Skocz do zawartości

Interior: Paskudne mieszkanie 96 mkw


shadowsexpe

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie meczę projekt mieszkania dosyć nieciekawego jeśli chodzi o rozkład. na pierwszy ogień poszła łazienka już jest zatwierdzona iw trakcie wykonania mimo że projekt mam od 5 dni ( klient stwierdził że spać to on może na kartonach ale wc ma być gotowe na już). Na razie daje pierwsze ujecie z łazienki bo ogólnie siedzę nad technicznymi rysunkami a rendery w wersji finalnej robią się z doskoku. Jak mi maszynka coś sensownego wypluje będę dorzucał. Duperele typu butelek nie moje tylko z jakiejś kolekcji modeli ;) Zamieszczam rzut tego co dostałem na początku od razu mówię usunąłem bezsensowny korytarzyk przy łazience i powiększyłem jej powierzchnie ;) co do materiałów zastosowanych to płytki Domino Fargasja, ceramika i armatura kohler wanna ravak rosa II ( nie pytajcie sie mnie dlaczego taka płytka po dniu chodzenia po sklepach taką sobie wybrał ;)

beznazwy1dvt.jpg

azienkafargesia1.jpg

Edytowane przez shadowsexpe
poprawiłem to co za oknem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ostatnio przeglądając masę tych glazur muszę stwierdzić (może to kwestia gustu), że ta wygląda... "ło matko" :)

Nie wiem czy jestem godzien wypowiadania się w kwestii technicznej ale pień drzewa za oknem wygląda jakby był z porcelany.

A światełka czmeu nie powłączane ? ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku nie będę usuwał należy pokazywać jakie ludzie mają gusty ( zresztą w tytule zaznaczyłem że mieszkanie paskudne ;) ) Co do płytki to jak wybrali tą, to próbowałem ich nakłonić do capri opoczna nie mówię o pierwszej kolekcji jaką im w ogóle proponowałem querida paradyża bo zaparli się na polskie płytki.

jacekszy0 drzewo dopiero co wymodelowałem i nie przeczę że materiały są do dopracowania. co do świateł zupełnie bezsensowna moda włączania czegoś co w dzień jest całkiem zbędne ;)

Dzięki za komentarze panowie ;)

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście technicznie juz mam za sobą kuchnie, aż się boje sypialni ;) Ale jak to sie mówi takie projekty tez się robi i jest ich cała masa gdzie klient ma swój taki a nie inny gust z którym nie zamierzam dyskutować ;) Marzy mi się klient co powie rób pan jak chcesz ;) Pod tym względem bierze mnie zazdrość jak patrze na to co robi Zbyszek że może zawsze przeforsować swój styl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pierwszy rzut oka, widać, że to jakieś polskie płytki. bleh :P umowa z z klientem: Zrobię Panu/Pani te wizualizacje, pod warunkiem, że nigdy nie zostanę zaproszony ;D

 

a tak na poważnie to nie podoba mi się drzewo za oknem i materiał papieru toaletowego ;) powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin ja musiał to zaprojektować mając takie nie inne płytki :( (wizualizacja tej łazienki to skutek uboczny mający być przestrogą) w pierwszej wersji przy wannie były same decory wyglądało to ohydnie na szczęście udało się trochę zniwelować ten patent klientów na dodatek nadzoruje wykonawstwo tego także jeszcze będzie mnie trzęsło przez jakiś czas ;) Co do papieru toaletowego to chyba wina oddalenia bo ogólnie to on wyglada tak http://img502.imageshack.us/img502/8379/ptoalet.jpg

floo jak byś konkretniej powiedział w którą stronę ci nie leży widok: za jasny za ciemny czy co? będę wdzięczny za podpowiedź, widok jest w renderze ale zawsze można go ot tak dla samego siebie podkręcić w postpro mam go na masce to nie będzie kłopotu.

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Marzy mi się klient co powie rób pan jak chcesz ;) Pod tym względem bierze mnie zazdrość jak patrze na to co robi Zbyszek że może zawsze przeforsować swój styl.

 

Co do forsowania stylu, to ja bym z tym ostrożny był, co z tego że namówisz klienta na jakieś płytki, skoro potem w fazie wykonawczej to zmieni :) jak się na coś upiera to lepiej zostawić ( no chyba że nie jest pewien i szuka porady). Miałem kiedyś przypadek,projektowałem mieszkanie dla całkowitego bezguścia, ale udało mi się namówić go w duzych bólach na niezłe płytki ( choć do końca nie był pewien tego co wybrałem ) , dobrałem do tego meble, fronty itp ( kuchnia ). Niestety wykonawca, typu Pan Zdzich, zaproponował, że on wybierze mu płytki 100 razy lepsze. Dzwoni klient, że ma nowe płytki i żeby dobrać mu fronty do tego. Jak zobaczyłem to co wybrał ( beżowe płytki z kogucikami czy z innym badziewiem ) to mu powiedziałem, że jak Zdzich wybrał to niech Zdzich dobierze. Tylko szkoda projektu, Zdzich nie tylko to pozmieniał. Mimo że Twój klient wybrał kontrowersyjne płytki to przynajmniej wiesz na czym stoisz:)

 

A co do samych rzutów, to mam pytanie skoro powiększyłeś łazienkę o korytarzyk ( moim zdaniem też bez sensowny ) to rozumiem że do sypialni wchodzi się z kuchni? Naprawdę bezsensowny układ tego mieszkania.

 

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra, straszne jak się klient na coś brzydkiego uprze, potem nawet tego do folio nie wrzucisz :D

 

Mi widok za oknem też nie leży, wygląda trochę jak nowoczesny obraz w ramce z klamką. Na pewno trzeba by się pozbyć tych jaskrawości, strasznie ściąga wzrok to drzewo, a raczej liście. Wydaje mi się też, że przez to zdjęcie mieszkanie jest "za wysoko".

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZy przypadkiem nie zapomniałeś i drzewo nie rzuca cienia na ten prawdopodobnie plane za oknem? Albo coś jest nie tak bo jakaś dziwna obramówka się pokazuje dookoła liści.

 

Co do kwestii technicznej tak zapytam: Kafelki robisz pewnie floor generatorem? Pytanie czy jak używasz na nich extrude/bevel czy jak je już "wypchniesz" w górę to na krawędziach bocznych robisz jeszcze niewielki chamfer ?Bo ostatni się zastanawiałem i nie wiem czy jest sens właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obwódki to nie cien to maska pojechała nie tam gdzie trzeba mały człowiek akurat rościł sobie prawa do kolan taty ;) plane jest daleko od samego mieszkania i prędzej to cienie mogły by być z niego niż z drzewa:) Floo dzięki teraz zauważyłem że przyciąłem za bardzo reflekty w scenie i odbiło się to na oknie właśnie to poprawiłem. Co do jasności oki u mnie ciągłe jest za ciemno widać monitor muszę podkręcić ale chyba wszystkich nie zadowolę ale zjechałem w dół. Akurat tym razem nie robiłem kafelków florem tylko zrobiłem pojedyncza płytkę i arrayem ją rozłożyłem w takim przypadku zawsze robię lekki chamfer na narożnikach

e3A dlatego czasami biorę nadzór nad projektem aby pana Zdzisia wziąć w karby ;)

poniżej dałem link do psd jak ktoś ma ochotę to się może po pastwić ;) http://www.gg.pl/dysk/F-X-ffae_iYnFuX-ffacMvk/%C5%82azienka%20fargasja.psd

koncowa.jpg

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mi wydaje się, że wanna jest jakoś dziwnie zeskalowana? Ma praktycznie taka samą głebokość jak szerokość i w ogole jest jakas mała. To klient ją wybrał tak?

 

Co do okna to moim zdaniem teraz dopiero wygląda jak obrazek ale wynika to nie tyle z braku głebi co z ekspozycji. Na zewnatrz jest o wieeele jaśniej, tym bardziej przy takim sloncu jakie sugerujesz, dlatego myśle że powinienes raczej rozjaśnić, a nie przyciemnić to okno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miazga,

 

Jakie masz portfolio takich klientów przyciągasz. Oczywiście z czegoś trzeba żyć ale to już jest lekka przesada. Łuczek nad wanną wymiata! Kojarzy mi się z łazienką z przed 10 lat. Ostatnio robiłem łazienkę dla klientów z podobnym gustem ale finalnie udało mi się ich trochę wyedukować. Efekt był znośny ale i tak na samo wspomnienie robi mi się nie dobrze. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)Wania litości zdecydujcie się jednemu za jasno drugiemu za ciemno, co do wanny to jest ona nie skalowana tylko dokładnie wymodelowane zgodnie z wymiarami z technicznych rysunków które miałem.

Winkiel muszę cie rozczarować portfolio nie ma nic do charakteru ani gustu klientów jak także ich zachcianek. Mnie na dzień dobry wstrząsał patent płytki za grosze i ceramika i armatura za kupę kasy. Mogę cie zapewnić ci są całkowicie nieprzemakalni ja tez wiem jak się zniechęca klienta do jego niezbyt sensownych pomysłów włącznie ze zrobieniem tak wizki aby wyglądało to nieciekawie.Przyznam się że przestało na mnie robić wrażenie zagrywka " dostarczam wstępniak słyszę bardzo nam się podoba ale my byśmy to zrobili tak" wtedy pada tekst w duchu chcesz to masz. Co łuczków na sufitach to muszę cie zmartwić nadal na nie jest moda we Francji robimy około 3/4 projektów z wszelkiego rodzaju łukami na sufitach czy to syfitami podwieszanymi czy wcięciami w nich ;)

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dla ciebie ptaszku na privie.

Mistrzem świata nie jestem, na pewno. I to nie miało być jakieś złośliwe. Logiczne dla mnie jest to że jak ktoś szuka architekta to nie po wyglądzie albo jakim samochodem jeździ tylko czy podobają mu się jego prace czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie ja tez nie wziąłem tego do siebie ;) a szczerze co do portfolio to tak naprawdę mało znaczy kiedy głownie masz klientów z tak zwanego polecenia. Na obrazku to można zrobić wszystko a co innego jest zobaczenie wykonanego projektu w stanie rzeczywistym, pod warunkiem że pan Zdzisio go nie spier@..... ;) wrzucam drugie ujecie ;) A w ogóle co ciekawe pokazałem łazienkę kilku koleżankom po fachu i wszystkie piały nad fioletowa łazienka brrrrr za mało kobiet na forum ;)

rzutdrugi.jpg

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze to dzial 3D, raczej render,a same projekty bywaja raczej dodatkami do dyskuji. Zreszta w tym wypadku chyba klient wybral plytki, wanne itp. wiec sam projekt mozliwe, ze ograniczal sie do poukładania tego. Aczkolwiek jestem zółtodziobem wiec moge sie mylic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wania jako że to dział architektury możesz się tu spodziewać komentarzy związanych z samym projektem, tu na pewno usłyszysz komentarze związane z ergonomia z doborem płytek zastosowanych armatur itp, czego raczej w wip nie usłyszysz chyba że ktoś powiesi sobie szafkę nad kiblem aby o nią głowę rozbijać ;). A ja przez czysta ciekawość pokazałem tą łazienkę dwóm kobietom w moim domu i komentarz był jeden "chciałabym taką mieć" jak się zapytałem dlaczego padło "bo jest ładna fioletowa" i z czym tu dyskutować ;). Mimo że nie przemawia do mnie fioletowy kolor to spodobał mi się patent na zabudowanie drzwi zamiast ich murowania ;)

Szkoda że osunięto wcześniejszy wpis kolegi PIko84 bo świetnie on pokazuje że mamy do czynienia z typowym pieniaczem, fajnie jak ktoś kto raczej mało skutecznie pomaga innym na tym forum rzuca się na kogoś kto daje innym trafne porady nie narzucając ich nikomu na siłę ;). Piko umieść do wglądu na forum psd ze swojej http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=85785&highlight= bądź na tyle odważny

Edytowane przez s_vimes
żeby nie razic pana purysty ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piko umieść do wglądu na forum psd

 

A to jakiś obowiązek jest? Bo nie wiem po co ci ten wpis? Nie zauważyłem prawdę mówiąc żeby każdy wrzucał psd, to że shadow to zrobił to już jego sprawa. Jak się chcesz czegoś nauczyć to idź na kurs, albo zapytaj. No cóż przyjdzie Adek i posprząta :)

 

dwóm kobietą

Nie jestem jakimś purystą, ale bez przesady...

 

Merytorycznie:

1. Łazienka paskudna co do kolorystyki - ale to już w temacie

2. Armatura ma plastikowy shader

3. Papier jak ktoś już zauważył nie ma chyba dispa lub bumpa - jeśli to model z sieci sprawdź czy się mama nie zgubiła, bo tutaj absolutnie nie widać żeby to choćby chciało mieć te zagłąbienia

4. Dodatki jak przyciski, uchwyt na papier itd też są plastikowe

5. Ręczniki przydałoby się zmiękczyć, bo na razie to plasko są

6. Widok za oknem do wymiany - zrezygnowałbym z tego drzewa (nijak nie pomaga raczej dobija + leży na nim szparowanie) na korzyść ładniejszego obrazka jako całości - zauważyłem że że do łązienki wpada ci światełko a za oknem masz obrazek "pochmurny dzień"

7. Wołaj fachowców co okna montowali - po lewej masz dziurę

8. Na pierwszym ujęciu lustro nic nie odbija -przynajmniej tak mi sie wydaje - powinno chyba odbijać okno

9. Na drugim - między ręcznikami straszni ci zielono wyszło - jakiś błąd czy co, bo na umywalki bliżej okna nic zielonego nie wchodzi

10. Na drugim cała lewa strona wyszła jakaś tak bezcieniowa - zupełnie nie widać głębi szafki - po za szafką to jakieś podświetlone jest? bo zupełnie zginęły cienie od szklanych półek.

11. co do tych wcześniej poruszonych sufitów podwieszanych - tęz mi się nie podobają - zwłaszcza nad umywalkami - taka wiata przystankowa w moim odczuciu. Może we Farncji, Bahrajnie i Bangladeszu ludzie lubią na przystankach mieszkać.

12. Czekamy na kolejne pomieszczenia.

 

Na koniec takie moje pytanie bo nie siedzę w tym przedziale usług - zawsze wydawało mi się, że projektant najpierw przedstawia swoją "piekną" wizję która jest następnie psuta przez klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście technicznie juz mam za sobą kuchnie, aż się boje sypialni ;) Ale jak to sie mówi takie projekty tez się robi i jest ich cała masa gdzie klient ma swój taki a nie inny gust z którym nie zamierzam dyskutować ;) Marzy mi się klient co powie rób pan jak chcesz ;) Pod tym względem bierze mnie zazdrość jak patrze na to co robi Zbyszek że może zawsze przeforsować swój styl.

 

Dzięki ale należy się małe sprostowanie:) Zrobiłem kilka projektów z czego część ledwo została wykonana. Reszta czyli w sumie wszystko co jest na tym forum zostało zrobione TYLKO I WYŁĄCZNIE DLA SIEBIE. Słowiańska mentalność w większości wypadków wyklucza bycie zadowolonym z projektu który się zaprezentowało a już mi się nie chce męczyć i patrzeć jak kawałek po kawałku z projektu robi się twór kosmiczny. Jedyny projekt który będzie identyczny wykonawczo i koncepcyjnie to projekt mojego mieszkania - ale tu szału z kolei nie będzie (finanse) choć na pewno go pokażę. Ot tyle :) Osobiście to na sam koniec podesłał bym linka z całością tym klientom niech czytając tutejsze posty mają świadomość jakim beztalenciem i bezguściem dysponują. Pozdrawiam,

Z.

 

piko84 - popełniasz jeden,... no..dla uproszczenia nazwę błąd. Otóż...chciało by Ci się pieścić ze shaderami, widoczkami za oknem ze świadomością, że kolejną rzecz którą zaprezentujesz klient zamieni w gówno? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku nie warto szkoda sobie strzępić język na kogoś kto w naszym fachu nie siedzi. Moje szczęście że nie pokazałem roboczych renderów bo by mnie zjadł ;)No cóż jak ktoś uwielbia żeby chrom się świecił jak psu ..... j to jego problem polecam mu wejść na stronę kohlera i zobaczyć jakiego rodzaju kolorystykę i materiały stosuje firma. Co do wiaty przystankowej w Bangladeszu /Bahrajnie to może kolega pokaże nam zdjęcia ze swojego mieszkania /domu ;). A jeśli chodzi o umieszczenia tego co jest moją wizja i tylko takowa zostaje po działaniach klientów jest mało sensowne szczególnie że ludzie naprawdę wola zobaczyć zdjęcia już zrealizowanych projektów anie wypasione wizualizacje nie majce nic wspólnego z rzeczywistością ;)

update

---------------------------------------------------------------------------------------------

polecam koledze poczytać na temat map bump i kiedy ich nie widać pod jakim katem w kamerze, a także to że nie jest to A3 format gdzie widać każdy duperel, sorry papier nic nie zgubił optyka się kłania. Przy oknie nie ma żadnej szpary polygony się odwróciły na druga strunę normal to załatwił. Ja bym też chętnie zobaczył plik z ps z tej twojej łazienki ;)

Wania klient mnie ubrał w płytki i swoje ingerencje jeśli chodzi o dobór ceramiki to jedynie określił firmę i budżet na to przeznaczony, nie narzucał mi wanny czy wc czy misek umywalkowych ani armatur do nich ;)

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie brak konsekwencji. masz okrągłe umywalki na wiszącym blacie i eliptyczną wannę a kwadratowy stojący kibel.

To samo do oświetlenia, o ile małe reflektory nad wanną są klimatyczne to małe reflektory przy umywalce dadzą mało światła, za to kible jest oświetlony jak samochód na wystawie co wydaje mi się że może wyglądać komicznie. W całej łazience jest podwieszany sufit tylko dla tych 3 reflektorów nad miską?

Nie ergonomiczne będzie korzystanie z kosmetyków tak daleko odsuniętych od umywalek, w szczególności gdy są dwie i osoba bliżej okna będzie musiała omijać osobę bliżej drzwi, żeby się do czegokolwiek dostać.

Kontakty są za nisko nad blatem ze względu na wygodę ich użytkowania.

okno ma jakieś dziwne proporcje w stosunku do lustra, lub odwrotnie. Górną krawędź lustra zakończyłbym na wysokości nadproża aby odbijało światło na twarz.

Płytki są Ok to ich układ wprowadza chaos i dezorientacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie przeszła ta umuwalka http://www.us.kohler.com/us/catalog/productDetails.jsp?brandId=807982&categoryId=651314&productId=425916&hash=id%3Dfilters%26startIndex%3D0%26scrollTop%3D1200

2. Stad masz wc w takim a nie innym kształcie( wc sie spodobało klientom) jak także kanciata obudowę od wanny a nie panel całkowicie łukowaty

3. Reflektor na wc i przy drzwiach niewidoczny tutaj znajdowały się już na suficie jak wszedłem z pracą, w planie miałem przedłożony sufit podwieszany nad wanna i nad wc jako ciągłość

4 Może tego nie widać dokładnie od strony okna jest podwieszona mała półeczka na kosmetyki. Natomiast półki powstały na miejscu otworu drzwiowego w ścianie nośnej co do gniazdka masz całkowita racje tez się niestety musiałem do niego dowiązać niestety w tej ścianie nie za bardzo daje się kuć

5. Lustro na początku miało być do wysokosci nadproża okna nieładnie to wyglądało ze względu na dziurę po drzwiach jest dociągnięte do wysokosci drzwi okno ma dosyć dziwne wymiary 80/153 h od podłogi 91. A zrobienie lustra od wysokosci 91 cm powodowałoby że doły by były notorycznie zachlapane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbychowaty zmiany zmianami ale ileż zajmuje czasu zrobienie shaderka, który nie musi być dopieszczony, raptem kilka kliknięć i już się nie ma co czepiać. Dlatego też zapytałem najpierw co oceniamy. Czy grafikę czy samo pomieszczenie. Ja akurat w punkach wypisałem co mi się nie podoba. To czy shadow przyjmie to na klatę czy zacznie przepychanki to już nie mój problem.

 

Co do pomieszczenia, ja się nie wypowiadam, bo g...no wiem bo to nie moja działka, stormwind w kilku zdaniach pokazał co jest nie tak i w zupełności mogę się też pod tym podpisać.

 

Xizor - ja staram się najbardziej merytorycznie jak tylko można - w punktach i bez żadnych wycieczek.

 

Shadow

Ja bym z chęcią zobaczył twoje propozycje nawet w wersjach roboczych (o ile powiedziałbyś że to robocze to słowem bym się nie odezwał na temat "nie świecących się chromów"). Nigdy nie wiadomo może bym sie czegoś nauczył, podpatrzył jakiś błyskotliwy patent - z prac Zbychowatego można całkiem sporo fajnych połączeń wyciągnąć. Szacun Zbychowaty.

 

Chciałem pomóc a ty atakujesz, masz najbardziej merytorycznie jak tylko umiem i w punktach bez żadnych innych wycieczek.

 

Dziękuję za podrzucenie Kohlera, wszedłem w bathroom gallery i widzę, że im się właśnie armatura świeci, ale nie widzę niestety podobnej kolorystyki jak u ciebie.

http://www.us.kohler.com/us/nonprdcontent/ideaHomeDetail2.jsp?contentId=bath_gallery_100&childCatId=bath_gallery_001_ctmp_room6100&subSecId=bath_gallery_001_ctmp100

Jakbyś mógł podrzucić coś zbliżonego do swojej pracy z chęcią bym popodziwiał.

 

Wybacz zdjęć mieszkania wrzucać nie będę, a i do ciebie się nie wpraszam, ale możesz mi wierzyć na słowo nie ma takich wynalazków jak takie wystające sufity obniżane - są obniżone po całości i wbudowane halogeniki.

 

Co do bump'ów i displace'ów dziękuję ale radzę sobie z nimi - nie mogę natomiast wróżyć z fusów i wiedzieć co ten ściągnięty z sieci model ma na sobie. Podrzuciłem tylko żebyś sprawdził mapki, bo nijak niczego nie widać. I to raczej nie kwestia optyki - ale rozumiem że ty nie masz w niczym z tej wizki udziału, a wszystko zasłaniają magiczne siły i prawa fizyki. EOT

 

Odpowiadaj proszę merytorycznie, bo ja ci tu konkret a ty sobie spacerujesz naokoło.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pomieszczenia, ja się nie wypowiadam, bo g...no wiem bo to nie moja działka, stormwind w kilku zdaniach pokazał co jest nie tak i w zupełności mogę się też pod tym podpisać.

błysnąłeś logiką podpisujesz się pod czymś na czym się nie znasz i jeszcze się do tego przyznajesz ;)

 

Co do twojej meteorytyki ( wytkniecie komuś błędu ortograficznego było bardzo merytoryczne nie osobiste) masz coś do kogoś to nie wchodź na jego wątki, bo patrząc jak sie zachowałeś na wątku własnym gdzie ci ludzie wypisali masę mankamentów http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=85785&highlight= a ty jedynie co potrafiłeś zrobić to poprosić o wyczyszczenie twojego wątku a szkoda bo rysunki z błędami jakie tam były oprócz przepychanki słownej warto było zachować ;) widać nawet w Kohlera nie wgłębiłeś się do końca polecam otwierać konkretny model i popatrzeć jakie kolorystyki są oferowane, zapewne blednie w ps przeniosłem sobie barwy z kropek ;)

Edytowane przez shadowsexpe
ostanie zdanie dopisane na temt kohlera ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błysnąłeś logiką podpisujesz się pod czymś na czym się nie znasz i jeszcze się do tego przyznajesz ;)

Tak, bo to co pisał też mi sie podobało. Rozumiem że mówisz również stormwindowi że się nie zna.

 

Może nie pieniacz tylko coś byś merytorycznie powiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shadowsexpe w takim razie muszę pogratulować cierpliwości i życzyć powodzenia w rozwiązywaniu układu salonu.

 

Wracając do umywalek, lustra i szafki w drzwiach.

 

Nieprzyjemne jest to, ze wchodzisz do łazienki na bałagan w sensie wieszak na reczniki, blat i te kubki. Wydaje mi się, że gdybyś poszerzył ten blat i dodał szuflady, nabrałby masywności i lepiej nawiązywał do całej łazienki, w której nie masz jakiś delikatnych linii jak aktualny blat, gniazda mógłbyś zrobić w np w bocznej ściance blatu a ręczniki zawiesić na pochwytach szuflady.

 

Wypełnienie drzwi szklanymi pólkami to dobry pomysł estetycznie ale półprzezroczyste szkło na plecach (bo widzę drewnianą podłogę sypialni) to praktycznie i akustycznie pomysł nie trafiony. Po pierwsze leżysz w sypialni i ktoś zapala Ci ścianę, a następnie zaprasza na solówkę na jelitach.

 

Spróbował bym podnieść jednak lustro do wysokości nadproża, szafkę w drzwiach wysunąć lekko poza lico ściany i dodać nad drzwiami lakierowany mdf udający fronty aby zrobić z tej szafkowneki pionowy element na całą wysokość łazienki.

 

Nie odbierz tego jako czepialstwo, ale chciałbym poznać skąd wziął się taki a nie inny układ płytek. Ja nie czuje się mocny w mieszaniu płytek na ścianach, dlatego zazwyczaj wypełniam ściany jednorodnie lub układam jedne płytki np. do jakiejś wysokości a potem inne.

Zrezygnowałbym chyba z tego znaku postoju na podłodze i dał fiolet z białą obramówką.

Edytowane przez stormwind
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piko84 chłopie wszedłeś tu wczoraj na ten watek i zaczęło się kołtuństwo a raczysz komuś zarzucać pieniactwo i brak meteorytyki, szczerze mówiąc dokąd się nie pojawiłeś było jak najbardziej merytorycznie dziwiło mi nawet że autor wcale nie bronił projektu na siłę a odpowiedź na to co napisał Stormwind jest na pewno merytoryczna. Podpisałeś się pod tym bo ktoś wypunktował co mu nie leży bo się na tym znasz czy dlatego że nie lubisz autora? Bardzo ciekawe jak na kogoś kto się tak a nie inaczej zachował na własnym wątku.

Shadowsexpe za mało ci się odbija w oknie mogło by mocniej, ale podejrzewam z tego co pisałeś że zapewne nie będziesz wracał już do tych wizualizacji przyj do przodu z tym projektem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stormwind nie traktowałem twoich słów jako czepianie się. Co do podłogi to na początku był jeden duży prostokąt fioletowy z obramowaniem na dwa kafle białym, co do wypełnienie drzwi to wygląda ono trochę inaczej jest zastosowana szyba z tym wzorem co na wizce natomiast są zastosowane dwa rodzaje wymrożenia szyby wzór tez nie jest przezroczysty. Całkowicie się z tobą zgadzam co do sprawy kontaktów i blatu nawet myślałem o kontakcie wbudowanym w blat i likwidacji tego kontaktu na ścianie. Nie przeszło :( niestety jak patrze na projekt łazienki to mogę złośliwie powiedzieć "nie mój". Tym salonem to ty mnie dołujesz co zerkam na plany to zastanawiam się co za patent zrobić taką kichę przy takim metrażu.

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondzieusz czytasz wogóle? Wymieniam punkt po punkcie (słowem się niemerytorycznie od wczoraj nie odezwałem), jak mam nie oceniać grafiki to co mam oceniać? Wymieniam tylko rzeczy, które sam bym poprawił, to czy shadow weźmie je pod uwagę to już tylko jego decyzja. Jak coś mi się w suficie nie podoba to to piszę, jak to co pisze stormwind jest dla mnie logiczne to też to piszę. Jak shadow podaje stronę www to wchodzę, zaglądam w galerię czym się chwalą i też piszę co widzę. Swoją drogą jakby matowa armatura była ich produktem flagowym to w galerii byłyby same maty, błyszczące się najwyraźniej bardziej sprzedaje/ludzom podoba. Na różne rzeczy mam swoje poglądy i tyle. Jeśli shadow na jakiś punkt odpowiada to podejmuję rozmowę.

Osobistych wycieczek brak z mojej strony.

 

 

 

13. Starsznie widać tiling na płytkach ścian. Chodzi mi może nawet bardziej o to że zdjęcie płytki jest jednostronnie ciemniejsze, jak masz ułożone nad sobą to po lewej stronie każdej kolumny robi sie taki nieładny pasek.

14. Podbiłbym jeszcze troszkę głębokość fugi lub jej szerokość. Na ścianie z lustrem ginie zupełnie.

15. Co do designu - wiem że wanny pewnie nie zmienisz, ale nieładnie jak dla mnie wyląda łączenie między wanną i ścianą - powstaje z prawej strony taki pasek 0-3cm, i te paski dekoru pionowe......

 

To zapraszam ponownie do tamtego wątku i wypisz w punktach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie trochę zastanawia po co pokazujesz:

projekt - którego się wstydzisz

wizualizacje - których nie masz zamiaru dopracować

 

Nie widzę w tym sensu ;-)

 

A co do samego projektu, to moim zdaniem od samego początku jest zły. Korytarzyk do łazienki i sypialni powinien był zostać. Powiększenie łazienki w żaden sposób nie poprawiło jej układu/estetyki/funkcjonalności. A teraz masz wejście do łazienki i sypialni prosto z salonu/kuchni. Oryginalny układ miał lepsze strefowanie ;)

Estetyki nie skomentuje. Ale ta szklana umywalka za 3k$ niczego by nie poprawiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozioo nie wstydzę się projektu stwierdzenie że nie mój po prostu jest do tego ile musiałem wywalić z własnego na rzecz klientów, co do umywalki to była ona dobierana do początkowej fazy projektu i tak został umywalka za przeszło 2k każda bo firma się nie zmieniła zmienił się model ;) http://www.us.kohler.com/us/catalog/productDetails.jsp?brandId=651334&categoryId=651314&productId=422109&hash=id%3Dfilters%26startIndex%3D0%26scrollTop%3D960. Co do korytarzyka to był to poroniony pomysł własnieiw jedyne co wyrosło to drzwi na ścianie kuchennej która i tak była nie do wykorzystania a zniknęło pomieszczenie z dwoma parami drzwi.Jeśli według ciebie zmiana powierzchni z 6.1 mkw na 10mkw nie jest zmianą użyteczności i funkcjonalności pomieszczenia to nie wiem czym jest w początkowej łazience ledwo coś by się dało upchnąć i wszytko by było dopiero naćkane włócznie z patentem umieszczenia tam pralki.

Tiling na płytkach czysty fenomen chyba gdzieś na początku napisałem że to jest jedna płytka powielona no może nie dodałem że płytka już była zmapowana przed powielaniem ;) Co do figi to jest na szerokosc 3 przepraszam ze ci niknie ale nie będę tylko na potrzeby wizki robił fugi np 5 może tego nie wiesz skoro nie siedzisz w tym fachu ale klientowi nie robi się wizki żęby była tylko ładna ale żeby mu odwzorowała sprawy rozkładów powierzchniowych.W realu trudno jest znaleźć pomieszczenie idealnie spasowane pod płytki aby nie robić docinków.

Ale chyba nie zaprzeczysz że mają matowe kolory armatur? Nie będę umieszczał armatury w barwie takiej jak się podoba tobie bo uważasz że tylko jedynie słuszna jest błyszcząca się. Sorry nie zachowuj się jak panowie z Microsoftu co robiąc tłumaczenie na dany język sprawdzają jaka forma danego wyrazu występuje w danym języku statystycznie częściej ;)

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaskoczyłeś widzę z tym tailingiem. Ze jest jedna płytka to oczywiste, żaden "fenomen". Chodzi o to że jest nierówno janość na niej (na texturze) - warto takie rzeczy poprawiać przed wrzucaniem.

 

To odpowiedz nam co mamy oceniać?

Wizki nie bo robocze.

Design nie bo nie Twój.

 

Włąśnie dlatego prosiłem cię o twoje pomysły przed zmianami, nawet w wersji super roboczej. Przynajmniej o designie by się porozmawiało, a tak to albo robocze, albo producent, albo "klient tak chciał". Shadow daj coś pod ocenę. Cokolwiek ktokolwiek powie to idzie w próżnię na chwilę obecną.

 

Agrumentacja kozio do mnie trafia. Niechciałbym wszystkich zapachów z kuchni mieć i w łazience i w pokoju, a drzwi zaraz przy blacie kuchennym jakoś do mnie nie przemawiają. Teraz po kąpieli idziesz zamiast spać to do kuchni na kawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozioo poruszyl temat ktory nasunal mi sie od poczatku kiedy zaczalem sledzic ten wątek - po co pokazywać coś co się samemu robi, bierze za to kase a przy okazji krytykuje gust klienta usprawiedliwiajac tym wyglad projektu oraz wizualizacji i niechec autora do dobrego ich wykonania.

 

To takie "patrzcie ludzie jaki gowniany projekt robie wedlug jeszcze bardziej gownianego gusta klienta! Zrobil bym to lepiej ale projekt jest tak gowniany ze mi sie nie oplaca ...". Strasznie duzo sie produkujesz opisujac tak salby projekt za miast może usiasc i go lepiej dopracowac. A moze lepiej w ogole go nie bylo pokazywac skoro wiesz ze jest .. jaki jest? No chyba ze mialo to wzbudzic w forumowiczach litosc, wesprzec Cie na duchu a inwestora osmieszyc zeby poleprzyc Ci humor? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piko84 czy ty w ogóle umiesz czytać plany ? bo drzwi wychodzace z łazienki są ciągle w tym samym miejscu w jakim były to że zlikwidowałem korytarzyk nie znaczy że zlikwidowałem drzwi do niego wchodzące sa to po prostu teraz drzwi do łazienki także cały twój wywód jest o kant potłuc. a umieszczanie szkiców projektowych nie ma najmniejszego sensu szczególnie jeśli mają być one pokazywane człowiekowi który jak sam twierdzi na tym się nie zna no chyba tylko po to abyś się mógł posiłkować cudzymi opiniami ;) Tilling super wymysł skończy sie na tym ze umieszczę na forum tekstury płytek

http://img547.imageshack.us/img547/8173/dfargesiafiolet.jpg

http://img541.imageshack.us/img541/5571/pfargesiafiolet.jpg

http://img837.imageshack.us/img837/4000/sfargesiafiolet.jpg

http://img42.imageshack.us/img42/3998/lfargesiafiolet.jpg

 

Adam na tym forum liczyc na pocieszenie to jak szukanie wody na pustyni

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przyuważyłem drzwi do pokoju na wizkach. W takim razie wywód zmiania się w następujący. Pokój przy łazience, a nie łazienka przy pokoju? PRzechodzić przez łazienkę żeby iść do pokoju? Zapomniałem zabarać telefonu z szafki nocnej i muszę lecieć przez łazienkę w której być może właśnie bąpie się dziecko, albo ciotka która przyjechała na weekend w odwiedziny? Tak to teraz wygląda?

 

szkoda sobie strzępić język na kogoś

błysnąłeś logiką

piko84 czy ty w ogóle umiesz czytać plany ?.

Nie rób proszę osobistych wycieczek bo potem lecisz do admina że to ja zaczynam, ja się po chamsku do ciebie nie odnoszę.

 

Łaskawie odpowiedziałbyś rzeszy ciekawych po co to wrzucasz?

Edytowane przez piko84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahahahahahaha przez łazienkę do pokoju gdzie masz takie sformułowanie, gdzie widzisz te drzwi na wizkach? Po pierwsze może nie zauważyłeś że tu kuchnia jest otwarta połączona z czymś co nazywa się dumnie salonem Ja latam do admina a to ciekawe twoje wypowiedzi sa usuwane z wątku z wyjątkiem jednej chamskiej i obraźliwej z wczorajszego dnia? To ja sobie zażyczyłem wyczyszczenia wątku?. Chyba zaczynam mieć schizofrenie bo ja wątków nie czyszczę z niewygodnych dla mnie wypowiedzi Polecam przeczytanie samego początku wątku i tekstu "ku przestrodze"

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest wrocławska produkcja made in Dom Dewelopment. bo znajomie mi te plany wyglądają . Jeśli to jest to to już widziałem patent ze skasowanym przedpokojem tylko że tam równocześnie wywalono ścianę pomiędzy sypialnia i kuchnia zostawiając tylko słupek z pionami To rozwiązanie shedowsa jest o wiele bardziej sensowne, nie mówiąc już że jak by mi ktoś wygospodarował o 4mkw większą łazienkę to bym był bardzo wdzięczny szczególnie że cena tego jest przeniesienie drzwi na nie funkcjonalna ścianę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wrocek i wiem o jakim mieszkaniu mówisz tam w ogóle usunięto wszystkie ściany z wyjątkiem tych wydzielających łazienki. Tam ogólnie w planach było wywalenie wszystkich ścian które można było zlikwidować na planie to co jest na pomarańczowo. Miały zostać tylko wszelkie piony a łazienki miały być wydzielone szkłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zróbmy nieco inaczej - ja dalej twierdze że drzwi do sypialni w kuchni to średni pomysł. Argument o większej powierzchni łazienki jest faktem i nie można się z nim kłócić. Tyle że ja uważam że ten przyrost powierzchni nie dał żadnych wymiernych korzyści - ten sam "program funkcjonalny" spokojnie można zmieścić w oryginalnych wymiarach łazienki.

Moim zdaniem ściana na którą przeniosłeś drzwi do łazienki (i którą razem z kondzieuszem określacie mianem niefunkcjonalnej) była dobrym miejscem na całą wysoką zabudowę kuchni - lodówka, piekarnik (albo i dwa), wysokie cargo. Gdzie planujesz miejsce na te sprzęty?

Uważam że jeśli dalej mamy prowadzić merytoryczną dyskusję, to bardzo wskazane byłoby gdybyś umieścił kompletną aranżację całego mieszkania - a przynajmniej części dziennej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności