Skocz do zawartości

reputacja ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 166
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość User190

To spisek - przygotowują się do oddania forum w ręce kapitału z za granicy i muszą dostosować się do unijnych norm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero jak dostaniesz bedziesz miał swoją liczbę reputacji i załączone do niej komentarze w panelu użytkownika pod tabelą "Nowe subskrybowane tematy"

 

pamietajcie jednak ze to nie służy do wygłupów :> wiec rozdajcie rozważnie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmianke masz pod waga na swoich postach, komentów innych chyba nie da sie pzreglądać, a pomysł imho dobry, będzie wiadomo kto jest dobry chłop i pomaga albo wkurza wszystkich, jest upierd itp i z tego co wyczytałem to najpirw muszą dac nam mody punkty byśmy my mogli wystawiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imo jak dla mnie to niepotrzebne to jest, ale zobaczymy.

szybciej można by przywrócić tą punktację za tutoriale czy wkład w rozwój serwisu. (nie wiem czemu już tego nie ma)

proponowałbym tez doceniać starych i dobrych userów możliwością np: zmiany swojego napisu member w cokolwiek innego poza hasłami takimi jak moderator, administrator etc.

powiedzmy: ktoś ma sporo postów i z sensem się udziela więc dajmy mu możliwość wpisania pod nickiem (a nad avatarem) krótkiego info: Spoon Designer albo MentalForever czyli coś takiego jak:

 

6660vx.gif

 

na CGtalku.

 

Najbardziej odstrasza mnie ten paseczek pod avatarkiem. kojarzy mi się ze zwykłymi prostackimi forami na których jest podział na nowych, starych, super starych, przodowników etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak tweety - już kiedyś pisałem o mozliwości zmiany tego opisu. Na CGtalku to jest, jest IMO fajne i nikomu nie przeszkadza - a przypomina nieco nastrój z poprzedniego engine forum, tylko że jest fajniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieee! mdli mnie jak na innych forach widzę "użytkownik" bleh!

 

tłiti tu nie masz paseczka tylko lampke:) a co do podpisu pod nickiem to imho jest to burdelogenne, robi się syf co najwyzej zrobic grupy członkowskie itp

heh. wtedy mógłbyś sobie wpisac ten numerek: ─[ HGY5A-NS765-76NGH-77BQ1 ]─ pod nickiem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie wydaje mi się aby system jakoś specjalnie rozwinął skrzydła (jak każdy system zbierania punktów), ale.... bardzo mnie zainteresowały możliwości punktów ujemnych :>>>, bardzo jestem ciekaw relacji banów z reputacją etc. :>

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa jest prosta, wprowadzaja element RPG na forum ;]

 

teraz kazdy bedzie mogl koxac reputacje ;)

 

LOL :D

 

bardzo jestem ciekaw relacji banów z reputacją etc. :>

 

No albo reputacja banującego ;) już widzę moje punkty lecące na łeb na szyję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RPG :D lol - jeszcze tylko punkty siły (do zdobycia poprzez np. ilośc rozwiąznych problemów w dziale modeling) + punkty persfazji (dział wolne dyskusje) + inwencja (finished work) + obrona (punkty za podtrzymywanie swojego zdania w postach) + atak (punkty za zjechanie kogoś pracki) i powstanie na forumowe RPG - przyjemne z pozytecznym :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwrócic musze tłitiemu honor, fakt to pasek bedzie:)

imo jedna ikonka cerwona, szara lub zielona fajniej by prezentowała reputacje i było by to jatne czyli wyelimonowało by sytuacje " o on ma parwie minusową wiec mu jeszcze dosram"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leru - a jak dokładnie będą widocze te punkty ? tylko w profilu czy to zielone pod liczbą postów też będzie jakoś ich ilość wskazywać ?

 

Pozdrawiam

 

Będzie pasek w miarę uplywu czasu ktory zelezny jest od ilosci punktow jednak punkty sa indywidualne. Nie mozna sprawdzac dokladnej liczby punktow sobie na wzajem. Bylby to kolejny krok do tego, aby komus specjalnie obnizac badz podbijac punktacje.

 

Jesli punktacja zejdzie ponizej pewnego poziomu bedzie to widoczne. Zmienia sie statusy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chveti ma rację: jeśli moderacja uzna, że jakiś zasłużony user, który np. osiągnął odpowiednio dobrą reputację, może zostać nagrodzony możliwością zmiany podpisu pod statusem, za pośrednictwem moderacji, która tą metodą bedzie kontrolowac treśc takich podpisow, które i tak nie będą raczej częste.

Co do sensu istnienia takiego systemu - nie mam wątpliwości - może sie okazac przydatny, gdyż kryteria jego funkcjonowania sa jasne. Pozostaje tylko wymyślic jakiś sposób na to, by nie dochodziło do dublowania nadawanych punktów reputacji za okreslona czynność. Np jeśli ktoś zrobi dobrego videotutka, to oczywiście zasłuży sobie na punkcik, który zapewne każdy, kto będzie miał możliwość - w ramach uznania - zechce mu nadać. Tą metodą jeden user za 1 tutek zgarnie np. 20 punktów reputacji do przodu...

Czy da się to jakoś kontrolować, by takie zajście nie miało miejsca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, ok, skoro skala reputacji jest do tego dostosowana, to ok.

Po prostu porównywalem to z poprzednią skalą punktów, jakie były przydzielane za np. tutki, albo szczególne osiągnięcia. Np. Knysha, czy Hindus bodaj mial 7 punktów...

BTW: jest to dobry odpowiednik punktacji, jaka jest np. na forum http://www.jaszczurki.pl gdzie widnieje okienko "POMÓGŁ (...) RAZY", a punkty zbiera się za dobrze udzieloną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą reputacją mam mieszane uczucie. Z jednej strony dobra, z innej przypomina mi fora, na których jest mnóstwo udziwnień, pasków, poziomów - wszystkie mające na celu odstraszanie masą ikonek.

 

Ad opisów pod nikiem, teraz jest dobrze - możliwość edycji jest zupełnie niepotrzebna, robi to tylko syf na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą reputacją mam mieszane uczucie. Z jednej strony dobra, z innej przypomina mi fora, na których jest mnóstwo udziwnień, pasków, poziomów - wszystkie mające na celu odstraszanie masą ikonek.

 

Ad opisów pod nikiem, teraz jest dobrze - możliwość edycji jest zupełnie niepotrzebna, robi to tylko syf na forum.

 

Zgadza sie. Mialem podobne obawy. Zawsze bedzie mozna z tego zrezygnowac jednak mysle, ze dzialanie u nas jest troche inne. Inni przyznaja punkty za posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) czy ban to automatyczna utrata iluś punktów?

 

2) czy mozna przyznac sobie punkty? :> (tak z ciekawosci pytam, bo nawet nie probowalem)

 

3) te 6 rodzajow ikonek, o ktorych wspomniał Leru, juz teraz obowiązuje? bo jak na razie wszyscy mają zieloną z opisem "... jest na dobrej drodze"

 

4) gdzie mozna sprawdzic ilosc punktow? niby mialo byc w profilu, ale jakos nie ma (ani we własnym ani zadnym innym)

 

5) co do ikonki strony www, uwazam ze ta nowa wersja jest lepsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche podchodzi pod "popularność" z eSports.pl...

 

i mam nadzieje ze nie bedzie to tak jak tam, ze zawiazuja sie grupki i tylko oni miedzy soba daja punkty

i czy bedzie tez tak ze jesli ktos bedzie mial wiecej punktow reputacji to jego glos oddany na danego uzytkownika bedzie wart wiecej od tych co maja mniej tych punktow?

ogolnie moze byc dobre, czas pokaze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak ... pozniej jak odpisalem domyslilem sie, ze chodzi zapewne o statusy. Juz kiedys ustalilismy, ze takiej opcji nie bedzie.

warto było spróbować, hehe

 

Czy reputacja jest takim dobrym pomysłem? jestem sceptyczny, ale z chęcią zobaczę co z tego wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO potrzebne to jak feministce organki. Co z tego że gość X z którym się nie zgodzę albo który nawrzuca mi od #$%@ ma reputację ileśtam ? Jak ma wysoką reputację to może naflugać innym i nie dostanie bana "bo jest nasz" ? I bez reputacji widać kto dobrze modeluje a kto kaszani- nie wiem czego więcej trzeba na forum zajmującym się grafiką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO troche sie robi bajzelownia....bo ta reputacja, to tak troche naciagana bedzie. Nie chcial bym nikogo obrazac, ale for example - jeden juz szanowany user za byle co moze od innego dostac te punkty, a jakis nowy mimo trudow i wkladu pracy i tak bedzie sie musial wiecej nasilic aby dostac te punkciory. Ale to tylko moja opinia. A i tak jak napisał RK - ten kto bedzie mial większa reputacje, ma prawo mnie zbluzgac i zrównać z ziemią? Userzy powinni byc oceniani bezosobowo, bez zadnych "zobowiązań" (on mi dobrze skomentował to i ja jemu).

Dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności