Skocz do zawartości

TABLETY


MeG

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam posiadam 2 tablety

1) medion md 85637

2) lifetec lt 9570

kupilem je na allegro z 1 rysikiem ktory niestety przepadl moje pytanie brzmi

skad mam wziasc zamiennik

np toshiby za 200 pln

http://www.allegro.pl/item993762386_toshiba_tablet_pen_rysik_portege_m200_pa3316u_3etc.html

czy wystarczy mi zakupic uszkodzony tablet firmy krzak np

http://www.allegro.pl/item992715669_tablet_trust_tb_6300_uzywany_okazja_wroclaw.html

za 50 pln i wykorzystac sam rysik na chlopski rozum rysik to rysik powinnien dzialac jeden i drugi ale czy na pewno ?

czy rysik jest uniwersalny do kazdego tabletu czy trzeba go odpowiednio dopasowac

Edytowane przez stork69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedidan12 - chłopcze, uspokój hormony :P Akurat rada z wycieczką do sklepu jest dobrym pomysłem, choćby po to, żeby sprawdzić, które piórko lepiej leży w dłoni, ma fajniejszy ślizg etc. :)

 

A jakie są dobre parametry? Dlaczego np. Pentagram O'Pen Wide jest zły?

O Pentagramach, Medionach i innych ich klonach naczytałem się mnóstwo o awaryjności, słabej jakości wykonania, przeskokach, miernej prędkości odczytu, czy nawet braku współpracy z programami. Z Wacomami oczywiście również są problemy, ale generalnie ludzie są z nich zadowoleni - są mniej problemowe.

 

Dopiero virtuoso ma bezbateryjne piórko ...

 

Poza tym sterowniki są ubogie jak słownictwo dresiarza ;) Nawet w wspomnianym topowym virtuoso (który jest chyba jedynym wartym uwagi tabletem nie-wacom).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OttonHarm

zastanawiam się, który z tabletów Wacom Bamboo wybrać

myślę, że do moich zastosowań (postprodukcja w PS, retusze etc) A6 wystarczy

do wyboru mam

Bamboo Pen (206zł), Pen & Touch(296zł) oraz Fun Pen & Touch(326zł)

parametrami się nie różnią

Bamboo Pen nie ma 4przycisków i chyba nie ma gumki(??)

Między P&T a fun P&T to poza designem żadnej różnicy nie uchwyciłem (??)

wacom_bamboo_pentouch_and_bamboo_fun_pentouch-32a.jpg

pclab.pl

 

 

zastanawiam się czy warto dopłacać aby mieć te 4przyciski i gumkę, na funkcji touch mi raczej nie zależy, chciałbym poznać opinię kogoś doświadczonego w używaniu tabletu w ps

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przy okazji tego Bamboo i innych - chciałem kupić takie coś żeby zobaczyć jakie taki tablet może mieć zastosowania :) Tylko zastanawia mnie format 16:10 - ile ludzie tyle opinii jak to przekłada sie na pracę z monitorem 4:3 - bo taki akurat mam. Jedni mówią, że wpływa to na proporcje, inni, że część obszaru aktywnego będzie nieaktywa, inni, że niczego to nie zmienia i można spokojnie pracować - ma ktoś tablet 16:10 w połączeniu z monitorem 4:3 i może coś powiedzieć? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy warto dopłacać aby mieć te 4przyciski i gumkę, na funkcji touch mi raczej nie zależy, chciałbym poznać opinię kogoś doświadczonego w używaniu tabletu w ps

pozdr

 

ja tam nigdy nie uzywałem przysików ani gumki (gumki od czasu do czasu jak przegladam internet :P) w PS jedną rękę i tak trzymasz na klawiaturze a drugą piorko

 

w fun jest dodatkowe oprogramowanie, ale sprawdz to sobie jeszcze

 

 

Jedni mówią, że wpływa to na proporcje, inni, że część obszaru aktywnego będzie nieaktywa, inni, że niczego to nie zmienia i można spokojnie pracować - ma ktoś tablet 16:10 w połączeniu z monitorem 4:3 i może coś powiedzieć? :)

 

boki tabletu sie dopasują czyli bedą nieaktywne i tyle

Edytowane przez Ja_ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OttonHarm
ja tam nigdy nie uzywałem przysików ani gumki (gumki od czasu do czasu jak przegladam internet :P) w PS jedną rękę i tak trzymasz na klawiaturze a drugą piorko

 

w fun jest dodatkowe oprogramowanie, ale sprawdz to sobie jeszcze

 

boki tabletu sie dopasują czyli bedą nieaktywne i tyle

 

doszedłem do podobnego wniosku

po co płacić za 5 przycisków 100zł skoro obok mam ok 70 przycisków w klawiaturze:)

zakupiłem bamboo pen

działa bardzo płynnie i szybko

wielkość wystarczająca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość destroner

Cześć,

od dłuższego czasu planuje kupić tablet i wybór padł na Wacom Pen&Touch A6.

Mam jednak spory problem. Posiadam monitor Samsung SyncMaster T260HD

(http://www.maximedia.pl/?c=monitory.lcd&p=samsung_syncmaster_t260hd_ls26tddsuv )

o wielkości 25,5 cala.

W związku z tym mam obawy, ze praca na nim będzie bardzo utrudniona, ze drobny ruch na tablecie będzie odzwierciedlał wielkie zmiany na monitorze i nawigacja będzie 100 razy cięższa, niż myszką.

Ponadto chciałbym tez zacząć przygodę z rysowaniem. Na większy/lepszy tablet niestety mnie nie stać. Co doradzicie mi w takiej sytuacji. Wielkość monitora będzie stanowiła przeszkodę, przez którą lepiej dać sobie spokój z kupnem tabletu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo zestawienie: duży monitor + mały tablet nie powinno być problemem (kwestia przyzwyczajenia), ale wg mnie A6 to zdecydowanie za mało. Sam pracuję na A5, ale jakbym teraz kupował - brałbym większy. Jeżeli zaczynasz przygodę z rysowaniem, to i tak lepiej zrobi duży format - zarówno jeśli chodzi o tablet, jak i kartkę+ołówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam bardzo, ale to bardzo irytujący problem z tabletem. Chcę wyłączyć te bezsensowne kółka, które się pojawiają dookoła kursora w momencie stuknięcia bądź przytrzymania piórka o tablet.

Próbowałem już chyba wszystkiego ale nie mogę znaleźć odpowiedniej opcji.

Proszę o konkretne wskazanie jak to wypieprzyć , a nie podpowiedzi w stylu "w panelu sterowania są opcje tabletu - tam zobacz "

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.

 

PS. Pracuję na windows 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam bardzo, ale to bardzo irytujący problem z tabletem. Chcę wyłączyć te bezsensowne kółka, które się pojawiają dookoła kursora w momencie stuknięcia bądź przytrzymania piórka o tablet.

Próbowałem już chyba wszystkiego ale nie mogę znaleźć odpowiedniej opcji.

Proszę o konkretne wskazanie jak to wypieprzyć , a nie podpowiedzi w stylu "w panelu sterowania są opcje tabletu - tam zobacz "

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.

 

PS. Pracuję na windows 7

 

W usługach wyłącz usługę pentablet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki norap ,ale to nie takie proste, bo pomimo wyłączenia usług, odinstalowywania komponentów Tabletu PC wciąż okręgi są aktywne.

To znaczy w moim przypadku nie były do momentu włączenia CADa. Gdy to zrobiłem ponownie kursor znaczą świrować mimo wyłączonych usług itp.

Ale znalazłem rozwiązanie , przynajmniej częściowo. Dla zainteresowanych wklejam metodę :

" 1. Open Local Group Policy Editor:Run... gpedit.msc

2. Navigate to User Configuration - Administrative Templates - Windows Components - Tablet PC - Cursors

3. Enable the Turn off pen feedback setting.

"

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema! Pytanie do masterów zbrushowych. Planuje zmienić Aipteka (tego grata A4 od siedmiu boleści) na nowy tablet wacoma. Jest sens inwestować w intuosa tylko do sculptu (no ewentualnie polypainta:)) czy lepiej brać bamboo i resztę przejeśc? Oczekuję odpowiedzi tak lub nie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema! Pytanie do masterów zbrushowych. Planuje zmienić Aipteka (tego grata A4 od siedmiu boleści) na nowy tablet wacoma. Jest sens inwestować w intuosa tylko do sculptu (no ewentualnie polypainta:)) czy lepiej brać bamboo i resztę przejeśc? Oczekuję odpowiedzi tak lub nie:)

 

Tak.

Różnica jest odczuwalna.

Poza tym intuos4 bardzo fajnie wygląda na stole,zwłaszcza te mini wyświetlacze przy przyciskach robią wrażenie na gościach;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema wszystkim. Moze bylo juz to poruszane ale przedzieranie sie przez te ponad 80 stron troche mnie przeraza;/

Moj stary wacom graphire jest zdarty jak ostatnia szmata, wiec musze zakupić jakies nowe cudeńko. I mam problem- czy kupic intuosa (tylko nie wiem ktorego konkretnie a5 czy moze dorzucic te 500zl i zakupic a4- jest znaczna roznica w pracy miedzy tymi dwoma typami?)

 

Druga alternatywa to pojsc na calosc i kupic cintiq'a - tyle ze najtanszy chyba od 4 tys sie zaczyna;/ No i nie wiem czy rozmiary oferowane w tym przedziale cenowym nie bede za małe do wygodnego smarowania? Hmm, znalazlem jeszcze na allegro uzywane za 2,5 tys, ale ciezko mi powiedziec jak bardzo sa zjechane...czy takie tablety szybko sie walą, warto ryzykowac i kupic taniej od kogos uzywanego?

 

wampir%20ilustracja1.jpgwampir%20ilustracja1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Różnica jest odczuwalna.

Poza tym intuos4 bardzo fajnie wygląda na stole,zwłaszcza te mini wyświetlacze przy przyciskach robią wrażenie na gościach;)

 

 

Ja mam wacoma bamboo a5, ten wersję z 1024 poziomami nacisku i wygląda dość średnio. Intuos4 by mi super pasował na biurku no i oczywiście jest lepszy... no ale fundusz nie pozwolił. A ten bamboo pomimo wyglądu też jest świetny. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam sie do pytania nicponimaka ;) o roznice miedzy intuosem w rozmiarze A4 i A5 do digital paintingu. Zawsze korzystalem z A5 ale teraz nastawilem się na zakup A4, ale Gotham kilka stron wczesniej w tym watku jest sceptyczny odnosnie A4-ek. Czy ktos przesiadl sie na A4 i pozalowal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bede kupowal teraz intuosa, na bank A5 bo mi spasowalo przez lata graphire'a ale pytanie mam innej natury - jak bardzo sie zuzywa koncowka w tych nowych intuosach? Slyszalem ze bardzo szybko przez chropowata powierzchnie ale moze ktos z praktyki wie? Pytam bo dostepnosc koncowek mam w zasadzie zerowa a sprzet musze sprowadzic. Druga sprawa to czy ktos z was probowal art pena (tego ktore pozwala rowniez na odczyt obrotu piorka) i jakie sa wrazenia. Wstepnie mysle ze nie warto wydac 100 zielonych papierow za ten feature ale kto wie - jesli fajnie dziala (zwlaszcza z nowymi pedzlami w shopku...),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W standardowym piórku też wykrywa obrót. Artpen po prostu ma taką bardziej markerową konńcówkę więc inaczej się trzyma i rysuje. Trzymałem w ręce tylko raz przez kilka minut więc lepiej niech wypowie się ktoś, kto używa na codzień:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowe piórko intuosa nie wykrywa obrotu.

 

ArtPen niby wykrywa, ale tak naprawdę jedyny pożytek byłby z niego w painterze, przy pędzlach RealBristle. Moim zdaniem - niepotrzebny wydatek rzędu 300-400 pln, bo to i tak nie zastąpi prawdziwego płótna+pędzla.

 

Mój intuos3 ma ponad 5 lat, i wygląda na to, że przetrzyma następne 10. Mam wersję A5, jakbym miał kupować teraz, to bym wziął A4 - ja akurat lubię mieć rozmach, w wersji A5 tego mi trochę brakuje, a w razie czego obszar roboczy można zawsze ograniczyć.

 

Nie wiem natomiast jak z Cintiq. Spotkałem się z opiniami, że się grzeje i przez to nieprzyjemnie się pracuje. Są i tacy, co woleli się przesiąść z powrotem na intuosa. Kwestia gustu pewnie, ja niestety nie miałem przyjemności próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taki sam tablet i u mnie wykrywa, tyle, że w zestawie dostałem Grip Pena, zawsze myślałem, że to standardowe piórko ale widzę, że jest jeszcze Classic Pen - tam nie ma detekcji obrotu?

 

Edit @Mafida, racja, mówię o tilcie - mój błąd.

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grip pen jest standardowy.Lucas,chyba Ci się pokręciło wykrywanie pochylenia piórka(tilt) z obrotem.Grip pen wykrywa tilt,obrotu nie.

 

...jak bardzo sie zuzywa koncowka w tych nowych intuosach? Slyszalem ze bardzo szybko przez chropowata powierzchnie ale moze ktos z praktyki wie? Pytam bo dostepnosc koncowek mam w zasadzie zerowa a sprzet musze sprowadzic. ...

 

Na początku dosyć szybko zużyłem końcówkę,potem sie przyzwyczaiłem że intuos jest czulszy od graphire i jade już na jednej końcówce chyba z pół roku.Z tabletem dostajesz 10 dodatkowych rysików,mam już trochę czasu tego intuosa i zużyłem może 3.Za to zdążyłem załatwić folię na tablecie,była już tak poharatana że nie dało sie pracować i musiałem wymienić.

 

Pozdr:)

Edytowane przez mafida
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grip pen i classic pen mają tą samą funkcjonalność, wykrywają nacisk, nachylenie (tilt), kierunek (w photoshopie to będzie jako direction oraz initial direction), obrotu wzdłóż pionowej osi piórka już nie.

 

Ja w swoim wymieniłem końcówkę dopiero raz, ze dwa lata temu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... jeśli chodzi o poziomy nacisku, to nie widziałem różnicy między medionowym 512 a wacomowym 1024. Czytałem na CA opinie o tablet pc które mają 256 poziomów - i większość mówi, że różnica jest praktycznie niewyczuwalna. Sam jestem ciekaw, jak się te 2048 sprawują w praktyce... ale to chyba póki co tylko najnowszy photoshop wspiera, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Różnica jest odczuwalna.

Poza tym intuos4 bardzo fajnie wygląda na stole,zwłaszcza te mini wyświetlacze przy przyciskach robią wrażenie na gościach;)

 

Ale na bambo da się w ogóle pracować czy komfort jest poniżej krytyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że się da pracować.Nowe bamboo ma 1024 poziomy nacisku,tyle co intuos 3.Ja pracowałem 2 lata na starym graphite z 512 poziomami i nie narzekałem,wymieniłem na intuosa bo za dużo śladów po fajkach już na nim było:D

 

Nezumi nie bierz intuosa A6 bo nie ma tych bajeranckich wyświetlaczy przy przyciskach;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mysle w tym kierunku - Klicek kiedys mial takie haslo przy ksywie "wiecej sprzetu niz talentu" i o ile chcialbym miec fajny sprzet to mysle ze po prostu go nie potrzebuje. Skoro moge na graphire to i na lepszym bambusie da rade - a kaske przerzuce moze na pamiec czy dziecku jakiegos kolejnego ironmana/spidermana kupie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Nie mieliście może problemu z Wacomami ,a dokładniej intuosami 3 w PS CS5 ?

Postanowiłem trochę się podszkolić w rysowaniu, podłączyłem tablet i korzystając z nowego softu CS5 zacząłem maziać. A tu jakieś bugi mi się robią. Mam brusza, który reaguje na nacisk, robię np 5 kresek delikatnie i dostaje cieniutkie linie , a tu BAH gruba krecha jak przy 100% nacisku. I takie "BAHy" robią się niespodziewanie.

Co ciekawe wgrałem Paintnera z zestawu tabletu i tam wszystko działa ok.

 

Sterowniki jak i aktualizacje są świeżutkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nietotesz

Cześć słuchajcie mam problem kupiłem sobie touchpad Smart airliner ws 100 Cte-630bt firmy wacom i żadne sterowniki do niego nie pasują ...:( nie wiem co zrobić nie działają mi poziomy nacisku i wskaźnik nie działa płynnie nie może ktoś sterowników to tego touchpada z góry dziękuje za pomoc i jeszcze jedno pytanie czy poziomy nacisku zależą od piórka czy od tabletu ?? czy tablet może nie posiadać poziomów nacisku???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość emptytemple

Witam. Chcialabym zrobic prezent osobie ktora wykonuje graficzne projekty na komputerze.

Mam do wyboru wacom intuos4 lub standardowa wersje wacom bamboo. Czy mozecie polecic cos innego?

Pytanie moze trywialne jednakze osoba dla ktorej tablet jest przeznaczony nie zajmuje sie projektami graficznymi na co dzien, bardziej jako hobby a roznica w cenie tych tabletow jest znaczaca stad moje pytanie. Kolejne za tym idace, czym roznia sie podane wyzej tablety?

I juz ostatnie ale bardzo wazne, rozmiar - M czy L? Z Waszego doswiadczenia na ktorym lepiej sie pracuje.

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi.

Edytowane przez emptytemple
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności