Skocz do zawartości

TABLETY


MeG

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

1 Sprawa:

 

Mieliscie juz taki problem? Wiecie co moze byc przyczyna, cos moze wlaczylem albo wyjaczylem... A jeszcze jedno w PS'ie pracuje od nie dawana i go jeszcze nie znam za dobrze ;p

 

Ja miałęm dziś tak, że w PS'ie nie działała mi siła nacisku, pomimo, że w tym samym czasie działała we Flashu.... Ustawienia dynamiki miałem poprawnie załączone. Wpięcie wypięcie tabletu nie pomogło... Restart kompa jednak tak ... Możliwe, żę jest to coś PS'em (używam 7'ki)

W Twom przypadku wydaje mi się to winą sterownika. Jak już napisano.

 

2 Sprawa:

 

Zauważyłem czytając wątek "tablety", że wiele osób pyta czy "kwadratyzownie" łuków przy szybkim rysowaniu "jest normalne".

Odkryłem, że jest to ściśle powiązane z obciążeniem procesora...

tzn kiedy procek ma 100% występuje owo "kwadratyzowanie".

W pracy mam ze 2 razy szybszego kompa i nie mam praktycznie problemów z owym zjawiskiem, jednak w domu mam durnia 1600 i przy średnio-szybkich okrągłych pociągnieciach już mi przeskakują łuki ...

 

3 Sprawa:

Zamówiłem sobie Volito 2 (231 z przesyłeczką :D) i jest to o 3 nieba lepszy sprzęt niż jakiś pentagram ...

A6 w zupełności mi wystarcza do pracy (obróbka zdjęć, drobne rysunki, skład ulotek i innych badziewii...)

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to mało ale i tak jak coś rysuję to na powiekszeniach szczegółami się bawię, jako pierwszy tablet polecę każdemu.....

Nawet zawodowemu grafikowi o niezasobnym portfelu, nie potrzebującemu A4 czy A3 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fajny ten Genius, zwłaszcza możliwość pracy bez podłączenia komputera i zapisywania tekstu i grafik w pamięci flash lub na kartach SD, jednak brak rozróżnienia siły nacisku piórka raczej czyni ten tablet niezbyt prydatnym dla grafika :(, inaczej sam bym pewnie zaczął liczyć dukaty i się do sklepu wybrał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... ja mam mały poblem, nie wiem, czy to uszkodzenie tabletu, czy wada windy. Mam Graphire 4, próbuje go odpalic na kompie mojej panny.

Po podłączeniu go xp zaczyna poszukiwanie instalki. Nie znajduje jej. Ja ściągnąłem sterownik ze stronki i niby sterownik śmiga, ale i tak komp informuje, ze urzadzenie moze nie dzialac poprawnie. I faktycznie: w PS pióro skacze w okresloonym punkcie ekranu, a po oderwaniu pióra i ponownym przystawieniu go, pojawia się ono w prawym górnym rogu...

 

WTF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że w rejestrze jest jakaś zasyfiona "pętla", która ignoruje sterownik i szuka nowego. Mówiąc prosto - mimo, że instalujesz ten sterownik, system go nie używa. Widziałem kiedyś identyczną sytuację z oprogramowaniem/sterownikiem do telefonu komórkowego. Niby wszystko zainstalowane a system ciągle pytał o sterownik. Koniecznie musisz przeczyścić ten system.

Zresztą już sam fakt, że tego komputera używa więcej niż jedna osoba mówi wiele o tym komputerze. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remedy, czy możesz sprecyzować pojęcie przeczyszczenia systemu? Jest ono nieco złożone, przynajmniej dla mnie, gdyż nigdy zbyt głeboko nie poznawałem budowy xp? Tak czy siak nareszcie jakiś trop... :)

A co do kompa, to korzystają z niego tylko - czy może aż - dwie osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim rejestr bo to główna przyczyna kłopotów. Polecam np. Registry Mechanic lub RegCleaner. Po drugie wyczyszczenie wszystkich katalogów tymczasowych czyli: documents & settings/nazwa_użytkownika/local settings/temp a także windows/temp. Następnie odinstalowanie wszystkich zbędnych rzeczy oraz usunięcie pozostałości po odinstalowanych aplikacjach. To na początek. Później można jeszcze przeczyścić katalogi documents & settings/nazwa_użytkownika/application data i documents & settings/nazwa_użytkownika/local settings/application data ze zbędnych plików. Na sam koniec można jeszcze zrobić "instalację korekcyjną" czyli puścić instalację na istniejący system co uzupełni braki w plikach i podmieni niektóre z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbe do osób które już pracowały na takich tabletach jak Vacum Volito 2 i Graphire4. A mianowicie który z nich lepiej wybrać skoro mam na nim robić rysunki (a raczej uczyć się malować :P) i obrubke grafiki oraz tworzenie róznych grafik. Aha i oczywiście prosił bym o krótką specyfikacje obydwu machin i jakiś dobry sklep z nimi ;] byłem na komputroniku i allegro ale jestem ciekaw waszych zdań

 

Z góry thx i pozdrowienia ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam volito ale juz po tygodniu testowania chciałbym graphire nie dlatego że volito jest zły ale ciekaw jestem jak lepiej by mi się pracowało na tym z większą rozdziałką i dodatkowymi przyciskami na tablecie ale volito też wypas na początek

 

ja kupiłem na allegro i przepłaciłem trochę jest tam jedna firma co tabletami wacoma handluje jak którejś wersji nie ma to napisz od razu wystawią ja tak robiłem jak swój kupowałem

 

przypomniało mi sie skorzystaj z opcjijaką zapodał CzAk1

link

nawet jeśli nie potrzebujesz Paint Shop Pro X to możesz go sprzedać na allegro czy coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość monna-giovanna

to mój pierwszy post tutaj więc witam wszystkich:)

 

Od razu chce wam wszystkim podziękowac za ten temat, bo naprawdę strasznie długo szukalam jakiegoś tabletu dla siebie i pewnie bym kupiła jakiś beznadziejny... a tak nauczyłam sie tego i owego:)

 

mam na oku WACOM GRAPHIRE 4 CLASSIC A5 na allegro za 809zl...

(http://www.allegro.pl/item122687236_wacom_graphire_4_classic_a5_gw_pl_2_lata_f_vat.html)

ale że się na tym nie znam, chcę was spytać czy to dobry tablet (taki na dłużej) i czy cena jest ok - czy nie podejrzanie tanio - lub nie za drogo..

 

Ta cena mi nawet odpowiada, ale jeżeli macie do polecenia jakis lepszy tablet - tak do 1000 zł - to prosze o wskazówkę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WACOM to najlepsza marka i lata tradycji

ceny możesz porównać na polskiej stronce Wacoma

link

wacom_logo2.gif

 

 

z tego wynika że na aukcjii jest o 50 zł tańszy czyli w normie ;) i dodatkowo ja od tego samego gościa/firmy kupiłem swojego Volito 2 szybko i bez najmniejszych problemów

bierz nie masz co sie bać

 

PS. witamy witamy ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość monna-giovanna

eeej no w takim razie nie bede czekala i kupie:) troche mnie jednak kusi intuos.. kasa tez by sie znalazła...;) ale to może kiedyś, bo na razie jestem poczatkujaca:)

 

dziekuje za rade:)

 

KUPIONY! w tym tygodniu odbieram:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Science

Hej gdzieś na stronce widziałem w promocji Graphire4 classic xl za 650 PLN nadal sporo ale to już nie 800. A czy ktoś wie może jakie tablety oprócz wacoma narysują prostą kreskę bo pentagramem się nie da ;/. Czy w Aiptekah pojawia się ten sam problem drgającego kursora??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o i kupiłam tablet, mój pierwszy w życiu, no i panika. nie jestem w stanie narysować chociażby równej elipsy, już nie mówiąc o pociągnięcu dwóch kresek w tym samym miejscu.

czy to normalne dla początkujących, czy to przyjdzie z czasem? (ołówkiem na papierze nie mam problemów z elipsami), czy to może jakieś ustawienia tabletu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio stałem się szcześliwym (zaczynam w to wątpić) posiadaczem tabletu Pentagram O'pen XXL i mam problem... System wykrywa go jako "nieznane urządzenie" i .... no wlasnie nic. Próbowałem go instalować go na "świeżym" Window$ie i to samo... Dodam że tablet działał pierwszy dzień ale miałem problemy z systemem (nie z winy tabletu rzecz jasna) i mu sie odwidziało... Ktoś wie w czym problem? Stery z neta nic nie zmieniają a dodam że Window$ mam z SP2....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Pentagram uuu niezbyt dobry wybór, wiecej krytyki niz pochwał słyszałem właściwie to pochwał nie słyszałem ;))

Teraz to już wiem :D

No ale trudno...... Coś popróbuję ale mam nadzieje ze to jednak nie wina tabletu :/

Nie lubie się użerać z serwisami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś w tym temacie stwierdził że Graphire jest lepszy od Volito... Prosiłbym o wasze uwagi na "ich" temat (wielkość A5). Zauważyłem, że są róznice w poziomach nacisku ale znowu zainteresowało mnie to:

 

Przezroczysta ramka

dla nadania tabletowi osobistego wyglądu oraz umożliwia odrysowywanie konturów podłożonych pod nią rysunków i zdjęć

 

czy którys użytkownik może opisać to bliżej .. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki myk w postaci przezroczystej ramki, wlasnie do odrysowywania rysonkow, ale nigdy z tego niekorzystalem ;) anyway poprostu kladziesz rysonek pod to to i smigasz ;D imho niewazne co wybierzesz sie przyzwyczaisz ja mam Quadpen pentagrama i sie pryzwyczailem/nienarzekam:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić tablet głównie na potrzeby zbrusha (photoshop oczywiście też).

Czy volito a6 wystarczy? Chodzi mi o precyzję detailingu.

Raczej nie mam kasy na nic droższego a chciałbym porzeźbić piórkiem:)

Co myślicie? Rzeźbił ktoś na volito 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ja tymczasem wracam do kwestii mojego tabletu: zadzwonilem do serwisu, wysłuchali, jakie sa objawy i powiedzieli, bym im to wyslał. Później po zbadaniu sprawy orzekli, ze to jednak jest uszkodzenie mechaniczne i dadzą mi nowy egzemplarz, bo im się to bardziej opłaca, niż naprawiac stary. Ja oczywiscie happy, i... cały czas czekam na przesyłkę od nich. Wyszła w poniedziałek, miała być we wtorek, kuriera nadal niet, a ja potrzebuję narzędzia do pracy...

Postanowilem więc póki co od kolegi pozyczyć jego tablecik. I tak zrobiłem.

To jest Pen Partner. Czyli Wacom, ale nie jakiś super wyczes, ważne, ze nie Pentagram (przepraszam za przeklinanie na forum).

I teraz jest dramat: toto ma kabel z 3 koncówkami na jednym kablu: dwoma PS2 (męską i żeńską) i jedną COMową. Podłączyłem w miejsce mychy tablet na PS2, mychę, jako że jest na USB przełączylem na port USB i... mycha śmiga, a tablet nie.

WTF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności