Skocz do zawartości

TABLETY


MeG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem ostatnio tablet (wacom bamboo mte 450) i czy jest możliwość zapisywania rożnych preferencji? Chodzi mi o ustawienia przycisków (mte 450 posiada 4 i ring) - bowiem w jednym programie chciałbym pod danym przyciskiem np. zwiększenie pędza, w innym już coś innego. Istnieje jakieś rozwiązanie (wacom może ma jakieś dodatkowe oprogramowanie?). Ostatecznie chyba gdzieś owe preferencje są zapisywane - można by napisać programik który podmieniałby owe pliki.

Edytowane przez heavymental
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

pytanie , czy mozliwosciami te tablety sa porownywalne , Wacom Tablet Bamboo Fun Pen & Touch A5 - Intuos3 ... czytam opisy i wychodzi ze poziomy nacisku sa takie same, a jak z reszta ? lepiej szukac uzywanego Intuosa3 czy mozna spokojnie tego Bamboo Fun Pen & Touch A5 brac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piorko intuosa odczytuje tez kat nachylenia a nie tylko nacisk. Mozna nawet dokupic do intuosa art pena ktory odczytuje nacisk, kat nachylenia i obrot. To moga sie wydawac zbedne rzeczy ale przy wielu brushach (zwlaszcza tyk plaskich) sporo to zmienia. Intuos bez dwoch zdan rzadzi ALE jesli zaczynasz a nie masz za duzo kasy to bamboo na prawde wystarczy. Jesli jednak masz wybor a cena ci odpowiada to bez zastanowienia bierz intuosa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy jak na pierwszy moj tablet wystarczy mi Wacom Bamboo pen & touch A5 ? Nie mam wiele wiecej pieniedzy wiec musze sie ograniczyc do ok 700zł ? czy za te pieniadze dostane cos lepszego? I czy A5 wystarczy do luznego uzywania tabletu?

Wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki potrzebowalem takiej odpowiedzi. :D Wczesniej myslalem nad kupieniem geniusa tanszy a w sumie podobne parametry, myslalem tez o pentagramie, ale po przeczytaniu kilku stron na forum i ogolnie na necie widze ze wszyscy zachwalaja jedynego slusznego wacoma. W takim razie jestem juz teraz pewny czego chce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam interesują mnie dokładne opinie tabletu Pentagram ThinType P 2006. Mam zamiar kupić swój pierwszy tablet w życiu i sprawdzić czy tablet faktycznie ułatwi mi życie w nauce rysunku obróbce zdjęć i modelowaniu w 3Ds max . Mam bardzo ograniczony budżet 220 zł. Chciałbym się po prostu dowiedzieć czy mimo niskiej ceny nadaje się to wogóle do użycia i czy da się w miarę komfortowo rysować i retuszować w PSie itd. Nie oczekuje jakości tabletów z rzędu 600zł + interesuje mnie jedynie czy to się wogóle nadaje do użytku ;P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kursor pewnie bedzie sie ruszal, jesli o to ci chodzi...

W granicach twojego budzetu kupisz wacom bamboo - zaufaj powtarzanym w kolko i do znudzenia opiniom i kupuj wacoma. Na karteczce to swietnie moze taki pentagram wygladac - ale w rzeczywistosci bywa roznie a ludzie ktorzy mowia ze "jest calkiem ok" zwykle po prostu nigdy nie mieli w rece wacoma. Moj pierwszy tablet to byl pentagram i do dzis budze sie w nocy z krzykiem na jego wspomnienie ;)

Na szybko wygooglowane:

http://allegro.pl/tablet-graficzny-wacom-bamboo-pen-grafika-hit-w-wa-i1380952173.html

http://allegro.pl/zupelnie-nowy-tablet-wacom-bamboo-pen-fv-gw-i1374132268.html

http://allegro.pl/tablet-graficzny-wacom-bamboo-pen-grafika-hit-w-wa-i1381948180.html

 

i tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna mojego pierwszego tabletu i chciałbym uzyskać trochę fachowej pomocy. Zastanawiam się nad tabletem Wacom Bamboo Pen&Touch i Wacom Bamboo Fun Small Pen&Touch (porównanie http://www.wacom.eu/index2.asp?pid=294&lang=en&spid=15).

 

1. Co do samego rozmiaru myślę, że na początek wystarczy A6 (całość: 248 mm x 176 mm x 8,5 mm; obszar aktywny piórka: 147 mm x 92 mm)? Hymm?

 

2. Rożnica cenowa między tymi modelami na Allegro to kilkadziesiąt złotych, a według tabelki porównawczej jedyna zmiana jaką widzę to dodatkowe oprogramowanie i inny kolor tabletu. Czy warto dołożyć się do wyższej wersji tabletu? Może tablety różnią się czymś jeszcze co nie zostało wymienione na stronie producenta?

 

3. Nie jestem zbyt dobrze obeznany w temacie, ale w specyfikacji można wyczytać coś o możliwości zmiany wkładów piórka. Może to głupie pytanie, wiem, że mogą one różnić się twardością (co w podanych modelach nie występuje), ale czy to oznacza, że wkłady się ścierają i po jakimś czasie należy zaopatrzyć się w nowy zestaw?

 

Dziękuję za rady i pomoc w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli post o tablet Wacoma CTT-460-DE Bamboo Touch juz sie pojawił to przepraszam ale szukam pomocy. Otóż od kilku lat zajełam się malowaniem anime i planuje kupić tablet nie koniecznie od razu profesjonalny, bo mój budżet ma pewien limit ;/ ... Jako że jeszcze nie używałam go osobiście to szukam w internecie i chcę zapytać co sądzicie o tablecie Wacoma CTT-460-DE Bamboo Touch ? wiem że nie jest najlepszych rozmiarów, ale mam dopiero kilkanaście lat i nie wiem czy mi sie to spodoba, a więc co sądzicie o nim jako dla początkującej .... Jeżeli macie inny propozycje to szukam do ceny 220 zł.Dziękuje z góry za pomoc ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam touch to nie tablet - to taki gadzecik zeby sobie palcem poprzesuwac kursor i tyle. Nie odczytuje poziomow nacisku, nie ma piorka.

Najtanszy bedzie bamboo pen. Ma tylko 512 poziomow nacisku ale da sie - ja mimo obietnic wymiany na cos nowszego wciaz pracuje na starym graphire z taka iloscia poziomow nacisku i zyje. Pen and touch ma dwa razy wiecej poziomow nacisku wiec jesli cie stac to bierz pen and touch, a jesli nie to bamboo pen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja uderzę w ten temat.

Myślę na kupnem tabletu. Ogólnie do rysowania. Cena 300-400 zł.

w 2009 roku w tym topicu wychodzi na to ze pen&touch wacoma jest całkiem przyzwoity.

Przez te dwa lata nic sie nie zmieniło? Śmiało brać ten sprzęt czy może kierować w inną firmę,model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikes - spokojnie. Jedyny chyba sensowny wybor jesli nie stac cie na intuosa. Nawet sobie nie zawracaj glowy innymi firmami - na pewno sie nie zawiedziesz Wacomem. Ten model (pen and touch) ma o polowe wiecej poziomow nacisku niz moj wacomowy staruszek a pracuje na nim od chyba 5 lat. Kupuj i milej zabawy/pracy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj i milej zabawy/pracy!

Tak dokładnie.

A tak akurat firma to mój kontrahent, i nie będziesz miał problemu z gwarancją czy ze zniknięciem z rynku za jakiś czas.

 

Osobiście z indukcyjnym pentagramem nie miałem kontaktu, więc nie mogę tutaj nic powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość afroben

Witam!

 

Zamierzam kupić tablet dla swojej dziewczyny która będzie głownie rysować, pojektować grafiki, koszulki... Z waszych opini wynika, że najlepszym rozwiązaniem będzie wwacom. Niestety mój budżet jest znikomy, więc proszę was o wypowiedzenie się jaki produkt kupić. Oto kilka propozycji:

 

http://allegro.pl/tablet-wacom-graphire4-classic-xl-graphire-4-a5-i1432112645.html

http://allegro.pl/pentagram-titan-tablet-graficzny-xxl-bcm-i1440625767.html

http://allegro.pl/bamboo-one-jak-nowy-bardzo-tanio-okazja-i1440117123.html

http://allegro.pl/wacom-bamboo-pen-stan-idealny-rok-gwar-i1431126677.html

http://allegro.pl/wacom-tablet-graficzny-a3-digitizer-ud-1218-r-i1428029493.html

Bądź jeżeli możeci poleccie cos do siebie do 220złotych

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje że to czy laptop ma 15 czy 17 nie ma wpływu na wybór tabletu. Wielkość tabletu wpływa na wrażenia z rysowania a nie oglądania. Np kreska o dł 4cm na tablecie A6 ma 8cm na tablecie A4 a na monitorze obie mają załóżmy 12cm (17') (a 11cm na 15'). Te wartości tak orientacyjnie żeby zobrazować...

"Dobrej baletnicy nie przeszkodzi byle rąbek u spódnicy" (czy wielkość tabletu:))

 

 

pozdr

Edytowane przez Anomal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie używa ? :\

 

Słuchajcie. Pracuję na stanowisku dwumonitorowym (4:3) I chcę się uzbroić w nowy tablet. Graphire4 już mam mocno wysłużony i chcę wrócić do czegoś większego (kiedyś pracowałem na jakimś pentagramiexxl). Chciałbym mieć tego Intuosa4 XL ale nie mam możliwości zobaczenia tego tabletu na żywo. Czy jest tu na forum jakaś osoba która posiada ten tablet ? Bardzo proszę o odzew !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już go. Faktycznie kozacki, wart każdej złotówki, kupiłem używkę mało używaną. Miód, malina. Polecam każdemu kto pracuje na stanowiskach dwu monitorowych i lubi duże ruchy ręką :) Nie da się porównywać z Graphire4 a5 :) a o pentagramie xxl niem można wogóle wspomnieć. Miód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podzielisz się opinią dlaczego wolisz Intuosa3 ? od tego Intuosa4XL ?

 

jest poprostu lepiej wykonany, klawisze i pasek bardziej praktyczne. pomijam fakt że 4 jest paskudny ;) Oczywiście to subiektywna ocena, ale spotkałem sie z wieloma podobnymi ;)

 

Gratuluje zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dostalem dzisiaj intuosa 4 wireless, pierwsze wrazenia niesamowite, wielkosc idealna jak dla mnie, obsluga narazie testuje ale zapowiada sie swietnie. Express keys i touch ring moge dostosowac do roznych aplikacji- super. Heh po mojemu 4 jest owiele ladniejsza od 3. Polecam jak najbardziej 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zarobiwszy pieniądze zaczynam myśleć bardzo intensywnie o kupnie tabletu. Chciałem się zapytać czy nic się nie zmieniło w tej materii i intuos4 nadal jest bardzo dobrym wyborem. Póki co myślałem nad intuosem4 w rozmiarze M. Upatrzyłem sobie go tutaj http://www.3kropki.pl/p/3/7/tablet_graficzny_wacom_intuos4_m_a5.php

Czy kupowanie używanego tabletu np. na allegro to dobry pomysł? Nie wiem dokładnie jak to jest z używanymi tabletami a głupio by było kupić tablet, który miałby się zaraz zepsuć. Może wiecie gdzie można kupić takiego wacoma w jakiejś fajnej cenie?

 

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam Cyanide.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam możliwość kupna mało używanego Cintiq'a 21...na co zwrócić uwagę żeby później nie być zaskoczonym in minus?

z góry dzięki bardzo za odpowiedź:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

A ja mam takie pytanko - jaki tablet wybrać do raczej amatorskich zastosowań w cenie około 200 - 250 zł. Wiem, że to bardzo mało, ale jeszcze nigdy na tablecie nie pracowałem i nie wiem, czy faktycznie tempo pracy zwiększy mi się na tyle, iż kupię sobie później coś sensowniejszego. ;)

W oko wpadły mi dwa tablety - PENTAGRAM ThinType (zachęca mnie rozmiar obszaru roboczego - A5) i WACOM Bamboo PEN (to Wacom, czyli, jak czytam, klasa sama w sobie, ale boję się, że troszkę za mały...). Fajnie by było, gdyby ktoś, kto miał w rękach któreś z tych urządzeń, się wypowiedział, bo naprawdę nie wiem co wybrać. :P

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TYLKO WACOM

 

Juz nie wiem jak to pisac zeby bylo wyraznie i jednoznacznie :D. Jesli ktos ci napisze "mam pentagrama i wcale taki zly nie jest" to znaczy, ze nie mial wacoma. I tyle. Dozbieraj do bambusa, rozmiarem az tak sie nie przejmuj - A5 wystarczy na luzie.

W tablecie nie tyle chodzi o zwiekszanie tempa pracy a o mozliwosci jakie daje piorko. Do modelowania na przyklad wciaz lepsza moim zdaniem jest mysz ale juz rzezbienia nie wyobrazam sobie bez piorka. To samo sie tyczy jakiegokolwiek malowania. Na 100% warto. Ale nie rob bledu i nie mysl "a, na poczatek sobie kupie Pentagrama i pozniej moze wacoma. Wyrzucisz kase w bloto a za jakis czas bedziesz zakladal watek "dlaczego program "X" nie widzi poziomow nacisku"..

Powodzenia i milej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

A ja mam takie pytanko - jaki tablet wybrać do raczej amatorskich zastosowań w cenie około 200 - 250 zł. Wiem, że to bardzo mało, ale jeszcze nigdy na tablecie nie pracowałem i nie wiem, czy faktycznie tempo pracy zwiększy mi się na tyle, iż kupię sobie później coś sensowniejszego. ;)

W oko wpadły mi dwa tablety - PENTAGRAM ThinType (zachęca mnie rozmiar obszaru roboczego - A5) i WACOM Bamboo PEN (to Wacom, czyli, jak czytam, klasa sama w sobie, ale boję się, że troszkę za mały...). Fajnie by było, gdyby ktoś, kto miał w rękach któreś z tych urządzeń, się wypowiedział, bo naprawdę nie wiem co wybrać. :P

 

Pzdr

 

Przesiadłem się na Bamboo Fun z Pentagrama A4. Początkowo miał mi służyć tylko w podróży (za mały obszar roboczy jak na moje potrzeby, bla bla bla). Po czym okazało się że o wiele lepiej sie na nim pracuje niż kiedykolwiek na cztery razy większym pentagramie. Bierz w ciemno, nie będziesz żałował. Dodam że testowane przeze mnie dwa intuosy3 (a5 i a3 wide) nie przypadły mi do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[esli ktos ci napisze "mam pentagrama i wcale taki zly nie jest" to znaczy, ze nie mial wacoma. I tyle.

 

+100

Miałem Pentagrama A4 przy byle najtańszym wacomie te tablety to nieprecyzyjny i źle wykonany szmelc. Inna technologia i zupełnie nie ta precyzja. Gdybym wcześniej pobawił się oboma to pentagrama bym nigdy nie kupił. Nadal mowa o porównaniu do najsłabszych tabletów wacoma, a nie o intuosach. Tutaj to jakby porównywać precyzje TrackPointa z chińskiego netbooka do topowej myszy dla graczy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności