Skocz do zawartości

TABLETY


MeG

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam mały problem z tabletem Virtuoso, tablet ma rozmiar 4x3 a monitor ma 16x10 Full hd i tu powstaje problem.

Jak chcę odrysować okrąg na tablecie to na monitorze wychodzi mi elipsa.

Czy jest jakaś możliwość żeby proporcje na tablecie i monitorze były takie same?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A propos problemu kolegi powyżej.

Ten tablet Wacoma który mam zamiar kupić też jest wide. Nie będzie z tym żadnych problemów jak mam normalny (niepanoramiczny) monitor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Obecnie posiadam Pentagrama XXL ale zdałem sobie sprawę, że moja świnka skarbonka wreszcie uzbierała na Wacoma. Mam pytanie następujące - czy warto dopłacić prawie 500 zł do wersji L Intuosa4 czy M`ka w zupełności wystarczy? W XXL byłem przyzwyczajony do dużej powierzchni więc też trochę machałem rękami podczas pracy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, być może ktoś już zadał to pytanie ale 120 stron to jednak duzo :p

 

Chciałbym kupić tablet, dla początkującego (wyłącznie do rysowania).

Prosiłbym o poradę jaki model wybrać 300 - 400 zł.

 

Przeglądałem oferty Wacoma i Pentagramu, wiadomo, że jeżeli chodzi o wyższą półkę - wacom nie ma sobie równych ale mowimy o tabletach do 400 zł.

Z tego co wypatrzyłem to pentagram O'pen Wide

http://www.allegro.pl/item604304342_tablet_pentagram_o_pen_wide_nowy_fv.html

bije konkurencyjnych cenowo wacom bamboo i bamboo one, na głowę pod względem parametrów, przykladowo

 

wacomy posaidaja 512 stopni nacisku, (pentagram 1024),

rozdzielczosc wacomow - 2540 lpi (pentagram 4000 lpi),

rozmiar ob. roboczego wacomow - 147,6 x 92,3mm (pentagram 305 x 185 mm lub 4:3),

pola szybkiego dostępu - 4 20 + 2 pokrętła

 

cena!

 

Jedyne w czym pentagram ustępuje wacomowi to desighn - ale to ma byc narzędzie i to tylko po to zeby się uczyć.

 

 

Jednak chciałbym zapytać się was o zdanie, jak to się ma w praktyce, bo ncos w tym musi być, że wacom uznawany jest za najlepszy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze więc, przyznaje sie, że przeczytałem 14 :D

Wiem, wacomy "rulez"

 

Ale nigdzie nie znalazłem wzmianki o O'pen Wide,

dlatego myślałem, że może to jest wyjątek od powyzszej reguły.

 

Nie znalazłem nigdzie dokładnego wyjascienia czemu to wlasnie wacomy sa tak dobre, czy chodzi tu o dokładność urządzenia?

 

Bo jeżeli o dokładność to rozumiem, że pentagram mimo parametrów gorzej odwzoruje to co narysowalem, jednak zadałem to pytanie,

poniewaz w opisie pentagramu pisze ze wszystko jest prawie 2 razy wieksze niz w przypadku wacom'a od rozmiaru po stopnie nacisku, poza tym trn od pentagram pasowałby do mojego monitora - panorama

 

Dlatego chcę się upewnić, czy mimo podanych przez producentow parametrow, wacom bamboo lepiej przełoży to co narysuje, na monitor komputera.

 

..I jeszcze jedno pytanie wiem ze jak ma sie panoramiczny tablet, to mozna zmienic w opcjach i poprostu zmniejszy sie obslugiwana przez tablet powierzchnia,

co się jednak stanie jezeli to tablet mam 4:3 a monitor panoramiczny ?

Czy a6 wystarczy na 20-calowy panoramiczny monitor??

 

..prosze o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co się jednak stanie jezeli to tablet mam 4:3 a monitor panoramiczny ?

część powierzchni tabletu będzie nieaktywna, u mnie to ze 2 cm dolnego marginesu

 

osobiscie maluje tabletem a6 na panoramie 24 wiec nie ma problemu

 

Wacom uznawany jest za najlepszy bo oprócz dobrych parametrów jest praktycznie bezawaryjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc postanowiłem !

Tylko teraz bamboo czy bamboo fan, w przeciwienstwie od sytuacji sprzed paru miesiecy - teraz ich cena na allegro jest taka sama :p

Czy fun jest lepszy w czyms od tego pierwszego procz tego ze posiada "niby papierowa" powierzchnie?

Co byscie wybrali, gdybyscie teraz kupowali?

Na którym wg. was wygodniej sie rysuje ? Cyz jest jakakolwiek różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bamboo vs bamboo fun różnia sie własnie powierzchnia i tym ze w bambo fun gumka obsługuje poziomy nacisku a bamboo nie pozatym do funa daja phshop elements a do bamboo chyba nie. Ja jakoś nie byłem przekonany do designu funa ale kupiłem go i teraz sie ciesze - bo zyskałem ładny "kobiecy" akcent na biurku:D poważnie to wydaje mi sie ze kształt przycisków jest bardziej uzasadniony - ale wiadomo jak kto woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to juz tylko jeszcze jedno pytanie i koniec :D

 

Klik - kiedy kupowałeś fun'a ?? Bo nie wiem jak dawno ale chyba od jakiegoś czasu bamboo zwykły też ma już tą "papierową" powierzchnie.

To z tego co patrzyłem to fun różni się tylko tym, że posiada funkcję gumki i wygląd ma inny ?

Czy brak funkcji gumki to bardzo duży minus ??

 

 

A i czy przypadkiem nie wydaje sie wam, że na fun jakos wygodniej sie rysuje? lepiej leży dłoń czy cos w ten deseń ?? :)

Edytowane przez KubaFornal1992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem 2 tyg temu ale nie mam porownania z bamboo - to o fakturze i gumce czytalem tylko na roznych forach, z wlasnego dosw. wiem jedynie ze fun ma przyjemna powierzchnie.

Z gumka to zle zrozumiales - oba modele maja gumke, ale ta w bamboo nie rozpoznaje poziomow nacisku - dla mnie zaden bajer ta gumka, poniewaz jest na tyle luzna (jedyna wada tabletu) ze wole wcisnac "e" na klawiaturze. Najlepiej pojdz do jakiegos sklepu niech ci poloza oba obok siebie i podotykaj:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam jakos gumki nigdy nie uzywam jakos wole wcisnac E i gumowac niz odwracac pena.... (soryy jak po necie chodze to uzywam bo szkoda rysika hehehe), przyciskow na tablecie tez nie uzywam bo są za daleko no i w sumie po co jak sie ma pop-up menu (chyba każdy jedną ręke trzyma na klawiaturze a w drugiej pena?)

 

Wybrałes Funa i niech Ci sluzy dlugo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zastanawiam sie nad tabletem, i oczywiscie wacom, wacom, wacom, ew. ktos inny mi polecil, wacom. Ale mimo iz fun small ma wiekszy obszar roboczy niz zwykly bamboo to boje sie ze bedzie on za maly dla mnie, i rozwarzam Titana, glownie sie zajmuje grafika webowa, layouty itp.

 

pentagram 305 x 229 mm

bamboo 127,6 x 92,8 mm

fun small 148 x 92 mm

 

 

no i mozliwe, jak na allegro ejst nawet za 400

 

http://www.pixmania.com/pl/pl/1153214/art/wacom/tablet-graficzny-bamboo-f.html?srcid=7128&&Partenaire=ceneo&&CodePromo=oui

 

Myslicie ze wacom nie bedzie za maly ??, wkoncu Titan to ponad A4, ale ma sporo wad w porownaniu do tabletu (wacom) biggrin.gif

Edytowane przez bercow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tablet do grafiki 3D jest lepszym rozwiązaniem, niż myszka?

Z tego co czytam w sieci, to jest on bardziej przydatny w rysowaniu 2D.

Mam niezły dylemat. Szkoda, że nie ma wypożyczalni tabletów :)

W realu rysuję portrety (patrząc na foto) ale tablet na dziś potrzebny byłby

do pracy w 3D. W 3D teksturuję, nie maluję powierzchni obiektów.

Ponoć precyzja dużo większa, tylko czy warto? Pracuję w Cinema 4D.

Mam na oku Wacom Graphire 3 Classic XL A5 w ostateczności jakiś Wacom

Bamboo. Myślę, że format A5 jest w sam raz.

Dodam, że nigdy nie miałem okazji nawet dotykać tabletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niewiele robie w 3ds maxie. Kupiem bamboo a6 i jstem zachwycony - maluje sie bardzo fajnie, ale do 3d to nie polecałbym, nawet do pracy w cadzie. Do photshp, corela, zbruscha tak ale do 3d moim zdaniem myszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele robisz w 3dmax ogólnie, czy tabletem?

Podobno tablet zastępuje całkowicie myszkę, a jedyna wada, to mniej sprawne

przewijanie stron np. przeglądarki. Ja bardzo dużo spędzam czasu przed

kompem. Podobno lepiej dla dłoni, jak się trzyma rysik niż myszkę.

Nie mogłem natomiast przyzwyczaić się w laptopie do toutchpada, ale

to jednak trochę co innego.

Czekam na dalsze opinie 3D maniaków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Morte

chyba logicznym jest ze jeśli dużo czasu spędzasz przed komputerem to lepiej korzystać zarówno z myszki do przeglądania netu czy modelowania w maxie czy czymś, a do tekstur i sculptu używać tabletu. Jak będziesz 8 godzin siedział tylko z myszką w łapie będzie Cię bolała ręka, jak będziesz 8 godzin machał piórkiem też cię rozboli. A takie zmienianie- zawsze inne mięśnie sie rozrusza. Ogólnie warto chyba zainwestować w mychę z gąbką na nadgarstek. A w ogóle to na spacer czasem dobrze wyjść;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo do 3d to jednak myszka (z wyjątkiem wspomnianych: sculpta i texturowania) - 3 przyciski myszy (notorycznie przecież używane do nawigacji po viewporcie) są o niebo wygodniejsze od przycisków na piórku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

morte: To co napisałeś jest poparte doświadczeniem, czy teoretyzujesz?

Brzmi trochę jak teoria, ale być może się mylę.

Teoretycznie ja np. zakładam, że ręka mniej będzie bolała, jeśli będę ją ruszał,

niż jak w przypadku myszki, tylko lekkie ruchy nadgarstkiem.

Zgodzę się oczywiście z tym, że trzeba zmieniać pozycję ręki, a przy

tablecie jest ona nieco inna i to jest duży plus.

Co to jest sculpt?

Chyba chodzi o podkładkę z żelem pod nadgarstek?

Nie widziałem takiej w jednolitym kolorze, a taka najlepsza pod myszkę optyczną.

Mniejsza o to. Nie odbiegajmy od meritum.

 

streaker: to samo pytanie do Ciebie. Masz, miałeś tablet?

 

Może dodam, bo nie wspomniałem o tym:

Moje pytania kieruję tylko i wyłącznie do ludzi pracujących na tablecie w 3D.

 

Mile widziane również doświadczenia związane z porównaniem myszka-tablet

w kwestii zdrowotnej (ramię, nadgarstek).

Różne rzeczy piszą producenci tabletów o kwestiach zdrowia i chcę

sprawdzić ile w tym prawdy.

Edytowane przez krzysiek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Morte

krzysiek3 : oczywiscie ze troche teoretyzuje ale jak sobie przypomnieć czasy gdy bawiłem się w modelowanie 3d za pomocą myszki, ścianka po ściance narzekałem na nadgarstek, ale od kiedy bardziej wszedł mi w krew sculp( rzeźbienie modeli 3d za pomocą programów takich jak mudbox czy zbrush odbywające sie za pomocą tabletu) to wszystko gra, wiec mogę sie pokusic ze jest to przynajmniej w moim przypadku poparte o praktykę.

Wydaje mi sie że ty również popełniasz błąd w rozumowaniu próbując uznawać tablet za alternatywę myszki- a ten nią nie jest. Wszelkie przeglądanie plików, stron internetowych itd. przy pomocy tabletu to nic miłego- malowanie, teksturowanie, sculpting właśnie- tego sobie dziś bez tabletu nie wyobrażam.

Modelowanie klasyczne w 3)*w programach takich jak maya, 3ds max czy blender- moim zdaniem w tym celu kupno tabletu mija sie z celem. będzie mniej wygodnie niż myszka.

Edytowane przez Morte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morte: To trochę błędne koło. Ulga dla ręki, ale mniej wygodna praca w pewnych programach. Czy Cinema 4D, to też program z tej grupy niewygodnych?

Dość często w programach 3D rysuje się krzywymi. Choćby modeling kieliszka.

Czy tabletem nie byłoby szybciej, precyzyjniej?

 

Ciekaw jestem innych opinii w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Minęło już troszkę czasu od premiery intuosa 4, więc może znajdzie się paru szczęśliwców, którzy go mają i znają ;)

Generalnie do tej pory używałem Pentagrama Quadpen'a (tablet pilotazowy, ze tak powiem, żeby sprawdzić czy wogóle się przyjmie) i myślę, że czas na upgrade na coś już bardziej wieloletniego. Zastanawiam się nad intuosem A5 tylko nie jestem pewny czy intuosa 3 czy 4. Intuosa 3 A5 można zakupić za niecałe 1200zł, a 4 M za około 1600zł i stąd pytanie:

Czy warto wydawać 400zł więcej na te 2x wiecej stopni nacisku i (chyba ważniejsze) proporcje wide? (mam monitor 22" wide)

Za 4ka przemawia tez photoshop elements, który bardziej by mi się nadał niż painter essentials, ale i tak raczej będę pracował na linux'ie z gimpem więc nie jest to tak istotne. Nie jestem zbyt bogaty, więc 400zl robi dla mnie sporą różnicę, chcę zainwestować dobrze ;)

 

No i jeszcze z ciekawości, czy ktoś miał okazję testować intuosa 4 na linux'ach, bo jak znam nieoficjalne sterowniki, to pewnie nie wszystkie funkcje nowego urządzenia są wspierane?

 

pozdrawiam

- Kronos

Edytowane przez Kronos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysiek3 - miałem odpowiedzieć wcześniej, ale jakoś zapomniałem... no więc pierwsze niedogodność to przełączanie się między monitorami, mam tablet standardowy a5 (nie wide) i dwa monitory również standardowe 4x3 (nie wide) i chce zachować proporcje (dziwnie się czuję przy nierównym odwzorowaniu) - jakie mam opcje ? Albo obciąć powi. tabletu od góry albo dołu, przez co tracę sporą część powierzchni albo przełączać się między monitorami, co jest również sprasznie niewygodne, bo dla graphire wacom nie raczył dodać do sterownika łatwego przełączania między monitorami (takiego, które sobie mogę na przyciski na tablecie podpiąć), trzecia opcja to tablet w trybie myszy, ale to wogóle profanacja i zaprzeczenie idei tabletu - czyli klops w tej materi. Dlatego też od dłuższego czasu myśle o wymianie na intuosa, który (jak mnie tutaj poinformowano) dostał już taką możliwość... i wogóle ma dużo fajniesze sterowniki np. z definiowaniem przycisków pod program. Intuos jest również w wersji wide, więc można go odciąć, żeby pokrywam równocześnie dwa monitory, nie marnotrawiąc tak dużo przestrzeni. Dlatego cokolwiek byś teraz brał to polecam wide, albo już masz, albo kiedyś się zdecydujesz na monitor wide (bo straszna karierę teraz robią), albo kupisz drugi (tylko w takim wypadku polecałbym jednak klasyczne 4x3, dwie sztuki wide to jednak już zbyt szeroko imo ;) )

 

Druga sprawa, to że w 3d do nawigacji po viewporcie używam wszystkich trzech przycisków na myszy (model z mayi: rotate, pan, zoom) i w przypadku piórka (mimo, że mam 2 dodatkowe przyciski) jest to dość niewygodne, żeby przytrzymywać ten przycisk i jeszcze jeździć piórkiem po tablecie. Np. w PS'ie to inna sprawa, bo używa się głównie lewego przycisku (czyli przyłożenie piórka do pow. tabletu) i od czasu do czasu prawego, żeby menu kontekstowe wywołać, a elementów interfejsu, które muszą być na ekranie cały czas jest mniej, więc mieszczę się z nimi na jednym ekranie. I tutaj znowu intuos się lepiej z swoim dużym piórkiem prezentuje (miałem okazję wziąść je do ręki) i jest wygodniejszy od tego piórka co ja mam, choć cudów też nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając w sieci o użyteczności tabletów w 3D widzę, że zdania są

podzielone. Być może niedługo będę miał okazję przetestować tablet, to się

sam przekonam. Popatrzyłem w sieci jak się modeluje w Zbrushu i uważam

że to program dla mnie stworzony :)

 

Osobiście modelowałem w realu w gipsie (także zarobkowo), więc temat nie

jest mi obcy. W takim programie pewnie jest to dużo prostsza sprawa.

Kupiłbym tablet ze względu na Zbrusha, ale nie wiem czy znajdę na niego czas

Jak to się mówi najpierw praca, potem zabawa :)

 

Mógłbym też rysować w 2D. Póki co jednak robię to, za co mam kasę, czyli 3D

tradycyjne. Planowałem częściowo wykorzystać tablet do pracy i

częściowo w wolnych chwilach do zabawy w malowanie i Zbrusha,

ale teraz mam wątpliwości, czy przyda się w pracy.

Może jak przetestuję ten pożyczony tablet, to podejmę ostateczną decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.Streaker ... patrze teraz tak na tego intuosa ... i mi sie nie wydaje żeby on wypełnił oba monitory ,więc będzie można tak działać na 1,5 monitora ( mówie o tych klasycznych ) :D ? Czy ktoś to przetestował ? bo też mam problem z dwoma monitorami i moim skromnym bamboo one .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysiek3 - nie wiem jak tam wyglada sprawa zarobkowego rzezbienia w realu, ale wyobrazam sobie taka sytuacje, ze ktos tam zamawia u ciebie rzezbe powiedzmy rzymskiego legionisty naturalnych rozmiarow. Zakladam, ze klient bylby zadowolony mogac zobaczyc twoj pomysl najpierw w 3d, chocby tylko zarysowany w Zbrushu (proporcje, poza...) zanim siadziesz do realnego materialu a pozniej uslyszysz "ale.. zona by chciala zeby on mial ta reke podniesiona.. Acha - i wasy..." :D

 

Co do tabletu w 3D - nie sposob nie zgodzic sie z poprzednimi glosami w tej materii. Do rzezbienia (zbrush, mudbox..) tablet nieslychanie uprzyjemnia i ulatwia sprawe. W "tradycyjnych" programach - myszka (co do 2D to chyba nie masz watpliwosci ze tablet jest NIEZBEDNY ;))

 

Znalem maniakow co nawet przegladali stronki i obslugiwali winde piorkiem, ale jak dla mnie ma to tyle wspolnego z wygoda co siedzenie na tluczonym szkle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi... maże wydawać się dziwne ale jak dla mnie tablet do tradycyjnego modelowania a blederze to nardzęidze którego mi myszka za nic nie zastąpi... poważnie duuużo wygodniej i szybciej modeluje mi się tabletem. A sculptery typu zbrush czy też 2d to już wiadomo, że bez tabletu to tak jakby jechać porshe nie zmieniając biegów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

Zamierzam kupić tablet, w sumie to jako mój pierwszy. W oko wpadło 6 pozycji, które przedstawię w formie tabeli (może się komuś przyda):

 

Najlepiej aby się wypowiadały osoby z doświadczeniem w użytkowaniu.

 

 

Czy tego Geniusa M712 można gdzieś dostać?

Edytowane przez Pussik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mambo nie są następcami Graphire 4?

Czemu wycofali Graphire 4? Miały identyczną spec. do Bamboo w sumie.

 

 

A taki Genius to w recenzjach jest porównywany z Intuosem 3 i ma obszar roboczy A5 i A5+ (16:9).

Do tego jak widać w tabeli 2x więcej pixeli tu, 2x więcej tam. W sumie wychodzi, że od Bamboo ma 6,5x więcej punktów! (dots per inch * powierzchnia). Ma tez odczyt kąta pochylenia piorka.

 

 

Bamboo fun w porównaniu z non fun, różni się wylądem, ceną, wysokością odczytu piórka (podawane 5mm, a nie 3-5mm), piórkiem, powierzchnią roboczą (śliska vs szorstka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mambo nie są następcami Graphire 4?

Czemu wycofali Graphire 4? Miały identyczną spec. do Bamboo w sumie.

Nie do końca... Kiedyś Wacom miał podział na amatorskie (volito), semi-profesjonalne (graphire) i profesjonalne (intuos). Teraz zrezygnowali z środkowego segmentu i zostały amatorskie (bamboo) i profesjonalne (intuos).

 

Cintiq specjalnie pominąłem, bo to całkiem inna liga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

Zamierzam kupić tablet, w sumie to jako mój pierwszy. W oko wpadło 6 pozycji, które przedstawię w formie tabeli (może się komuś przyda):

Najlepiej aby się wypowiadały osoby z doświadczeniem w użytkowaniu.

Czy tego Geniusa M712 można gdzieś dostać?

Witam, ja też przymierzam się do kupna tabletu.

W rękach miałem przez dobre kilka godzin Bamboo Fun S(A6) tablet pracował na dołączonych sterownikach i dołączonym programie graficznym na laptopie z Windows Vista 2GB ram z procesorem dwu rdzeniowym. Jestem przyzwyczajony do odręcznego szkicowania i ten tablet nie spełniał moich oczekiwań. Pomijając wielkość obszaru roboczego która jest maleńka, miał potężne na oko ok. 0,5 sekundy opóźnienie pomiędzy ruchem ręki a tym co się pojawiało na ekranie. Nie wiem czy to kwestia softu czy nie ale mi wystarczyło żeby nie zawracać sobie głowy tym tabletem i innymi o podobnych parametrach.

Zobzcz na to:

GENIUS - G-Pen M712

PENTAGRAM - O.pen Wild P 2004

TRUST - Wide Screen Design Tablet TB-7300

Jak dla mnie to jest to jeden i ten sam tablet tylko z nadrukami innych firm. Nie wiem kto jest prawdziwym producentem, sądząc po parametrach wygląda bardzo interesująco ale czy parametry które są podane w specyfikacji są prawdziwe to trudno powiedzieć. Bateryjne piórko chyba by mi specjalnie nie przeszkadzało za tę cenę. Ciekawi mnie czy faktycznie obsługuje kąty nachylenia piórka i gdzie znalazłeś tę informację bo nie jest podana w specyfikacji żadnego z tych tabletów.

 

Mam też pytanie do Wiedzących ;) czy, któryś z tych tabletów lub Virtuoso od Pentagrama działają pod Linuksem? Szczególnie interesuje mnie Ubuntu Studio w wersji 9.04 64bit. Jeśli ktoś się natknął na stery lub jakieś zalążki informacji to poproszę o stosowny link. Chodzi mi o normalny tryb tabletu z wszystkimi opcjami (kąty nachylenia itp)

 

Genius nie jest z całą pewnością żadnym konkurentem dla Intuosa3 jeśłi już to Virtuoso ale jeśli faktycznie G-Pen czy ten O'pen Wild ma te 200 punktów/s, obsługuje kąty nachylenia a sterownik działa jak należy to z pewnością da się na nim rysować a o to przecież chodzi.

Edytowane przez mon80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rękach miałem przez dobre kilka godzin Bamboo Fun S(A6)

No jak się testuje sprzęt o rozmiarze a6 to trudno mieć pretensje do rozmiaru... zawsze jest bamboo o rozmiarze a5, a jak ciągle mało to intuosy do rozmiaru a3, a jak jeszcze mało to cintiq do 21,1'' ;)

Nie wiem czy to kwestia softu czy nie

Forum rządzi, forum radzi, forum nigdy cie nie zdradzi - my wiemy, że to sprzęt (a bardziej software na nim uruchomiony) ponosi wine, i czy będziesz miał pentagrama, trusta, geniusa czy innego wacoma, to nic nie zmieni... Jeśli podstawa jest źle skonfigurowana, zawirusowana, czy w jakikolwiek inny sposób spartaczona to sam rozumiesz.

 

Virtuoso wygląda na fajny sprzęt i sam się nad nim zastanawiałem, ale sterowniki do niego to taka bieda, że zrezygnowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności