Skocz do zawartości

teczka 3d: jakubziom


jakubziom

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki :))

Nie jest do końca idealnie, bo raster z drukarni wyszedł bardzo jasny (nie wiem, może to przez profil kolorów), przez co światło jest słabo zaznaczone. Drukarka laserowa robiła bardzo ciemny, a tu niemiła niespodzianka.

Ale już wyłożyłem na to kaskę nie będę powtarzał

image.thumb.png.7821b28946e6f22f73f50679c84b3b06.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kengi napisał(a):

Gratulacje, sam mam takie marzenie... ale brak determinacji, więc zazdraszczam, duże osiągnięcie. 💪

Ja się przyznam, że w chwili rysowania komiksu nie miałem pracy 🥲, więc pracowałem nad nim i miałem czas... ale finanse się zaczęły kończyć.

Teraz, ZiN napisał(a):

A w jakim nakładzie to poszło? Nie robiłeś proofa?

25 egzemplarzy, bo to taki hobbystyczny projekt. ok. 250zł za ten nakład. Teraz mam nauczkę, że powinienem poświęcić więcej czasu i może przejść się do drukarni osobiście, a nie zamawiać przez internet.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to już chyba bywa, że proste rzeczy bywają skomplikowane w produkcji. Nie znałem tej historyjki schodowej.. ale jest naprawdę świetna 🙂 Dobry wzór sobie obrałeś 👍 
Mam takie spostrzeżenie laika... w historyjce o schodach kadry są nieco czesterze, czytelniejsze i prostsze w odbiorze. U ciebie jest czegoś za dużo, chyba. Ale może to kwestia dopracowania kreski i sposobu cieniowania.
Tak czy siak, spoko ci idzie 🙂👍

Edytowane przez Mortom
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żadna krytyka czy coś, takie totalnie subiektywne odczucie - w tym komiksie, którym się inspirujesz, ułożenie paneli bardziej współgra mi z treścią. Daje wrażenie takiego równomiernego, monotonnego rytmu, jakby każdy panel to był zaledwie kolejny tyk zegara odmierzający codzienną, nudną rutynę, i wzmocniony powtarzaną frazą "down the stairs". 

Tak swoją drogą to coś w tym komiksie jest - też czuję ten ciężar życia artysty, jak muszę zejść w kapciach do kuchni zrobić sobie rano kawę, a żona w tym samym czasie zapierdala w egipskich ciemnościach na dworzec na mrozie -12 stopni, żeby uczyć w szkole radosne, inteligentne bimbaski xD Ciężki ten nasz los 😄

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, to tego juz nie uzyskam, chce zrobic bardziej kreskòwkę propagandowa ale ją przełamać. Podczas rysowania myślałem trochę o „Żołnierzach Kosmosu” i wojnie na Ukrainie, ale chce zeby to bylo bardziej uniwersalne.

W ogòle to najwiekszym problemem dla mnie jest zeby nie bylo za bardzo off i niezrozumiale, bo mam duzo mysli na poczatku, i trzeba z tego rozgardiaszu cos wybrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zawsze można ręcznie zrobić liternictwo, jak w tej inspiracji. IMO dodaje to osobowości do komiksu, nawet jeśli będzie nierówne (a w sumie to dzięki temu nawet), szczególnie, że to raptem kilka zdań, a nie 20 numerów superbohaterskiej paplaniny 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tekst w jednym miejscu jak w inspiracji, albo na górze albo na dole, chyba na górze z racji dymków mówionych będzie lepsze. Nie będzie ci całość skakać wizualnie. I chociaż popraw kerning w:

"IMPORT ANT".

Co do fonta to poszukaj jakiegoś Slab Serif jeżeli nie chce ci się pisać (ja bym nie upierał się przy "komiksowym" kroju), ale oczywiście lepiej ręcznie, chyba że na prawdę nie masz pojęcia o liternictwie.

I "Somewhere in Swiss" powinno być jednak Switzerland. A jak się nie mieści to wybierz inny kraj 😜

Edit: Brakuje mi jakiegoś wizualnego odcięcia pomiędzy kadrami cmentarza a samochodem... lecisz najpierw takim prostym rytmem, który w tym miejscu się łamie narracyjnie, warto by było to odzwierciedlić wizualnie. Jakbyś zrobił po 3 kadry w rzędzie to miałbyś możliwość podzielenia tego na pół. Wtedy nawet możesz zacząć np. ciemno u góry, jasno na dole, albo na odwrót. Między tymi dwoma częściami powinien być kontrast wyraźny wizualny.

Wydaje mi się też, że lepiej brzmieć będzie na cmentarzu "order" zamiast "hierarchy", mocniej.

Edytowane przez kengi
  • Like 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz na warstwie nad tekstem narysować ten tekst. Mając pod spodem na 20% opacity ten tekst cyfrowy. Poprawisz sobie "I" i parę innych kwestii a ręczna robota, będzie widoczna. Chociaż to nie jest krytyczne. Na górze jest dużo lepiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Mortom: Ja już to zamykam, bo kadrów nie poprawię za bardzo; w związku z historią muszą być tam te wszystkie elementy. Ten autor schodowej historyjki to teraz dla mnie wirtuoz minimalizmu hehe.

Rzeczywiście jest tego za dużo; ale i tak się cieszę, że da się to przeczytać i zrozumieć, a myślę, że to całkiem trudne zadanie zrobić coś krótkiego i to jeszcze że tyle się dzieje.

Jakby to były np. przemyślenia tego dezertera i jakieś wspomnienie czy coś to może wyszłoby idealnie.

Ze Szwajcarią miało być nawiązanie do II ww, że tam nic się nie działo 🙂

Pierwszy raz też rysowałem coś tak uproszczonego, więc miałem trudny orzech do zgryzienia, jak to w ogóle narysować, wcześniejsze moje dziełko było realistyczne.

Edytowane przez jakubziom
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko... chyba kumam przekaz i to już sukces 🙂 
Rysuj, rysuj, może w przyszłości zastąpisz jakieś AI👍 w jakiejś internetowej gazecie 🙂 

Edytowane przez Mortom
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ze nie bardzo wiem o co kaman 😄 Czy to jakies nawiazanie do religii i Jezusa? Alternatywna historia gdzie rybi Jezus ginie od haczyka? ...w jajku? I ze kosmiczna sila w postaci rybaka..?
O co kurna chodzi? 😄

W tym poprzednim tez tak troche te kadry nie skladaja mi sie w jasny przekaz. Ze niby przedstawiasz siebie jako kogos kto wbrew wszystkim i pompowanej do glowy propagandzie nie chcial ginac, wyjechal/uciekl zeby sobie spokojnie rysowac? Dobrze rozumiem? Czy nie.

Nie chce byc jak te tlumy co chodza do muzeum sztuki wspolczesnej i kiwaja w udawanej zadumie glowami a boja sie przyznac ze nie wiedza o co biega w tej "rzezbie" z zelazka i czajnika 😄 Nie mowie, ze twoje komiksy maja az tak abstrakcyjny wymiar, byc moze ja jestem matolem i dla wszystkich wokolo przekaz jest jasny... Ale nie wiem, wiec pytam. Wydaje mi sie ze sa troche jak sny w ktorych niby wiadomo o co chodzi ale jednak sa dosc abstrakcyjne.

Mozliwe ze tekst w tym pierwszym mnie myli troche bo jak jestes outsiderem, to z definicji nie jestes czescia jakiejs hiererchii... Ja odczytuje ten poprzedni komiks jako to ze byly ci obce idealy otaczajacego Cie spoleczenstwa wiec uciekles. Ze nie chciales bez sensu ginac w jakiejs wojence bedac pionkiem w grze innych. Ze nie lykales tepej propagandy. Czy cos w tym guscie. Ale nie wiem czy nie projektuje tutaj swoich przezyc, bo ja jeszcze dorastalem w czasach obowiazkowej sluzby wojskowej i mialem powolanie do woja od ktorego sie migalem do tego stopnia ze raz ucieklem przez okno szpitala wojskowego jak pani doktor poszla po cos do pokoju obok 😄 Anyways, fajnie jakbys powiedzial czy chociaz w czesci dobrze odczytuje co chcesz powiedziec bo chce wiedziec o co chodzi no i czy jestem baranem ktory nie kuma 😉

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

No ogólnie to staram się zrobić historyjkę, pierwszy był statementem, drugi to dobrze odczytujesz heh. Miałem na początku wierszyk, który miał początek i koniec, ale sam tekst nie miał sensu, więc dodałem kadry. Nawet nie wiedziałem co mi na końcu wyjdzie, dopiero jak zacząłem rysować to pojawiły się różne skojarzenia i jakoś udało się to złożyć w całość.

Poza tym drugi komiksik zacząłem dość pompatycznie, więc chciałem to skontrastować czymś banalnym 🙂

Bardziej mi chodzi o żeby jakieś różne emocje tam były więc szukam takich scenek.

Edytowane przez jakubziom
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

hej, usunąłem te paski komiksowe, gdyż wysłałem je na próbę do gazety, a nie chcieli żeby były publikowane wcześniej. Narysowałem jeden nowy dalej absurdalny

rycerzw.thumb.jpg.cd8f35088aa3ba6d99e77b25df9a72d6.jpg

 

Edytowane przez jakubziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Gazeta już chyba nie odpowie, więc wrzucam z powrotem, zrobiłem zamieszanie w tym wątku bo się nakręciłem, że może coś z tego będzie 

Muszę rysować dalej, może w końcu powychodzą jakieś lepsze.

1.

image.thumb.png.0aa453e0619e55b3de87fc993e14652e.png

2.

Fishpeople(1).thumb.jpg.b18b3403e99190591b3fefe667b26b8c.jpg

3.

typo.thumb.jpg.5319dd5eafd3052ff9141606f8e0c97a.jpg

4.

Affection.thumb.png.4b213667feb49a25a06c464157e6cbb0.png

 

+ dodaję jeden nowy, chciałem go usunąć, bo trochę przekombinowany

image.thumb.jpeg.cd8bd73aeebdd9d61d254842b3b5bf97.jpeg

W ogóle cieszę się, że ktoś patrzy na te rzeczy, mam mętlik w głowie czy to kontynuować czy nie.

Edytowane przez jakubziom
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, jakubziom napisał:

 

 

W ogóle cieszę się, że ktoś patrzy na te rzeczy, mam mętlik w głowie czy to kontynuować czy nie.

Masz świetny styl. Piękne rzeczy wypuszczasz. 
Ogólnie mało osób komentuje czasami i sprawdzaj licznik wątku. Boty go nie nabijają 🙂 

Dzisiaj poszła jeszcze do tego wątku promocja na FB.


BTW. To wszystko to są wektory? 

BTW2. Każdy wątek ma statystyki. Powinieneś je też widzieć. Możesz sprawdzić czy u góry obok przycisku "Share" widzisz to?



image.thumb.png.9647240077b8b4ddd7461380b74a21f4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakby nikt nie patrzyl - kontynuuj.

Zeby sie nie okazalo ze jak przyjdzie ktos popatrzyc to nie bedzie na co. Wiem po sobie, ugrzazlem w trybie robienia rzeczy dla innych ktorych nawet nie chce pokazywac.

A poza tym patrzymy 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam patrze, tutaj i na insta i mi się nadal podoba 🙂 Fajny styl, mało widzę ostatnio takich rzeczy. 

Kontynuuj, nie zrażaj się. W ogóle w tym roku ciągle chory jestem i mało się udzielam online. Ale nie umarłem i powoli wracam 😉 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kolorowy z wczoraj, sam nie wiem czemu, przypomniał mi o tej animacji. A że sprawdzasz lajki 😉 i szukasz jakiejś inspiracji to w jakimś stopniu sie to zazębia. Przyznam że ta animacja i w ogóle animacje tego autora są dość niepokojące/ przerażające... przynajmniej dla mnie 🙂 

Ale fajnie ci idzie to komiksowanie 🙂 Maluj dalej 👍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra stylówa i pomysł > czysta technika. MeatCanyon to dobry przykład - skoro i tak robisz rzeczy dość... dziwne, to zamiast od tego uciekać to podkręć to na maksa, rysuj jakieś totalnie pojebane rzeczy w dziwaczny sposób, a a nuż się wstrzelisz w niszę 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomina mi się ZUS w moim mieście. Na drzwiach wisi kartka że placówka jest przystosowana dla osób z ograniczeniami ruchowymi, a do drzwi prowadzą zwykłe schody XD

Kolejna fajna ilustracja! 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z babcia na prawde super. Jakos tak kojarzy mi sie nie tylko bezposrednio z trudnosciami z poruszaniem sie ale tym jak dla starszych ludzi wspolczesny swiat musi wygladac. Rzeczy dla nas proste moga jawic sie jak te nieprzebyte schody dla kogos starszego.

Pisze "dla nas" ale chyba coraz bardziej staje sie ta babcia z rysunku... 😉

Swietne w kazdym razie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Ogolna zasada jest taka ze wysylasz wszedzie gdzie sie da i moze ktos odpowie a nie tam do jednej gazety i jak nie odpowiedza to zalamka. A nawet jak nikt nie odpowie to napieraj dalej bo fajne. I za jakis czas znow wysylasz. Wiele rzeczy moze miec wplyw na to ze nie odpowiadaja z ktorych byc moze najmniejszym powodem (o ile w ogole) bylaby jakosc twojej pracy. Tak ze nie ma co sie lamac i trzeba napierac.

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały AI render, jest takie narzędzie Vizcom, co ze szkicu robi rendery, zaleta jest taka, że to wciąż Twój koncept, i zabrania używać stylu danych artystów.

Babcia

image.thumb.png.0e9c9eb87ff01a3d398d4ec934cc4609.png

Mumie

image.thumb.png.021c429320b589c8c4a8fcd30ae783a2.png

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wolę rysunki, ale chciałem się trochę pobawić w renderowanie 🙂 Dołączam jeszcze dwa. I tak z godzinę spędziłem w Photoshopie, żeby to poprawić.

Żółw

turtle.thumb.jpg.653f5acdb1ca43f434ce47b32efedc2a.jpg

Waga

weight.thumb.png.d64b812cfb0a91b2c91ba3a37ef73d86.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie te rysunki są zdecydowanie lepsze, bardziej czytelne i mają swój fajny charakter. Te rednery są takie zwyczajne i podstawowe, nie za bardzo się wyróżniają 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Co więcej, rendery przysłaniają to co najistotniejsze czyli pomysł. Patrząc na rysunek, taki uproszczony, od razu zaczynasz rozkminiać o co chodzi... a w renderach, zaczynasz rozkminiać, czy ta twarz jest fajna, czy kolorki mi się podobają, czy baloniki fajne... przez to pomysł ginie. Dlatego taki Mrożek czy inny Tomasz Broda i w ogóle ilustracja prasowa jest często prosta, żeby to pomysł był na pierwszym miejscu.

Z takich bardziej renderowanych ilustracji spoko robi też Paweł Kuczyński, chociaż dużo by nie traciły jakby były przedstawiane prostszymi środkami wyrazu.

Ciekawą ewolucję zaliczył niejaki Paweł Jońca, najstarsi pewnie pamiętają jak wygrał konkursik na grafikę w starym czasopiśmie GFX bodaj rysując hipperreal marbleball w szopie, albo digital  paint z panią wypuszczającą spod ziemi łodygi z kończyn, a teraz pizga mocno stylizowane illustracje do prasy. A ty tu w drugą stronę idziesz... nie idź tą drogą 😜 haha

Tak przy okazji, coraz lepsze masz pomysły, w komiksach/paskach wielokrotnie nie wiedziałem o ch..j chodzi... tutaj jest taki strzał, jeb i od razu wiem co chcesz powiedzieć. To też wymaga pracy i cyzelowania, więc liczę, że się jeszcze wyrobisz i będzie lepiej. Lubię taki typ ilustracji, nie przegadanej, gdzie dowcip/pomysł jest trochę na granicy tego co tylko w danym medium można przekazać i co musisz dopowiedzieć sobie w głowie sam.

Edytowane przez kengi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem popróbować innego medium heh; ogólnie to taki rysunek produkuje się ok. godzinę, ale cały dzień się myśli co tu zrobić i to nieźle męczy szare komórki 🥲

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności