Jump to content

Teczka 3D : Samochody

Recommended Posts

• Replies 448
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hej, dawno mnie tu nie bylo, ale to nie oznacza ze sie poddalem 🙂 Zrobilem sobie takiego Campera, ktory mial byc wrzucony do sceny, ale postanowilem go troche wyrenderowac.  

Sorka za mazanie po Twojej pracy (jak zwykle za szybko i trochę przesadziłem z niektórymi rzeczami), ale tak szybciej pokażę o co mi chodzi: - przede wszystkim, rozdziel plany- im dalej od oka kamer

W kwestii opon to przede wszystkim bieżnik masz w negatywie. Bieżnik jest wypukły a nie wklęsły, te linie powinny być rowkami, nie wypustkami.

Posted Images

Dzieki, ale to jeszcze nie koniec prac nad nim. Zamierzam dodac troche detalu, popracowac nad buda i przede wszystkim dorobic wnetrze, bo teraz wyglada troche pusto z tymi szybami. Co do wycieraczek, to teraz tak patrze, to rzeczywiscie sa one za male i dziwnie wygladaje. Do poprawki. Narazie zbieram material referencyjne.

Przemyśl dobrze co będzie widoczne na skończonym modelu, a co nie. Szkoda byś marnował czas na robienie czegoś, czego później nie będzie widać. Ale jeśli masz zamiar odwzorować tylko atrapę [myślę, że na początek wystarczy] to fajnie, że zaczynasz dbać o szczegóły. Ciężko teraz ocenić czy wykonałeś to poprawnie, bo nie mam refki przed sobą, ale na pewno wygląda to lepiej niż na początku. Powoli, do przodu, bez pośpiechu. Krok po kroku.

Dzieki, zamierzam wymodelowac duzo elementow ktorych nie bedzie widac, przynajmniej na pierwszy rzut oka, jak np. podwozie czy silnik.Duzo detali przede wszystkim to chce osiagnac.Refki jeszcze zbieram z neta, ale juz wiem co i jak.

Myślę ze dużo się nauczysz modelując wszystkie elementy. Pokazuj siatkę w trakcie modelowania także ;) by moc ocenić flow modelu. Rendery wyglądają coraz lepiej :). Wrzucaj wszystko będziesz miał swoista dokumentacje postępu.

Co do silnika i elementów mechanicznych. Wpisz w google TRABANT i dodaj do tego PDF. Masa instrukcji, broszur, książek w ten sposób znajdziesz. Wczoraj przeglądałem z ciekawości. Jest np. rzut całej płyty podłogowej itp. itd.

Te elementy na górze powinny wystawać poza dolny obiekt w taki sposób jak wymodelowałeś? Pytam bo nie mam pojęcia jak wygląda budowa takiego silnika, ale na logikę trochę dziwnie by to wyglądało

Hmm.. wzoruje sie na tym zdjeciu glownie( mam jeszcze kilka innych), wydaje mi sie ze jest ok, ale moze tylko mi sie tak wydaje? Nie wiem , jeszcze po sprawdzam. Swiecia to akurat widze, ze do wymiany, troche za mala. Ale ozebrowanie?

BjX2LGb.jpg

Akierek spokojnie możesz użyć tej refki co wrzucił Tevenet. Świeca to świeca. No chyba, że modelujesz jakiś pojazd z lat 20 to wtedy warto poszukać oryginalnych zdjęć. Co do modelu głowicy. Brakuje połączenia żeberek na boku głowicy. Po drugie... czy Ty tych małych żeberek na boku przypadkiem nie zrobiłeś osobno i nie dosunąłeś do całości? Widać dziwne załamanie. Powinieneś to zrobić z jednego elementu.

Po trzecie... chyba znowu za bardzo skaczesz z tematu na temat grill, silnik itd. Ale ok. Skup się w całości na tym silniku. W google wpisz GŁOWICA TRABANT. No i oczywiście poszukaj jak w języku niemieckim pisze się głowica i również przeszukaj sieć.