Skocz do zawartości

animacja 3D: Bekzagi


dziadek3D

Rekomendowane odpowiedzi

więc Picasso powinien dalej się rozwijać dlaczego pozostał przy kubizmie.... bo był stary i głupi i nie chciał.... czy doszedł tam gdzie mógł dojść i był z tego zadowolony...???... prawda była mocno płaska chciał żeby mu dali spokój, a jego agenci na siłę zmuszali go do powielania siebie.... dla ich i naszego dobra...:)))

 

@CzaA1... jedyna....!!!!... znasz inną....:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 152
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

...artysta nie jest od robienia lepiej (bo kto to wie co jest to lepiej)... artysta robi swoje po to żeby odbiorca stał się lepszy (od siebie samego) zobaczył więcej, pojmował dotychczas niepojęte.... jak myślisz inaczej niech Cię Bóg broni zostać artystą....:)))

 

sory za prymitywne skojarzenie, ale jeżeli za przeproszeniem nas*am na płótno, rozciapie to pędzlem przetre szmatką, to jestem już artystą? Może fakt, że ludzie czuli by obrzydzenie i niechęć, należałoby właśnie tłumaczyć tym, że nie są jeszcze na to gotowi. że muszą stać się lepszymi (od samych siebie), zobaczyć więcej, pojąć to co dotychczas niepojęte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak popaprze "twórca" wszystkie napotkane ściany i autobusy i tramwaje w celu rozładowania niepohamowanej pasji twórczej to ja mam to przyjąć z pokorą i zrozumieniem... bo jemu się wydawało że chciał dobrze... a dla kogo dobrze.... niech sobie wpierw poprubuje na swoich meblach.... a potem dzieli się tym wyrafinowanym przekazem z innymi....:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysl na animacje jest swietny, obrazy Beksińskiego są bardzo inspirujące

Ale niestety technicznie animacja kuleje, to ze jest surrealistyczna nie znaczy ze mozna olac podstawy

Tutaj taki przyklad ( mimo ze psychodelia to podstawowe reguly sa zachowane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadku robisz uniki :). Założę się, że gdyby żył następne 60 lat nie malował by tak, jak przed swoją śmiercią powiedzmy. Ale nawet gdyby miał zostać przy kubiźmie. To nie zmienia faktu, że kubizm był jakąś zmianą sam w sobie. Sam stwierdź czy malował lepiej "przed", czy lepiej "po". Czy może wszystkie prace są tak samo dobre. Mnie osobiście on przyznam się nie podchodzi, wolałem starsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Joel... ja piszę bez uników i odpowiadam na Twoje kwestie... Ty na szczęście sam sobie odpowiadasz... bi z góry olewasz wkład kubizmu w rzeczywistość bo Twoim zdaniem tamto co ronił było "lepsze"... możesz tak twierdzić... jako atom... ale to nie zmienia całości... zmiany są zawsze krytykowane bo zwykle większość do nich nie dorasta.... na szczęście jest parę autorytetów które jakoś to wyłowią.... ale autorytety wymierają zostają celebryci... i ich niezachwiana wiara we własną durnotę rozdmuchiwaną przez media....:)))

 

@tr3buh... o jakich regułach mówisz...???. reklamowych... wszystko poza tymi regułami jest gorsze czy tylko mniej przyswajalne bo zostałeś uwikłany w konwencje wygodną dla przekazu powszechnego.... nie ma nic poza nią... nic nie zmieniajmy jest już tak dobrze ze lepiej już być nie może... skąd ja to znam....:))). Ciekawy jestem kto to zrobił, za ile i dla kogo.... ????

 

@GP... zrobisz taki film sam i tu pokażesz...to pogadamy o budyniach....:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co tak naprawdę chodzi w tych wątkach, jest to już któryś z kolei wątek i staracie się stworzyć jedną poprawną definicję "artysty"? Ale miałem o czymś innym.

 

Dziadku3D ... dawno dawno temu... a to nie były "reklamy"?

http://www.danielzagorski.com/digital/lupus.htm

 

Najlepsze, że niektóre te prace kojarzę. Ogólnie pozytywne zaskoczenie. W sumie nie wiem czy jest ktoś kto może się pochwalić starszym 3D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GP... ale ja się z Tobą ścigam w robieniu komóreczek w pojedynkę... pokaż taką komóreczkę zrobioną przez siebie... nie zasłaniaj się katedrami do których nie przyłożyłeś palca... moje stoi a Ty tylko porównujesz to z katedrą... i to jeszcze w śmieszny sposób wyśmiewając że nie jest z marmuru tylko z desek.... ale jest.... i duma mnie rozpiera bo to oczywiste że jest... a Twoje gadanie nie jest już takie oczywiste....:)))

 

@Adek... o przepraszam to nie była reklama.... to była prawdziwa okładka... teraz okładki są tylko reklamami...:)))... kiedy weszła reklama prawdziwa straciłem pracę....:)))

Widocznie jednak jest potrzebna definicja artysty.... skoro taki ruch na izbach...:))

Edytowane przez dziadek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadku. To zrób lepsze przeszukiwanie forum bo w animacji też zdarzyło mi się siedzieć. I z dwie realizacje mam skończone, tak że już tylko napisy końcowe. Niestety żadna z nich nie została stworzona w całości od A do Z przeze mnie, stąd moje pytanie, czy żeby móc jak równy z równym to trzeba mieć coś od a do z zrobionego przez siebie czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadku3D, nie kwestionuję wkładu kubizmu w sztukę, ale mam prawo powiedzieć, że do mnie nie przemawia, po prostu jestem realistą i wolę na przykład J.S. Sargenta. Tak samo jak ja czuję w jego obrazach głębię i jednocześnie nie mam prawa nikomu go arbitralnie narzucać, tak samo ty masz prawo smakować się w sztuce surrealistycznej, czy kubistycznej, ale narzucanie jej komukolwiek jest przyjmowaniem postawy akademików wobec impresjonistów. No i widzisz, jednak przyznasz, że jest różnica między jedną częścią twórczości Picassa, a drugą. Więc jednak ta druga jest lepsza. Czyli można lepiej. Ale i tak widzę, że rozmowa poszła już dalej. W porządku Dziadku, nie chcę ci nic udowadniać, ani się wynosić.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest bez budżetowy film autorski... dobrze by było porównywać go z czymś podobnym.... ja nie mówię, że cienko jeździsz na rowerze bo Armstrong to dopiero jeździ... bo nie tak rozmawia się o jeździe na rowerze... jedziemy razem po tej samej trasie na podobnych rowerach... i pomiar czasu na mecie jest wymiarem do porównania...:)))... oczywiście są jeszcze grupy wiekowe...ale to Ci mogę odpuścić....:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wreszcie audytorium podjęło rozmowę, szacunek

 

a to ode mnie:

http://kultura.gazeta.pl/kultura/1,114530,12058514,Biennale_w_Berlinie__miazdzaca_krytyka_pod_adresem.html

 

http://kultura.gazeta.pl/kultura/1,114530,12120177,_Koniec_z_produkcja_dziel_sztuki_i_spekulacja_cenami__.html

 

polski wszechbełkoczący konceptualizm troszkę się skompromitował, choć nie znaczy , że świat posiada odpowiedź na sztukę :)

Edytowane przez Thx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ocuppy Biennale chciało z polityki zrobić sztukę, a sztuki się pozbyć, zamieniając ją na politykę. Nie mogę się na to zgodzić"

 

...a ja tu niedawni Joeliwi pisałem że artysta nie może być ani politykiem ani wierzącym... ale co ja tam wiem... tylko obrażać potrafię... niewiniątka....:)))

 

"Porzuć strach, odważ się i mów, co chcesz powiedzieć - zachęcał artystów i publiczność tegorocznego 7. Berlin Biennale jego kurator Artur Żmijewski"

 

w tym na tym forum to wszyscy są mocni.... ale jak trzeba coś pokazać oi kończy się zwykle jak na tym Biennale.... płaskim politykierstwem bo to kupi publika... no już nie kupuje... okazało się....:)))))))))))

 

dzięki...Thx...!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, zabawny temat. Ciężko o logiczną spójność w całym wątku. Jestem pod wrażeniem cierpliwości. Tak samo duże wrażenie robi na mnie kontynuowanie rozmowy bez wyraźnych desygnatów. Któż by jednak się w definicje i precyzowanie bawił, gdzie tu problemem jest złożenie konkretnego, poprawnego zdania. Mimo wszystko rozumiem. Gdyby pojawiło się konkretne zdanie, pojawiłby się jakiś małolat gotów rozliczyć je z sensu za nim stojącego, a tak... można... sobie... oczka... puszczać... ;) i... unikać... łupiąc... ogólniki... wygodniki... masujące... własny... spryt... wdzięk... i... intelekt... oraz... kolano... zamiast... dzieła... na... którym... powstało...

 

Zupa z gwoździa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prrszalony.... jesteś moderator, a piszesz nie na temat ... tylko jak tu się mówi "ad personam".... moje zdanie tu jest konkretne bo to mój film i mój watek.... najpierw o filmie.... a potem sobie poczytaj co piszę... może się przydać... jak pojmujesz....:))

 

@Decyma... poszukaj sobie wyjaśniałem... nie mam czasu na powtórki z rozrywki....:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Decyma... poszukaj sobie wyjaśniałem... nie mam czasu na powtórki z rozrywki....:)))

 

Twoja teza jest dosyć intrygująca i może napisałbyś, gdzie tę mądrość wyczytałeś? Jeśli zaś to Twoje przemyślenia i Twój wniosek, to przybliż mi zrozumienie go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Dziadku niestety, ty nie jesteś wolny, z przykrością stwierdzam, że nie potrafisz uwolnić się od samego siebie. Jeśli nie uważasz mnie za artystę trudno, może więc nim nie jestem, nie mnie to oceniać. Ale jak można mówić, że się nie lubi jabłek jeśli się ich nie próbowało? To, że ktoś widział na straganie sztuczne, pryskane mutanty nie znaczy, że gdzieś tam nie ma tych prawdziwych owoców.

Moim zdaniem prrrszalony bardzo na temat napisał, w zasadzie to rozbił bank ;). Faktycznie, nieodłącznym elementem każdej twojej produkcji jest manifestacyjny forumowy happening nakręcający spiralę :). Nie zmienia to faktu, że sam uważam twoje prace za nietypowe i interesujące, zawsze staram się znaleźć ten głębszy przekaz i uważam, że mi się nawet udaje. Życzę tylko powodzenia w dalszej pracy i dalszego doskonalenia. Przepraszam jeśli w jakikolwiek sposób cię uraziłem, nie miałem tego na celu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie mógłbym... wyciągaj wnioski sam.... najwyższy czas....:)))... ja mam co robić...!!!

Jakie wnioski ...?

To Ciebie prosiłem o wyjaśnienie, skąd w Twojej głowie teza, że "artysta nie może być człowiekiem wierzącym".

Masz coś do powiedzenia na ten temat, czy nie masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rotcore... a po co ja mam go bronić.... ja go mam i do tego pokazuje Ci kolejny film.... bez biletu.... stać Cie na taki światopogląd.... mało tego przyszedłeś i coś tam szemrzesz o swoim światopoglądzie pełnym argumentów (a gdzie one są).... pod Twoim ostatnim filmem jakoś nikt nie zaszemrał..... widocznie za dużo argumentów....:)))

Edytowane przez dziadek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Decyma.... nie może.... bo ja tak uważam....!!!... możesz uważać inaczej....:)))... podobno teraz wolno mieć swoje zdanie...!!!

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=62365&page=135

 

Przeczytaj sam co napisałeś i pomyśl. Wywód i rozumowanie na poziomie pana Kiepskiego. Płyciutko!

Gdzie ta Twoja deklarowana chęć do rozmów i dyskusji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadku. Jest ukoczone dzielo. Nazwalbym je samoswaidomosc , zeby ulatwic zrozumienie tresci. Najwazniejsze jak mowisz to ukonczyc dzielo. Czyli jest koncepcja, jest narzedzie, i jest final oczywiscie z przekazem dla tych jak mowisz co rozumieja.

Jednym zdaniem mamy artyste niezaleznego, pewnie niezrozumianego.

Nie zna zasad perspektywy, nie zna sie na kolorach , na sztuce , nie wie kto to Picasso, Slyszalem o jednym rozowym co latac potrafil.

Edytowane przez slowmotion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale ja nie wyskakuje z twierdzeniem że wierzący nie może być artystą bez żadnej argumentacji dlaczego tak a nie inaczej... i do tego sie odniosłem, a Ty dalej swoje, czyli rozmowa o niczym, swoje zdanie o filmie już wyraziłem, ale tutaj toczy się bezsens na Twój temat a nie filmu... i nie rozumiem odniesienia do mojej animacji, co ona ma niby wspólnego z Tobą, z Twoim tematem, z Twoim filmem czy dyskusją o Tobie... że niby chciałeś mi dosrać że nie mam pod swoim filmem 40 postów o mnie? mam dystans do tego co robię i jeżeli animacja jest nieciekawa, kiepska, itd. to najwyraźniej tak jest i pozostaje mi tylko robić dalej i lepiej... nieco komiczne żeby taki Dorosły Pan się nieustannie konfrontował z każdym napisanym postem przez nieświadomych sensu swojego jestestwa dzieciaków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Decyma... 22 posty ale żeś się na dyskutował.... ale czytaj... czytaj... zbieraj argumenty.... czekam ja zaskoczysz świat epokowym dziełem... :)))

 

Na proste pytanie odpowiadasz bełkotem. Widocznie nie potrafisz. Dziękuję zatem.

Epokowymi dziełami zaskakujesz Ty. I jeden od takich dzieł wystarczy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadku. jak zwykle odbiegasz od tematu i kierujesz je na tory "JA".

Bylbym ignorantem gdybym nie zapoznal sie z przeciwnikiem.

apropos postu nie nazwalbym tego lataniem tylko spadaniem tudziez szybowaniem, hmm chociaz w twoim przypadku mozna by to nazwac marzycielskim bujaniem w oblokach.

Szkoda ze jakto zwyklo byc miedzy ludzmi nie potrafimy sie dogadac , zrozumiec.

Czy to przez roznice pokolen, bo charakterow napewno.

pokoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slowmotion... też możesz pisać o sobie, jak masz o czym... to właśnie jest różnica pokoleń,,,:))... więc...... byłem Mistrzem Polski w Motolotniarstwie w 1991r....:)))... i nie spadłem....:)))

 

@faun... no każdy był w młodości brzydszy... ale to mija....:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ciekawie się na to patrzy, choć to już szybernasta taka rozmowa na tym Forum i każda jest jak jazda w ciemnym tunelu, który nie ma drugiego końca...

 

No, ale robi to się ciekawy eksperyment sociologiczny. A teraz taki mały zwrot...

Ogólnie problem polega na tym, że próbujecie dyskutować, w wydawałoby się nawet logiczny, oparty na pewnych argumentach (z Waszego punku widzenia słusznych) sposób. Niemniej tutejszy główny rozmówca nie jest osobą, do której w ten sposób będzie w stanie dotrzeć opierając się na jakichkolwiek dowodach, bo chodzi tu o wiarę w słuszność własnych racji. Coś tak jakbyście rozmawiali z fanatykiem...

Spójrzcie na to z jego pkt widzenia. W jaki sposób będziecie rozmawiać z kimś takim?

 

Aby bardziej to rozjaśnić podrzuce takie coś:

tumblr_lmztgaZrmM1qauaxto1_500.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyjesz przeszloscia. I to samo pokazujesz w swoich pracach. Ja jeszce moge byc mistzrem we wszytskim tylko mi sie nie chce. bueheh.

Mozesz rozgzrebywac groby, i jeszce bardziej zasmucac i tak juz smutnych ludzi. Daj przyklad pracy ispirujacej, ktora sprawi ze zaczne myslec co jeszc emoge zrobic zeby bylo lepiej, a ne zamulic sie nad tym jak bylo fatalnie.

Narazie nie jestes wzorem, bo niby co mam od ciebie podlapac, slaba prace kamery, slabe model, slabe tekstury, slaby shading, mizerny comp??

I jeszce zapominasz o jednym, caly sztab ludzi pracuje na dobra prace, rigerzy, modelerzy, animatorzy, compozytorzy, i oni pewnie nigdy nie zrobia wielkiego dziela, ale maja kompetencje do tego zeby ocenic twoje tworzywo.

buehehe "planety wokol slonca" , a muchy wokol czego kraza??

buja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....ja jednak muszę mieć coś do powiedzenia, skoro wszyscy chcą mi udowodnić, że nie mam... tracili by niepotrzebnie tyle energii, którą mogli by.... przeznaczyć na pisanie pozytywów pod innymi tu wstawianymi pełnymi przekazu pracami... albo popchnąć świat do przodu.....????.... a oni się odwracają i urągają staremu idiocie..... :)))... jestem dumny....!!!

 

@slowmotion.... zrób jakiegoś wesołego tostera z giwerami w każdej kończynie i strzelającego do wszystkiego co się rusza.... to takie wesołe... nic w tym fatalnego... i taki inspirujące....:))))

 

@legomir... ja jestem rozkosznym staruszkiem bez wiedzy i ze scyzorykiem koło swoich świątków.... a to coś więcej.....:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że coś więcej... Nigdy nie spotkałem niestety gadającego kota, trefnisia szatana, a dziadków spotyka się na ulicy. Kto wie co oni tam dłubią w swoich szopach? Ale zasada dyskusji ta sama co w cytacie.

 

Ew. mogę bardziej obraźliwie porównać do zasady rozmowy dyplomatycznej USA ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadku z dyskusji z toba wyciagam wnisoek, ze "masz swoje zdanie i sie z nim nie zgadzasz"!

Odbijasz pileczke tak zeby tylko nie wyszlo na to ze jzu dawno sie poplatales w zeznaniach. To sie chyba nazywa konfabulacja.

Ci co pokazuja tostery pokazuja swoje umiejstnosci techniczne i nie oczekuje sie od nich pokazania sensu istnienia, malo tego sa inspiracja do tworzenia. Natomiast Ty wpychasz do glow idee wiec powtorze raz jeszcze pokaz mi prace w ktorej gloryfikujesz cos, ktora ma w sobie sile i ktora zrozumiem, ktora jest przyswajlna, radosna, piekna. Chcesz mi powiedziec, ze sie nie da? Ty nie dasz rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności