując przekątne, pomaga przy określaniu kalenicy) i dopiero na szkielecie takim buduj ostateczną formę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dzięki yarosh za szczerą krytyke :) powiem Ci ,że ze mną jest tak ,że niby w teorii to wiem ,ale w praktyce o tym zapominam.Muszę się wyćwiczyć z tą perspektywą.Po tych właśnie szkicach wcześniejszego posta zaczęłam ćwiczyć konstrukcje,jest ich kilka ,ale nie bede wrzucac.Ciągle się zmagam i robię błędy w tej materii.Długa droga, ale staram się ćwiczyć to co najgorzej moim zdaniem mi idzie i na co wiele osób zwraca mi uwagę.

 

szkiestatek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do portretów to trochę zaburzyłaś kształt twarzy, na początek zawsze rozrysuj sobie podział np według lumisa , hamptona i dopiero potem dokładaj resztę, unikniesz za długich nosów itd. Mówię o pierwszych dwóch od góry bo reszta to jak się domyślam karykatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ,reszta to karykatury.Dwa pierwsze to portrety .Mam tendencje do wydłużania nosów jak u Pinokio ^^ muszę właśnie rozrysowywać.To były luźne dość ćwiczenia .Miałam rysować tylko detale typu,oku,usta ,nos , ale przerodziło się w portret. ^^

To wszystko jednak nie usprawiedliwia tego wydłużania twarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soulinka

no chyba każdy zaczynał od podstaw prawda , niektórzy tak jak ja wracają się do podstaw bo je przeoczyli albo nie byli poinformowanie dobrze :P i sadząc ze jest wszystko git tak naprawdę stoją w miejscu bez ćwiczeń jak to powiedział kiedyś mądrze Świeży "Rysunek jest jak igrzyska, jak chcesz je wygrać skoro do nich się dobrze nie przygotowałeś ??"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się to powiedzenie :) To prawda trzeba przebrnąc podstawy ,bo bez techniki nie osiągnie się dobrego efektu.

Teraz u mnie najbardziej woła o pomste do nieba perspektywa, potem biorę się za anatomie ludzi i zwierząt albo kompozycje.

I tak w kółko. :D

Bez znajomości podstaw nie można zajść daleko.Braki zawsze wyjdą w praktyce .Dlatego trzeba swoje "przecierpieć" :D choć ja nawet lubie się uczyć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :) dzięki Telthona :D spróbuję z tym kolorem ,choć boję się ,że może mnie to przerosnąć.

XD uwielbiam Zaplątanych :) :D ja synkowi włączam ,a sama oglądam XD

 

Dzięki Wojtku ,przyznam ,że nad twarzą najdłużej dłubałam .Drugi plan potraktowałam blurem,ale widocznie przesadziłam. Postaram się coś z tym zrobić .

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blura zdecydowanie odradzam, jeśli nie chcesz dodawać pracy takiego bezczelnego cyfrowego feelu. Oczywiście to nie jest zasada. Wydaje mi się, że ciekawiej by było gdyby tło było troszkę bardziej malarskie. Wystarczy, że krawędzie nie będą tak ostre jak na pierwszym planie. A to można zrobić już zwykłym okrąglakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba łatwiej by ci było zdecydować się na troszkę mniej kolorów - najlepiej jeden kolor dominujący, i 1-2 dopełniające (sprawdź sobie schemat tzw. split complementary). Pamiętaj że nie musisz (a nawet nie powinnaś) używać tych kolorów w pełnej saturacji - możesz np. wziąć zdesaturowany kolor dominujący i nasycone dopełniające gdzieniegdzie.

Bo w tym obrazku dałaś saturację wszystkich kolorów na full, i gryzą się.

 

Tak przy okazji - zrób coś z ręką - pokaż palce bo teraz się zrobiło takie kopytko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności