Zawartość dodana przez Mortom
-
Drobniejsze newsy, ciekawostki, misc
@Destroyer to połączenie super komputera Z tym gościem Czyli nadintelekt połączony wybitnym talentem Showneńskim 🙂 AI nie ma szans! A przy nim reszta z nas wygląda tak: P.S. 1 Gdzie sonda na człowieka roku max3d.pl? Ja głosuje za Derstro! P.S. 2 Nie wiem jak wy ale ja z dnia na dzień coraz bardziej upodabniam się do tego robota
-
Drobniejsze newsy, ciekawostki, misc
@Nezumi @drakul No ale ten Mayowski Viewport chyba ma wybejkowane światełka... więc nie dziwota że nie migają 🧐🙂
-
Rozpu w kulturze i sztuce
Wesprzyjcie Chopa bo samemu troche pewnie mu niezręcznie wklejać tego na forum - a parę złociszków na pewno nie uderzy mu do głowy, a wy zamiast na kolejnego schabowego z restauracji wydacie na godny i zbożny cel 🙂 doskonalenia profesji jednego z naszych forumowiczów 😇 https://zrzutka.pl/4azuj2?utm_medium=mail&utm_source=postmark&utm_campaign=mail_chipView A @Rozpu I NADAL CZEKAM NA DOKOŃCZENIE ZIELONEJ DZIERLADKI Z GOŁYM CYCEM - Klumpa! 😄
-
Attack on Sorpe Dam Film - reż. Andrew Panton
Oj literówka ci się wkradła w wyrazie "przecinak" - zapewne miałeś na myśli "przeciętniak" 😄 Ale z ust mistrza to nadal pochwała! 🙂
-
Attack on Sorpe Dam Film - reż. Andrew Panton
Mistrzostwo! Jakiś czas temu oglądałem urywki na twojej artstacji... i może sie powtarzam ale OMG! Mistrzostwo! Zazdroszczę talentu i tęgiej głowy! Detal, animacja, kadry, kompozycja, modele - cudeńko! Odwaliłeś robotę za małe studio VFX! Brawo!
-
Teczka 3D: Mortom
@Destroyer Co do chmurek to jakieś 2 lata temu na gumroadzie kupiłem je za jakieś się pieniądze ale to miks plików vdb z hdrkami 16k. Nic skomplikowanego. Powklejalem je tam tak aby robiły jakieś wrażenie że skleja ją się z HDRką i tyle. Żadna skomplikowana sprawa każdy by sobie poradził. No i wesołych!
-
Ilustracja hobbystyczna pana Michała
WOW! Sztosior!
-
Teczka 3D: Mortom
Dobra odkopuje to moje cmentarzysko lotnicze 😄 Na wstępie (żeby nie zapomnieć- jesień życia ma swoje prawa): Zdrowych, cieplusich, milusich i innych "...ch" Świąt 😉 Żeby było co do gara na wigilię włożyć a i aby śniadanko też było obfite 🙂 NO i żebyście mieli udany wolny czas z bliskimi 😉 A karp na wigilię niech wam nie stanie w gardle okoniem 😉 No dobra formalności załatwione 🙂 Szału nie ma... no i jak zobaczyłem co Piotr Forkasiewicz opublikował ostatnio na artstacji to dostałem depresji... ehh, taki kunszt techniczny i artystyczny rzadko się zdarza. No ale dobra, zbieram sie do KUPY💩 i wio. PZL Ł. II - "Afrykanka" - Lot Skarżyskiego i Markiewicza po Afryce. Trochę nudny, bo nic się nie działo. Samolot przeleciał bez większych przygód a lotnicy byli zadowoleni 😄 (podrzucę linki na artstacje.. może admini nie zobaczo i nie zbanujo 😉) https://www.artstation.com/artwork/bl45Qr Bellanca J-300 Special - Udany lot braci Adamowiczów z USA do Warszawy. (1934 r.) Ciekawostką jest to że podczas lotu trafili na nie małe problemy z obladzaniem się poszycia i nieciekawą burzę nad Atlantykiem - nawet jeden z braci w dzienniku pokładowym podobno napisał: "lód, lód... Borze zlituj się nad nami." Tak że mieli "ciekawe" przygody 🙂 https://www.artstation.com/artwork/elolnY Fokker F-VIIb/3m P-PAAA - Lot na bliski wschód. Panowie Kazimierz Kalina, Kazimierz Szalas and Stefan Klosinek urzadzili sobie mały lot 🙂 Niestety w trakcie nocnego ladowania pod Bagdadem stracili Fokkera - w wyniku kapotażu złym podejściem do pasa lotniska stracił życie Kazimierz Szalas. Fokker pozostał w Bagdadzie bo koszt transportu do kraju był zbyt wysoki. https://www.artstation.com/artwork/ao3oQ9 Lublin R-Xa bis - AKA "Srebrny Ptak" Piękna maszyna która wygrała kontrakt wojskowy z PZL Ł2. A konkretnie ten egzemplarz poleciał na przechadzkę od warszawy do Kair, Instambułu i spowrotem. Raptem 14,390 km 😉 Czyli na kebaba i spowrotem 😄 Lot był nudny w wydarzenia bo nic się nie działo i z samolotem jak i z załogą (Stanislaw Karpinski i mechanik W. Rogalski). No ale to chyba dobrze że obyło się bez wypadków 🙂 https://www.artstation.com/artwork/39n96Y RWD 9 - SP-DRD "Jan Śniadecki" W 2024 mamy 90 rocznicę wygranej Jerzego Bajana i mechanika Gustawa Pokrzywki w Chellenge '34. Tak! Kiedyś byliśmy potęgą jeśli chodzi o projektowanie wspaniałych maszyn lotniczych, nie to co dzisiaj 😞 wszyscy na zagranicznym garnuszku w roli galernika wyrobnika 😞 Ale za parę lat może się to zmienić, nie pytajcie skąd to wiem 🙂 ALE może wreszcie będzie jakaś jaskółka na horyzoncie 🙂 https://www.artstation.com/artwork/9Eb8nN PWS 101 Wspaniały wyczyn Tadeusza Góry! Chłopisko zrobił coś tak zarąbistego że dali mu za to medal Lilienthala - bardzo cenione trofeum w sztuce latania szybowcami. W 1938 roku gościu przeleciał 577.8 km - kurna za jednym razem! Poleciał sobie z Bezmiechowej góry do Wilna! - żartując że leci na obiad do mamy! No i skubany doleciał! https://www.artstation.com/artwork/39nE4A Balon "Kosciuszko" - z Wojskowych Zakładów Balonowych z Legionowa Jako rodzynek w tym świątecznym cieście mam Balon 🙂 A raczej Balony, bo w z rozpędu i zamiast zrobić jeden (jak wskazywała umowa) zmajstrowałem jeszcze 2 😄 Tak frajer jestem... no ale co tak fajnie się mi malowało, więc trochę więcej farby już nie robiło różnicy 😄 "Kościuszko" zajął zaszczytne 1 miejsce 🙂 Potem była na drugim "Warszawa" i na czwartym ukończyła "Polonia". O ile mnie pamięć nie myli chłopacy z Poloni mieli nocną przygode i chyba pękł im balon i mieli wodowanie w okolicach Finlandii - ale spoko dopłynęli sobie do wysepki i zostali uratowani 🙂 Załoga "Kościuszki" pofrunęła hen za granicą ZSRR - ulecieli w 44 godziny 1333,50 km! Tak że ten... trochę się poszlajali tym balonikiem. https://www.artstation.com/artwork/RydK9e Na koniec mam nieco powarzniejszy temat. Mam kontakt z pewnym filmowcem z Wrocławia i robie mu od czasu do czasu graficzki do filmów. No i mamy tu taką jedną. GAZ-05-193 - W Polsce znany jako niesławna "Czarna Wrona" Była to ciężarówka produkcji Sowieckiej, którą NKW-dzisći wozili więźniów. Są to kadry do filmu opowiadającego losy Pani Wandy Cejko - sanitariuszki AK skazanej i zesłanej na 20 lat do obozu pracy w Workucie - paskudne miejsce pod kołem podbiegunowym. https://www.artstation.com/artwork/dKqdZJ Na koniec dodaję Bonus katkowo-pocztówkowy dla Muzeum Lotnictwa w Krakowie - aby nie kończyć tak pesymistycznie 🙂🎄 Pewnie poznajecie pewne elementy z innych prac... ale miałem mało czasu a recykling to nic złego?! CHYBA 😄 https://www.artstation.com/artwork/QX8Gex No to chyba, jak na razie, tyle 🙂 Wesołych!
-
ZiN
@ZiN Tradycyjnie jako że sie nie znam to się wypowiem i powiem tak: Teraz jak już patrzę na twoją kolejną pracę, to trochę mi szkoda, że rezygnujesz z pionierskiej techniki hitelowania twarzy 😉 jaka by ona nie była ALE była ORGINALNA 😄 A co do tego GIFa Najlepisejszo wyglądają klatki 1-2. Nie wiem może po prostu lubię lineart z uproszczonym światłocieniem. Ale widać że IMO idziesz w dobrym kierunku. No i wesołych cieplutkich zdrowych i mniej hitlerowych świąt! 😉 (Oj algorytm googla może się zezłościć na te hitlery... xD A może nie, po tym jak jakieś AI wpadło na pomysł wybicia ludzkości po przeczytaniu postów na facebooku to i może zasięgi max3d przez to się powiększą 😄)
- ZiN
-
Postać 3D: Nanami
Dość kulawe, to tak jak by powiedzieć że pies z 2 nogami tylko trochę dziwnie chodzi 😉 Ale jigle phisic musi być, to juz postanowione! Ale na pupciach też! #StopDyskryminacjiJijiglePhisicNaPupciach!😉
-
ZiN
Lineart super spoko... a cieniowanie, no cieniowanie wymaga jeszcze paru ćwiczeń 🙂 Chyba za bardzo to rozmazałeś. Na lepsze by wyszło jak byś chyba używał ostrych brushy bez tego "rozmazywania palcem" 🙂👍 Jeszcze parę spostrzeżeń odnośnie "cieniowania" Ogólnie dużo Hitlerów namalowałeś..... nie wiem, czytałeś jakąś książkę o II wojnie światowej czy co?
-
Mossies: Catching Art - świąteczny short Platige Image
Bardzo fajna animacja... poziom ekspert! ALE czy mogę wyrazić pewną myśl odnośnie tematu animacji? Mianowicie trochę nie czaję, co po za fajnymi kolorkami i iskierkami jest tu świątecznego? Fajny miły w choinkowym kolorze stworek łapie ładną złotą kulkę i gdyby nie ładniutki napis na końcu "Merry Christmass" to nie dotarło by do mnie że, to świąteczny klip. Ale to już gadka starego stetryczałego gościa z znikąd który nie osiągnął niczego... NO ale żem Polak z krwi i kości i z dziada na dziada, mieszkający w miejscowości założonej przez niemieckich osadników gdzieś na podkarpaciu, to musiałem z siebie to wyrzucić! 😄
-
Drobniejsze newsy, ciekawostki, misc
kurde przecież oni juz z milion lat mieli to forum i galerię... to moja pierwsza Artstacja jaką widziałem. Takie sztosy tam były że gębę do ekranu z rok można było mieć przyklejoną. Ehh.... powiem tak:
-
W jakie gry gracie i jakie polecacie?? 2022 edition
W sumie więcej opisu nie potrzebuję 😛 Zachęciłeś 😛
-
Drobniejsze newsy, ciekawostki, misc
Mamą nie jestem... ALE jako szlachcic na włościach posiadam aż dwie piwnice! (#BogatyStaryDziadBezGustu) Pierwsza w starym domu mojej nieżyjącej już babci... ładna, ceglana, niska przestrzeń o wymiarach 6 x 2,5 m z wysokością dochodzącą do 170 cm, dobrze trzyma się ziemniaki i inne warzywa (czyli coś dla nas 😉) Druga, no tu już trochę bardziej cywilizowane warunki, murowana! Ale tylko pod warunkiem że nie przeszkadzały by wam 3 tony węgla w schludnie ułożonej kupce. Są tam wygodne palety i małe okienko z widokiem na kurnik z prawdziwymi kurami. Okazyjnie trzymam tam jeszcze ziemniaki na obiad i kapustę - trochę capi 😉 Jeszcze od biedy w starym domu są 3 duże pokoje, zagracone koszykami z przepysznymi przetworami... ale po przemyśleniu sprawy tam chyba tam was nie zapraszam, bo wyżarlibyście mi całe zapasy. A czego jak czego ale dżemikiem to ja się nie dziele! 😉 NO chyba, że ktoś ładnie poprosi 🙂 Jak z tego roku to musi być dobry! Bo to bardzo dobry rok był! 😉
-
Teczka - Damian Jara
No dobra... cycków nie ma... ale za to jest długa rura... xD P.S. Takie spostrzeżenie: czerwone oczy... zainwestował by srogo w jakieś krople do oczu, bo po tak jaskrawej czerwonej poświecie zgaduję, że ma chore spojówki 😉
-
Drobniejsze newsy, ciekawostki, misc
NA bogi grafiki wszechobecnej! Mam szczerą nadzieję, że max3d.pl nie przeniesie się na facebooka czy tam inną meta-amfetaminę, posty na tamtej platformie są mega chaotyczne, a przynajmniej jak dla mnie. Na discordzie nie jest lepiej ale trochę bardziej jasne... taki niby "prywatny" IRC z kolorowymi literkami (tak stary jestem i pamiętam IRCa! #pruchno) Dawejcie jakieś partonite, złożymy się po parę złociszy miesięcznie i jakoś pociągniemy piękną tradycje do ostatniego tchnienia ostatniego użytkownika tego naszego światłego forum! Doda się jeszcze jakieś programy szkoleniowe, jakiś chat z mega wypasioną laseczką z AI + zdjęcia i filmiki na onlyfansie i jakoś się dobrnie do wymaganej kwoty. Jak by pomysł z lachonem AI wypalił... pamiętajcie! JA to WYMYŚLIŁEM! A tak serio, to cholernie było by mi smutno gdyby forum umarło. Gdzie bym wylewał smutki i frustracje na naszą piękną profesję i softy? NO GDZIE! A tak to człowiek zaoszczędzi na psychiatrze i przy okazji pośmieje w zacnym gronie 🙂
-
Postać 3D: Nanami
Dawno mnie tu nie było... uff... ale do meritum 🙂 jak dla mnie idziesz panie żyletkowo. Po tym co napisałeś w poscie to jako nie animator i jako laik grafik oceniam animację bardzo pozytywnie 👌 Jest wszystko czego potrzeba facetowi - grafikowi 🙂 - cycki ✓ - ładne nie celulitowe pupcie ✓ - śpiewająca dziołcha ✓ - animacja jak za starych dobrych czasów Disneja ✓ Dawej więcej tego contentu panie. Czekam na dalsze ujęcia i wersję NSFW dla simpów 😄 (czyt. mnie) - może być za paywallem na partonite 😉 trzeba monetyzować swój talent... a drobne datki to jedyne datki jakie teraz mona dostać 😄
-
Drobniejsze newsy, ciekawostki, misc
Nadal Instaluje MODO 10... ale chyba już tylko z sentymentu 😄 bo ostatnio używałem go chyba z 7 lat temu. Ale miło jest sobie pooglądać tą ikonkę i wrócić mentalnie do czasów gdzie możliwości były jeszcze nieograniczone 🥲
-
Drobniejsze newsy, ciekawostki, misc
@gryzon Chciałbym to zobaczyć jak Autodesk odsprzedaje swoje IP. Ale to się nie wydarzy i za milion lat... Dlaczego? Bo trzymanie assetów nawet nierozwijanych programów jest dużo bardziej opłacalne (odpisanie podatku, fikcyjny rozwój wpisany w wydatki itd.) niż faktyczna mamona za jego odsprzedanie. Wiele np. marek gier siedzi w takim bagnie bo korposie wiedzą jak zarządzać finansami tak aby z "niczego" wykazać stratę i przez odpisać sobie podateczek. A co do ewentualnego odkupienia softów ,nawet przez crowdfundingową zbiórkę, jest niemożliwe, cena takiego softu przekroczyła by najśmielsze założenia i zażyczyli by sobie tyle co za produkcję GTA V lub więcej. Jedyne co to odsprzedaż kolejnemu molochowi. Ale nie wiem, może widzę już tylko czarne chmury, a dzień też jakiś taki ponury i myśli mam również pochmurne co on 🙂
-
Teczka KJ
Dokładnie tak sie czuje! Mówię o tym panie po naszej lewej a nie po prawej... bo tamten podejrzanie się uśmiecha no i w ogóle jakoś mu tak źle z oczodołów patrzy... A po zatym super ładnie wyszło... znaczy makabrycznie.. ale ładnie 🙂
-
Blender 4 wydany!
Ja teraz czekam na ficher który ma każdy porządnie przemyślany soft: Dopasowanie kolorów siatek dla kolekcji. Jak sie ma duże sceny to czytelność jest koszmarna 😐 a ręczna zmiana, mimo że da się ją osiągnąć w dość prosty sposób, nie jest wymówką wg. mnie i powinno się to dziać z automatu. No ale nie będę wywoływać @Nezumiego z lasu 😉 Albo sobie w końcu addona z GPT napisze i może będę miał to co bym chciał bez czekania na zbawienie 🙂 Bo testowałem to i przyznam do prostych operacji i automatycznych skryptów daje ten program rady.
-
Co czytacie?
@Nezumi Lubiłem czytać Kinga... szczególnie te starsze książki jeszcze z lat 80-2000, Mercedesa też jeszcze przeczytałem ale jakoś mi się przejadł. I nie zrozum mnie źle nie chce brzmieć jak stary dziad co mówi kiedyś to było a teraz nie jest ( jak to mawiał stary proboszcz w mojej parafii " Kiedyś byłem piękny i młody a teraz zostało tylko i 😉) więc jak lubisz o detektywach to całkiem fajne jest czytadło o podkomisarz Glebie - Michała Śmielaka. Bezczelna fajna i zadziorna kobita co lubi przyfasolić werbalnie i nie tylko 😄 bardziej lewicująca... ale tu jest to raczej podane IMO całkiem OK 🙂 i nie przeszkadza w odbiorze historii. Szczególnie drugi tom mi się spodobał 🙂 Co do śledzenia "herosów" na socialmediach... nigdy nie słuchałem, nie czytałem co myślą prywatnie ludzie których śledzę twórczość. Dlaczego? No właśnie z takich powodów jakie podałeś w swoim poście... mimo wszystko trudno oddzielić człowieka od jego przekonań i jego twórczości wiedząc o nim to co się wie... i choć jest to możliwe, to gdzieś tam z tyłu głowy zawsze swędzi cię ta wiedza. I mimo tego, że dane dzieło jest spoczko to sama świadomość, że pisał je człowiek o takim przekonaniach na jakiś temat uwiera cię jak mały kamyczek w bucie podczas spaceru. Niby możesz iść dalej i nie umrzesz, ale fakt że on tam jest, powoduje dyskomfort i idąc myślisz tylko że cię uwiera 🙂 Reasumując Internet to zarówno coś wspaniałego jak i strasznie rozczarowującego jeśli chodzi o wiedze na temat ludzi. Z jednej strony możesz niemal dotknąć geniuszu... ale okazuje się że kunszt w danej dziedzinie bywa okraszony co najmniej dziwnościami lub przekonaniami od czapy.
-
Moja twórczość
Tak się spytam czy pisząc "dość dawno" masz na myśli dekady? Miesiące, tygodnie? I IMO tytuł jest dość mocno mylący bo graffiti tam nie widzę, no po za tą stylizowaną typografią 3D. No i jak na animacje to dużo czasu poświeciłeś na jeden rodzaj akcji, czyli wkręcanie śrubek. Trochę mało... jak mniemam były to początki przygody z 3D i chyba również z animacją więc się nie czepiam, Hickokem nikt od razu nie zostaje (no po za samym Hickokiem 😉). Na temat muzyki powiem to że za tym rodzajem nie przepadam ALE chyba niezbyt pasuje do wkręcenia śrub - ale to chyba bardziej kwestia preferencji muzycznych może. Przydało by się jakieś urozmaicenie.. nie wiem... zróżnicować światło? Jakieś FX typu para czy iskry z poza kadru itd. Nie zrozum mnie źle nie jest tragicznie, wygląda to trochę jak film na Tiktoka - tylko czasowo zbyt długi. Może jak byś zrobił wersje na jakieś 30-40 sek to by spokojnie wystarczyło. A tak widz przez 4 1/2 minuty ogląda wkręcanie śrubek i kropka. Ale niech sie fachowcy na tym polu wypowiedzą... to tylko takie moje luźne spostrzeżenia. Pozdr!