Skocz do zawartości

TABLETY


MeG

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sebartus

Witam jeśli jest ktoś kto poszukuje bardzo dobrego sprzętu z górnej półki w uczciwej cenie to mam do zaoferowania: Wacom Intuos3 A4 Special Edition - produkt nowy

 

Cena tylko 1680 zł

Przesyłka: 30 zł ( możliwośc dowozu produktu do 60 km od Wadowic wówczas koszt dostawy 0 zł )

 

więcej informacji:

http://allegro.pl/item651201304_tablet_wacom_intuos_3_a4_special_edition_ost_szt.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie mam pretensji do tego, że tablet A6 ma za małą powierzchnię chciałem tylko zaznaczyć, że trzeba się zastanowić czy to właściwa powierzchnia dla kogoś kto przyzwyczajony jest tak jak ja do swobodnego szkicowania. Po wypróbowaniu A6 doszedłem do wniosku, że taka powierzchnia to za mało i lepiej by było wziąć A5 a tu wybór jest spory bo jest i Bamboo Fun i Virtuoso w podobnej cenie :) i znacznie droższe Intuos3 i intuos4 a także te tablety od Geniusa i Trusta, które są nawet większe i tańsze.

 

Kolejna sprawa to są właśnie sterowniki. Ostatnio zmieniłem sprzęt i jestem zmuszony także do zmiany systemu. Jako ze XP jest już leciwy a co do Visty nie jestem przekonany postanowiłem, że poczekam sobie na Windows7 i to najlepiej na jakimś Linuksie a jak mi przypasuje to moze i przy nim zostanę :) No i tu się pojawił problem ze sterownikami. Jedyne co znalazłęm w tej materii do tej pory to: sterowniki do Wacoma pod system linuks. Czy na prawdę wszyscy producenci olewają Linuksiarzy? Mnie sie wydaje, że wypuszczenie sterownika pod Linuksa jest korzystne ze względów marketingowych bo choć z tego systemu korzysta pewno mniej niż 1 osoba na 1000 to robi zwykle więcej szumu niż pozostałych 999.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość oxygen

Witam forumowiczów!

Mam pytanie dotyczące tabletu Pentagram Thin Type. Wiem, że w zamyśle jest on stworzony do monitorów wide, ale zastanawia mnie, czy jest możliwość konfiguracji na monitory 4:3 (nikt mnie nie zmusi, żeby zmienić monitor). Żaden konsultant z kilku sklepów internetowych nie udzielił mi odpowiedzi na to pytanie, kieruję je więc do Was (najlepiej posiadaczy Thin Type'a).

Chcę kupić swój pierwszy tablet, żeby zaznajomić się ze sprzętem i w Thin Type kusi mnie powierzchnia robocza (mam dość zamaszyste ruchy ;P). Ewentualnym rozwiązaniem może być też Wacom Bamboo One, gdyż bardzo zależy mi na niskiej cenie.

 

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!

Mam pytanie dotyczące tabletu Pentagram Thin Type. Wiem, że w zamyśle jest on stworzony do monitorów wide, ale zastanawia mnie, czy jest możliwość konfiguracji na monitory 4:3 (nikt mnie nie zmusi, żeby zmienić monitor). Żaden konsultant z kilku sklepów internetowych nie udzielił mi odpowiedzi na to pytanie, kieruję je więc do Was (najlepiej posiadaczy Thin Type'a).

Właśnie przeglądałem sobie stronę Pentagrama i widzę, że nie ma tam nawet osobnej instrukcji do tego tabletu. Jeśli nie ma takiej informacji w specyfikacji produktu to jest to tablet przeznaczony tylko do pracy na panoramicznym monitorze. Na 4:3 w najlepszym wypadku obetnie kawałek powierzchni roboczej z obu stron albo będzie zbójecko koślawił proporcje.

 

Przyjrzyj się tym produktom: GENIUS - G-Pen M712, PENTAGRAM - O.pen Wild P 2004 tam jest wyraźnie napisane, że obsługują zarówno panoramy jak i 4:3 mają dołączone ciekawsze oprogramowanie większą powierzchnię i kosztują średnio o sto kilka złotych drożej, co w przypadku urządzenia kupowanego raz na kilka lat nie robi różnicy. Jeśli zamierzasz pracować tylko pod Windowsami to na pewno będzie to lepszy wybór. W razie czego to tu jest kontakt bezpośrednio do serwisu Pentagrama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość postrzepiony

Witam, chciałbym rozpocząć swoją przygodę z tabletem, a w zasadzie sprawdzić czy będzie mi w czymś przydatny :-), chciałbym korygować mapy bitowe a przy pracy myszką jest to dość męczące. Nie wiem na co się zdecydować, nie angażując przy tym znacznych środków. Czy lepiej kupić jakiś używany markowy np. Wacom Volito 2, lub Bamboo One czy np. nowy tani pentagram Quadpen ? Proszę o poradę . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysiek3 - nie wiem jak tam wyglada sprawa zarobkowego rzezbienia w realu, ale wyobrazam sobie taka sytuacje, ze ktos tam zamawia u ciebie rzezbe powiedzmy rzymskiego legionisty naturalnych rozmiarow. Zakladam, ze klient bylby zadowolony mogac zobaczyc twoj pomysl najpierw w 3d, chocby tylko zarysowany w Zbrushu (proporcje, poza...) zanim siadziesz do realnego materialu a pozniej uslyszysz "ale.. zona by chciala zeby on mial ta reke podniesiona.. Acha - i wasy..." :D

 

Co do tabletu w 3D - nie sposob nie zgodzic sie z poprzednimi glosami w tej materii. Do rzezbienia (zbrush, mudbox..) tablet nieslychanie uprzyjemnia i ulatwia sprawe. W "tradycyjnych" programach - myszka (co do 2D to chyba nie masz watpliwosci ze tablet jest NIEZBEDNY ;))

 

Znalem maniakow co nawet przegladali stronki i obslugiwali winde piorkiem, ale jak dla mnie ma to tyle wspolnego z wygoda co siedzenie na tluczonym szkle.

 

 

Ciekawy pomysł z tym połączeniem 3D z realem. Do zrobienia, jeśli się klientowi nie śpieszy, bo w kompie też się troszkę trzeba na rzeźbić.

 

A jednak są ludzie pracujący na tablecie w programach typu 3dmax.

Przykładem kolega ETA. Najlepiej się samemu przekonać.

Nadal nie miałem okazji przetestowania tabletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uznałem, że nie będę zakładał nowego wątku... Mianowicie mam problem z myszką od Intuosa3. Spodobała mi się więc jej używam, działała cacy, niestety zauważyłem, że lewy klawisz coraz gorzej kontaktuje - najpierw sporadyczny brak reakcji, teraz sporadyczna reakcja w ogóle. Niby nie jest to jakaś ciężka sytuacja - tablet jeszcze na gwarancji (zadzwonię tylko wcześniej i zapytam, czy mogę dać do serwisu samą myszkę).

 

Z ciekawości tylko zapytam, czy ktoś też tak miał? Czy te tabletowe myszki się tak szybko psują czy po prostu mam pecha;)? A może to wcale nie jest wada sprzętu tylko jakiś błąd oprogramowania (nie wydaje mi się ale chętnie posłucham innych opinii)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar zakupić tablet do celów głównie 2d. Koszt jaki mogę na niego przeznaczyć to max 300 zł :( Myślałem nad wacomem bamboo, to chyba dobry pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/4570_tablety.html?id=4570&shops=&hide_categories_form=0&state=0&city=&distance=1&postcode=&view=gtext&order=t&buy=0&listing_sel=2&listing_interval=7&price_from=50&price_to=250&change_view=Pokaż&a_enum[44]=all

Według mnie nie ma sensu bawić się w półśrodki i od razu trzeba brać Wacom'a.

Bamboo One niemal dwukrotnie przekracza twój budżet, ale za 100zł można kupić tylko używany i to przy dobrej okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w granicach 100zl ? w tej cenie polecam pozadny blok rysunkowy i kilka dobrych olowkow. Serio, tablet za takie pieniadze raczej zniecheci cie do rysowania na komputerze, chyba ze cos sie zmienilo od czasu kiedy mialem tani tablet. Moze uda ci sie doskladac do Bamboo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

Zamierzam kupić tablet, w sumie to jako mój pierwszy. (...)

 

 

 

Z mojego handlowego doświadczenia (ponieważ sprzedaję tego typu urządzenia) polecałbym na początek Bamboo S A6. Sterowniki pięknie współpracują z takimi funkcjami, jak stopnie nacisku, zoom etc. Natomiast w tabeli jest błąd w opisie, bo to co pokazałeś pod nazwą Bamboo Fun A6 widnieje na zdjęciu Bamboo One, czyli najprostszy tablet z tej serii, który bym polecił komuś początkującemu z kreską, a nie z tabletem. Penatgramy (oba modele z tabeli, chyba że do architektury) i Genius'y (szczególnie za ich dostępność jedynie obecnie na Allegro.pl) odradzam. Najwięcej z nimi (Pentagramami) jest problemu przez wymianę baterii w piórku, co zmniejsza nieco komfort pracy i brak należytego wsparcia na linuksach, czy innych uniksach. Natomiast Genius'y ogólnie są podobne i przeznaczone też nie do wymagających zadań. Niestety zawarta na opakowaniach obu "tańszych" producentów "CYFROLOGIA" (4000 dpi, 1024 stopnie nacisku, których nikt nigdy nie doświadczył w praktyce) działa mocno na zmysłu potencjalnych konsumentów. Jeśli nie planujemy nic ambitnego w kierunku grafiki sensu stricto, czyli np. obróbka zdjęć, to możemy się pokusić o takie produkcje, ale do prac bardziej zaawansowanych polecam nieco wyższą półkę, czyli nawet wspomniane "słabsze" modele Wacoma. Co do przekątnych monitorów vs tablety, to nie ma się czym generalnie przejmować dopóki pracujemy na nowoczesnych systemach operacyjnych. 4:3 monitora nie koliduje z 16:10 tabletu i na odwrót. Sam pracuję na tablecie Wacom Graphire 4 Classic A5 CTE-640 i monitorze Eizo FS 2231, do tego WinVista i jak widać 4:3 tabletu w niczym mi nie koliduje z 16:10 monitora. Po prostu powierzchnia robocza tabletu dostosowuje się do przekątnej ekranu o ile mamy poprawnie zainstalowane sterowniki i wybraliśmy pracę na tablecie w trybie pióra. Rysunki nie wychodzą z zagubioną geometrią, a praca to czysta przyjemność. Inna rzecz, że niektórzy szukają różnej innej funkcjonalności dla tego typu urządzeń. Ja tylko rysuję i to mi na razie w zupełności wystarcza. Mam nadzieję, że niektórym pomogłem. A co do różnic między Bamboo S a Bamboo Fun, to powiem teraz to, czego nie powiem w pracy - NIE MA ŻADNEJ RÓŻNICY prócz designu i dołączonego oprogramowania. Idea jest ta sama i parametry również. Tyle, że w wersji Fun dostajemy Photoshopa Elements + Art Rage pełną wersję dla Wacoma. I to już tyle ode mnie. Powodzenia przy wyborze tabletu wszystkim początkującym i nie tylko.

Edytowane przez KWK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem [nie]szczęśliwym posiadaczem tabletu Pentagram Quadpen P 2002, który jak się okazało nie współpracuje z PH CS4 i Mudbox (co dziwne działa poprawnie z ZBrush) co skłania mnie do zmiany tego modelu na jakiś inny.

Ponieważ ograniczają mnie fundusze (~200zł) znalazłem kilka potencjalnych modeli, lecz jak wiadomo tablet za takie pieniądze ... to nie tablet ^^'. Proszę o doradzenie, który z niżej wymienionych jest godny uwagi:

Medion XXL / XL Slim (piór na bat. AAA, A4) ~139zł

TEVION MD85925 (Medion) (piór bat. AAA, czytnik SD/MMC, A4) ~160zł

WACOM Bamboo ONE (A6, piór bez baterii jak Bamboo ?) ~180zł

 

Mój wybór w pierwszej kolejności padłby na tego Tevion'a (mam laptopa Mediona i działa, odpukać, poprawnie więc jestem pozytywnie nastawiony do tej firmy). Chciałbym skierować pytanie do posiadaczy Medionów o to jak faktycznie obecnie wygląda sytuacja? Działa ten tablet z Mudbox'em, ZBrush i PH CS4? (pytam bo mój Quadpen działał poprawnie z PH7, po przesiadce zaczęły się dopiero dziwne historie...). Zapewne z w/w najlepszym okaże się Wacom, co po kilkugodzinnej lekturze google/tego forum i problemach z innymi 'markami' jest dość oczywiste.

 

Moje wymagania nie są wygórowane i głównie używam tabletu do tworzenia/obróbki tekstur i modelowania w Zbrush/Mudbox (głównie normal maps) więc różnica np. w 1024 a 512 stopniami nacisku pewnie nie zauważę (chociaż mogę się mylić, ponieważ poza Quadpen nie miałem doświadczeń z innymi tabletami, więc tutaj moje pytanie, jest ona odczuwalna?)

 

Z góry dziękuje za odpowiedź

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuje kupić tablet. Mogę wydać na niego 700 - 800zł. Mam nadzieję, że coś mi doradzicie. Będzie to mój pierwszy tablet. Wykorzystywać go będę do maziania w zbrushu

Edytowane przez Vega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuć parę stówek i kupisz intuosa 3 lub 4, A5wide. Polecam, dobra wielkość, bardzo dobra jakość.

 

Mniejszych nie kupuj bo pod duże monitory będziesz mieć złe przełożenie proporcji.

Np na a6 na 24" za bardzo nie porysujesz bo będzie kursor latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zastanawiam się nad kupnem tabletu PENTAGRAM Virtuoso P2005 i ciekaw jestem czy ktoś z was korzysta/ł z tego sprzętu, jak się sprawuje w aplikacjach takich jak photoshop cs4 czy zbrush.

Przejrzałem kilka testów i model ten wygląda na całkiem ciekawą alternatywę dla Intuosa, na którego mnie nie stać.

Z drugiej strony kolega miał Pentagrama xxl i narzekał na niego cały czas (przeskakujący kursor, brak reakcji, itp) od kupna, do ostateczniego zepsucia się tabletu, co niezbyt zachęca mnie do kupna produktów tej firmy.

z góry dzięki za wszelkie rady i opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomniało mi się że mam pytanie do tych co mają nowe intuos'y. czy wam też tak ciężko się naciska te klawisze z boku, czy tylko mi się taki egzemplaż trafił? pamiętam że pierwszego dnia trochę czułem palce.

rozumiem, że można sobie je zaprogramować i od czasu do czasu użyć jakiejś funkcji, ale co innego naciskać non stop. w photoshopie ctrl, shift i alt używam bez przerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co? palce czy guziki? :D

wiem że się trochę czepiam, nie szukam wad na siłę, bo sprzęt jest nieziemski. mogliby to zrobić jak nie wiem...touchpad w macbooku. przez przypadek się nie naciśnie a naciska się lekko. w pracy używam bamboo i tam klawisze chodzą bez problemu (ciekawe co będzie za dwa lata)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, gdyż od dzis jestem szczesliwym posiadaczem vacom bamboo :) przez pierwsza godz. w psie tablet odczywal nacisk, tzn. lekki nacisk - cienkie linie, a mocniejczy to grubsze linie... wylaczylem kompa i wlaczylem i czar prysl... tzn czy lekko czy mocno taka sama linia. wiecie o co chodzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wałkowane miliony razy, ale rynek wciąż się zmienia więc dawne posty-ceny mogą być nie aktualne.

 

Poszukuję dobrego tabletu w granicach 300-400 zł. Chodzi mi o "zaawansowane ale nie profesjonalne malowanie/szkicowanie itp." Jaki polecacie? Kiedyś Virtuoso był dość dobry i tani, ale cena skoczyła o ponad 50% ... ;e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość spiner007

Interesuje się zakupem WACOM Intuos4 M Intuos 4 A5, widzę że jest to sprzęt dość ciekawy ;D ale chciałbym poznać opinię osób które go posiadają, czy za tą cenę jest to opłacalna inwestycja itp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć chcę kupić tablecik do 800 zł. Głównie do rysowania - komiksy (normalnie robiłem to ołówkiem + tuszem), ogólnie hobby, żadna praca etc.

 

Dużo dobrego czytałem o PENTAGRAM Virtuoso P 2500 (obecnie wersja SE P 2501 czy to jakaś różnica czy kosmetyka) (między innymi na waszej stronie). Kiedyś te tablety były po 550 zł (czyli bardzo tanio) obecnie cena się wacha od 750 - 950zł i zastanawiam się czy nadal jest to dobry wybór w tej cenie.

 

Jestem otwarty na propozycje i marki

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma marek - jest jedna porzadna - WACOM. Przeczytaj gdzie chcesz ile chcesz i po jakiemu chcesz. Koniec koncow jedyna porzadna marka to WACOM i tyle. Lepszy tanszy wacomik od drozszego i pozornie lepszego Pentagrama. Zaraz cos sie w Pentagramie zje... khmm spsuje sie, sterowniki nie beda dzialac z nowym softem, nakombinujesz sie i w koncu uzbierasz raz jeszcze kase na wacoma. A jak juz go kupisz to powiesz sobie "nieeee no - to to rozumiem!" i bedziesz komus innemu na forum pisal jak ja tobie teraz. Been there, done that. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak macie ze przy ustawieniu hardnes na 100% robia sie takie kropki?

 

http://img204.imageshack.us/i/55614375.gif/

 

Nie wiem czy jest to wina tabletu/ustawien? Czy wspolczynik Flow ma w tym wypadku jakies znaczenie?(Jestem poczatkujacy z tabletem)

 

Wyglada mi po prostu na "spacing" w opcjach brusha (F5 w Photoshopie, brush tip shape i tam zjedz spacingiem do minimum - powinno pomoc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeglądam to forum i po przeczytaniu przychylnych opini na temat Intuos 4 już wiem jaki model tebletu wezmę. Zastanawiam się jeszcze tylko nad rozmiarem. Miałem kiedyś tablet wacoma votilo2 (nie jestem pewien co do nazwy) o rozmiarze a6 i był on dla mnie „troszeczkę” za mały . I teraz stojąc przed zakupem zastanawiam się między rozmiarem a5 i a4. Większość osób pisze że a5 jest w sam raz bo na A4 za dużo się macha, ale ja bardzo często rysuje na papierz 100cmX70cm, 50cmx70cm itp. i nie wiem czy w moim przypadku rozmiar a5 nie będzie za mały. Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz doswiadczenie to na formacie A4 sie nie zabijesz :P zalezy co na nim chcesz robic, jezeli duze rzeczy to na formacie A4 nie bedziesz musial az tak zoomowac zeby dokladnie narysowac pewien szczegół, im mniejszy format tabletu tym bardziej trzeba zoomowac obszar roboczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy tablet pc osiaga wogole jakkolwiek osiagi precyzji, szybkosci i jakosci choc troche zblizone do tabletow w kategorii 400-500 zl??

 

hp pavilony sa promowane, ze maja wbudowany tablet od Wacoma(ale czy to nie jest aby tablet a7 rozlozony na a5 na dodatek z duzym opoznieniem reakcji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności