Jump to content

Prawdziwy artysta


dziadek3D
 Share

Recommended Posts

  • Replies 505
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oczywiście Dziadku, masz rację. Artysta to, za to, taki ktoś, kto nie potrafi zrobić dobrego i realistycznego renderu i twierdzi, że "tak miało być" i opowiada niestworzone historie, które mają ludzi przekonać do tego, że ta niedoróbka jest dziełem sztuki, tylko trzeba się nauczyć je rozumieć. Tylko nie rozumiem, dlaczego kiedyś artyści robili niesamowite rzeźby, obrazy, w tak doskonały sposób, że wybijali się na tle innych, a dzisiaj takie osoby nazywa się "przeciętnymi rzemieślnikami reklamowymi" . Artysta zawsze jakoś zarabiać na chleb musiał, tyle, że kiedyś był na utrzymaniu "Pana" dworu, a dzisiaj utrzymują go agencje reklamowe.

Link to comment
Share on other sites

artysta niesie przede wszystkim humanistyczny przekaz ... a nie realistyczny render lakieru.... to jest rzemieślnik i to też jest potrzebny gość ale proszę nie mylić tego z artystą.... artysta to ktoś kto jest ponad Pańskie wymagania... i nawet Pan to musi zrozumieć...:)))

Link to comment
Share on other sites

symetria i realizm jest dla idiotów... a każdy wybiera kim chce być... :))).. i czy chce być w krainie wyrenderownych lakierów czy w świecie symboliki i konwencji.... maltretujących jego wybitny umysł przez kilkadziesiąt tysięcy lat zaszłości... odrzućmy to wyrenderujmy realistyczny lakier... powinno wystarczyć...:))))))))))))))))

Link to comment
Share on other sites

Hmm. Jaki humanistyczny przekaz niesie na przykład ten, niepodważalnie artystyczny, wytwór:

http://www.newsweek.pl/bins/Media/Pi...007527566d.jpg

?

A propo rothko bo lubię malarstwo. Rothko przy malowniu używa różnych faktur płótna, farby itp. co można zobaczyć tylko na żywo, sale wystawowe są specjalnie przygotowywane pod względem oświetlenia i ekspozycji obrazów, obrazy są naturalnie większe także ich odbiór jest całkiem inny i moim zdaniem głupotą jest oceniać czy jest to sztuką, czy robi wrażenie widząc jakąś miniaturkę w internecie. Bo tutaj akurat nie chodzi o przesłanie tylko oddziaływanie całej ekspozycji na odbiorcę, harmonie, dobór kolorów, oświetlenie itp.

 

symetria i realizm jest dla idiotów

artysta niesie przede wszystkim humanistyczny przekaz

Głupszych rzeczy dawno nie czytałem. Równie dobrze mogę napisać, że prace zawierające jakąś alegorię, niedosłowne są dla nawiedzonych ćpunów co na haju widzą te swoje symboliki i konwencje. Logika identyczna.

 

Sztuka ma masę nurtów. Słyszałeś o fotorealizmie kiedyś? Albo np. caravaggio nie był artystą bo starał sie realistycznie oddać oświetlenie a monet co malował plamki to już artysta? Czy może tylko Bosch bo ten symbolike lubił?

 

Zresztą krytykujesz realzim a ilu na przestrzeni lat było malarzy/rzeźbiarzy itp. starających się jak najrealniej oddać otoczenie a powszechnie są uważani za artystów? Po prostu jest dostęp do innych technik wyrazu bo kiedyś można było jedynie namalować, teraz można zrobić też na kompie. Cel często ten sam, czyli jak najwierniejsze oddanie rzeczywistości.

 

sposobów wyrazu jest pełno. A to czy indywidualnie lubisz fowizm, surrealizm czy fotorealizm to już nie predestynuje nikogo do nazywania kogoś max przeciętnym rzemieślnikiem bo robi samochody. Tutaj też możesz się popisać dynamizmem kompozycji, doborem kolorystyki, klimatem pracy itp i wymaga to jakiegoś artystycznego wyczucia. Kiedyś samochodów nie robili bo nie było, ale np. malowali wazony. Zwykli rzemieślnicy nie? wazonami się zajmować.

Link to comment
Share on other sites

rdawlud - ja nie oceniłem tego obrazu w swoim poście*. Napisałem, że bez wątpienia jest to sztuka, ale nie uważam, by niosła jakikolwiek humanistyczny przekaz - co według dziadka jest dla sztuki obligatoryjne.

 

* na dodatek tak się składa ze byłem ostatnio w narodowym, i widziałem te faktury, rozmiary itd. Dlatego pewnie przyszło mi to do głowy jako przykład dobry do odpowiedzi na post dziadka.

Link to comment
Share on other sites

Artysta to artysta.... rzemieślnik to rzemieślnik.

Nadużywanie słowa artysta jest idiotyzmem medialnym, który ma pomóc w klikalności i oglądalności... przez idiotów, którzy nie są ani jednym ani drugim... tylko szarą komercyjną masą... i który przekaz miesza z informacją co powinien kupić... i tak kółko idiotyzmów się kręci coraz szybciej... ku chwale dezorientacji...:))).... reklama to tylko rzemiosło....!!!!

 

Wikipedia:

Artysta – osoba tworząca (wykonująca) przedmioty materialne, lub utwory niematerialne mające cechy dzieła sztuki.

Artysta – twórca tym różni się od rzemieślnika – odtwórcy, że swoje dzieła tworzy w oparciu o własną koncepcję, nadając im niepowtarzalny charakter. Dzięki temu dzieła znanych artystów rozpoznawane są bez potrzeby oglądania ich sygnatur.

 

Dzieło sztuki – całościowy i syntetyczny wytwór artystyczny o określonym sensie, charakteryzujący się wysokimi walorami estetycznymi (piękno). Poza funkcją estetyczną może pełnić również inne funkcje (np. wychowawczą, poznawczą, użytkową lub religijną). Jego twórcą jest człowiek - istota wyposażona w specyficzną wrażliwość (bez autora nie ma dzieła sztuki). Produkt ten stara się ukazać za pomocą określonej konwencji (formy) pewną rzeczywistość fizyczną lub psychiczną (treść). Dzieło sztuki ustanawia szczególny wgląd w świat widzialny lub emocjonalny, który może być wynikiem namysłu filozoficznego autora lub spontaniczną reakcją chwili.

Link to comment
Share on other sites

Widzę, że dziadek3D włączył się od dyskusji i czuję w kościach, że zaraz ukaże się "przypadkiem" ze strony dziadka link do prawdziwych dzieł sztuki w których nie zaznasz warsztatu, jakości i innych tego typu wyrobniczych akcentów. Tracę jednak do dziadka3D jakikolwiek szacunek - odnosić się do cytatów całkowicie bezimiennych ludzi piszących wikipedię, aby poprzeć swoje słowa? - Nie wiem jak pozostali, ale ja nie wierzę w Twoją prawdziwą naturę artysty i indywidualisty. Jesteś najzwyklejszym trolem:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie

 

Pasuje do ciebie jak rączka do rękawiczki.

Link to comment
Share on other sites

@smiler... Twój argument jest tak pospolity jak .... fekalia......:)))....

 

@beny.... jestem wybitnym TROLEM... i mam portfolio... i mam co linkować... a to co robię jest linkowane dalej....!!!...:)))

tekstu z Wikipedii nie pojąłeś w kontekście tego co napisałem, no ale Ty wiesz co mówisz i robisz... i od trolowania jesteś tysiące lat świetlnych bezportfoliowych......:)))

Link to comment
Share on other sites

reklama to tylko rzemiosło

Zgadzam się w zupełności.

 

Nie zgadzam się natomiast, że sztuka musi nieść humanistyczny przekaz.

Nie zgadzam się też z tym, że każdy render (nawet samochodu), to reklama.

 

P.s.: Tylko nie pomyśl dziadku, że bronie tej bryki z artykułu. A fe.

Link to comment
Share on other sites

Ja na ten przykład znałem artystę niepospolitego. Hokeista Naprzodu Janów (kadra młodzieżowa). Jak daliśmy w palnik, to na koniec zjadał szklankę - musztardówę więc poprzeczka wysoko postawiona. Schrupał, przełknął i koniec muzyki. Spokojnie to można podciągnąć pod szlachetny i mało popularyzowany nurt performansu. Nie był jednak artystą wybitnym bo denka nie dawał rady - za gruby glass. Pamiętam dwa takie spektakle. I to była Sztuka przez duże S, a nie jakieś tam pitu pitu.

Dawno Maestra nie spotkałem, a szkoda bo fajny herbatnik był.

Edited by jaceks
Link to comment
Share on other sites

Panie szanowny Dziadek3D wykazujesz się niezwykła ignorancją i brakiem spójności w swoich wypowiedziach.

Po pierwsze zajmując się fotografią wchodzisz w dział sztuki mającej na celu realizm-przynajmniej tak jest u Ciebie- w związku z tym myslę ze we wcześniejszej wypowiedzi podsumowałeś również siebie.

Po drugie reklama sama w sobie również zawiera jakiś przekaz humanistyczny i nie mówie tu o reklamie proszku do prania ale np licznym reklamom społecznym więc jak rozumiem to jest sztuka.

Po trzecie Wojcech Kossak malujący Kościuszkę na koniu dbając o to by koń wyglądał ładnie również był marnym rzemieślnikiem? A przecież samochód to pewnego rodzaju koń z przeszłości, więc nie wiedzę nic złego w dbaniu o jego wygląd.

Po czwarte reklama i sztuka w pop-arcie troszkę się wymieszała bo jaka jest różnica w przekazie humanistycznym między butelką coca-coli (Warhol) a butelką coca-coli(zwykła reklama). To chyba zaburza Twoje pojęcie o sztuce, a jednak pop-art to sztuka.

No i na koniec chciałem sie zapytać coś Ty się tak tego lakieru przyczepił... równie dobrze można przyczepić się szklanej formy z Twojej pracy i powiedzić "zróbmy realistyczne szkło... powinno wystarczyć..."

Link to comment
Share on other sites

Skąd ty dziadku wiesz kim ja jestem i czym się zajmuję? Nie sądziłem że taki artysta jak ty patrzy na świat przez stereotypy, a widocznie tak jest skoro mnie przez nie oceniasz. Nie zmienia to faktu że nie szanujesz niepisanych zasad uznanych na forach internetowych, na przykład nazywając ludzi idiotami. Chociaż robisz to w zaowalowany sposób, i tak sam wpisujesz się w stereotyp trolla. I to najbardziej typowego, który przekonany o własnej niezwykłości, odmawia jej innym userom forum. Poradziłbym ci trochę pokory, ale to bezcelowe więc dziękuję - postoję.

Link to comment
Share on other sites

@voyas... jak wsadzisz do samochodu Kościuszkę i będziesz pił Colę będąc Worholem.... to porozmawiamy co jest reklama, a co nie....... i zawsze możemy to zrobić pijąc Colę i spoglądając sobie w oczy i rozmawiając na przykład o Twojej fotografii... wszak to nie problem bo jesteś z Łodzi...:))).

 

@Lucek... wiem...!!!!... chcesz być producentem filmowym...:))....

 

ps.... są dwa rodzaje moderatorów.... ci co moderują z powodu wysokiego autorytetu... i tacy co myślą, że jak zostaną moderatorami to zdobędą autorytet...........:)))

Link to comment
Share on other sites

Poradziłbym ci trochę pokory, ale to bezcelowe więc dziękuję - postoję.

 

... ja idę dalej.....!!!... a moim bagażem jest cynizm i brak pokory......:)))... w odróżnieniu od Minifolo i sentencji obok niego "Sztuka bez dobrego rzemiosła jest tylko kaprysem twórcy. Nie dyskutuję o kaprysach."

Link to comment
Share on other sites

mnie nie są potrzebne pozdrowienia tylko rzetelny poparty osiągnięciami i doświadczeniem głos w dyskusji.... rzemieślnika a zwłaszcza artysty... polityką się nie zajmuję.... tylko indywidualnym obrazowaniem rzeczywistości....:)))... dla wnuczków....!!!...

Link to comment
Share on other sites

@Dziadek 3D. Przejawiasz zachowania typowe wśród gwiazdek muzyki POP. Takich co to braki w swoim warsztacie wokalnym nadrabiają skandalami i niewyparzoną gębą. Krytykujesz i umniejszasz talentu tym, którym nie jesteś w stanie dorównać. Sztuka nawet jeśli posiada przekaz humanistyczny, powinna być również estetyczna, sam przekaz to za mało, a do osiągnięcia estetyki potrzebne są umiejętności, których nie zdobywa się bujaniem w obłokach i grafomanią, a latami ciężkiej pracy, hektolitrami potu i łez.

Link to comment
Share on other sites

@smiler... próbujesz podważyć moje osiągnięcia w tworzeniu przekazu humanistycznego za pomocą kiepskich sloganów z tanich brukowców... masz prawo tak jak i ja w wyrażaniu swojego zdania.... ale to nie poparte stworzeniem unikalnych światów, niezależnych i trafiających w odbiorcę to tylko taki słowny pingpong na paraolimpiadzie, a pisanie o latach ciężkiej pracy to już totalny przedszkolny dowcip...:))))))

Link to comment
Share on other sites

to są puste, nieludzkie, zimne jak pustka kosmiczna błyskoty reklamowe odciągające uwagę od rzeczywistości z jej egzystencjonalnymi problemi... stworzone tylko po to żeby wywołać pożądanie konsumpcyjne.... bez umocowania do przedmiotu reklamowanego.... mogło by coś nieść... ale musiał by tam wystąpić człowiek ciepły, ludzki, zauważający innych sobie podobnych.... z całym swoim bagażem błędów i frustracji, ale na to żaden klient nie pozwoli... on płaci za omamienie...:)))

Link to comment
Share on other sites

w zasadzie nie widzę różnicy... oba zjawiska są sztuczne.... i podporządkowane sprzedawaniu.... za wszelką cenę.... ta pani musi tak wyglądać... taki tańszy przejaw dewocji bilbordowej... ona jest sztuczna jak robokop....:))))))))))))))

Link to comment
Share on other sites

Dziadku3D. Z całym szacunkiem, ale Tyś chyba mocno na głowę upadł. Nawet dziewczynie z jakiegoś zdjęcia nie odpuścisz. Żałosne. Oczywiste jest, że jesteś forumowym trollem. I masz pewno szaloną uciechę, gdy tak prowokujesz i krytykujesz i pod pretekstem dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem wywyższasz się nad pozostałych jako ten, który pozjadał wszystkie rozumy. Taka chyba Twoja dzika pasja i rola forumowego trolla. Ale gdybyś potrafił wzbić się ponad swoją megalomanię i spojrzeć na siebie obiektywnie, może dostrzegłbyś jak dalece niedojrzały jesteś, pomimo swojego wieku. A może to poza Twoim zasięgiem. Piszę to z jednoczesnym przekonaniem, że odczytasz to po swojemu, odbije się to jak groch od ściany i odbijesz ładnie piłeczkę w moją stronę, żeby dyskusja o Tobie dalej się kręciła. Tylko zastanawiam się czasami jaki jesteś jako osoba prywatnie.. czy to na forum tutaj to tylko taka zabawa w kotka i myszkę i pewnego rodzaju uciecha Twoja, czy może jesteś prywatnie serdecznym i miłym człowiekiem. A tylko tu na forum każdemu po równo obdzielisz ze swojego wszech wiedzącego, artystycznego tonu, poniżając kogo się da i jak tylko się da. Nawet dziewczynę ze zdjęcia. Jeśli jesteś autentyczny i dojrzały, masz zintegrowaną osobowość i nie udajesz w internecie innej osoby niż ta, którą jesteś, to podtrzymuję to, co na początku napisałeś - musiałeś mocno na głowę upaść. "Sztuczna dziewczyna jak robokop".. no nie jestem w stanie nawet tego pojąć. To jest jakaś choroba? Cierpisz na coś? Może to się leczy jakoś? Wstręt do ludzi czy coś? Sam nie wiem... spokojnej nocy.

Link to comment
Share on other sites

@ Pabulo, świetę słowa, święte.

O to przykład:

 

@ Dziadek 3D: "a pisanie o latach ciężkiej pracy to już totalny przedszkolny dowcip...:))))))"

 

Dowcipem są twoje wypowiedzi. Skąd ty możesz wiedzieć ile czasu potrzeba by opanować warsztat, skoro sam jesteś w przedszkolu ? Nawet jeśli jakiś wariat uznałby, że masz wrodzony talent, to trzeba się jeszcze nauczyć go wykorzystywać, a ty zamiast się uczyć modelować, mapować, rigować, skinować, ANIMOWAĆ !!!!, oświetlać i renderować to marnujesz czas i trolujesz na forum. Ale oczywiście jest łatwiej szczekać na wszystkich niż wziąć się do nauki, a jest się czego uczyć.

Link to comment
Share on other sites

Nie zgodzę się co do jednostronnego, bezrefleksyjnego widzenia tej laski ze zdjęcia.

Ta pani to bezspornie niezła Sztuka. A kto wie może i niezła z niej "Artystka". Co przeczyłoby wypowiedzi filozofa z "Rejsu", że nie można być równocześnie twórcą i tworzywem.

Link to comment
Share on other sites

@Traitor... wracając do naszej dyskusji którą skasował ktoś wiedzący "LEPIEJ"...:)))....

Uważasz, że reklama..... może być sztuką z przekazem humanistycznym... czy też ma ją zastąpić bo jest zbędna....!!!

 

@Symek... zablokuj wszystkich których nie pojmujesz... zostaniesz wtedy sam najmądrzejszy na świecie....:)))))))))

 

@tiger250.... bo mam prace z przekazem humanistycznym.... a różnorodność to podstawa egzystencji...:)))

Link to comment
Share on other sites

Dziadka Trolla dawno zablokowałem, ale czytając same Wasze odpowiedzi ubawiłem się setnie! Kawał humanistycznego przekazu o banowaniu trolli.

 

hehe - mam tak samo :D Zabawne jest domyślanie się kontekstu całej dyskusji z zablokowanymi postami Dziadka :D

Link to comment
Share on other sites

to się nazywa siła humaniznu... nawet zablokowany jest w świadomości, i skłania do przemyśleń... to więcej niż wątpliwa reklama podprogowa.... i mamy dowód, że humanizm działa nawet wyłączony.......!!!.....:)))

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy