Skocz do zawartości

Trailery filmow/seriali


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

Już teraz są ludzie, całe społeczności kolekcjonerów butów, spekulujących ceną czasami kilkukrotnie od ceny katalogowej więc jeśli nike czy inny producent nie użyje filmu do rozpromowania tego sposobu na życie a tym bardziej jako trampoliny do sprzedaży limitowanej kolekcji butów z filmu to przestanę wierzyć w kapitalizm 🙂 To niemożliwe żeby ktoś tak bardzo mógł upuścić piłkę przy tej ~półtoragodzinnej reklamie butów, aprat ze swoją kilkuminutową bździną będzie mógł się schować na śmietniku gdzie jego miejsce, this is a fuckin future bois! 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tobiq4 napisał:

Na rotten Tomatos ten film dostał 97 procent świeżego pomidorka 😄 także raczej musi być złoto https://www.rottentomatoes.com/m/everything_everywhere_all_at_once?cmp=FBRT_Movie_Everything_325😄

 

kurde po trailerze wiedzialem ze to cos na co czekam a nigdy o tym nie slyszalem 😄 ale teraz to kino 100% 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu na Youtube:

  • film w technice animacji malarskiej znanej Wam z „Twojego Vincenta”
  • ponad 100 malarzy w czterech studiach w Polsce, na Litwie, w Ukrainie i Serbii malowało olejne obrazy na płótnie, które stały się klatkami kluczowymi w filmie
  • Artyści do tej pory poświęcili ponad 200 000 godzin pracy
  • Animatorzy uzupełniali ujęcia namalowane przez malarzy, by całość filmu była płynna i przyjemna dla oka.
  • Na dużym ekranie pojawią się interpretacje dzieł takich artystów jak Józef Chełmoński, Ferdynand Ruszczyc czy Julian Fałat – dodaje DK Welchman.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tvaroog trochę żartowałem z tymi promptami ale nie da się nie zauważyć że jakościowo teraz jest znacznie lepiej niż przy Vincencie ale

Quote

ponad 100 malarzy w czterech studiach w Polsce, na Litwie, w Ukrainie i Serbii malowało olejne obrazy na płótnie, które stały się klatkami kluczowymi w filmie

Klatki kluczowe a klatki pośrednie to AI i optical flow? 🙂 Bo feeling jest taki jakiś inny niż przy vincencie i tak jakoś czuć jakąś optymalizacje produkcji 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer Piszą tylko że animatorzy uzupełniali ujęcia, ale nic o narzędziach. Na stronie chlopifilm.pl też nie znalazłem.


Taki cytat ze strony:

"Do stworzenia filmu wykorzystamy autorski pomysł stacji PAWS (ang. Painting Animation Work Stations), które łączą w sobie aparat i rzutnik z komputerem oraz monitorem. Dzięki takiej technice możliwe jest ujednolicenie animacji oraz usystematyzowanie pracy malarzy."

Można na Youtube przewijać film po jednej klatce używając klawiszy < >

Klatki są zdublowane, plik ma 24 fps a sama animacja 12. W jednym krótkim ujęciu w scenie tańca jedynie co druga klatka jest zdublowana, czyli jest 16fps (?).

Dziewiętnastowieczni malarze raczej nie stosowali bokeh i motion blura, tak sobie myślę.

To ujęcie kojarzy mi się z grami FMV (full-motion video) z lat 90:

Tutaj coś jakby efekt interpolacji:

renka.jpg.01dbb6b7b0cc2da7bec8d1ea90c3cbca.jpg

renka2.jpg.b0e4a4c849b870092a9dbb1fa70328f1.jpg

W tym ujęciu co druga klatka jest nieco mniej ostra:

   

 

Edytowane przez Tvaroog
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tvaroog super analiza! Te podwójne klatki to wygląda jak najprostszy blending klatek, żadnej fancy technolgii tylko technika sprzed 10 lat 🙂

10 hours ago, Tvaroog said:

Do stworzenia filmu wykorzystamy autorski pomysł stacji PAWS (ang. Painting Animation Work Stations), które łączą w sobie aparat i rzutnik z komputerem oraz monitorem. 

Brzmi jak praca hiperrealistów, mamy klatkę ze zwykłego filmu, puszczamy na projektor, klepiemy jak małpa farbami, robimy zdjęcie albo live feed do komputera i jakiegoś Dragonframe i patrzymy jak działa w ruchu. Tła miejscami są statyczne więc mogli malować na warstwach oddzielając ruchome elementy.  

O ile przy vincencie to próbowali wprowadzić unikalny styl to tutaj jest przemalowanie klatek z filmu, podejrzewam że praca jak w sweatshopie a nie spełnianie się artystycznie 🙂 Nie maiłbym nic absolut ie do tego żeby użyli jakiejś technologii żeby przyspieszyć proces i żeby jacyś biedni artyści nie musieli mozolnie przyklepywać klatek z filmu tylko bardziej artystycznie do tego podejść np chyba ujęcie z młyńskim kołem jest trochę przekolorowane a nie przemalowane z klatki filmu. No ale bez ciężkiej pracy i poświęcenia to nie byłoby wydarzenia, czyjeś cierpienie i poświęcenie jest kluczowy elementem dobrej pracy nawet jeśli nie cieszy się z jego owoców, tu akurat przychodzi mi na myśl film Life of Pi i studio Rhythm & Hues które wykonało kawał dobrej roboty i poszło na dno gdy autorzy mieli festiwal koniobicia na scenie 🙂 

To ujęci w deszczu wygląda jakby obrazy były naniesione na model 3d był ruch kamery i tła a same malunki głowy przeskakiwały co kilka klatek na inny obraz, bo kilka latek jest bardzo do się podobna tylko z delikatną warstwą detalu na wierzchu a potem przeskakuje na bardzo inną klatkę z dużymi różnicami ale ruch kamery jest cały czas płynny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer Przynajmniej tym razem zarobią sobie absolwenci ASP z Europy Wschodniej a nie Nvidia. Dodatkowo jak piszą na Youtube:

„Twój Vincent”, poprzednia produkcja studia, zarobił ponad 42 miliony dolarów (...) Po premierze obrazy z filmu objechały świat na specjalnej wystawie. Obrazy te są już w sprzedaży i można kupić je na stronie: LovingVincent.com/Paintings.

Obrazy wyceniane są od 3000 do 10000 Euro. Zapewne te z Chłopów również pójdą na sprzedaż.

"Do malowania wykorzystano farby marki Cobra firmy Royal Talens. Farby te są rozpuszczalne w wodzie, dzięki czemu są znacznie bardziej ekologiczne i zdrowsze dla malarzy."

A propos, w zeszłym roku powstał teledysk do "I'm only sleeping" Beatlesów, malowany farbami na folii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie byłem fanem tego typu efektu. Dla mnie efekciarstwo rodem z menu Filters z PS. Bleee.

Jeszcze taki teledysk i zabawa samą formą, to rozumiem, ale kopiowanie klatek filmu... bez sensu... no ale może ktoś zarobi, raczej nie artyści 😜

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Tvaroog said:

Przynajmniej tym razem zarobią sobie absolwenci ASP z Europy Wschodniej

Bardzo chciałbym w to wierzyć ale doświadczenie uczy, że głównie zarobią kołnierzyki a absolwenci asp

PbcJNJ8.jpg

Rok czy dwa lata temu gadałem z kobietą która była konserwatorką sztuki, obrazów i powiedziała, że zarabiała 2800 na rękę tylko nie wiem czy to była już płaca minimalna czy jeszcze nie bo ostatnio to się szybko zmienia 🙂 Więc kokosów nie było a wegetacja mimo, że pracowała przy obrazach za grube tysiące. I do tego co przegięło pałę goryczy to gdy jej szef co gówno o artyzmie, sztuce czy czymkolwiek wiedział kupił sobie pasek LV i pewnego dnia, niczym zatroskany i zadumany ojciec, usiadł przy niej, sięgnął w głąb swojej duszy, filozoficznych przemyśleń na temat życia i powiedział " wiesz Żesika ( nie pamiętam imienia) w życiu to chodzi o coś więcej niż pasek luisa vitę za 1500 złotych" 😄 Oczyma wyobraźni jeszcze widzę sytuację gdy dnia następnego przychodzi w nowym paskiem do spodni i mówi " No Kurwa! To jest to! Pasek za 3 tysiące złotych od leiza witłą! tego mi było trzeba a nie to tanie, nic nie warte gówno dla biedoty! A ty Anżelika pracuj, pracuj to sobie za jakiś czas kupię jeszcze lepszy i dopiero pożyję! No i gdzie ci będzie lepiej niż tutaj przy mnie, ja ci tu nieba uchylam i prawie na rentach noszę " 🙂 

ROpUDuh.jpg

 

 

Teledysk ciekawy a le tutaj też jest dużo bardziej abstrakcyjna artystyczna wizja i jedne obraz przechodzi w drugi w Chłopach to kopiowanie klatek w fabryce. Zresztą gdyby był taki film jak ten teledysk to podejrzewam, że wychodząc z kina po 1,5h to byłbym tak skołowany i umęczony, że nie wiedziałbym którędy do przodu 🙂  

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Mortom said:

Zrobiłem mały texcik z deflikerem w davinchi i frame generatorem - ale chyba bardziej pogorszyłem efekt niż polepszyłem 😐

 

Wygląda spoko, spokojniej, nie męczy tak to przeskakiwanie ale z kolei w wielu ujęciach traci wygląd obrazu i wygląda jak normalny film 😛

200 chłopa robiło tych Chłopów i byłyby jaja gdyby na koniec przy postprodukcji ktoś zadecydował żeby tak to obrobić żeby się łatwiej oglądało, deflicer, optical flow, ai enhance i na koniec by odzyskali wygląda nagranego materiału źródłowego 🙂 
a artyści którzy przelali swoją krew na płótno za pewnie marny piniondz 
sZ2grvL.jpg

 

 

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądaliście Pana Samochodzika z Netflixa?
Przyznam że nawet ujdzie ten filmik. Książek nie czytałem, więc nie wiem jak bardzo materiał odbiega od książki. Jak znam netflixową tradycje to z książki pozostał główny bohater i z lekko zarysowana historia. Choć Pan Tomasz (samochodzik) przez większość filmu to niezły buc... wątpię aby w książkach był tak zarysowany. Aż sobie odśnieżę stary serial z dawnych lat dla porównania.
No i to połączenie Dużego Fiata z maską Ursusa jest... no kontrowersyjne 😉

Edit:
O krucze, pani Ewa Szykulska to niezła szprycha była! A ja ją tylko z 13 posterunku najbardziej kojarzyłem. No i jak się spodziewałem, Pan Samochodzik nie jest bucem 🙂 A słynnym szpiegiem Hansem Klosem! 😉 

Edytowane przez Mortom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochodzik na siłę zrobiony w stylu holłuckim... dla mnie ble (widziałem tylko trailer, ale nie sądzę aby czegoś w nim nie było). Nasza przaśność jest nasza i nie powinniśmy jej tak oddawać na pastwę netflixom... jest jeszcze jeden taki przypadek chyba z wieśmakiem naszym polskim złotym... jeżeli dobrze pamiętam... co robić, jak żyć?!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kengi No fakt, miałem to samo spostrzeżenie odnośnie holjudzkości. Ale to znak naszych czasów. Jest parę fajnych ujęć więc i realizacyjnie nie jest źle. Samo odświeżenie formuły dla dzisiejszego widza to akurat coś dobrego. Może ktoś się zainteresuje i zrobi coś fajnego na kanwie naszych rodzimych książek. MOŻE. 

Edytowane przez Mortom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, kengi said:

Samochodzik na siłę zrobiony w stylu holłuckim... dla mnie ble (widziałem tylko trailer, ale nie sądzę aby czegoś w nim nie było). Nasza przaśność jest nasza i nie powinniśmy jej tak oddawać na pastwę netflixom... jest jeszcze jeden taki przypadek chyba z wieśmakiem naszym polskim złotym... jeżeli dobrze pamiętam... co robić, jak żyć?!

I tak nie jest źle sądząc po trailerze bo pan samochodzik jest panem i do tego nawet białym a nie rudym murzynem którego przygody koncentrują się w na procesie zmiany płci żeby mieć lepsze wyniki sportowe, zajściu w ciążę i wizycie w klinice aborcyjnej 🙂 Aż dziwne, że to netflix ale może eksperci od inkluzyjności, różnorodności i ogólnego spierodlenia byli zajęci niszczeniem innych produkcji 🙂 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Destroyer popłynął... spoko...  tak nie murzyn ufff. Ale ja tam w nim widzę niebinarnego...

Niedługo wyjdzie Pan Kleks rodem z KSW z ambicjami na franczyzę jak z Harrym Garncarzem... a ten pieprzyk zawsze był podejrzanie jak + ten LGBT+ oczywiście. I gdzie miejsce na naszą polską przaśność w dzisiejszych czasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz widzialem, calkiem spoko:

😉 Nie potrzebna mi przerobka w stylu hamerykanskym. Niech robia swoje filmy po swojemu. A Polacy niech robia swoje po swojemu.

Ta piosenka z trailera mnie dobila. Serio nie dalo sie nic zrymowac czy cos? "Pan samochodzik - nic sie nie rymuuuje! Pan samochodzik - ale nic nie szkooodzi! Pan samochodzik - wrzucmy co popaaadnie! Pan samochodzik, powtorzmy raz jeeeszcze! Pan samochodzik - mamy zero ryyyytmu! Pan samochodzik - ktooo pisal te teksty?! Pan samochodzik - chyba AI jaaaakies!" 😄

@Mortom kurna, do dzisiaj z kumplem spiewamy czasem ten szlagier, tego sie nie da polepszyc:

 

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kengi wow... scena jak z jakiegoś filmu pierwszo wojennego... już zapomniałem dość mocno Kleksa... ale latające żelazka pamiętam do dzisiaj 🙂  Ciekawe czy zrobili je z premedytacją, czy po prostu taniej wyszło kupić 5 żelazek i zrobić FXa 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mortom napisał(a):

@kengi wow... scena jak z jakiegoś filmu pierwszo wojennego... już zapomniałem dość mocno Kleksa... ale latające żelazka pamiętam do dzisiaj 🙂  Ciekawe czy zrobili je z premedytacją, czy po prostu taniej wyszło kupić 5 żelazek i zrobić FXa 😉 

najpierw wymyślili strzelający makaron i szukali co będzie pasować z kuchni XD

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności