Jump to content
dziadek3D

Prawdziwy artysta

Recommended Posts

artysta nie zajmuje się renderowaniem samochodów... to może być tylko przeciętny rzemieślnik reklamowy......:)))... najwyżej...!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście Dziadku, masz rację. Artysta to, za to, taki ktoś, kto nie potrafi zrobić dobrego i realistycznego renderu i twierdzi, że "tak miało być" i opowiada niestworzone historie, które mają ludzi przekonać do tego, że ta niedoróbka jest dziełem sztuki, tylko trzeba się nauczyć je rozumieć. Tylko nie rozumiem, dlaczego kiedyś artyści robili niesamowite rzeźby, obrazy, w tak doskonały sposób, że wybijali się na tle innych, a dzisiaj takie osoby nazywa się "przeciętnymi rzemieślnikami reklamowymi" . Artysta zawsze jakoś zarabiać na chleb musiał, tyle, że kiedyś był na utrzymaniu "Pana" dworu, a dzisiaj utrzymują go agencje reklamowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

artysta niesie przede wszystkim humanistyczny przekaz ... a nie realistyczny render lakieru.... to jest rzemieślnik i to też jest potrzebny gość ale proszę nie mylić tego z artystą.... artysta to ktoś kto jest ponad Pańskie wymagania... i nawet Pan to musi zrozumieć...:)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

symetria i realizm jest dla idiotów... a każdy wybiera kim chce być... :))).. i czy chce być w krainie wyrenderownych lakierów czy w świecie symboliki i konwencji.... maltretujących jego wybitny umysł przez kilkadziesiąt tysięcy lat zaszłości... odrzućmy to wyrenderujmy realistyczny lakier... powinno wystarczyć...:))))))))))))))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba nie zauważyłeś mojego posta, i odpowiedziałeś sobie na swój własny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hmm. Jaki humanistyczny przekaz niesie na przykład ten, niepodważalnie artystyczny, wytwór:

http://www.newsweek.pl/bins/Media/Pi...007527566d.jpg

?

A propo rothko bo lubię malarstwo. Rothko przy malowniu używa różnych faktur płótna, farby itp. co można zobaczyć tylko na żywo, sale wystawowe są specjalnie przygotowywane pod względem oświetlenia i ekspozycji obrazów, obrazy są naturalnie większe także ich odbiór jest całkiem inny i moim zdaniem głupotą jest oceniać czy jest to sztuką, czy robi wrażenie widząc jakąś miniaturkę w internecie. Bo tutaj akurat nie chodzi o przesłanie tylko oddziaływanie całej ekspozycji na odbiorcę, harmonie, dobór kolorów, oświetlenie itp.

 

symetria i realizm jest dla idiotów

artysta niesie przede wszystkim humanistyczny przekaz

Głupszych rzeczy dawno nie czytałem. Równie dobrze mogę napisać, że prace zawierające jakąś alegorię, niedosłowne są dla nawiedzonych ćpunów co na haju widzą te swoje symboliki i konwencje. Logika identyczna.

 

Sztuka ma masę nurtów. Słyszałeś o fotorealizmie kiedyś? Albo np. caravaggio nie był artystą bo starał sie realistycznie oddać oświetlenie a monet co malował plamki to już artysta? Czy może tylko Bosch bo ten symbolike lubił?

 

Zresztą krytykujesz realzim a ilu na przestrzeni lat było malarzy/rzeźbiarzy itp. starających się jak najrealniej oddać otoczenie a powszechnie są uważani za artystów? Po prostu jest dostęp do innych technik wyrazu bo kiedyś można było jedynie namalować, teraz można zrobić też na kompie. Cel często ten sam, czyli jak najwierniejsze oddanie rzeczywistości.

 

sposobów wyrazu jest pełno. A to czy indywidualnie lubisz fowizm, surrealizm czy fotorealizm to już nie predestynuje nikogo do nazywania kogoś max przeciętnym rzemieślnikiem bo robi samochody. Tutaj też możesz się popisać dynamizmem kompozycji, doborem kolorystyki, klimatem pracy itp i wymaga to jakiegoś artystycznego wyczucia. Kiedyś samochodów nie robili bo nie było, ale np. malowali wazony. Zwykli rzemieślnicy nie? wazonami się zajmować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

rdawlud - ja nie oceniłem tego obrazu w swoim poście*. Napisałem, że bez wątpienia jest to sztuka, ale nie uważam, by niosła jakikolwiek humanistyczny przekaz - co według dziadka jest dla sztuki obligatoryjne.

 

* na dodatek tak się składa ze byłem ostatnio w narodowym, i widziałem te faktury, rozmiary itd. Dlatego pewnie przyszło mi to do głowy jako przykład dobry do odpowiedzi na post dziadka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Artysta to artysta.... rzemieślnik to rzemieślnik.

Nadużywanie słowa artysta jest idiotyzmem medialnym, który ma pomóc w klikalności i oglądalności... przez idiotów, którzy nie są ani jednym ani drugim... tylko szarą komercyjną masą... i który przekaz miesza z informacją co powinien kupić... i tak kółko idiotyzmów się kręci coraz szybciej... ku chwale dezorientacji...:))).... reklama to tylko rzemiosło....!!!!

 

Wikipedia:

Artysta – osoba tworząca (wykonująca) przedmioty materialne, lub utwory niematerialne mające cechy dzieła sztuki.

Artysta – twórca tym różni się od rzemieślnika – odtwórcy, że swoje dzieła tworzy w oparciu o własną koncepcję, nadając im niepowtarzalny charakter. Dzięki temu dzieła znanych artystów rozpoznawane są bez potrzeby oglądania ich sygnatur.

 

Dzieło sztuki – całościowy i syntetyczny wytwór artystyczny o określonym sensie, charakteryzujący się wysokimi walorami estetycznymi (piękno). Poza funkcją estetyczną może pełnić również inne funkcje (np. wychowawczą, poznawczą, użytkową lub religijną). Jego twórcą jest człowiek - istota wyposażona w specyficzną wrażliwość (bez autora nie ma dzieła sztuki). Produkt ten stara się ukazać za pomocą określonej konwencji (formy) pewną rzeczywistość fizyczną lub psychiczną (treść). Dzieło sztuki ustanawia szczególny wgląd w świat widzialny lub emocjonalny, który może być wynikiem namysłu filozoficznego autora lub spontaniczną reakcją chwili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fekalia rozbryźnięte na ścianie faktycznie pasują do tej definicji jak ulał :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę, że dziadek3D włączył się od dyskusji i czuję w kościach, że zaraz ukaże się "przypadkiem" ze strony dziadka link do prawdziwych dzieł sztuki w których nie zaznasz warsztatu, jakości i innych tego typu wyrobniczych akcentów. Tracę jednak do dziadka3D jakikolwiek szacunek - odnosić się do cytatów całkowicie bezimiennych ludzi piszących wikipedię, aby poprzeć swoje słowa? - Nie wiem jak pozostali, ale ja nie wierzę w Twoją prawdziwą naturę artysty i indywidualisty. Jesteś najzwyklejszym trolem:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie

 

Pasuje do ciebie jak rączka do rękawiczki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@smiler... Twój argument jest tak pospolity jak .... fekalia......:)))....

 

@beny.... jestem wybitnym TROLEM... i mam portfolio... i mam co linkować... a to co robię jest linkowane dalej....!!!...:)))

tekstu z Wikipedii nie pojąłeś w kontekście tego co napisałem, no ale Ty wiesz co mówisz i robisz... i od trolowania jesteś tysiące lat świetlnych bezportfoliowych......:)))

Share this post


Link to post
Share on other sites
reklama to tylko rzemiosło

Zgadzam się w zupełności.

 

Nie zgadzam się natomiast, że sztuka musi nieść humanistyczny przekaz.

Nie zgadzam się też z tym, że każdy render (nawet samochodu), to reklama.

 

P.s.: Tylko nie pomyśl dziadku, że bronie tej bryki z artykułu. A fe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

musi nieść przekaz humanistyczny, bo wszystko inne co go nie niesie jest obecnie reklamą.... :))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uważasz, że to też reklama, czy że niesie humanistyczny przekaz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na ten przykład znałem artystę niepospolitego. Hokeista Naprzodu Janów (kadra młodzieżowa). Jak daliśmy w palnik, to na koniec zjadał szklankę - musztardówę więc poprzeczka wysoko postawiona. Schrupał, przełknął i koniec muzyki. Spokojnie to można podciągnąć pod szlachetny i mało popularyzowany nurt performansu. Nie był jednak artystą wybitnym bo denka nie dawał rady - za gruby glass. Pamiętam dwa takie spektakle. I to była Sztuka przez duże S, a nie jakieś tam pitu pitu.

Dawno Maestra nie spotkałem, a szkoda bo fajny herbatnik był.

Edited by jaceks

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejny taki news. Panowie chyba mają gorszy dzień... Jak zwykle. Jak ja dostanę kosza to płaczę w domu, a nie na forum;) Polecam tę metodę grafomanom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lucek... Ty jesteś tylko moderatorem... więc płacz masz w default-cie...:)))... czyli nie rzemieślnik ni tym bardziej artysta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panie szanowny Dziadek3D wykazujesz się niezwykła ignorancją i brakiem spójności w swoich wypowiedziach.

Po pierwsze zajmując się fotografią wchodzisz w dział sztuki mającej na celu realizm-przynajmniej tak jest u Ciebie- w związku z tym myslę ze we wcześniejszej wypowiedzi podsumowałeś również siebie.

Po drugie reklama sama w sobie również zawiera jakiś przekaz humanistyczny i nie mówie tu o reklamie proszku do prania ale np licznym reklamom społecznym więc jak rozumiem to jest sztuka.

Po trzecie Wojcech Kossak malujący Kościuszkę na koniu dbając o to by koń wyglądał ładnie również był marnym rzemieślnikiem? A przecież samochód to pewnego rodzaju koń z przeszłości, więc nie wiedzę nic złego w dbaniu o jego wygląd.

Po czwarte reklama i sztuka w pop-arcie troszkę się wymieszała bo jaka jest różnica w przekazie humanistycznym między butelką coca-coli (Warhol) a butelką coca-coli(zwykła reklama). To chyba zaburza Twoje pojęcie o sztuce, a jednak pop-art to sztuka.

No i na koniec chciałem sie zapytać coś Ty się tak tego lakieru przyczepił... równie dobrze można przyczepić się szklanej formy z Twojej pracy i powiedzić "zróbmy realistyczne szkło... powinno wystarczyć..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skąd ty dziadku wiesz kim ja jestem i czym się zajmuję? Nie sądziłem że taki artysta jak ty patrzy na świat przez stereotypy, a widocznie tak jest skoro mnie przez nie oceniasz. Nie zmienia to faktu że nie szanujesz niepisanych zasad uznanych na forach internetowych, na przykład nazywając ludzi idiotami. Chociaż robisz to w zaowalowany sposób, i tak sam wpisujesz się w stereotyp trolla. I to najbardziej typowego, który przekonany o własnej niezwykłości, odmawia jej innym userom forum. Poradziłbym ci trochę pokory, ale to bezcelowe więc dziękuję - postoję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@voyas... jak wsadzisz do samochodu Kościuszkę i będziesz pił Colę będąc Worholem.... to porozmawiamy co jest reklama, a co nie....... i zawsze możemy to zrobić pijąc Colę i spoglądając sobie w oczy i rozmawiając na przykład o Twojej fotografii... wszak to nie problem bo jesteś z Łodzi...:))).

 

@Lucek... wiem...!!!!... chcesz być producentem filmowym...:))....

 

ps.... są dwa rodzaje moderatorów.... ci co moderują z powodu wysokiego autorytetu... i tacy co myślą, że jak zostaną moderatorami to zdobędą autorytet...........:)))

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy