Skocz do zawartości

TABLETY


MeG

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Yo.

 

Na dniach planuję kupno jakiegoś tabletu do 2000 zł. W tym dziale przeczytałem sporo przychylnych opinii na temat intous'a 4. Dziś trafiłem na opinię która nie była przychylna ani trochę.

Cytuję:

"Zauważyłem problem z żywotnością produktu.

Jak można także poczytać na forum firmy Wacom inni użytkownicy są także oburzeni złym doborem materiałów rysika i powierzchni roboczej najnowszej linii produktów Intuos4. Rysiki potrafią tracić swoje właściwości już po mniej niż dwóch tygodniach pracy profesjonalnej i trzeba kupować nowe. Nierównomierne ścieranie się powierzchni prowadzi do nierównomiernego prowadzenia się piórka tejże.

Póki co Wacom poleca połowiczne rozwiązania: jak zmiana czułości nacisku w sterownikach i pisanie, zamiast bezpośrednio po powierzchni, przez położony na powierzchni papieru. Tu można znaleźć więcej szczegółów:

http://forum.wacom.eu/viewtopic.php?f=2&t=1438&st=0&sk=t&sd=a&start=60

Trudno póki co spodziewać się szybkiego rozwiązania technicznego tego problemu, jak można wnioskować z obecnych wypowiedzi Wacomu."

 

Dajcie znać czy ktoś porostu przesadza w swojej opinii czy faktycznie jakość elementów daje sporo do życzenia

 

Pozdrawiam

BRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przesiadce na Windows 7 w moim Intuosie 3 nagle pasek dotykowy zaczal dzialac na odwrot, czyli po przejechaniu palcem do gory obraz sie oddala a po przejechaniu na dol przybliza sie:( Co ciekawe w przegladarkach dziala poprawnie czyli w dol przewija sie w dol a do gory przewija sie do gory.

 

Czy ktos wie jak to zmienic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowy, więc witam wszystkich gorąco!

 

Przymierzam się do zakupu tabletu i waham się trochę z wyborem. Będę go używał głównie z laptopem o matrycy 17,3" 16x9 z rozdzielczością 1920x1080. Potrzebuje go głównie do rysunku wiec A5 byłby chyba najodpowiedniejszy. Ogólnie wiem, że WACOM rządzi ale...

 

Przede wszystkim cena. Mam max 800 zł

Używane nie wchodzą w grę, wiec z Wacoma pozostaje tylko obrzydliwe Bamboo fun.

 

Alternatywą jest Virtuoso lub Hanvon 0806 o taki

http://www.allegro.pl/item805061154_najlepszy_tablet_graficzny_hanvon_art_master_0806.html

 

Który mi z nich polecacie??? Tylko proszę nie mówcie że Bamboo tylko dlatego że to Wacom. Jakby nie bylo na papierze odstaje, a nie zamierzam korzystac z jednego tabletu przez 15 lat wiec niezawodnosc nie jest dla mnie najważniejsza. A moze mniejszy a profesjonalny np Intousa A6??

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też zauważyłem ten problem, że w Intuos 4 szybko zużywa się rysik za to jest mega wygondy i pasuje mi bardoz materiał powierzchni.

 

Natomiast ja z innym problemem, a mianowicie nakrętka na końcówce piórka jest strasznie luźna, przy mocniejszym nacisku lubi odpadać... dokręcanie nic nie daje gdyż przekręca się tylko gwint, który swoją drogą jest dobry... wygląda to tak jakby coś było za luźne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na początku też się bardzo szybko zużył pierwszy rysik ale teraz drugi już o wiele wolniej-chyba za mocno cisnąłem-poprzedni tablet był mniej czuły:D

 

To z nakrętka to dziwne,mi się nie odkręca-jak się gwint przekręca to chyba niedobrze,u mnie sie tak nie da-dokręcam do oporu i staje:p

Chyba nie trzymasz piórka za nakrętke przy pracy?

 

Pozdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, że odkurzam ale właśnie kupuję tablet i nie wiem co wybrać:

 

 

http://www.3kropki.pl/p/0/4/wacom_bamboo_fun_small_polish_cte_450_w_pl.php?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2009-12&utm_content=5062

 

czy ten

 

http://www.3kropki.pl/p/5/8/wacom_bamboo_fun_pen_touch_s.php

chyba ten drugi, jest nowszy tylko czy technologia touch nie będzie przeszkadzać w rysunku?

 

p.s

tablet chce wykorzystywać przede wszystkim do rysowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przesiadce na Windows 7 w moim Intuosie 3 nagle pasek dotykowy zaczal dzialac na odwrot, czyli po przejechaniu palcem do gory obraz sie oddala a po przejechaniu na dol przybliza sie:( Co ciekawe w przegladarkach dziala poprawnie czyli w dol przewija sie w dol a do gory przewija sie do gory.

 

Czy ktos wie jak to zmienic?

 

 

Nie mam tego tabletu, ale jak mniemam masz wlaczona funkcje dla leworecznych :P wtedy obracasz tablet i suwaki dzialaja na odwrot :)

 

zamierzam kupic Bamboo Pen CTL-460, bo ma wiekszy obszar roboczy niz

ten Bamboo Pen & Touch. To Touch w ogole fajne?

 

Na allegro pojawila sie ciekawa oferta "Tablet piórkowy Wacom Intuos3 A5 Wide" za 500 - 799 kup teraz. Mysle ze 500 mozna by dac jak jest ktos z bialegostoku i moze sobie sprawdzic.

 

Ja wole mniejszy bo mi wygodniej na a6 sie pracuje. nie musze latac nadgarstkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz bamboo pen za 249 zl w sklepie.

proporcje 16:9 czarny.

wlansie sie nim bawie, a mialem doczynienia z volito i roznymi intuosami.

Ten bamboo jak narazie wydaje sie troche twardy, w porownaniu do intuosa, ale moze sie wyrobi. Ja lubie np male obszary robocze, ale 800zl za intuosa a6 to za duzo.

polecam tez watek:

 

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=8805

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obczajał ktoś tego toucha ?? praktyczne czy zbyteczne ?? Myślałem nad zakupemu tego wynalazku. W tej chwili posiadam pentagrama quadpena ( no co...? każdy musiał jakos zacząć :D) ale powoli myślę o upgradzie. Lepiej pozbierać na intuosa czy pomyśleć o touch ?? Wiem że inne półki cenowe ale no zakładając że męcze ZB i tekstury co by było lepsze ?? Jeśli któs ma doświadczenie z touchem to niech się nie krępuje i się podzieli :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wlasnie zakupilem takiego bez tej opcji.. 249 to dobra cena za dobry tablet.

Smiga jak milo, a zaskoczyly mnie tez dodatkowe koncowki (w volito tego nie bylo).

Slyszalem ze ten touch troszke drazniacy, bo piorko musi byc w pewnej odleglosci. Jak zblyzysz rysik do pow. roboczej to przelacza Ci na piorko.

Troche bajer tak mysle.

Jak masz 2 mniejsze monitory np 2x20 cali to bierz tego co ja. (troche moze brakuje przyciskow, ale jest na tyle maly, ze i klawiatura blisko.

Jak masz 24 cale to juz a5 mysle ze bedzie konieczne.

 

edit: a wlasnie.. ten w wersji bez toucha ma chyba odrobine wieksza pow. robocza. Minus to dosc silne i duze swiatelko, ale przynajmniej ladne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą na yt oglądałem prezentacje tego toucha i za każdym razem gość nie mógł tego załapać i leciały txty "trzeba się do tego przyzwyczaić"...a tak naprawdę wyglądało to po prostu nie wygodnie i coś nie banglało tak gładko. Choć taki bajer do obracania canvasu jak w Painterze byłby kokos ale no nie wiem czy cs4 nie ma tego więc bez takiego bajeru w tablecie się da(po prostu na moim pentagramie nie śmiga cs4...). Duża różnica między takim wacomem za 250 a Pentagramem (który nie kosztował wiele mniej) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opini wiem, ze duza roznica na plus dla wacoma. Dobrze jakbys mial okazje sprobowac cos porysowac na nim. Ja mam wrazenie, ze rysik chodzi dosc twardo po powierzcni, ale mysle ze jak sie wyrobi to bedzie gladko. Do ZB i tekstur chyba wiecej Ci nie potrzeba. A cena jest naprawde niezla. Lekki bardzo, cienki i malo miejsca zajmuje. Ja trzymam tablet obok na szafce i odkladam tam czesto sluchawki.. w Volito piorko kladlo sie w zaglebieniu na tablecie i non stop zahaczalem o nie co bylo wkurzajace, bo przechwytywalo mi kursor. Tutaj wsuwasz je do takiej czerwonej metki po prawej (zastanawialem sie po co to) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz bamboo pen za 249 zl w sklepie.

proporcje 16:9 czarny.

Bamboo pen za 246 zł ma 512 poziomów nacisku - http://transit.waw.pl/tablety/tablety/tablet-wacom-bamboo-pen-a6.html

 

Bamboo pen&touch za 338 zł ma 1024.Chyba warto dołożyć te kilkadziesiąt zł za większą czułość tabletu...

http://transit.waw.pl/tablety/tablety/tablet-wacom-bamboo-pen-and-touch-a6.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://max3d.pl/article.php?id=158

 

cała recenzja. miałem w łapce i nie przypominał żadnego z poprzednich pentagramów.

ale z drugiej strony podniosły się głosy, że jednak po pewnym czasie są problemy a serwis pentagrama jak zwykle miesza.

 

as always: wacom. za taką reklamę forum powinno mieć dofinansowanie ze strony wacoma hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lord_vantus

witam szystkich jestem świeżakiem na tym forum i wogóle na forum, bardzo prosze was o fachową pomoc bo ogólnie mówiąc ciężko jest o nią. miałem już tablet - zwykłego pentagrama, jednak dla mnie zbyt dużą przepaścią było rysowanie na tabliczce i gapienie sie w ekran kupiłem więc laptopa typu tablet, ma sporo wad i tu też jest przepaść w stosunku do profesjonalnych tabletów. ale to postawiłem sobie na początek i na konkretniejsze sprzety czas przyjdzie później.

W czym problem więc, a mianowicie tablet nie wyczuwa siły nacisku, ale w photoshopie, bo jest wraz z systemem wgrany notatnik i tam nacisk jest...

 

Moje pytanie brzmi czy jest uniwersalne piórko które bedzie aktywne na nacisk, dodam jeszcze że zaczynam teraz próbowac paintera X. prosze o jakieś wskazówki w tym temacie.

 

mam nadzieje że ten post wogóle jest wpisany w odpowiednim miejscu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zmiany tabletu i natrafiłem właśnie na coś takiego: Genius G-Pen M609X - miał ktoś styczność? Ew. z samą marką.

Na ten czas korzystam z Quadpen'a, ten jednak lat już kilka ma - piórko już czasem nadszarpnięte (poklejone choćby, by się trzymało). Cena Geniusa niewielka (~300zł) , klawisze makr, przyciski (czego w Quadpenie nie ma, a przydało by się) - pojęcia nie mam jednak czy zdatny on. Opinie żadnej nie słyszałem - ze sterownikami problemów nie ma, wytrzymałości tabletu dobra?

 

Czy lepiej może odpuścić - zakupić Wacoma któregoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem od miesiąca posiadaczem tabletu Wacom Bamboo Pen. Mam z nim mały problem, mianowicie próbowałem rysować proste linie i ponieważ nie wychodziło więc narysowałem linie przy pomocy zwykłej linijki i wyszło mi coś takiego:

http://lew.wsinf.edu.pl/~krencony/ftp/Bamboo.jpg

 

Jak widać linie rysowane pionowo i poziomo wychodzą prosto, jednak gdy rysuje pod kątem dzieją się takie kwiatki. Rysowałem zarówno w photoshopie jak i w paincie z tym samym skutkiem. Mój system operacyjny to Win7.

 

Chciałbym się zapytać czy ktoś miał podobny problem i jak z nim sobie poradził?

Czy może to wadliwy egzemplarz?

Edytowane przez Krencony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuje zakup Wacom'a Pen&Touch S. I mam pytanie czy jest do niego dołączany Adobe photoshop Elements? Czytałem na stronie Wacom'a że jest, ale chciałbym wiedzieć jak to wygląda w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy, virtuoso ma chyba większą powierzchnię i ma jedno przyciskowe piórko co może niektórym przeszkadzać np mnie a wacom to wacom tylko jeszcze zależy jakie rysiki dostaniesz bo w moim przypadku to już pewnie 4 lata i jeszcze bez wymiany a jak będziesz miał miękkie to szybko ci znikną i będziesz kupował nowe. Bardzo ciężki orzech do zgryzienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sobote kupiłem Wacom Pen (malutki) i musze powiedzieć, że to bardzo poręczny tablecik. Myślałem, że takie maleństwo nie da rady, przez wzgląd na wymiary właśnie, ale miło sie zaskoczyłem. W ZBrushu sprawuje się świetnie, w Szopie również. O dziwo, Pen wydaje mi się być poręczniejszy od Bamboo Fun (średni), którego miałem nie całe dwa miesiące. Pierwszy kontakt z Pen jest w moim odczuciu bardziej "przyjazny"... szybciej człowiek łapie zasady i można od razu przejść do rzeczy. Przy Bamboo Fun miałem troche problemów z przejściem mysz/tablet.

Dla początkującego to idealny zakup. Brać i nie marudzić :-)

Edytowane przez Chrupek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok tani tablet (ok350zl) WACOM bamboo tylko teraz pytanie który:

 

WACOM Bamboo FUN A6 Pen & Touch

WACOM Bamboo A6 Pen & Touch

 

:confused::confused::confused::confused:

 

trochę czytałem na ten temat i jedyne różnice to :

kolor

powierzchnia w fun jest jak "papier"

 

jakiś spec moze sie na ten temat wypowiedzieć ??

różnica w cenie +30zł fun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok bylem macałem, kupiłem WACOM Bamboo A6 Pen & Touch :D

 

moje spostrzeżenia :

1). WACOM Bamboo FUN A6 Pen & Touch

2). WACOM Bamboo A6 Pen & Touch

 

specem nie jestem (to mój pierwszy tablet) w sklepie w którym byłem mieli wersje pokazowe dla klientów, porysowałem sobie na wersji FUN i NoFUN,

szczerze powiem ze nie odczułem różnicy miedzy zwykłą powierzchnia a niby "papierową" w fun'ie. Rozmawiałem z specem z sklepu, powiedział ze różnice sa jedynie w oprogramowaniu i w rodzaju materiału z jakiego wykonana jest końcówka w pen'ie.

 

Nie mam doświadczenia w tej dziedzinie dla mnie poślizg i poruszanie sie po powierzchni obu tabletów było prawie ze identyczne. Dlatego też wybrałem wersje NOFUN ;). Werjsa FUN +30zł.

 

btw kolorki ma ładniejsze. :)

 

a teraz czas na zabawę moim nowym nabytkiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nam taki problem: Moja dziewczyna ma W czwartek urodziny a studiuje ona na KSW na grafice użytkowej na 3 roku: chciałem jej kupić na urodziny tablet, też jestem studentem dlatego mam ograniczony budżet od 200 do 350zł. Niom i mam takie pytanko:

PENTAGRAM ThinType P 2006 czy Tablet WACOM Bamboo Pen & Touch A6 ???

nie mam za bardzo czasu na czytanie tych wszytkich wątków, zaraz mam zajęcia a czasu coraz mniej. Na początku myślałem że kupie pentagrama bo widziałem kiedyś w tv jakis program i zachwalali, ale ponieważ jestem osobą (stety lub nie) która nie dzierży przepłacać i jak tylko może to stara sie kupić najlepszą rzecz za dane pieniądze. A więc poszukałem jeszcze troszku aż dodatłem na to forum:) Co kupić ?? plis pomużcie! ( wiem że wacom jest japonski i jest wypas, ale pentagram osobe która się kompletnie na tym nie zna kusi grubością 5mm i większą powierzchnią ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że co japonskie to japonskie :D miałem kiedys tv sharpa i działał z 20 lat a pilotem można było żucać o sciany i tak działał(czasem wypadł z ręki za dzieciaka jak się udawało ze to miecz świetlny czy coś:), ale czy dla grafika Wacom nie bedzie mieć za małem powierzchni roboczej? niom i te 5 mm. ale jeśli powiecie kategorycznie że wacom to kupie wacoma.ps. a co do Tajwanu to mają np Asusa:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że Pentagram kusi ceną i wielkością, niestety kosztem jakości. Miałem okazję pracować na podobnym Pentagramie i Bamboo One, oraz Fun. Zdecydowanie wolę Bamboo, dużo płynniejszy, nie zdarzyły mi się jeszcze jakieś dziwne przeskoki.

Dodatkowo: Jeśli dziewczyna maluje tylko cyfrowo, to duża powierzchnia nie będzie jej potrzebna, A5/A6 zdecydowanie wystarczy.

Nie chcę mówić, że Wacom jest najlepszy i tylko to się liczy, czytałem tu na forum niedawno bardzo pozytywną opinię o Pentagram Virtuoso, więc marka nie zawsze musi być wyznacznikiem. Na pewno musisz się upewnić, że piórko nie jest na baterię - nie wiem, czy się jeszcze stosuje takie rozwiązania, ale jest to strasznie niewygodne.

Edytowane przez Sebastian Ozga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nam taki problem: Moja dziewczyna ma W czwartek urodziny a studiuje ona na KSW na grafice użytkowej na 3 roku: chciałem jej kupić na urodziny tablet, też jestem studentem dlatego mam ograniczony budżet od 200 do 350zł. Niom i mam takie pytanko:

PENTAGRAM ThinType P 2006 czy Tablet WACOM Bamboo Pen & Touch A6 ???

nie mam za bardzo czasu na czytanie tych wszytkich wątków, zaraz mam zajęcia a czasu coraz mniej. Na początku myślałem że kupie pentagrama bo widziałem kiedyś w tv jakis program i zachwalali, ale ponieważ jestem osobą (stety lub nie) która nie dzierży przepłacać i jak tylko może to stara sie kupić najlepszą rzecz za dane pieniądze. A więc poszukałem jeszcze troszku aż dodatłem na to forum:) Co kupić ?? plis pomużcie! ( wiem że wacom jest japonski i jest wypas, ale pentagram osobe która się kompletnie na tym nie zna kusi grubością 5mm i większą powierzchnią ?!

 

 

kupuj WACOM Bamboo A6 Pen & Touch cena od 300zl, ja przeczytam większość wątków w tym temacie dlatego tez zdecydowałem sie na ten tablet.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za szybką odpowieć. Wybiore w takim razie Wacoma, bo jeśli miały by się zdażać jakieś dziwne przeskoki czy coś w tym stylu to faktycznie chyba taka płynnośc działania jest najważniejsza. Najlepiej było by przetestowac taki sprzęt na miejscu ale mimo iż mieszkam w Krakowie to nie wiem gdzie coś takiego można uczynić. Dzięki i pozdro!

PS. ale jeśli jeszcze ktoś chciałby mnie przekonywać do Wacoma to bardzo prosze:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wacom :) ale którą wersje?

WACOM BAMBOO PEN około 230zł

WACOM BAMBOO PEN & TOUCH około 330zł

Wacom Bamboo Pen & Touch FUN około 370zł

wiem że wersja fun to w sumie tylko inny kolor i dodatkowe programy ( i tu pytanko czy jeśli używa sie ilustratora i photoshopa to te dodatkowe programy są przydatne?)

I takie pytanko czy ta funkcja TOUCH jest użyteczna? warto za nią dopłacać? (wiem że ta najtansza wersja ma 512 odczytów poziomu naciusku [czyli o połowe mniej] a czy mimo tego różni się jeszcze czymś?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wacom :) ale którą wersje?

WACOM BAMBOO PEN około 230zł

WACOM BAMBOO PEN & TOUCH około 330zł

Wacom Bamboo Pen & Touch FUN około 370zł

wiem że wersja fun to w sumie tylko inny kolor i dodatkowe programy ( i tu pytanko czy jeśli używa sie ilustratora i photoshopa to te dodatkowe programy są przydatne?)

I takie pytanko czy ta funkcja TOUCH jest użyteczna? warto za nią dopłacać? (wiem że ta najtansza wersja ma 512 odczytów poziomu naciusku [czyli o połowe mniej] a czy mimo tego różni się jeszcze czymś?)

 

 

widzę ze ktoś tu ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli ktoś przymierza się do kupienia Intuosa 4 i szuka opinii na jego temat, polecam przeczytanie moich wywodów dotyczących praktycznych stron pracy z tym tabletem pod tym linkiem:

http://wojciechmazur.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=25:intuos4&catid=3

 

Mam nadzieję, że komuś to rozjaśni sytuację. Pozdrawiam!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zainteresowalem sie ostatnio Tabletami. Pytanie: czy tablet bardzo ulatwia grafikowi 3D?

Jezeli tak, to jaki? Mianowicie rozgladam sie za tabletami w cenach: 200 - 300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności