Skocz do zawartości

Rzeczy interesujące, rzeczy zabawne vol.3


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

@tobiq4 to jakiś THING że tak tańczą? Czy jak? Bo nie jestem / nie byłem i chyba nie będę na czasie jeśli chodzi o tiktokowanie. No i jeszcze jedno z czego im sie te michy ciesza? 😛 
Jestem totalnie po stronie tego gościa jeśli chodzi o minę 😄 Ale stary jestem i nie kumam internetów 😄 

Edytowane przez Mortom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałem że Węgiel we wrześniu był drogi... NO to mamy nowego króla! 😉  No ale za PREMIUM to trzeba zabulić! Nie ma przebacz, PREMIUM to PREMIUM - KROPKA! 😉 

P.S.
No ale może te Chilijskie to jakieś mega wyborne są i temu? Próbował ktoś? 

Edytowane przez Mortom
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Mortom said:

Ten Mietczynski to jakiś kucharz? Bo Klawiatura znam i lubiem 🙂 

Człowiek orkiestra, kiedyś go oglądałem gdy robił pato straszenia lektur i recenzje najgorszych polskich filmów, ale do lat już nie patrzę co tam wczynia 🙂 

W opisie jest link do playlisty z 12 kolendami jakby ktoś przegapił 🙂 

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Destroyer napisał(a):

Człowiek orkiestra, kiedyś go oglądałem gdy robił pato straszenia lektur i recenzje najgorszych polskich filmów, ale do lat już nie patrzę co tam wczynia 🙂 

W opisie jest link do playlisty z 12 kolendami jakby ktoś przegapił 🙂 

AAAA... teraz coś kojarzę 🙂 NO to się chłopisko POSTARZAŁO! 😉 A ja wciąż piękny, zdrowy i młody 😄 I SPŁUKANY! 😄 
CelebratedCircularFattaileddunnart-size_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak czasem macie " Darku, Darku widziałeś mojego meila"

umm

PKlGGoa.jpg

akurat ten musiał mi umknąć, może przypadkiem trafił do spamu 🙂

a o co chodzi?  😛 

---

 

Co prawda święta w tym roku wypadają bardzo źle tj w weeknd, organizator pierdoła całkiem się nie popisał i powinien za to odpowiedzieć ale i tak :

ESYgWbQ.jpg

pyQOEVA.jpg

😄

 

----

Poza tym znalazłem przypadkiem zdjęcia prezentów sprzed kilku lat jak pakowałem z pomocą kotów 🙂

PrxBlDT.jpg

KiDf5dD.jpg

Papier ozdobny w polskiej palecie kolorów 🙂

12taeYe.jpg

 

 

Edytowane przez Destroyer
  • kekw 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Mortom said:

@Nezumi powiedz mi kochany chłopacze czy w Meksyku też macie taką fale grypową jak u nas na podkarpaciu? (Armagedon) czy jednak level easy for newbies? 😜 Bez grypki, bez problemów? 😉 

W Meksyku mamy powrot zachorowan na Covid zwany "szosta fala", w cholere przypadkow roznych innych chorob zwiazanych z systemem oddechowym (ja sam mam problemy z oddychaniem od wielu miesiecy i jak juz mysle ze jest lepiej to sie okazuje ze nie jest. W zeszlym tygodniu myslalem ze juz nie napisze kolejnego postu if you know what I mean... 😉 ), przypadki malpiej ospy sie mnoza coraz bardziej a jeszcze wczoraj slyszalem o kilku przypadkach wscieklizny u ludzi - zeby bylo weselej.

Tak ze mozna powiedziec ze tak... tez mamy problemy z grypka i innymi chorobskami. Rowniez dlatego ze jest bardzo zimno teraz. Tu gdzie jestem spada w nocy do kilku stopni ponizej zera, na polnocy kraju moze byc nawet do -14. A to jest Meksyk - tutaj domy nie maja centralnego ogrzewania. Mozesz sobie rozpalic w piecyku jak masz albo grzejniczek wlaczyc. Ale wez nagrzej mieszkanie grzejniczkiem... Eh...

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi wow brachu! To się tam trzymaj, bo z kim będę się chadryczył o blendera?! I nie waż mi się tu chorować obłożnie! To jest niezdrowe i deprecujące! Widzę że te problemy na Podkarpaciu to mała kupka popiołu w porównaniu z rozszalałą pożogą w kraju Majów! Więc najlepszego i nie daj się tym małpim harcom!

🤗

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mortomapriszijejtyt 😉 Co do Blendera to ostatnio zaistalowalem 😮 zeby looknac co tam nowego. Oczywiscie popieprzyli UI w miedzyczasie i sie teraz zastanawiam - czy zeby zmienic rodzaj renderu w viewporcie musze pojsc do zakladki render, tam zmienic powiedzmy z eevee na cycles a a potem wrocic zakladki z modelowaniem? Kiedys to mozna bylo zmienic przy tej ostatniej "kuleczce" w rogu viewportu, szybko i wygodnie. Ale widze ze "ulepszyli"?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi Nom tak ulepszyli że na ostatniej kuleczce nie zmienisz... choć nie pamiętam aby tam była taka możliwość na zmianę silnika do renderowania. Ale stary jestem to i skleroza zbiera swoje żniwo! 😉 
Za to masz możliwość zrobienia sobie full Eevee na kuleczce z podglądem materiałów - zamieniasz sobie na chwilkę na Eevee w głównej zakładce, ustawiasz wszystkie wodotryski AO, Bloom SSR i cienie na full (czy jak tam żeby chodziło płynnie) i przestawiasz spowrotem na Cyclesa i masz 2 silniki bez przełączania 🙂 Najlepiej zapisać to do podstawowego pliku rozruchowego i fajrant! 😉 Potem tylko klikasz wielki przycisk GENERUJ EPICKĄ scenę w 3D z parametrami: 4k, phptoreal, highly detiled, cinematic lighting + styl ulubionego artysty I ZBIERASZ HAJS do banku! NIE DZIENKUJ! - wystarczy przelew 😉 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nezumi napisał:

Kiedys to mozna bylo zmienic przy tej ostatniej "kuleczce" w rogu viewportu, szybko i wygodnie.

Jest darmowy add-on z taką opcją.

https://blenderartists.org/t/hdri-wizard/1406002

Generalnie jest do szybkiego ustawiania HDRI ale ma taką funkcję i tak na prawdę tylko po to go u siebie zostawiłem.

mpaqqQ9.png

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stormwind O no widzisz! Użytkownicy wyrazili zapotrzebowanie to i dobra dusza załatwiła podaż 😉 @Nezumi no masz coś takiego w Mayce? MASZ?! No...??? A widzisz! Nie masz... bo i po co?! Tam to się jednego PRAWILNEGO renderu używa 😛 ALE fakt faktem, że takiego FICZERU niema! Dziękuję, CASE CLOSED! 
giphy.gif?cid=6c09b952057d64af5571af6cbeba615b9335e7561a0dbb3d&rid=giphy.gif&ct=g

 

A teraz z innej beczki:
Nie wiem co chce mi algorytm sprzedażowy od allegro powiedzieć ale zaczynam podejrzewać że mój telefon / ipad widzą więcej niż mi się wydaje 😄 I chyba coś mi sugeruje.
wkladka.png.3ca278fb87fc06a579eb48151c8a9d55.png

Edytowane przez Mortom
  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Mortom said:

no masz coś takiego w Mayce? MASZ?! No...??? A widzisz! Nie masz... bo i po co?! Tam to się jednego PRAWILNEGO renderu używa 😛 

Ekhm...

rendery.jpg.b9a111f13eded91a117c3e4069cec37c.jpg

Co prawda uzywam tylko Arnolda, ale miec to ma wiecej. Nawet o jeden wiecej haha! Wygralem! 😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest niewiadomych przyczyn. Po prostu nowa wersja wyrzuca błędy z nowym PHP i support IPS (silnika) sprawdza co może być przyczyną (co niestety trwa). 

Nie wiem kiedy się uporają. Dostali dostępy, czekam na informację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi E brachu... podobno u ciebie UFO grasuje. 
https://geekweek.interia.pl/styl-zycia/ciekawostki/news-ufo-nad-meksykanskim-wulkanem-popocatepetl-dziwny-obiekt-ma-,nId,6542058 
Podziel się z kolegami co tam w kosmosie słychać 😄 jak by ufoki rozdawały nowe karty od Nvidii to daj cynk... toż to kosmiczna technologia 😄 no i cena też kosmiczna, więc sie wszystko spina 🙂 

P.S.
Uwielbiam takie nonsensowne artykuły xD Jakieś hobby po za grafiką trzeba mieć! A to jest najśmieszniejsze z tych "nieśmiesznych". No może jeszcze doniesienia o duchach są dość zabawne... ale tam więcej CGI (na minutę) niż nie jednym blockbusterze 😄 więc zainteresowania nieco pokrywają się z wykonywanym zawodem 😄 

Edytowane przez Mortom
  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Nigdy nie czulem sie tak kochany! Trawestujac tekst z filmu "Bullet" moge powiedziec, ze "moje hemoroidy ronia krwawe lzy wzruszenia" 😄

Co do doniesien o UFO nad Meksykiem, to nie potwierdzam ale tez nie zaprzeczam 😶

Nad uzytkownikami Blendera sie nie znecam bo swoja kare juz maja - uzywaja Blendera... 😛

@Destroyer tak tylko... edukacyjnie powiem, ze "nezumi" to szczur. Kot to "neko". Ale i tak doceniam 😉

Edytowane przez Nezumi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nigdzie zdjecia latajacego nad wulkanem szczura? Pfff... 😄
Swoja droga, za starych czasow kiedy mieszkalem w Londynie kumpel mial klienta, ktory upieral sie ze chce ZDJECIE jednorozca. I nie z filmu jakiegos. Koles swiecie wierzyl ze kumpel jest debilem negujacym istnienie jednorozcow...

Edytowane przez Nezumi
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NezumiNo ale co za problem. Bierze sie konika i rożek od lodów, może być pozłacany - no wiecie tą taką jadalną złotą "farbą". Przyklejasz konikowi na gumie rożek i WŁALA! Jednorożec jak w mordę strzelił! 😉 

@Destroyer nie wiem w jakim Internecie szukałeś tego szczura... ale 3 sek szukanie, 2 minuty klikania w shopie i mam TO! Tyle się tych Unrealów naklikałeś, a zwykłej "myszki" nie znajdziesz... WSTYD! 😉 
1468313375_SUPERNEZU.jpg.bdd3814e3e559f81057d6c37404785c4.jpg
 

  • kekw 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności