Skocz do zawartości

W jakie gry gracie i jakie polecacie?? 2019 edition


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, to nie my się starzejemy, my się tylko zderzamy z nową, przykrą rzeczywistością.
Jestem zapalonym fanem MMO i MMORPG- na podstawie tego gatunku chyba najłatwiej mi zauważyć jak bardzo marnuje się genialny potencjał wielu gier przez chciwość, jak bardzo wszystko robione jest po macoszemu i jak miałkie są nowe tytuły. Dam kilka przykładów, niekoniecznie wydane w tym roku:

(naczelny) New World- gigantyczne fundusze na grę, naprawdę śliczna grafika, akceptowalne animacje (niestety z animacjami cały zachodni rynek ma problem), piękne udźwiękowienie. Niestety gra, która pozuje na Sandbox nie ma praktycznie żadnych elementów sandboxowych. Ekonomia gry nie działa, jest kompletnie nieprzemyślana, w pakiecie dostajemy miliony bugów, z którymi dev sobie kompletnie nie radzi... Ale to wszystko dałoby się przeżyć (bo chyba już większość graczy wmawia sobie "jeszcze 1 czy 2 patche i będzie git") gdyby nie to, że gra nie ma absolutnie żadnej treści. Content kończy się po około 30h grania, każda misja polega na przeszukaniu kilku skrzynek, zabiciu 5 mobów lub zebraniu kilku matsów (naprawdę). Samych wariantów mobów jest może z 15 (bo elitka to większy mob z mapy, a boss to jeszcze większy mob z mapy). Jednocześnie świetny marketing zrobił z gry jedną z najlepiej sprzedających się gier tego roku.

Black Desert Online- śliczna gra mmo wydana już z 5 lat temu, niesamowity system walki, obrzydliwe p2w ukryte tak szczelnie, że orientujesz się dopiero po jakiś 100-200h gry. Jednocześnie żonglerka balansem klas w celu maksymalizacji zysku z rerolli na inną postać. I kolejny raz- przeżyłbym gdyby nie masa świetnych, sandboxowych mechanik, które są po prostu brutalnie wycinane z gry bo devovi się nie opyla. Możesz coś robić, ale masz świadomość, że to kompletna strata czasu i nie ma większego sensu- wszystko się zamyka na bieganiu w kółko na przestrzeni 30m2 (ale w open worldzie!) zabijając te same mobki.

Sword of Legends Online- Chińskie klimaty, fajna combat, ciekawe dungi, jeden z najlepszych housingów jakie widziałem, spoko grafika, brak p2w i okropne prowadzenie gry przez wydawcę. Fatalne tłumaczenie na angielski, ślamazarne dodawanie contentu (mimo, że gra miała premierę w Chinach blisko 3 lata temu i tym contentem jest wypchana), praktycznie brak bugfixów i skupianie się na sprzedaży okropnie drogich strojów zamiast naprawie gry.. a do tego serwery (przy obłożeniu około 500 osób) działają jak syf.

Conqueror's Blade- Powiem szczerze, jest to jeden z tych diamentów, które byłyby świetne gdyby dostały normalnego wydawcę (obecnie posiadany serwery 20hz i od 2 lat obiecywane są nowe). Standardowa żonglerka balansem do granic możliwości, wprowadzanie jednostek sezonowych, które zjadają dupą pozostałe. Świetny gameplay zarówno w formie siegy jak i territory wary (coś jak mount and blade). Z racji tego, że gra jest f2p to wciąż polecam bo można przez dłuższy czas się świetnie bawić. W obecnym stanie nie polecam natomiast wydawania jakiejkolwiek kasy na stroje/battlepass.

Myth of Empires- dla mnie perełka w tym roku, gra wydana w Early accessie przez indie studio z Chin i zrobiona lepiej niż właściwie każda wielka premiera tego roku. Mało bugów, bogaty content, przemyślane mechaniki, ciągły rozwój (codzienne bugfixy, dodawany content mniej więcej co tydzień), ładna grafika i fatalny system walki, który obecnie jest głównym focusem devów. Co poszło nie tak? Developerzy dostali DMCA takedown ze steama bo zostali oskarżeni o kradzież kodu źródłowego Ark:Survival Evolved... i niestety wygląda na to, że faktycznie to zrobili. Gra wciąż jest rozwijana, ale czuję, że minie kilka miesięcy zanim wróci na steam, a mi minęła ochota na grę bo nie wiadomo czy jutro oficjalne serwery nie zostaną wyłączone przez DMCA.

World of Warcraft- pomijając już wszystkie kontrowersje wokół firmy- aż szkoda gadać, w którą stronę to wszystko poszło.

Path of Exile- dużo zmian w tym sezonie, praktycznie wszystko na plus (oprócz samego sezonu :D), polecam.


Poza tym, po krótce:

Battlefield 2047- myślę, że gra potrzebuje jeszcze z roku czasu na ogarnięcie wszystkiego co jest w niej złe i żeby stała się grywalna- choć boję się, że zostanie olana jak poprzednie części serii.

Trylogia starego GTA i w sumie większość odgrzewanych kotletów z tego i zeszłego (Warcrafty, Diablo i inne remastery)- praktycznie każda gra to zwykły cashgrab.

Właściwie to smutne, że wymieniłem głównie stare gry, które działają na zasadzie "ciągłego rozwoju".. Nie bardzo mogę sobie przypomnieć czy coś dobrego, znanego i dużego wyszło w tym roku poza Forzą 5 (która też jest w sumie odgrzewanym kotletem) 😄 
 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, michalo said:

W tej starej Alien vs Predator - super gra. Pamiętam tą grozę jak grało się Marinem

Dokładnie, tam nawet jak się nie walczyło przez spory czas od początku gry to strach było iść i patrzyło się na każdy piksel w oddali czy to czasem nie jest czający się alien, ostatnio ten nowy coopowy alien to typowy hordowy shooter i niestety zwykłe alieny są z papieru, jeden strzał z shotguna z bliska i na raz można ze 3 położyć, nie boisz się takich słabiaków i robi się to nużące a nie straszne, do tego bronie bardzo anemiczne ale za to skiny do broni i postaci rozbudowane bo to przecież jest najważniejsze w grze co można odblokować czy kupić 🙂 

Z takich nowych starych gier to polecam brutal doom i Prodeus 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alien vs Predator, pamiętam jak brat ponad 15 lat temu po ~3h porzucił granie Marine bo zbyt na psychę to działało. No ale serio niezła psychoza to była, idziesz z gałami wytrzeszczonymi przez korytarz bo nie znasz dnia ani godziny kiedy oni się pojawią a czołganie się we włazie wentylacyjnym to już w ogóle, wiesz co cię czeka i to aż zbyt oczywiste ale musisz bo innej drogi nie ma

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RaVirr Tego Path of Exile od dawna chcialem sprobowac ale jakos zawsze cos innego gralem. Mozna w to teraz zaczac pocinac? Mam na mysli Solo nie coop ani p2p? Czy trzeba byc jakims mega obeznanym z tematem, starym graczem? Giera przyciaga mnie od lat, moze w 2022 warto zagrac 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nezumi napisał:

@RaVirr Tego Path of Exile od dawna chcialem sprobowac ale jakos zawsze cos innego gralem. Mozna w to teraz zaczac pocinac? Mam na mysli Solo nie coop ani p2p? Czy trzeba byc jakims mega obeznanym z tematem, starym graczem? Giera przyciaga mnie od lat, moze w 2022 warto zagrac 😄

Możesz, ale 17 stycznia kończy się liga więc moim zdaniem lepiej zacząć grać na serio wraz ze startem nowej. Jeśli masz chęć pograć to teraz jest idealny moment by "zapoznać się z grą" bo najprawdopodobniej w pierwszej chwili się od niej odbijesz- próg wejścia jest duży głównie przez system skilli zawarty w gemach i drzewko pasywek, gra nie należy do łatwych jeśli chodzi o ilość statystyk. Ja nie należę do elitarnych graczy PoE, z 80% endgame jest u mnie nieruszone, za to moja luba gra nałogowo i jeśli chcesz dobrze ogarnąć build to możesz spędać czas przy tabelkach przez kilka godzin dziennie nawet nie tykając samej gry 😄 
Pytanie czy trzeba być obeznanym z tematem, starym graczem- jeśli to Twój pierwszy raz to wybierz jakiś interesujący build z internetu- niestety przez ten próg wejścia, ilość statystyk, broni..w sumie wszystkiego xD na start nic działającego sam nie wymyślisz...z resztą jak zobaczysz te sławne drzewko pasywek to zrozumiesz o czym mówię- a to naprawdę jest wierzchołek góry lodowej.
W gierkę głównie gra się solo i tylko handlujesz z drugim graczem (o ile chcesz). 
Ogólnie gra jest wspaniała, ale wymaga czasu i (jeśli podpasuje), niewielkiej, wstępnej inwestycji w inventory do handlu 😉 

W tej chwili, oprócz normalnej ligi są też takie eventowe (trwają chyba tydzień) i są specyficzne- np. teraz, od samego początku pojawiają się na mapie endgame bossy w znerfionej formie 😄 Więc w razie czego wybieraj ligę Scourge 😄

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asent cisne. Jestem pod koniec.
Fajna ladna.
Troche trudna miejscami... 
Dialogi meczace... a czemu no tak do mnie doszlo ze w sumie to monologi... bo glowny bohater nic nie mowi.... ma jakies durne krotkie texty w sumie tematy rozmow i to wszystko...  
Ogolnie spoczko rozwalka... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ascent skonczone. Qrwa znowu ziom polecił... qrwa ten sam co Dark souls 3.
15,6h bez pobocznych no moze 1 zrobielem.

  •  momentami czułem sie jak pay to play. Day or pay xD
  •  plus ,jak ginąłeś nie trafiałeś doświadczenia. Wiec dało się podbiajac level
  • upgrady broni ogarniczone znalezionym łupem ;/ na koniec znajdujesz lup ale c o mam sie wracac do miasta.
  • nie czuc roznicy sily miedzy bronimi. RPG guntling guna lepiej nie kupowac. Elektryczne bornie na roboty + mazynowa bro. Ja mialem ugprad. I tak glownie 1 uzywalme
  • must have pajakoboty i fist
  •  ostatni bos potem obejzalem mozna bylo przechodzic patetnet. No prawilnie 3h mi chyba wyszlo. Co najmniej 2.
  •  dialogi ,ehmm, jak dla mnie brak bo glowny bohater nie mowi. Wiec przez to jest troche nudne i ciezko bylo sie wczuc. Zarzucal tylko temat rozmowy. Potem sie zmienila postac zlecajaca etc i dalo sie sluchac. NA poczatku klikalem dalej bo typ gadal nie wyraznie a tlumacznei na polski w napisach tylko przeszkadza i bylo zdupy
  • gra jest ladna ladnie usrana brudem i smrodem. xD tylko ze deszcz pada tylko na maluczkisch na penthausie slonko xD lol
  • ps jak pojdziesz do stylisty to jak pomalujesz wdzianko to nie mozesz go sprzedac i zawsze nie wazne co nalozysz bedziesz tak wygladal. Jak dlamnie opcja tota zbedna

 

Ogolnie chcesz sie troche pomeczyc to polecam, czasem lepiej przebiec niz sie bic...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, michalo said:

wiadomo co będzie wielu robiło w sylwestra

No raczej. U mnie rodzinka zony juz sie poklocila w zwiazku z organizacja rodzinnego sylwestra 🤣 Co cieszy bo moze nie dojdzie do imprezy i bede mogl w spokoju siedziec w domu.
Spoko, bo nie gralem w 2 i 3 😄 A jedyneczka byla bardzo fajna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyneczka to mistrzostwo! Naprawdę świetnie się bawiłem.

GOrzej z drugą częścią bo mnie znudziła - przez to ganianie za artefaktami itp. Wrócę do niej i oleje to zbieractwo.

Tak samo Kena mnie znudziło bo zacząłem szukać niepotrzebnie znajdziek. Odpocznę i po prostu przejdę sobie historię bo szkoda tej gry nie ograć 😉 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało mam czasu na granie, ale ostatnio w wolnych chwilach pykam w Disco Elysium i jak na razie mogę powiedzieć, że gierka jest rewelacyjna. Dawno nie grałem w tak dobrego cRPGa. Obecnie na Epicu z kuponem kosztuje tylko 22zł, a to tyle co nic, więc grzech nie skorzystać z okazji.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Araiel napisał:

Mało mam czasu na granie, ale ostatnio w wolnych chwilach pykam w Disco Elysium i jak na razie mogę powiedzieć, że gierka jest rewelacyjna. Dawno nie grałem w tak dobrego cRPGa. Obecnie na Epicu z kuponem kosztuje tylko 22zł, a to tyle co nic, więc grzech nie skorzystać z okazji.

Zgadzam się.

Spędziłem w grze ze 2h na próbe, co to jest, i jestem pod wielkim wrażeniem warstwy fabularnej. Te dialogi, wewnętrzne zwłaszcza, klimat i humor bardzo mi się spodobały. 

 

Tylko, że gra bardziej mi się kojarzy z przygodówką niż rpg. Taka przygodówka ze skllami i rzucaniem koścmi czy się uda czy nie uda/ 

Edytowane przez michalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Little Misfortune bardzo eee "przyjemna" gra 🙂 samej gry wiele nei ma głównei chodzenie i dokonywanei wyborów ale voice acting narratora i dziewczyny jest świetny i naprawdę robi robotę, charakter dziewczynki mistrzowsko zbudowany i ciężko się oderwać a grę można spokojnie ograć w jednym posiedzeniu. 

Mo astray bardzo fajne, wizualnie bardzo przypomina Rain world a gameplayowo to nie wiem czy momentami nie jest trudniejsze i bardziej frustrujące niż ori 🙂 

Na gamepass trafiła bardzo unikalna gra logiczna która wygrała sporo nagród i ma przytłaczająco pozytywne opinie na steamie, można ograć w 1-2godziny i polecam wypróbować jak ktoś może. 

 

I ostatnia Olija również na gamepassie mimo, że bardzo oszczędna pikselowo to ma mroczny klimat trochę przypominająca mi Lovecrafta i walka czy sekcje platformowe są bardzo dobrze dopracowane i przyjemnie się gra, co też mi się podoba to gra jest na jakieś 5 godzin 

 

Edytowane przez Destroyer
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Outer Worlds - niby średniak, ale przyjemnie mi się w niego grało. Może dlatego, że oldschoolem pachniał i wspominki mi się odpaliły. Sporo zabawnych dialogów też się trafia. Jak ktoś ma passa, to śmiało może ograć 🙂  

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2022 o 21:54, makak napisał:

The Outer Worlds - niby średniak, ale przyjemnie mi się w niego grało. Może dlatego, że oldschoolem pachniał i wspominki mi się odpaliły. Sporo zabawnych dialogów też się trafia. Jak ktoś ma passa, to śmiało może ograć 🙂  

tez przeszedlem i kocham obsidian ale nie dali rady 🙂 maly, brzydki swiat ciagle loading screeny i brak tego czegos co mialy fallouty i reszta gierek. Bardzo im kibicuje, moze outer world 2 bedzie lepsze 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, makak napisał:

Fakt, do Falloutów startu nie ma. Jak dla mnie taka gierka pod passa 🙂   

no ja liczylem na wiecej 🙂 poza tym na ps4 jeszcze mam zwykly talerzowy dysk, jak widze loading screena co huba to mnie trzesie 😄 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KLICEK napisał:

no ja liczylem na wiecej 🙂 poza tym na ps4 jeszcze mam zwykly talerzowy dysk, jak widze loading screena co huba to mnie trzesie 😄 

 

O to faktycznie słabo. Ogrywałem na XSX, więc jakoś mocno nie odczułem ładowania 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrywam sobie Desperados 3 pomalutku, super giera. Az tu nagle czytam, ze sciagaja ja za tydzien z Game Pass'a 😕 Czyli teraz mam deadline na skonczenie gierki.., Myslalem ze fajny nawet ten pass, po taniosci mozna fajne gry sobie poprzechodzic ale to zagranie mnie oslabilo. Nie potrzebuje dodatkowej presji w gierce. Nie ma jak normalnie kupic i grac kiedy chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

15 minut temu, Nezumi napisał:

Ogrywam sobie Desperados 3 pomalutku, super giera. Az tu nagle czytam, ze sciagaja ja za tydzien z Game Pass'a 😕 Czyli teraz mam deadline na skonczenie gierki.., Myslalem ze fajny nawet ten pass, po taniosci mozna fajne gry sobie poprzechodzic ale to zagranie mnie oslabilo. Nie potrzebuje dodatkowej presji w gierce. Nie ma jak normalnie kupic i grac kiedy chce.

No niestety. W naszej branży deadliny i presja czasu to normalka 😉 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Nezumi said:

Ogrywam sobie Desperados 3 pomalutku, super giera. Az tu nagle czytam, ze sciagaja ja za tydzien z Game Pass'a 😕 Czyli teraz mam deadline na skonczenie gierki.., Myslalem ze fajny nawet ten pass, po taniosci mozna fajne gry sobie poprzechodzic ale to zagranie mnie oslabilo. Nie potrzebuje dodatkowej presji w gierce. Nie ma jak normalnie kupic i grac kiedy chce.

Panie w gamepasie jest rotacja poza kilkoma tytuałi i grami które wydaje ms albo kupił studia, desperado jest na gamepassie od stycznia 2021 więc czasu było masa 🙂 Ja w pierwszej kolejności ogrywam gry z gamepassa a potem steamowe czy inne gdzie nie ma widma, że może zniknąć za tydzień czy miesiąc. 

 

I przy okazji od razu polecę Tohu bardzo przyjemna i dorpacowana gra point and click, kreska, styl, aniamcja i cały pokręcony świat świetnie wyglądają, przypomina mi gry jak machinarium ale czasem jak to w P&C trzeba na pałę próbować obiektów na obiektach aż cos się wydarzy ale ogólnie bardzo fajne :)

 

 

I kolejna Greak: Memories of Azur też bardzo ładna graficznie i z solidnym gamepalyem, przypomina mi trochę hollow knight i ori ale jest krótsza i zdecydowanie nie taka hardkorowa 🙂

I ostatnia z gamepassa - Pedestrian, prosta logiczna platformówka z przesadnie skomplikowanym otoczeniem ale mimo wszystko robi to robotę 🙂

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Sebazx6r napisał:

Kiedys to się ściągało z torrentów.

no dobra z sieci w bloku xD lub akademickiej 😜

To był po prostu raczkujący, darmowy wczesny dostęp do usług, które ewoluowały w steam, spotify, netflix i tym podobne. A my byliśmy beta testerami i dzisiejsze młode pokolenie powinno być nam wdzięczne za pirace... rozwijanie branży gier, filmów i muzyki. 

Edytowane przez michalo
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu ja ze spamem 🙂

Trine 4 dosłownie i w przenośni bajeczna gra 🙂 wizualnie miód na oczy wspaniale technicznie i artystycznie baśniowe lokacje a gamepaly to powrót do 2d po krótkim romansie w 3 części z 3d, gra się świetnie bardzo dobrze rozegrane wymuszanie przełączanei miedzy postaciami i ich unikalnym umiejętnościami, gdy chce się zebrać wszystkie buteleczki to czasem trzeba trochę pokombinować ale też nie to hardocorwa gra gdzie będzie się kiblowało w jednej lokacji przez pół dnia, raczej należy do tych prostszych i przyjemnych gier 🙂 Fabuła też jakaś  jest ale kogo to obchodzi w takiej grze 😛 

 

I druga też wizualna uczta, Vane gra abstrakcyjna bez słów i ze szczątkową historią którą samemu trzeba zinterpretować ale jest to bardzo dobre doświadczenie, bardzo fajnie i klimatycznie oświetlone lokacje, kataklizmowa burza wygląda bardzo dynamicznie i widowiskowo, latanie jest całkiem przyjemne, lokacje na zewnątrz wyglądają bardzo dobrze a w środku jeszcze ciekawiej, światło naprawdę robi robotę. Gra idealnei by zagrała w VR z wiatrakiem wiejącym na twarz i byłaby pełna imersja 🙂 Styl graficzny to takie low poly ale daje radę, przy takiej grze nanity z UE5 by siadły idealnie i można by było nawalić detalu do oporu bo nie ma dużo iteracji z elementami otoczenia a samo otoczenie i klimatyczne oświetlenie gra główne  skrzypce przynajmniej do momentu kiedy szkielety struktur budują się naszych oczach gdy podjedziemy do nich złotą kulą czy dmuchniemy z trąbki🙂 wtedy jest trochę więcej interakcji i low poly ma więcej sensu przy takich efektach. Ogólnie bardzo polecam 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rage 2 - solidny średniak. W sumie dobrze mi się gra. Typowy sandbox z pierdylionem podobnych zadań, ale ładnie zaprojektowane lokacje. Przyjemne strzelanie, nawet udaje mi się grać na padzie, choć myszka byłaby lepsza. Fabuła głupiutka, przeszedłem jedynkę i tam starali się aby było na poważnie, a tutaj na wesoło. Taki typ gry, aby odpalić sobie i chwilę pograć 😉 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę wreszcie się tym podzielić. od ponad 50h gram w CP.

Ja pier*** co za gra. Bardzo mi przypasowała, bo pomimo otwartego świata, jest tak ciekawy że eksploracja to fajna opcja. Przez wiele lat trzymałem się od otwartych gier z daleka bo mnie zwyczajnie nudziły. Eksploracja to była mordęgą. Idź tu,przynieść to, znajdź to.. i tak w każdej grze w powtarzalnych lokacjach.

Tutaj wreszcie było odwrotnie - miasto jest ogromne i różnorodne. A  dzięki warstwie fabularnej, dialogom i zdarzeniom jakie nas spotykają wrażenia są jak z dobrego filmu.

Dawno się tak nie zaangażowałem w grę, również emocjonalnie. Szkoda,  że nie pokusili się o mocapowanie mimiki twarzy, albo jeśli jednak to jest mocap, to w niektórych postaciach przydało by się więcej aktorstwa. Taki Silverhand np. Oprócz twarzy na stillu nie przypomina Keanu Reevesa jak już coś gada. Tak trochę sztywno czasem. Nie zawsze, są lepsze postacie i gorsze. Ogólnie jest pięnie ale w porónaniu z takim  (wiem wiem) hellbalde jest słąbo.. 

Mam jednak świadomość co do wielkości obu gier. Hellblade to właściwie jedna postać zbuffowana na maxa dostępną tachnologią, w CP to już multum postaci.. więc gra pewnie byłą by już za duża.. a może to engine? Dużo jest glichy w animacji.

 

Ukończyłem grę w miare normalnym czasie, ignorując większość side questów. Zaliczyłem już kilka zakończeń (nomad, alt, johny, corpo - obie opcje, pistolet) zostały mi chyba tylko te ukryte i poważnie myślę o zagraniu od nowa nowym buildem i inną płcią 😉

Fajnie, że Johny/V próbują cię odwieźć jak już idziesz w stronę blackwalla. Pełno jest tych smaczków dookoła.

 

Mam nadzieję, że  wyjdzie jakiś fabularny dodatek. NIe koniecznie pod postacią V ale co kolwiek podobnie skomplikowane co fabuła. 

 

Oczywiście grałem laską no bo cyberpunkowy klimat raczej z damskimi bohaterami mi się kojarzy - w dzieciństwie kręciło mnie anime, ale skoro płeć ma wpływ na grę (hihi) to zrobię faceta i sprawdzę to hakowanie czy da radę tym grać. 

Bo teraz to miałem postać ninja-cowboy.

 

Podsumowując, spodziewałem się, że gra jest dobra, ale nie wiedziałem, że aż tak.

Pomimo kilku bugów, czasem zabawnych) grało się świetnie.

 

 

A teraza pytanko. Wiesiek 3 też ma taką dobrą fabułę? Bo już powoli szykuję się na granie w Horizon ale też myślę o Wieśku. Plany na przyszłość bo na razie trzymam sie CP, chyba, że nowa postać już mnie znudzi. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, michalo said:

Wiesiek 3 też ma taką dobrą fabułę?

Kierwa, nie grał w wieśka 3!? Nasze dobro narodowe? Natychmiast marsz do gry, grać i enjoyować! to jest rozkaz 🙂 Ja Wieśka ograłem 2 razy, raz po angielsku i raz po polsku, za drugim razem z modami co trochę ułatwiały rozgrywkę np automatyczne zbieranie surowców z otwieranych skrzyń i jakieś takie małe pierdoły, czasem sobie słucham ścieżkę dźwiękową i chętnie wróciłbym raz jeszcze ale wiem, że to nie będzie to samo, chciałbym zapomnieć i odkryć grę na nowo 🙂

 

I przy okazji polecę Nobody Saves the World z gamepassa, fana głupkowata gra, z 15 postaci do przełączania, każda z innymi umiejętnościami i inny sposób levelowania, jak używasz skilli postaci ona leveluje i zwiększa exp levelu ogólnego i tym samym sposobem odblokowuje się kolejne postacie w drzewku.

Jako ciekawostka to można grać grafikiem po 5 udanych cyklach i mocnej redukcji🙂

GkIaP7Z.png

 

No i jeszcze Death's Door z gamepassa jest całkiem spoko, ale tu już bardziej poważne i wymagające jak izometryczny dark souls czy coś w tych klimatach 🙂

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2022 o 08:45, michalo napisał:

Wiesiek 3 też ma taką dobrą fabułę?

Nie tylko jest dobra w głównych zadaniach, poboczne również są zajebiste. Dużo czasu trzeba żeby przejść całość z dwoma dodatkami. Według mnie najlepsza fabuła jest w sercach z kamienia, no i klimat jest świetny.

Ja teraz gram w Total War Warhammer 2, też długa gra 💪

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kierwa, nie grał w wieśka 3!? Nasze dobro narodowe? Natychmiast marsz do gry, grać i enjoyować! to jest rozkaz 🙂 

Ja tow  promocji po 3-4 latach od premiery... Trudno mi bylo sie przemoc po probie gdy w 1 ... nawed z Kermoren nie wyszedlem xD wtedy... Na dzien dobry desaturacja na monitory poszla...

Cytat

Wiesiek 3 też ma taką dobrą fabułę?


Dodatki są lepsze od podstawki...i krótsze...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, Kurła.. nie grałem bo mnie pierwsza część zraziła sterowaniem i jak wspominałem otwarte światy raczej mnie odpychały. Kiedyś to lubiłem ale to były czasy Morrowind, GTA2...

 

Za to podziwiałam filmiki z W3 na bieżąco a ten z koksem na statku to już w ogóle kozak.  Do tego mam wszystkie 3 części goty tylko zbieram się zbieram do tego. 

Mówię, po CP odkryłem, że jednak otwarty świat nie musi być uciążliwy i z nadzieją spojrzałem w stronę Wieśka3.  Na pewno zagram. 

Tylko na chwilę włączyłem Horizon i ... spodobałmi się klimat. Podobno gra trwa ok 20-30 h więc chyba ją pyknę wcześniej. 

 

W CP okazłąo się, że Johny za mało mnie lubi lub coś mu źle powiedział i się obraził (mam 60%) i nie odblokowało mi sekretnego zakończenia 😞 Stworzyłem nową postać - hakjera ale jakoś facet mi nie pasuje do roli V.. kurde to już nie to samo.. Jedyna zachęta to Panam hłe hłe. 

Ale cofnąłem się też w savach i sprawdzę czy da radę nadrobić sympatii u Johnego, żeby spróbować przejść CP na ostatni sposób. Przyznam, ze mnie to już trochę zmęczyło. 
Akurat na odstresowanie Horizon, WIesiek i pewnie już DLC do CP wyjdzie jakiś porządny.

 

Dodam też, że ogrywam na padzie. Nic lepiej nie celuje niż jak zaczynałem grać. Pad jest upośledzony. W chwilach snajperskich sięgałem po mychę.

No ale te wibracje, czułość guzików, wygodna pozycja.. bo przy klawiaturze i myszce czuję się jakbym pracował a nie odpoczywał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chłopaki, Kurła.. nie grałem bo mnie pierwsza część zraziła sterowaniem i jak wspominałem otwarte światy raczej mnie odpychały. 

Mam tak samo ... i lezy mi 2 na GOGU z darmowki....

Mnie tez 1 czsc zrazila w h....

a w gre warto popykac tylko podstawka 100h + ze 30-40 dodatki (te sa lepsze fabularnie) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Sebazx6r napisał:

Mam tak samo ... i lezy mi 2 na GOGU z darmowki....

Mnie tez 1 czsc zrazila w h....

a w gre warto popykac tylko podstawka 100h + ze 30-40 dodatki (te sa lepsze fabularnie) 

O kurde, taka długa? Raczej nie będę ogrywał każdego questa to może szybciej pójdzie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, michalo said:

pierwsza część zraziła sterowaniem

Pierwsza część była postawiona na turowym silniku aurora od bioware więc dlatego taka pokraczna ale tak ze 4 lata temu ją ogrywałem i daje radę jak się przemogłem a klimat był super. Za to Dwójki nigdy mi się nie udało nawet uruchomić, mam na steamei, na gogu, nawet pirata próbowałem ale redengine się nie lubi z threadripperami widać. 

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przekonaliście mnie do grania w wieśka.. tylko przeraża mnie te 130h... Nie wiem czy to ogarnę bo jak się wciągnę to kurde, ciężko będzie 😕 

 

W cp mam juz 62h. Udało mi się odblokować to zakończenie ale cofnąłem się z savem tak, że ginę zaraz przy wejściu bo mam dużo słabszą postać... 

Także muszę jeszcze trochę rozbudować a nie bardzo mi się już chce. 

Nawiasem, bez poradnika bym tego nie odblokował. Jedna głupota zaważyła na tych 10%... 

Edytowane przez michalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieski przeszedlem dwa pierwsze - oba bardzo fajne. Trojeczka od premiery nieruszona 😄 Z serii "kiedys zagram na pewno ale cholera wie kiedy".

Wczoraj cos mi odbilo i kupilem MK11. Cena bardzo ok na Steamie na wyprzedazy, mowie no dooobra, niech im bedzie. Poprzelewam troche krwi, powypruwam troche flakow bez wielkich przemyslen. Dostalem to, czego sie spodziewalem 😉 Naparzanka w super grafie z duza iloscia krFi 😉 A co, nie samym RPG czlowiek zyje.

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RaVirrto MK? Ja w MK sobie gram z kompem. Nie mam nerwow do tego, zeby mna jakis fanatyk zonglowal przy scianie kilka minut 🤣. Giera jest fajna - spoko zrobiona jest krypta w nowym MK. Ale dopoki nie ma MK12 to powinienes moc znalezc graczy. Nie moge teraz sprawdzic czy mi sie laczy bo syn gra z tego samego konta w inna giere i bym go rozlaczyl. Ale dam znac. Chyba ze to nie jest screenshot z MK hahaha

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Nezumi napisał:

@RaVirrto MK? Ja w MK sobie gram z kompem. Nie mam nerwow do tego, zeby mna jakis fanatyk zonglowal przy scianie kilka minut 🤣. Giera jest fajna - spoko zrobiona jest krypta w nowym MK. Ale dopoki nie ma MK12 to powinienes moc znalezc graczy. Nie moge teraz sprawdzic czy mi sie laczy bo syn gra z tego samego konta w inna giere i bym go rozlaczyl. Ale dam znac. Chyba ze to nie jest screenshot z MK hahaha

Pudło, ale jakby połowiczne 😄
To, na co czekam w kolejce to Mortal Online 2- taki niszowy MMORPG z full loot pvp, ale jak wiadomo przy każdej premierze TO JUŻ TRADYCJA BY SERWERY WYSIADAŁY. Na razie obadałem startową, tutorialową zonę (do której kolejek nie ma) i bardzo mnie jarają pewne rozwiązania... Na przykład tutaj nie masz mapy minimapy czy mapy z gpsem- masz kartkę z naniesionymi lokacjami (jeśli masz lepszą mapę to masz więcej lokacji) i niestety, nawigujesz przy pomocy kompasu, a Twoja aktualna pozycja nie jest nigdzie wyświetlana 😄 Gdy craftujesz to wybierasz sobie materiały (np. drewno białe, drewno czerwone, metal, wełnę, skórę, kość itp itd) który ma realny wpływ na wygląd i statystyki broni- powiedzmy, że chcesz zrobić sobie miecz i na materiał ostrza dasz drewno- wtedy statystki cięcia czy kłucia będą niemal zerowe, ale trochę wzrosną obrażenia obuchowe 😄 
Jak sobie wbijesz profkę na konkretny level to możesz sygnować swoje produkty i je nazywać- i to daje świetne możliwości roleplayu. Wyobraź sobie, siedzisz gdzieś w domku, który możesz wybudować, schodzą się ludzie, którzy zamawiają u Ciebie miecz, wykuwasz go, podpisujesz go swoim imieniem i nazywasz go "Zabójca Świń". Oczywiście masz też wbudowany voice chat i już miałem kilka fajnych interakcji (w stylu "dokąd podążasz wędrowcze? czy mogę towarzyszyć Ci w przygodach?").
Plusem jest jeden, wielki serwer, a minusem- nie można się zalogować xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, michalo napisał:

Za to podziwiałam filmiki z W3 na bieżąco a ten z koksem na statku to już w ogóle kozak.  Do tego mam wszystkie 3 części goty tylko zbieram się zbieram do tego. 

Gwoli wyjaśnienia to ten filmik i koksu są z Wiedźmina 2. Dwójka jest dużo krótsza niż 3, fabułę też ma zacną 💪

  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blaza napisał:

Gwoli wyjaśnienia to ten filmik i koksu są z Wiedźmina 2. Dwójka jest dużo krótsza niż 3, fabułę też ma zacną 💪

To moze zaczne od dwojki. No ale jesli tak to wypadalo by od 1... dluga jest? Dla fabuły moge przemeczyc mechanike.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności