Skocz do zawartości

reputacja ?


Rekomendowane odpowiedzi

A to już zależy tylko od naszego podejścia. Według mnie ta cała reputacja to pewnego rodzaju podpowiedź, wskazówka a nie żaden wyznacznik co do danej osoby. Tak samo jak z ilością postów, swego czasu były przecież głosy żeby nie była wyświetlana. Więc jeżeli będziemy mądrze to wykorzystywać i nie robić bałaganu to może być tylko i wyłącznie na naszą korzyść.

 

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 166
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co dalej? Będzie można wykupować punkty reputacji za sms-y? A może wymieniać je na koszulki? Jestem na NIE

Pomysł oryginalny, ale sie nie sprawdzi. Co najwyżej odtraszy nowych na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vorek- tak szczerze- ile osób stale pisze na forum ? W sumie wcale nie tak dużo (za to mnóstwo jest takich co zrobią jedną alufelgę i napiszą trzy posty na krzyż)- na tyle mało że nawet ja z moim alzheimerem spojrzę na nicki i wiem kto jest kto i czego się po kim spodziewać- a ani nie jestem tu szczególnie często ani jakoś bardzo się nie udzielam. Ranga nic nowego nie powie mi ani o Tobie ani o Biglebie ani o Kurcie Hecticu- a tym mniej powie komuś zupełnie nowemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na starym forum było coś takiego i zdarzało się, że naprawdę opisy były wulgarne i obraźliwe.

 

jeśli chodzi o statusy (opisy) nad avatrem to tak jak i w istniejących podpisach powinny je regulować sztywne reguły: czyli tylko określona ilość znaków, zero wulgaryzmów (nawet w języku suachili), zmiana tylko raz na np: 3-mce. za każdy wybryk z łamiącym regulamin opisem ban.

można też zrobić, żeby "rada starszych" przyznawała komu można dać możliwość zmiany opisu a komu nie. imo byłoby to lepsze niż te reputacje.

 

zgodzę się też z RK, że jest nas tak mało stałych bywalców, że wiemy mniej więcej kto ile potrafi, kto jest zasłuzony jak Bigleb a kto tylko pustym krzykaczem jak np: the_13nasty.

warto by było jednak powrócić do starej punktacji: member|pkt.1, wiadomo było, że nie dostał tego za napisane posty ale za wkład w rozwój serwisu:

 

http://www.max3d.pl/forum/showpost.php?p=171869&postcount=1

 

Imo można napisać wartościowego posta, ale bardziej się przyda wartościowy tutek niż najwartościowszy post :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo można napisać wartościowego posta, ale bardziej się przyda wartościowy tutek niż najwartościowszy post :)

IMO nie zawsze ;)

Ahh ładna ikonka od strony WWW :) podoba mi się, a co do reputacji-to jakoś tak do bani ten pomysł, ale zobaczymy jak się sprawdzi, te całe rozdawanie good/bad ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to mnie troche pzrekonaliście, Adku a jakby zrobić tak ze jedna ikonka ten kwadracik to 1 punkt, punkty tak jak kiedyś dają moderatorzy za zasługi wszelakie bo tak to serio robi sie z tego pzretuningowane phpbb ajeśli mowa o tym pzretuningowanym phpbb bajer z ostrzezeniami jest dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o statusy (opisy) nad avatrem to tak jak i w istniejących podpisach powinny je regulować sztywne reguły: czyli tylko określona ilość znaków, zero wulgaryzmów (nawet w języku suachili), zmiana tylko raz na np: 3-mce. za każdy wybryk z łamiącym regulamin opisem ban.

można też zrobić, żeby "rada starszych" przyznawała komu można dać możliwość zmiany opisu a komu nie. imo byłoby to lepsze niż te reputacje.

 

Zgadzam się całkowicie. dać Tweetiemu wódki.

 

zgodzę się też z RK, że jest nas tak mało stałych bywalców, że wiemy mniej więcej kto ile potrafi, kto jest zasłuzony jak Bigleb a kto tylko pustym krzykaczem jak np: the_13nasty.

warto by było jednak powrócić do starej punktacji: member|pkt.1, wiadomo było, że nie dostał tego za napisane posty ale za wkład w rozwój serwisu:

 

http://www.max3d.pl/forum/showpost.php?p=171869&postcount=1

 

Imo można napisać wartościowego posta, ale bardziej się przyda wartościowy tutek niż najwartościowszy post :)

 

Pozdrawiam

 

też się zgadzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem temat od pierwszego postu i nie czuje sie przekonany jakos specjalnie....ale tez nie czuje sie specjalnie uprawniony do podpowiadania co i jak ma wygladac na forum , staram sie nie wadzic nikomu i tego samego oczekuje...ktos słusznie napisał ze to troche jak w grach- pozimy czegoś tam....ja chce miec np. moore mana!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo fajnie - punkty mogli dawać tylko moderatorzy, a reputację mogą podbijać userzy :) I tak np. mam tutaj paru takich klijentów ;) z których tutków dużo się nauczyłem, albo którzy długo pomagali mi na gg i poświęcili mi masę czasu (po raz kolejny dzięki wam za to ;)). Fajnie że teraz będę mógł ich odpowiednio uchonorować :D

 

Ide rozdawać punkty, zobaczę jak to działa w praktyce :D

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z tym co piszecie. Zdaje sobie z tego sprawe. Uruchomilme to dosc spontanicznie. Troszke mi sie to spodobalo.

 

Nie chce aby sie do tego przywiazywac jak do wyznacznika umiejetnosci bo przeciez to zaden wyznacznik. Tak jak napisal Marcin. Nawet jesli ktos ma 2000 punktow reputacji, zlamie regulamin - nie mozna robic wyjatku.

 

Moim zdaniem latwiej bedzie wylapac tych uzytkownik raczej z ujemnymi punktami. Chcialbym tego uzywac do punktowania uzytkownikow w ramach rowniez starej punktacji - dawac dosc spora liczbe punktow za tutoriale.

 

Granice zdobywania kolejnych progow sa tak duze ze posty praktycznie na te punkty nie maja znaczenia wiec ta cala reputacja byc moze zadziala.

 

Jesli nie - usuniemy ja dla dobra ogółu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze powiedziane mkk3a -> daje Ci za to reputację ;)

 

Na poważenie - jak to będzie działało wyjdzie w praniu, nie ma co teraz o to szat rozdzierać. Co najwyżej "starzy, powarzni userzy o srogich minach" ;) będą ignorować ten pasek.

Nie pękajcie, wbrew pozorom ludzie w większości nie są kretynami :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkk3 - masz racje. To sie poprostu bierze z tego , ze nowi są nowi, a starzy juz troche okrzepli :D. Mi to nie przeszkadza, a jesli komukolwiek pomoze to w animacjach (doping czy cos takiego) to bedzie dobrze :).

Jak na razie animacji w dziale animations jest prawie zero - góre biorą wątki o wieeeeelkich ambicjach (oczywiscie niezrealizowane :D ).

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bigleb ty jestes na dobrej drodze :) jak sie najedzie na zielony paseczek to pisze jaka masz reputacje...ale dalej jest dla mnie to bez sensu ze nie wiem za co dostalem lub za co mi zabrali punkty...no i jak ja sie mam poprawic jak nie wiem co zrobilem...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reputacja to nie jest taki zly pomysl, jednak pod taka forma jak tu ma sie pojawic nie bedzie mialo to jakiegos wiekszego odwzwierciedlenia w faktach. Jesli by to mialo spelnic swoje zadanie to musiala by byc zupelnie inna procedura.

 

Jesli chodzi o ikony, strona www, dostepnosc usera to jak dla mnie tylko raportuj zly post jest w miare komunikatywna, najlepiej jak by bylo napisane poprostu On-line ( zielone ) lub Off-line ( czerwone ) a co do strony to napis www w ramce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem punkt, ale nie wiem od kogo. :)

Przydały by sie takie informacje.

Taka informacja mogłaby być niebezpieczna, np. chciałbyś się zrewanżować itp.

ale powód przyznania punktu jak najbardziej popieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności