Zawartość dodana przez Jedaith
-
(UE5) Env 01 WIP
Cześć! Pracuję od jakiegoś czasu nad jaskinią z unikalnym ekosystemem osadzonym na fikcyjnej planecie inspirowanym grzybami/śluzowcami, twórczością Ernsta Haeckela i różnymi losowymi znaleziskami. Do assetów używam 3ds maxa, ZBrusha, pakietu Substance i pewnie przyjdzie czas na Gaeę żeby zastąpić tymczasowe meshe jakimś porządnym terenem na trzecim planie. Renderowane w Unrealu 5.4. Feedback mile widziany! Krótki spacer: https://vimeo.com/1068193138
-
GIMP 3.0 – Nowa wersja popularnego edytora graficznego!
No i to czego mi brakowało czyli niedestrukcyjne filtry, które właśnie dodali. Widzę że poprawiono też faktycznie współpracę z tabletem i wykrywa poprawnie nacisk nawet bez wgranego sterownika. (a na przykład krita - nie)
-
GIMP 3.0 – Nowa wersja popularnego edytora graficznego!
no dla mnie to jest mega wygodne przy edycji pliku, że na jednym skrócie nadpisujesz plik. Niby pierdoła, ale w Photoshopie trzeba to robić przez save a copy as. Druga rzecz to jak działa lasso tool, jest bardzo wygodne, enter zamyka kształt, kliknięcie robi kąt ostry itp.
-
GIMP 3.0 – Nowa wersja popularnego edytora graficznego!
Ja wiem, że to niepopularne, ale uważam, że przy całej toporności niektóre funkcje są rozwiązane bardzo dobrze. (chociażby zaządzanie kanałami, szybki eksport) Jako dodatek do Substance Paintera/Designera w zupełności mi wystarcza. Krita, która jest super do malowania, nie do wszystkiego się nadaje.
- „Death to Squishies” – niesamowita fanowska rekreacja animacji z „Ratchet & Clank”
-
AI i technologie przyszłości
Hmm, ale to że napiszą coś takiego w licencji softu nie jest żadną gwarancją. No i jedna sprawa to możliwość wykorzystania komercyjnie a druga to prawa autorskie i tutaj chyba też jest różnie?
-
3ds max 2024.2
Poprawa performance zawsze cieszy, ale ten nowy conform i poprawki w booleanach też wydają się obiecujące. W porównaniu ze zbrushem to ostatnio chyba nawet więcej nowego w maxie 😉
-
teczka 3d: jakubziom
Ogólnie bardzo spoko, ale trochę można by lepiej zdefiniować pomalowae drewno, bo tam normalka i roughness wydają się nie do końca trafione. Jednak największym problemem wydaje się dystrybucja poly - co zresztą zauważyłeś. Jakbyś odjął trochę w środku a dodał na zewnątrz na pewno udałoby się osiągnąć lepszą sylwetkę.
-
Dall-e, MidJourney etc. AI art a freelancerzy
Jak dla mnie nic szczególnie zaskakującego, ale warto posłuchać:
-
Some kind of ghoul
Spodnie wydają się mieć sporo takiego cloudowego dirta, fajnie byłoby dodać coś bardziej zdefiniowanego. Jakieś obszary z bardziej zróżnicowanym roughnessem też by pomogły. Inna sprawa, że oświetlenie Ci tego nie wyciągnie w tej formie. Powodzenia, możesz z tego wyciągnąć więcej!
-
uchwyt do monitra 27-32
Hej, podczepię się pod wątek - czy rozwiązania powyżej sprawdzą się dla tabletów? Po pracy często boli mnie szyja i myślałem, żeby zmieniać pozycję tabletu co jakiś czas.
- Tutorial 2d: "Walka z Walorem"
-
Kursy dla grafika komputerowego
I dodałbym, że argument: "No ale ja bym chciał z ludźmi, żeby mi ktoś na żywo wytłumaczył" jest o tyle nietrafiony, że prędzej czy później i tak będziesz musiał się sam doszkalać z youtuba, szukać rzeczy na forach czy kursach on-line. Taka specyfika zawodu 😉
-
Jak dodawać detale na powtarzającej się teksturze
Decale albo shader, który wspiera mieszanie tekstur na podstawie Vertex Coloru albo splatmapy. W jakim programie/silniku pracujesz?
-
Przywołnie grzyba
Czekałem do końca na jakieś wybuchy czy coś 😉 A tak na poważnie to świetny efekt, nie czuć 3D co traktuję jako zaletę w tym przypadku 🙂
-
Marmoset Toolbag 4
Panowie, konkrety. Czy nowy Marmoset ma swojego cloth brusha? 😉 Jeśli chodzi o konkurencję dla Substance, to chyba Quixel Mixer z Megascansami jest bliżej? https://quixel.com/mixer Macie jakieś próby malowania w marmosecie za sobą?
-
Teczka 2D: RaVirr
Wszystko jest czytelne, ale chyba odrobinę jaśniej byłoby lepiej 🙂
-
Render domu
Wygląda jak złe mapowanie - rozwiązaniem będzie modyfikator Unwrap UVW albo UVW Map (jest dużo materiałów w internecie na temat tego, jak z nich korzystać)
-
Drobniejsze newsy, ciekawostki, misc
Szkoda, że nie ma funkcji "lock overlapping", która bardzo by mi się przydała. Niemniej bardzo szybko działa 🙂
-
Teczka 3D-MW6038
Zwróć uwagę, że taki detal przy wypaleniu tekstur (nie wiem czy planujesz lowpoly i bake, ale na modelu samym w sobie też to nie wygląda dobrze) zupełnie Ci zginie - musisz zrobić szerszego bevela/uprościć element, skoro już na highpoly masz błędy antyaliasingu 🙂 Mam wrażenie że kształt lufy nie do końca zgrywa się z refką, warto więcej czasu poświęcić na blockout żeby złapać proporcje a dopiero potem wchodzić w subdiv i detale. Powodzenia!
-
Modele z Blendera do 3Ds Maxa INTEIROR GTA 5
Prawdopodobnie masz inaczej ustawione jednostki w maxie i w blenderze. Spróbuj z metrami w maxie, bo blender chyba domyślnie eksportuje w metrach (doczytaj sobie), ustaw tak jak na gifie. Zwracaj też uwagę na jednostki przy eksporcie fbx (advanced options/units)
-
Revrite
Świeże takie. Bardzo przyjemna rzecz, fajne kolory - nie dziwię się, że jesteś zadowolony!
-
Teczka - Under
Nie wiem dlaczego ludzie tak często olewają optymalizację siatki 😉 Rozumiem, że to żmudny etap, ale w Twoim przypadku odbija się to również na stronie wizualnej - zwróć uwagę jak kanciasto jest w miejscach zaznaczonych na czerwono a jak gęsto w niebieskich. Generalnie im większa krzywizna, tym więcej podziałów potrzebuje. Dodatkowo, jeśli broń miałaby być w widoku fps, rozmieszczenie vertexów powinno być dostosowane szczególnie pod konkretny widok. Polecam oglądać sobie sylwetkę modelu z różnych kątów nakładając czarny materiał bez żadnego speculara - to co nie wpływa znacząco na sylwetkę zasadniczo nie jest zbyt potrzebne (z wyłączeniem rzadkich sytuacji typu loop do mirrora na uv itp.)
-
Teczka - Under
Pokaż siatkę lowpoly i normalmpalę - samo bake wygląda czysto, ale może są jakieś drobne rzeczy, które pomożemy Ci wyłapać. Polecam więcej czasu spędzić na teksturowaniu - przede wszystkim zbierz więcej referencji i przeanalizuj je dokładnie. Zwróć uwagę na wariację koloru, ciekawy wear&tear na krawędziach. Zobacz jak ruchome elementy wpływają na powierzchnię metalu. Czasem sobie trzeba wyobrazić, że ktoś go upuścił i wtedy dodać uszkodzenia tam, gdzie mogłyby powstać. 🙂 Zastanowiłbym się nad jakimś ciekawszym gripem - w tym momencie masz bardzo toporny design, osobiście poszukałbym czegoś, co nieco przełamie nudę i pozwoli na dodanie większego kontrastu. (np. na zdjęciu powyżej rączka jest ciemna a metal jasny)
-
Sprzedaż modeli - dyskusje, rady
Unity Asset Store polecam! Dość jasne zasady, spora baza użytkowników, niewielkie wymagania odnośnie wrzucanych modeli. Mam tam od kilku lat drobne assety i cały czas jakieś grosze spływają. Oczywiście assety zoptymalizowane pod real- time (urządzenia mobilne, PC) Z drugiej strony - w firmie, której pracuje jak potrzeba jakiś assetów to jest pierwsze miejsce, gdzie szukamy.