Jump to content
KLICEK

W jakie gry gracie i jakie polecacie?? 2019 edition

Recommended Posts

Dobra ocena gry z solidnym wypunktowaniem problem贸w jakie mog膮 bardzo niekt贸rym przeszkadza膰.

23 minutes ago, KLICEK said:
no i hl3 confirmed XD

Cos mowia ze to prequel. I tylko VR. Jak dla mnie to ich sposob na sprzedawanie VR-setow.
Osobiscie nie mam pojecia dlaczego ludzie az tak sie jaraja. Przeszedlem swego czasu HL, byly super itd... Ale zeby az tak? Giera jak giera. Z pewnoscia nie wydam klku setek dolarow na VR set zeby zagrac w kolejna czesc.

zalezy kiedy przeszedles hl1, jezeli w momencie w ktory wyszedl to nie bylo na rynku innej gry fps story driven 馃槈聽to samo bylo z hl2, jezeli grales w momencie w ktorym wyszedl, to byl to nowy experience 馃檪聽kazdy level majacy nowe mechaniki grania, nigdy wczensiej i praktycznie nigdy pozniej czegos takiego nie widzialem.聽聽

Dopiero chyba w Titanfall 2, szarpneli sie na to zeby w kazdym levelu byly inne mechaniki 馃檪聽btw. bardzo polecam

• Like 2

Ta, ja stary chlop jestem i gralem w te giery kiedy wychodzily nowki sztuki. Z tymi mechanikami nowymi to racja - pamietam jak mnie rozwalilo ze nagle mozna bylo posmigac samochodem w strzelance 馃檪 Giera byla super, ale teraz mysle, ze sa tak wysrubowane oczekiwania ze VR nie da rady ich spelnic.
Osobiscie nie moge za dlugo uzywac obecnej generacji VR. Na poczatku jest super, bo nowosc i uczucie niesamowite ale pozniej leb mnie boli 馃槃 Wole dobry monitorek. No nic, zobaczymy co tam zrobia. Zapowiada sie zawsze rewolucje a koniec koncow jest jak zwykle (patrz na przyklad premiera Googlowego "Stadia").

W temacie pierwszego Half Life polecam Black Mesa - Rewelacyjny Fanowski remake.聽

https://store.steampowered.com/app/362890/Black_Mesa/

Jedynk臋 uwielbiam, i mog臋 grac w ka偶dej chwili, nawet w oryginaln膮 wersj臋, ale fenomenu HL2 nie rozumiem, przeszed艂em na艣cie lat temu razem z dodatkami, i przyznaj臋 ze fizyka i zagadki聽 sprawia艂y wtedy聽przyjemno艣膰 ale historia i klimat juz nie.聽 Zainstalowa艂em jeszcze raz jakis czas temu czu艂em 偶e gram na si艂e, doszed艂em etapu z autem i da艂em spok贸j.

Jak to pisze to znowu mam ochot臋 pogra膰 w HL1, ale najpierw musz臋 sko艅czy膰聽Opossing Force,聽 zacz膮艂em grac kilka miesi臋cy temu po klapie z HL2 (nigdy nie gra艂em wcze艣niej w dodatki do HL1) ale, zawiesi艂em sie w jednym fragmencie i nie by艂o czasu wr贸ci膰.

Edited by stormwind

Half life zar贸wno jedyna jak i dw贸jka wyznacza艂 standardy i kszta艂towa艂 jak p贸藕niej robi艂o si臋 gry fps. W dw贸jce te偶 nie do ko艅ca podoba艂o mi si臋, 偶e聽jest ruch oporu, walki po miastach itd ale sama rozgrywka, fizyka, zagadki 艣rodowiskowe, poziom dopracowania i technologiczny jak na tamte czasy wgniata艂 w fotel i podnosi艂 mocno poprzeczk臋. Dlatego ludzie po latach o tym m贸wi膮 i powstaj膮 dokumenty dlaczego half life to albo tamto 馃檪

Niestety ludzie od jakiego艣 czasu sztucznie si臋 hypuj膮 bo na si艂臋 chc膮 si臋 poczu膰 jak ma艂e dziecko w 艣wi膮teczny poranek a to niemo偶liwe i najkr贸tsza droga do rozczarowania i nie m贸wi臋 tutaj tylko o half lifie ale wszystkim co ma niezdrowy pozom oczkowa艅.聽

asdasd.jpg.0b11b5f8e32e1636b7bfaa7d0ef40885.jpg

Edited by Destroyer

tak mnie naszlo po zobczeniu memesa, zeby wkleic gry ktore mnie zniszczyly 馃檪

https://store.steampowered.com/app/260230/Valiant_Hearts_The_Great_War__Soldats_Inconnus__Mmoires_de_la_Grande_Guerre/

10/10 - jak nie zaplaczesz na koncu to nie masz serca 馃槢

https://store.steampowered.com/app/282140/SOMA/

聽10/10聽 - jak twoj mozg sie nie stopi na koncu to nie wiem 馃槢

macie jakies gierki ktore skonczyliscie i jakos wplynely na was?

• Thanks 1

Mi do艣wiadczenie z som膮 si臋 popsu艂o gdy gdzie艣 w po艂owie gry podczas spaceru pod wod膮 utkn膮艂em w ma艂ym koralowcu i nie mog艂em z tego wyj艣膰, autozapis zapisa艂 stan jak ju偶 by艂em zablokowany, zirytowa艂em si臋聽i gr臋 "ko艅czy艂em" na youtubie, szkoda bo straci艂em troch臋 na do艣wiadczeniu przez te problemy 馃槙

no to nie byla polowa gry, tylko koniec 馃槃聽Gierka dla mnie to absolutne mistrzostwo jezeli chodzi o opowiadanie historii/experience

Mo偶e, te偶 mam wra偶enie 偶e za po艂ow膮 to by艂o ale jak doliczy膰 gimnastyk臋 i pr贸by odzyskania zapisu bez b艂臋du 偶eby m贸c dalej grac to dla mnie by艂a z po艂owa 馃槢

A z gier dobrych i wartych polecenia to teraz przychodzi mi do g艂owy The Stanley Parable, doskona艂y lektor robi po艂ow臋 roboty i troch臋 dzia艂a jak ten z filmiku kt贸ry wrzuci艂em do w膮tku z rzeczami zabawnymi 馃檪

Amesia: Dark Descent - 艂adnych kilka lat temu w to gra艂em i mocno mi nerwy poszarga艂o, musia艂em gr臋 pauzowa膰 偶eby serce uspokoi膰. Polecam gra膰 w 艣rodku nocy, na s艂uchawkach przy zgaszonym 艣wietle w samotno艣ci najlepiej podczas burzy i jak si臋 uda wczu膰 w klimat to emocje b臋d膮 馃檪

Abzu bardzo 艂adne do艣wiadczenie 偶eby ukoi膰 sko艂atane nerwy 馃檪

Alan wake, zwyk艂y nie nightmare mia艂 bardzo dobry klimat, bardzo mi podszed艂

Alien isolation przynajmniej do momentu jak ju偶 si臋 odkryje schematy jak to wszystko dzia艂a to potrafi wystraszy膰 a poza tym 艂adne to

Antichamber dla tych co lubi膮 zagadki logiczne z mindfuckiem聽

Plug & Play dla tych co lubi膮 mindfuck nawet bez zagadek 馃檪

ciekawe porownanie 馃檪聽stadiiii z xbokieem 馃檪

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

• Like 1

1 godzin臋 temu, Loozack napisa艂:

Stadia gwarantuje bardziej filmowe doznania.

W wersji CAM? 馃槢

• Like 1

A tak b臋d膮c w temacie:

640347.png

W ko艅cu! Inne pady musia艂em co tydzie艅 goli膰.

Czyli to koniec z patriarchatu w艣r贸d pad贸w do gier? Teraz pora na gry kt贸re nie dyskryminuj膮 s艂abszych graczy i ka偶dy b臋dzie mia艂 identyczne do艣wiadczenie niezale偶nie od umiej臋tno艣ci, nazwijmy je... filmami. 馃檪

• Like 1

Technologicznie wygl膮da to niesamowicie i bardzo ch臋tnie zagra艂bym na tym w co艣 pokroju Assetto Corsa, Digital Combat Simulator (DCS World) czy nowy Flight Simulator, ale jest co艣 dziwnego w takim (prawie) realistycznym d藕ganiu kolesi no偶em.

Teraz czowiek za艂o偶y s艂uchawki i sobie zagrasz przy 偶onie, b臋dzie ok. Ale jak wyskoczy w VR i zacznie si臋 miota膰 po pokoju to my艣l臋, 偶e od razu uzna go za psychola. Zw艂aszcza jak zobaczy takie sceny na kompie.
Ciekawe ale niepokoj膮ce. Zgadzam si臋 z Loozackiem, takie d藕ganie jest ju偶 troch臋 chore 馃槈
No ale pewnie tak gadlai starcy jak my o grach typu doom, duke nukem i tak dalej.................

• Like 1