Skocz do zawartości

W jakie gry gracie i jakie polecacie?? 2019 edition


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zacząłem grać w Deadcells i nie mogę się oderwać, poziomem dopieszczenia jest na równi z Hollow knight ale trochę inny klimat, walak bardzo miodna i satysfakcjonująca, doskonały feeling broni, mięsistość i ogólna satysfakcja z gry 🙂

Do tego Ape out bardzo przyjemna minimalistyczna naparzanka, zaskakujące jak przyjemnie się w to gra. Trochę mi przypomina hotline miami szybką akcją choć nie ma one hit kill i nie ma broni ale szybka intensywna akcja jest bardzo podobna. 

I po przeciwnej stronie spektrum The garden between, bardzo ładna gra logiczna, dość prosta tak na jedno posiedzenie ale przyjemnie się przy czymś takim zrelaksować.  

Unavowed jedna z lepszych jeśli nie najlepsza przygodówka point & click jakie grałem przez ostatnie kilka lat, bez głupawego humoru czy absurdalnych rozwiązań, wciągająca fabuła, dobrze zbudowane postacie i tempo gry, bardzo miło się zaskoczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surge, gra soulso podobna, fajnie się w to gra, czuć, że idziemy do przodu, wiadomo, nie są to gry dla każdego, niemniej zabawa dopiero zaczyna się jak zaczniemy ng+ i kolejne, wchodzą nowi przeciwnicy z zachowaniem jakbyśmy grali z żywym przeciwnikiem, bardzo agresywni i skuteczni, kiedyś podejdę do 2 jak będzie w jakiejś promocji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz przeszedłem grę która nie była skończona. Tzn urwała się w 1/3?  Mimo sceptycyzmu  odnośnie rozgrywki 3D w Trine 3 postanowiłem ją kupić. I tak 15zł poszło po kablach. I szczerze pomimo braku opcji rozwijania postaci i 4-5h rozgrywki uważam, że było warto. Wcześniej przeszedłem kolejna 2 z dodatkami potem 1 (tu troche mniej mnie zachwyciał) i następnie 4. Bardzo mi się podobały a szukałem by w coś TANIO pograć. Zaryzykowałem i mimo nieskończonej fabuły polecam ;).
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metro exodus i Gears 5, obie gry prześliczne aż miałem wyrzuty sumienia, że nie poświęcam wystarczająco dużo czasu i uwagi żeby należycie wszystko obejrzeć mimo, że co jakiś czas tylko wolno chodziłem i oglądałem otoczeniem Masa environment artistów pracowało ciężko w pocie czoła żeby potem coś pojawiło się na kilak sekund w tle rozmyte motion blurem 🙂

@Sebazx6r w trine też grałem poza 4 i były bardzo fajne ale to było z grubsza na bieżąco, teraz jedynka pewnie by się już tak dobrze nie prezentowała 🙂
A jeżeli chcesz pograć w coś po taniości to jest jedna doskonałą opcjaa na rynku subsktypcja xbox game pass, od dłuższego czasu jest promocja i możesz mieć ze 3 albo 4 miesiące za 8zł i co chwila są promocje na przedłużenie na jakichś cdkeysach czy innych stronach. A tam własnei gearsy, ori, metro, darsiders 3, rage 2 i masa innych bardzo dobrych gier. 

bierzesz podstawowego game passa z tego linku, wyłączasz subskrypcję, płatności to przy kupnie ultimate za kolejene 4zł dodają1 miesiąc za ponowne włączenie, tak przynajmneij było kiedyś link

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bloodborne, po przejściu Dark Souls 3 zasmakowałem w grach od From Software. Fajna, ma swój klimat, szczególnie w połowie gry zaczęło się robić trochę zwariowanie. Ale bardziej podobał mi się DS3 (które zacząłem przechodzić na NG+ i skończę pewnie po przejściu BB). BB jest spoko, ale DS3 ma klimat i gameplayowo wydaje mi się lepszy 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, makak napisał:

Bloodborne, po przejściu Dark Souls 3 zasmakowałem w grach od From Software. Fajna, ma swój klimat, szczególnie w połowie gry zaczęło się robić trochę zwariowanie. Ale bardziej podobał mi się DS3 (które zacząłem przechodzić na NG+ i skończę pewnie po przejściu BB). BB jest spoko, ale DS3 ma klimat i gameplayowo wydaje mi się lepszy 🙂 

Jak już "skończą" Ci się soulsowate to polecam the Surge 1&2 setting gry totalnie inny ale adrenalinka podobna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bloodborne zaliczony 🙂 Teraz czas na God of War. Fiu, fiu dawno nie widziałem tak dopracowanej gry. Śliczna jest (moja PS4 ledwo zipie i zdarzają się dropy), początek może trochę drętwy ale później zaczyna się rozkręcać. Fajnie są zrobione dialogi pomiędzy Kratosem i synem, widać przyłożenie się twórców. W pełni zasłużona ocena na metacritic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Plague Tale: Innocence świetna gra, wizualnie jedna z najlepszych jeśli nie najlepsza w jaką grałem, wiarygodne lokacje i postacie, bardzo dobry voiceacting, niezła historia i gameplay. Gra na 10-12h bez otwartoświatiwych wypełniaczy, symulatorów śmieciarza i innych  tanich zapychaczy marnujących czas, Poza małymi drobiazgami nie ma się do czego przyczepić, niektóre lokacje jak z obrazka, świetnie wykonane i robiące wrażenie niestety gra dość wymagająca dla komputerka, moje 2080ti nie zawsze sobie z nią radziły ale przy takiej jakości jest to usprawiedliwione a  już "za rogiem" są 3080 🙂

Gris - bardzo przyjemna i artystycznie dopieszczona zarówno wizualnie jak i muzycznie platformówka, nie jest zbyt trudna chyba że chcemy zebrać wszystkie opcjonalne znajdźki, porusza poważne tematy ale robi to bardzo subtelnie i nie wyciera nam nimi twarzy. Bardzo polecam. 

Childern of morta - polska gra, świetnie wykonana całość pięknie się składa, nie czuć jakby to były posklejane różne pomysły czy systemy. Wizualnie bardzo ładna, gameplay solidny i bardzo satysfakcjonujący, narrator świetnie pasuje, porównałbym go do bastiona a sama historia i relacje rodzinne bardzo zręcznie przedstawione, nie czuć, że to coś doklejone czy wymuszone tylko jest częścią większej całości. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lubi mordobicia od siebie dorzucę Injustice 2.  jedynka była super ale dwójka to już mistrzostwo. Poza przydługimi sekwencjami - w końcu trochę męczącymi -  super ciosów i wykopywania z areny, wszystko inne jest naprawdę na b. wysokim poziomie. Walka jak w Mortalach, nawet jak się nie potrafi grać daje frajdę, a jak już się naumie to zaczyna się prawdziwa gra.

Fabuła jest w MIARĘ ciekawa jak ktoś lubi taki świat + jest alternatywne zakończenie co daje kolejnego kopa tej grze.

Mam wersję Legendary więc jest i hellboy i żółwie ninja 😉 Świetna bijatyka.

 

Dodatkowo ostatnio braciak przypomniał mi o takim tworze jak MTG Arena. Gra już wyszła z bety. Jeśli ktoś lubi magica lub karcianki a nie grał to polecam. Gra się za free, nic nie trzeba kupować żeby grało się dobrze. Nie trzeba się za bardzo też angażować - gra na zasadzie pasjansa w przerwie 😉

W magica grałem już jako dzieciak więc wersja na kompa bardzo mi się podoba.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że ma być we wczesnym dostępie. Myślę, że poczekam, aż wszystko będzie skończone. A nawet nie wiem, czy nie warto poczekać na edycję rozszerzoną. Przeszedłem DOS2 w zwykłej wersji i wersji Divine Edition i fajnie była rozbudowana w stosunku do podstawki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio grałem w Metal Gear Solid 4, bo chciałem się dowiedzieć co się stało ze Snejkiem. Potem ciupałem na chwilę w Phantom Pain, nie wiem czy to skończę. Musiał bym mieć drugą dobę! 

Natomiast polecić bym chciał coś na VR, bo jestem ogromnym entuzjastą tego typu doznań. Gra nazywa się Lone Echo. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, gryzon napisał:

Ostatnio grałem w Metal Gear Solid 4, bo chciałem się dowiedzieć co się stało ze Snejkiem. Potem ciupałem na chwilę w Phantom Pain, nie wiem czy to skończę. Musiał bym mieć drugą dobę! 

Natomiast polecić bym chciał coś na VR, bo jestem ogromnym entuzjastą tego typu doznań. Gra nazywa się Lone Echo. 

 

imo jeszcze nie wyszedl hl na vra 😄 wiec jeszcze moge napisac ze poki co to jest absolutnie nr1 w gierkach na vr 🙂 wspaniale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, gryzon napisał:

Było by fajnie ale nie będzie fajnie do póki nie będzie jakiegoś rozsądnego sposobu na poruszanie się w nich. Co prawda robią już jakieś różne bieżnie ale to są wciąż ciekawostki dla wystawców na targach. 

mi sie wydaje ze bedzie spoko 🙂 szkoda ze nie mam nowego headsetu, ale jeszcze troche szkoda mi kasy

@wujek_kane dzisiaj bedzie grane wieczorem 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori and will of the wisps, doskonałą gra, wizualnie jest miód na oczy, świetna kontrola nad postacią, przyjemny feeling, trudna, wymagająca i satysfakcjonująca. Pierwsza cześć również podobnie dobra, ukończyłem ją ale brakowało mi naprawdę mało żeby rzucić i już do niej nie wracać, momentami na granicy grywalności jak dla mnie, Dzisiaj gram w drugą część i coś tak czuję, że raczej jej nie ukończę, już jestem za połową i bywa ciężko a już nie mam takiego samozaparcia i chęci jak kiedyś, zresztą pamiętam jaka to była męka skończyć pierwszą część 🙂  

Przy okazji to jest triumf pracy zdalnej, team stojący za tą grą to 80 osób rozsianych po świece 🙂

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Inside jest mega dobre. Po zakończeniu polecam jeszcze obejrzeć filmiki na youtubie wyjaśniające fabułę / z interpretacją fanów czy teoriami. Już nie pamiętam które były najlepsze ale kila rzeczy mi umknęło a same domysły i możliwe teorie też są bardzie ciekawe 🙂 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tombridere'a z promocji wciągnałem w 1 dzien. Teraz napierdalam w Doom'a Eternal. Inaczej o rozgrywce w tej grze powiedzieć nie mego xD... naqrwiam wręcz bym powiedział. Piękne te plansze.
Tylko takie ,ale: 
-wymagane sterownik NVDIA takie i taki
-NVIDIA wymaga updatu windwos - ten akurat musiał mi pójść jak krew z nosa. ERROR.
-potem gra się wywalała reinstalacja plus update directX
-gra gupi dzwiek na słuchawkach bluetooth. alt-tab powoduje zawieszenie gry.
-wyciągnałem kabel do chińskich słuchawek i odłożyłem SONY na bok i jest git. Dźwięk nie ginie

Kupiłem jeszcze Wolfenstein New Order ale mi się non stop wywalała i dźwięk był coś nie tak i zareklamowałem na morele 0,5h rozgrywki.  Jednak zaraz sprawdzę czy to nie wina bluetooth'a.

Jak sie okazało wszystkiemu winne słuchawki bletooth. Moze bluetooth USB ASUS ma konlikt z realtekiem na xD ASUS TUF x570.
Ciekawe bo na Gigabyte z170 nic sie nie działo. Pewnie chipset dzwiekowki winien.

Edytowane przez Sebazx6r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Sebazx6r napisał:

Kupiłem jeszcze Wolfenstein New Order ale mi się non stop wywalała i dźwięk był coś nie tak i zareklamowałem na morele 0,5h rozgrywki.  Jednak zaraz sprawdzę czy to nie wina bluetooth'a.

Jak sie okazało wszystkiemu winne słuchawki bletooth. Moze bluetooth USB ASUS ma konlikt z realtekiem na xD ASUS TUF x570.
Ciekawe bo na Gigabyte z170 nic sie nie działo. Pewnie chipset dzwiekowki winien.

Uważaj na druga część. Ilość ile razy mi się wywalała to nie zliczę. Najczęściej przy checkpoint'cie. U znajomego to samo, więc dwa różne configi, zresztą masa osób pisała o problemach. Ja zaparłem się i przeszedłem, choć finałowy filmik musiałem obejrzeć na YT, bo u mnie za każdym razem grę wywalało, kumpel za to się poddał 😉  

Ja za to poddałem się przy GoW 4, gra wieszała się za każdym razem, gdzieś po przejściu 1/3. Jak tak mają wyglądać konwersje gier na PC, to chyba podziękuję kupowaniu gier na premierę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trine, broforce, A Way Out , God's Trigger,   Lovers in a Dangerous Spacetime nie grałem ale podobno bardzo dobry coop,The Adventure Pals ,  Keep Talking and Nobody Explodes jest dość ciekawą grą nieco inaczej angażującą graczy 🙂

Edytowane przez Destroyer
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2020 o 20:18, Destroyer napisał:

Tak Inside jest mega dobre. Po zakończeniu polecam jeszcze obejrzeć filmiki na youtubie wyjaśniające fabułę / z interpretacją fanów czy teoriami. Już nie pamiętam które były najlepsze ale kila rzeczy mi umknęło a same domysły i możliwe teorie też są bardzie ciekawe 🙂 

No nie wytrzymałem i dzisiaj znowu to odpaliłem i zakończyłem rozgrywkę. Dowiedziałem się że istnieje alternatywne zakończenie jeśli znajdzie się wszystkie bombki. Może się jeszcze pobawię bo wizualnie i grywalnie ta gra to mistrzostwo. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HYhyhyhy....to z baby doomem zajebiste 😄

Giera jest wymagająca pocisnąłem całość na ultraviolence ale ostatni boss już na easy bo mi nie starczyło cierpliwości/czasu.

Natomiast polecam stare dobre i jeszcze żywe online: Rainbow six Vegas 2

a z "normalniejszych" strzelaninek obecnie FarCry5 i Rage2 naprzemiennie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności