Skocz do zawartości

Great Nobody


dziadek3D

Rekomendowane odpowiedzi

@Decyma... Ludzie jak to ludzie tak czy inaczej należy im podnosić ciśnienie... żeby żyli patrząc szerzej.... pozdrowienia dla znajomego...!!!

 

Pozdrowienia przekażę, łącznie z linkiem do tego wątku! :)

A Tobie współczuję i życzę pogody ducha !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 217
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ja się wypowiem tylko o filmie, a nie o Dziadku:]

Obejrzałem cały, bo akurat byczę sie na wakacjach :p Niektóre sceny podobają mi się bardzo, a inne wręcz odwrotnie. Pierwszej sceny szkoda, bo wrażenie jest troche nieciekawe i nie zachęca, ale poźniej jest sporo ciekawych motywów, podobały mi sie szczegolnie obracający sie mechanizm w wodzie i ptaki przelatujące przed oczami!! całościowo ciekawe wrażenie pozostawia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WWoj... pewnie że nie jest równo i na pewno nie jestem najlepszy... tak jak w zawodach sportowych zwycięża tylko jeden... z reszta uczestniczy...robi tło ale na maratonach dostaje sie medal za ukończenie ci co nie wystartowali albo nie ukończyli... nie występują w tych zawodach.... występuje tez podział na kategorie wiekowe żeby wyrównać szansę....:))).

Tak jak tu niektórzy uważają że wszystko jest źle, a jednocześnie stwierdzają, że nigdy nie obejrzeli do końca... no cóż taka filozofia...:)))

Też czasem coś wyłączę po klkudziesięciu sekundach mój wybór z czego rezygnuję ale nie wypowiadam sie wtedy (nigdy nie przewijam) bo to taki idiotyzm jak zaglądanie na koniec kryminału przed przeczytaniem...:))

Twoje wyważone zdanie opiera sie o to co pokazujesz w swoim blogu... i to jest zdanie mocno podparte... bardzo mnie to cieszy...dziękuje...!!!!

Z powodu powyższego pozostałym pong-pongom nie będę odpowiadał.... strata czasu... już dostatecznie zostali podrażnieni.... po całości...:))).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o la boga jaka dyskusja... przed obejrzeniem przebrnąłem przez wszystkie strony, nastawienie autora nieco drażni i odpycha i wręcz kontrastuje swoją dojrzałością z dojrzałością tego filmu... naprawdę niektóre sceny i wynalazki są niezłe, zwłaszcza wspomniane przez WWWoja... z muzyką bym bardziej zaszalał bardziej na zasadzie dźwięków niż regularnej muzyczki... w całości widzę opowieść "o sobie", lekkie porównanie siebie do da Vinci, swoistą podróż do celu swojego bytu, pewne podsumowanie swojej twórczości (tutaj zgaduje gdyż to pierwszy film dziadka jaki obejrzalem), ale może ten początek podsunął mi taką myśl... mesjasz, mędrzec, takie miałem skojarzenia w scenach podróży dziadka na dziwnym pojeździe/statku/obiekcie... nie wiem czy żeby bardziej zrozumieć animację musiałbym bardziej zrozumieć i poznać autora i calą jego twórczość, ale odniosłem takie wrażenie... pozdrawiam, niestety nie odniosę się do całej masy technicznych rzeczy gdyż średnio się na tym znam i uważam że już pozsotali wiele o tym napisali i właściwie mają rację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mamy Twoją animację i moją... mamy różne spojrzenia.... i to bardzo pięknie... bo coś mamy oprócz nudzenia z powodu własnej pustki wewnętrznej i realizacyjnej... bardzo poprawne stanowisko... chęć samorealizacji i otworzenie się na odbiorcę... zmaganie podczas pracy.... my artyści o tym... a reszta niech to sobie ocenia.... każde ukończone dzieło zaczyna żyć własnym życiem ale trzeba je w tchnąć aktem skończenia...:))).

 

Co do muzyki mam odmienne zdanie, chyba nie należy podpierać surrealistyczną muzyką surrealistycznego obrazu...... :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadek3D - podajesz tu przykład z mistrzem i uczniem, bardzo słodki , cukierkowy, niewątpliwie jeszcze doprawiony przez różowy filtr przeszłości. Układ mistrz-czeladnik, rzeczywiście jest układem naturalnym dla człowieka i niegłupim, ale w dzisiejszych czasach ciężko mi go sobie wyobrazić. Czeladnik był nie tylko uczniem, był de facto niewolnikiem mistrza, jego sprzątaczką i chłopcem na posyłki. Te parę lat terminowania to był często prawie wojskowy reżym i robienie samej najgorszej roboty.

To oczywiście, że było skuteczne, ale byś dziadku uciekł z takiego terminu po dwóch dniach :-) ( uczciwie rzecz stawiając : pewnie nie tylko Ty :-)

 

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..ale ja przecież piszę że praktykowałem u mistrza to nie literatura.... ja po kilkuletnim terminowaniu zwoizłem prace do Ministerstwa Kultury l Sztuki... położyłem prace i dostałem papiery grafika warsztatowego... dożywotnio jako jedyny w tamtym roku....:)))

http://www.danielzagorski.com/2012/paper.html

Gdyby mi teraz ktoś pokazał w 3D tyle ile mój mistrz od akwaforty... nie musiałem się sam przebijać przez takie rzeczy.... jak pokrywać werniksem, jak dobierać farby, jak je wcierać w płytę, i jak drukować... czyli rzemiosła.... dostałem to bo ktoś tam we mnie uwierzył o poświecił z tego powodu sporo czasu... no ale od tego się jest Mistrzem, żeby wiedzieć komu ten czas poświęcić...:)))

Wszystko zależy od mistrza i ucznia.... musi zagrać...:)))).... Mistrz musi być autorytetem, a uczeń musi być ...pracowity....!!!... z odrobiną iskry Bożej...:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@legomir.... tutorial to podkielecka górka... a Mistrz to Everest...chwytasz....!!!...:)))... idziesz codziennie na górkę do sklepu i wracasz... mało widzisz i mało wiesz...nadal...:)))... a czas leci.... zrobił ktoś film z tutoriala...???...:))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... z tego co wiem to studia robiące filmy mają firmowy dostęp do digital tutors, chwytasz? Poza jest np. fxguide jak chcesz poczytać o szczegółach produkcji, jest też help taka układanka z tego technicznie składa się film, a skoro twierdzisz, że poza technicznie jest całkowicie opanowane to zostaje zgłębianie techniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziadek3d - znasz takie stwierdzenie-'nie ilość a jakość?'- mistrz wspominał Ci o tym kiedyś?

Myślisz, że fakt, iż stworzyłeś animację wznosi twoją artystyczną duszę ponad innymi? Proszę Ciebie...

No i gratuluje papieru 'grafika warsztatowego' - świetna sprawa, można uczyć w szkołach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Legomir...... Ty możesz pokazać co chcesz ... ja tylko film..... w kinie też oglądasz skrypty....:)))... mocno Wam poprzestawiali... makingofy, trailery... a potem film bez opowiadania i tylko do zapłacenia.... mnie to nie interesuje....:)))

 

@Nicponim... papier był potrzebny, żeby wstawiać do galerii.... tak kiedyś bywało....:)))

Ja nie stworzyłem animacji..... stworzyłem dzieło średniego kalibru jak sam stwierdziłeś... i tu się z Tobą zgodzę... i to zrobiłem sam.... spróbujesz kiedyś...???...:)))

Edytowane przez dziadek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój jeden pojedynczy duperel wymaga więcej pracy niż twój cały szort. Jak zrobisz film z postaciami na poziomie takim jak teraz robię to wtedy będziesz miał szacun. ;)

 

Co do sktyptów i making offów. Rozumiem że 3d też robisz akwafortą a nie programem który jest dorobkiem wiedzy ludzi którzy w takich making offach występują? Ci też maja poprzestawiane w głowach i nie zasługują na twój szacunek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział Ci, że MNIE interesują tylko filmy? Chce opowiadać historie nie mniej interesuje mnie też techniczna strona, którą ty całkowicie odrzucasz.

 

Można uzyskać sporo obrazów na byle jakim poziomie byle jakim wysiłkiem tyle, że MI nie TOBIE zależy na czymś co dobrze wygląda i co MNIE samego zadowoli estetycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Legomir...ja dziś siedzę nad tą sceną.... i to mnie zadawala estetycznie (chociaż to tylko czysty render)....:))... ale to jedna klatka.... jak zrobisz 25000 klatek które Cię zadowolą to wtedy pokażesz mi swój autorski film... ostrzegam pożyję statystycznie jeszcze tylko 10 lat....:)))

 

zp-31@.jpg

 

@Monio... Ty oczywiście robisz, a ja już co nieco zrobiłem....czekam... w podkoszulku Traitora...:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po co ma to robić? Przecież dziadek wybiera tylko fakty wygodne dla swoich tez. Najtrafniejsza uwaga, jeśli nie podpasuje do wzoru zostanie zanegowana lub w najlepszym przypadku zignorowana. Inna kwestia, że wynajdowanie czyichś testów i przedstawianie tego jako argumentu na estetykę jest na poziomie czepiania się literówek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....on miał jeden test...Ty nie masz nic...!!!...(a rejestracja z 2005) dlatego raczyłeś też mieć coś do powiedzenia...:)))....a tu nie masz nawet tekstu więc nie ma mowy o literówkach...:)).... a tyle tu się mówi o moim ego.... kabaret....:))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaaaa - ten wątek jeszcze trwa?? :D - Mi tam Dziadek3D imponuje. Mimo, że sam nie jest anonimowy to otwarcie broni swoich racji, które są istotnie niepopularne, przed ostrzałem dziesiątek ludzi pozostających anonimowymi. Gratuluję! Jak dla mnie to Dziadek ma jaja i to widać :)

 

Co do WIP'u przesłanego przez Ciebie Dziadku3D to trawa bardzo płasko wygląda - proponowałbym dorzucić tam jakąkolwiek trawę, dodać jakieś światło emitujące cienie (nie sam GI) i coś zrobić z tą nieestetyczną górą (?) z tyłu ... takie mdłe kolory ma i widać mega rozciągniętą texturę. Aha noi samochód jednak dobrze by było otexturować jakoś ładnie, bo zakłądam że ma być zardzewiały - no to dobrze by było mu chociaż UVki rozłożyć żeby miał rdzę tylko tam gdzie powinien, czyli na łaczeniach elementów itp, a nie po całości jedna mapa. Czekam na progress.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beny

...trawa nie będzie inna bo posadzenie lepszej zabiłoby mój procek... to jest czysty render baz okluzji... i innych passów... będzie tak jak może być, a nie tak jak by mogło... ja to robię scyzorykiem... klatka ma się liczyć nie dłużej jak 3 min... staram się stworzyć bardziej jakąś konwencję i ją utrzymać (a i tak będzie trudno) niż ścigać się z fabrykami pełnych fachowców i podłączonymi do render farm.... Poxar i PI to nie moi krewni.... tylko odległe gwiazdy.... popatrzę z zrobię to co zrobię... może ktoś pomoże....???...!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierasz po prostu model procesora i wpisujesz ile ma liczyć ile klatek ustaw sobie ilośc klatek na jedną i długość zmieniaj tak długo aż będziesz miał koszt maksymalnie bliski 10 euro(u mnie wyszło to 88h renderingu co mówi tylko o mojej maszynie) i w ten sposób masz darmowy bardzo szybki render ;)A farma liczyła to w jakieś 10 minut maks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wolę u siebie liczyć... widzę co się dzieje.... a nie gonić poprawki przez pół roku.... mój idiotyzm jest nie reformowalny... dopóki ktoś mnie nie przekona, ale swoimi osiągnięciami.... ile filmów tak liczyłeś....:))).... ostatni film liczyłem prawie 4 mieś. z poprawkami... jestem zadowolony...!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, jak taki oldschoolowiec z ciebie to strugaj z drewna elementy i rob animacje klatka po klatce.

Człowiek roku kufa. Pluj mu w twarz a powie że deszcz pada.

 

Ale ja tu biadole a on następną animację robi...1;0 dla dziadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nicponim... ja podmalówek nie robię... po co mam mieszać konwencje... mnie się nie śpieszy... a kolory mam nasze polskie, a nie kalifornijskie....:))).. tyle ładnych przykładów polskich realistów.... nasza dusza, nasze kolory... no i wspiera to nasza bezonteresowna polska motywacja do pracy... jak widać słychać, a najbardziej czuć..........:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziedek - ci ktorych tak oczekujesz w swoich watkach, ci ktorzy robia filmy na peczki, ci Prawdziwi Artysci z przytlaczajacym dorobkiem sie tu nie zjawia. Bo po i po co? Ty sie powinienes cieszyc, ze swoimi prowokacyjnymi gadkami udaje ci sie sciagnac chocby takie audytorium.

 

Mowisz, ze jestes praktykiem i korzystasz z tego co masz, tak? No to takie masz audytorium i lepiej nie bedzie. Korzystaj :D

Pozdrawiam z mojego parkingu - dzis spokoj, nie kradna. Juz pozamiatalem - teraz luzik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadku - a dziekuje za pomysl. Choc myslalem jednak o pozostaniu w nurcie sztuki europejskiej idac za wzorem Piero Manzoniego i jego wybitnego dziela "Merda d'artista". Tylko jeszcze musze cos przekasic zanim zaczne tworzyc.

Na aktualnosci na razie mi czasu nie starcza niestety - parking jest 24h, wiec sam rozumiesz..

 

No nic, zmykam skoro tak wyganiasz. Zostawiam cie przy twoim zachodzacym slonku, przed chalupa, czekajacego na tych wielkich artystow, ktorzy z pewnoscia kiedys tlumnie wpadna do tego watku i zaczne cie przepraszac, ze tyle czasu zajelo im dotarcie tutaj. O, zobacz, tam na horyzoncie - czy to nie... Nie, to tylko jakis tam zwykly uzytkownik forum co niczego nigdy nie zrobil... Nastepny... Ech, ale trzymam kciuki - na pewno juz sa niedaleko - pewno te medale i dyplomy ktore ci wioza tak im ciaza i dlatego sie spozniaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal masz najwyższy przelicznik.... komentarze/ pokazane prace... jesteś nie do pobicia... i największą liczbę dzwonków do moderacji... ja bym to jakoś uhonorował.... np. Złotą Nezumą....:)))... od dziś wszystkim podobnym będę ją wirtualnie wręczał... pierwowzór jest tylko jeden i to niedościgniony....!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczyłem mieć do powiedzenia bo poziom absurdu i bufonady z Twojej strony przekroczył moją granicę biernego obserwowania. Co do reszty Twojej wypowiedzi to wpadasz w tak mainstreamowy argument odnośnie "nie masz nic z animacji to Twoje argumenty są nieistotne". Temat ten był wałkowany na forum niejednokrotnie... Szkoda, że to co dobre w Twoich animacjach ginie w natłoku słów, w gimnazjalnej miejscami dyskusji, właściwie o niczym. Z mojej strony over&out bo nie mam zamiaru uczestniczyć w Twoich forumowych dyskusjach/manipulacjach. Powodzenia.

Uzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności