Skocz do zawartości

AI tests


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, OldMan napisał(a):

to nie wina ai tylko wina tych co przygotowywali dane do uczenia ze wrzucili takie materiały ze znakami wodnymi i innymi napisami, a w necie burza taka jakby to AI samo wybrało te obrazki do uczenia , pozatym idąc dalej tym tropem artysci nie powinni miec wstępu do galerii sztuki (bo sie napatrzą i potem zrobią nieswiadomie cos podobnego co uznają za swoje)

Nie za bardzo można porównać człowieka, który się czymś inspiruje na bazie np. jednego dzieła w galerii sztuki (tylko przykłąd), do maszyny, która się niczym nie inspiruje, nie myśli kreatywnie, do której ludzie nielegalnie (bez pozwolenia, bez licencji) wgrali miliardy (czy ile tam tego jest) obrazków z całego internetu. Na bazie tych wszystkich (nielegalnie użytych) obrazków, AI dopiero się nauczyło (od zera) jak ma "tworzyć" (kopiować/kraść).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, brain napisał(a):

Nie za bardzo można porównać człowieka, który się czymś inspiruje na bazie np. jednego dzieła w galerii sztuki (tylko przykłąd), do maszyny, która się niczym nie inspiruje, nie myśli kreatywnie, do której ludzie nielegalnie (bez pozwolenia, bez licencji) wgrali miliardy (czy ile tam tego jest) obrazków z całego internetu. Na bazie tych wszystkich (nielegalnie użytych) obrazków, AI dopiero się nauczyło (od zera) jak ma "tworzyć" (kopiować/kraść).

to z czym sie mogę zgodzic w takich debatach to fakt ze obecne AI nie rozumie co robi, po prostu generuje piksele i nie mysli nad tym co generuje (dlatego między innymi są babole typu dłonie itd) i jeszcze wiele czasu upłynie zanim AI zacznie rozumiećto co robi i to co ogląda/analizuje

 

.....ale jesli chodzi o tzw inspirację to to sie zupełnie nie zgadzam, człowiek ma mnóstwo wbudowanych mechanizmów obronnych które dbają o jego poczucie zajebistosci ale prawda jest taka ze w kazdej sekundzie zycia oglądamy świat (i czasami czyjeś prace) i mózg to wszystko przetwarza a potem efekt tych kompilacji uwalniamy w procesie tworzenia (oczywiscie jest to bardziej złożone niz obecne AI ale takze opiera sie na danych wejsciowych bo bez nich nic bysmy nie stworzyli)

Edytowane przez OldMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muze moze bede słuchał, ale teledysk nic mi sie nie spodobał. Byc moze to wina braku czytelnosci i spojnosci calosci.

 

Za to zajebiscie ogarnał temat Limp Bizkit w nowym teledysku 😄

 

 

Edytowane przez Kalberos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z tym AI to jest pieprzenie. To nie jest żadna sztuczna inteligencja. Równie dobrze można powiedzieć, że nakręcany na sprężynę zegarek z XIX w. to też AI. To musiałoby się odbyć na poziomie biologicznym, komórek itd., jakiegoś żywego organizmu. Używanie do maszyny czy algorytmu określenia - "inteligentny" jest obraźliwe dla ludzi. Na początku lat 90-tych też mówiło się, że w ciagu 10 lat aktorów zastąpi CGI i co, dalej klepiemy VFX-y. Kupujesz Rolls-Royce za parę milionów, a i tak technologia taka jak w polonezie, guma styka się z asfaltem. XXI wiek nic nowego nie wniósł dla świata. Jak skolonizują księżyc to możemy pogadać.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kalberos napisał(a):

Jako ciekawostka - za teledysk odpowiedzialny był Maciek Kuciara 😉

A Limp Bizkit fajnie video ogarnął, choć do posłuchania to wolę ich wcześniejsze Dad Vibes niż to nowe nagranie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2023 o 19:20, alex3d napisał(a):

Tak, z tym AI to jest pieprzenie. To nie jest żadna sztuczna inteligencja. Równie dobrze można powiedzieć, że nakręcany na sprężynę zegarek z XIX w. to też AI. To musiałoby się odbyć na poziomie biologicznym, komórek itd., jakiegoś żywego organizmu. Używanie do maszyny czy algorytmu określenia - "inteligentny" jest obraźliwe dla ludzi. Na początku lat 90-tych też mówiło się, że w ciagu 10 lat aktorów zastąpi CGI i co, dalej klepiemy VFX-y. Kupujesz Rolls-Royce za parę milionów, a i tak technologia taka jak w polonezie, guma styka się z asfaltem. XXI wiek nic nowego nie wniósł dla świata. Jak skolonizują księżyc to możemy pogadać.

obecne AI to nadinterpretacja , na razie AI ogranicza sie po prostu w wiekszosci przypadków do obliczeń tyle że w odróznieniu od typowych obliczeń korzysta w trakcie tych obliczeń z wczesniejszych obliczeń zapisanych czesto do pliku (wtedy uzywa sie magicznego słowa "wyuczone" lub czegos w tym stylu, a mózg to biologiczny superkomputer z mnóstwem optymalizacji (np stratna kompresja wspomnień ) , AI nie musi działać na poziomie biologicznym, musi byc po prostu złożone i wydajne

Edytowane przez OldMan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan  korzystałem z kilku programów do robienia obrazów AI i trochę miałem przemyśleń.

 

AI to kwestia samej definicji. Inaczej rzecz ujmując inteligencja naturalna nie funkcjonuje w oderwaniu od innych cech człowieka - emocji, uczuć, postrzegania, instynktu, celów - ciągłości gatunku itd. Inteligencja sama w sobie jest nieistotna, służy czemuś. Nie mówimy o protym AI w stylu google maps tylko o tym, że naukowcy dążą do osiągnięcia sztucznej inteligencji na poziomie człowieka i to jest punkt odniesienia dla definicji AI. Na szczęście jest to utopia na wielu płaszczyznach.  Natomiast gdyby teoretycznie miało się to udać to ludzkość jest wtedy zbędna. Japonia jest dobrym przykładem do czego to prowadzi. Z innej strony - wszechświat istnieje prawdopodobnie 14 miliardów lat, człowiek względnie 2,6 mln. Sztuczna inteligencja powstaje od ilu? Lata 50-te tak na poważnie? To jest bardzo prymitywne wszystko. Natomiast filozoficznie to czy taki ograniczony i niedoskonały człowiek jest w stanie stworzyć coś kompleksowo mądrzejszego od siebie? Każdy się myli, sportowiec, Einstein, pogodynka. Właśnie takie przeświadczenie, że człowiek stworzy to hi AI jest na starcie błędem logicznym. Zobacz jak na codzień prosto żyje człowiek, życie zupełnie inne niż  na Olimpie, choroby, śmierć, katastrofy. Gdyby to była jakaś technologia z zewnątrz od Stwórcy, Zeusa czy kosmitów albo zajumana z Marsa  no to wtedy tak. AI upraszcza skomplikowane procesy, ale nie jest kreatywna. Encyklopedia, która ma 1000  stron i mnóstwo informacji jest AI i mądrzejsza od człowieka? Albo czy AI pozna oprócz tego co napiszesz w internecie Twoje myśli i pomysł np. na utwór muzyczny? To będzie tak samo jak z ruskimi, którzy w ZSRR kopali dziurę w ziemi i skoczyło się na 12 km z powodów finansowych i technicznych.

Wmawia się wszystkim, że AI to nieuchronność losu, to coś nowego i że zastąpi człowieka w wielu dziedzinach, bo tak ma być. Niestety jest to sprytny plan innych ludzi, którzy mają konkretne interesy, to całe pseudo AI to inni ludzie, którzy tworzą jakiś tam np. 3d human generator, ktoś czerpie z tego korzyść finansową, ktoś inny traci.

Działa to dwutorowo - ktoś Ci obiecuje super AI i zarabia na Tobie kasę - nagle wszytko jest AI - generator obrazków, żelazko i pralka, skarpetki. W samochodzie masz panel led zamiast pokrętełek, ale czy to takie wygodne?

Z drugiej strony, ktoś przejmuje pod hasłem AI pewne dziedziny życia, gospodarki, tnie koszty,wzbogaca się, wywala ludzi z pracy, bo AI to przyszłość. Jest usprawiedliwieniem postępu, kosztem innych ludzi.

Reasumując, AI to myśl innego człowieka, Ździśka, Heńka itd., a nie jakaś postać sztucznej inteligencji maszyny czy algorytmu. Pomysł z AI, nie wydaje się być zdrowy, co ma być fajnego w tym, że coś myśli za ludzi. To dążenie do uzyskania totalnej  przewagi technologicznej nad innymi. Z jeszcze innego punktu widzenia już była rewolucja przemysłowa i co?

Edytowane przez alex3d
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest zwykłe jumanie. Bardzo kuszące, bo mogę sobie stworzyć własną grafikę w stylu Wlopa, Tonyego Taka czy Sama Rosa- w każdej chwili. Tutaj: https://civitai.com/  nawet jest strona z zajumanymi stylami czy facjatami (modeli, aktorów). Staram sobie wyobrazić miny artystów, którzy wchodzą na tą stronę i po prostu widzą jąkąś pracę stworzoną przez, tak jakby ich drugie "ja". I nikt im za to nie zapłaci, bo nikt ich nie pytał o zdanie kiedy "tworca" modelu brał jego prace do folderu treningowego.

Bedziemy zyli w świecie w którym niby wszystko będzie, na pstrykniecie palców, bo wiele rzeczy cyfrowych AI  będzie mogło wygenerować (a potem drukarka wydrukowac). A z drugiej strony będziemy b. biedni, bo już teraz etatowiec musi oddawać 80% swojej krwawicy urzednikowi, który chce żyć trochę lepiej i się nienapracować.

Biurokratyzacja postepuje równie szybko co rozwój technologii AI.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu AI działa dla dobra ludzkości sukcesywnie zastępując kobiety na onlyfans i twitchu dzięki czemu zopresowane dziewczęta moa przestać czuć się jako obiekt seksualny i zabrać się dla odmiany za coś użytecznego 🙂 What a time to be alive! World is slowly healing?  🙂 

V3eHTeA.jpg

ZZiqUau.jpg

lCHVRPk.jpg

NGnb4Cw.jpg

 

Nie zapomnijmy też o artystach hentai którzy są najszybciej działającymi artystami po opublikowaniu jakiegoś traielra czy zapowiedzi, też będą mogli odpocząć dzięki AI 🙂 

OM16n9H.jpg

 

good guy AI ^^ 

 

Edytowane przez Destroyer
  • kekw 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, KLICEK said:

ciezko mi bylo zrozumiec spermiadzy rzucajacych tipy internetowym wywłokom juz kiedys XD ale tera to jest juz level uber spermiarstwa XD 

Nie zdziwiłbym się gdyby zrobili to tak jak kupowali nowego Hogwarda czyli po to żeby tylko zdenerwować jakąś grupę ludzi i posłuchać anielskich dla ucha dźwięków ich rozwścieczonego kwiku na social mediach 🙂 

KUSbOsI.jpg

Edytowane przez Destroyer
  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Destroyer napisał:

Nie zdziwiłbym się gdyby zrobili to tak jak kupowali nowego Hogwarda czyli po to żeby tylko zdenerwować jakąś grupę ludzi i posłuchać anielskich dla ucha dźwięków ich rozwścieczonego kwiku na social mediach 🙂 

ta ta ta, czesc moze i tak, ale na 100% tam jest grupa co wali pod to XD

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

49 minutes ago, KLICEK said:

ta ta ta, czesc moze i tak, ale na 100% tam jest grupa co wali pod to XD

 

 

Pewnie, co do tego też nie ma wątpliwości

A odpowiadając na śmiałe twierdzenie tego, jak można ocenić bo głosie, niezwykle inteligentnego i elokwentnego jegomościa granice mają tylko ludzie ograniczeni 🙂 

aMK5qyx_700b.jpg

zeotbXI.png

 

Edytowane przez Destroyer
  • kekw_waldi 1
  • kekw 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem dosłownie chwile przerwy od AI , wchodze w net patrze i znowu masa nowych pojęć i sposobów , strasznie to zapierdziela 

przykład:

LORA

https://huggingface.co/blog/lora

https://replicate.com/blog/lora-faster-fine-tuning-of-stable-diffusion

LORA MODELE

https://civitai.com/tag/lora

cytat:

Zasadniczo sprytnie uproszczone podejście do treningu Dreambooth, które jest znacznie szybsze i lżejsze w trenowaniu. Zamiast zapisywania nowych plików modelu o pojemności ponad 2 GB dla każdego etapu szkolenia, pliki LoRA mają tylko około 40 MB i mogą być używane z dowolnym modelem, podobnie jak hipersieci.

Jednak do tej pory A1111 nie mógł w rzeczywistości załadować tych małych 40-megabajtowych plików, więc trzeba było stworzyć z nimi pełny model. Teraz można je ładować w locie i używać z dowolnym modelem.

Wadą tego jest to, że wydają się być mniej dokładne niż zwykły trening Dreambooth, więc podobizny twarzy mogą nie być tak dobre i wydają się nieco mniej elastyczne. To jednak wielki krok we właściwym kierunku, zwłaszcza jeśli masz kartę 8 GB lub mniej. w skrócie - Jest potężniejszy niż Textual Inversion, ale mniej potężny niż Dreambooth.

https://www.reddit.com/r/StableDiffusion/comments/10cgxrx/wellresearched_comparison_of_training_techniques/

DtlvC6S.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, OldMan napisał:

miałem dosłownie chwile przerwy od AI , wchodze w net patrze i znowu masa nowych pojęć i sposobów , strasznie to zapierdziela 

przykład:

LORA

https://huggingface.co/blog/lora

https://replicate.com/blog/lora-faster-fine-tuning-of-stable-diffusion

LORA MODELE

https://civitai.com/tag/lora

cytat:

Zasadniczo sprytnie uproszczone podejście do treningu Dreambooth, które jest znacznie szybsze i lżejsze w trenowaniu. Zamiast zapisywania nowych plików modelu o pojemności ponad 2 GB dla każdego etapu szkolenia, pliki LoRA mają tylko około 40 MB i mogą być używane z dowolnym modelem, podobnie jak hipersieci.

Jednak do tej pory A1111 nie mógł w rzeczywistości załadować tych małych 40-megabajtowych plików, więc trzeba było stworzyć z nimi pełny model. Teraz można je ładować w locie i używać z dowolnym modelem.

Wadą tego jest to, że wydają się być mniej dokładne niż zwykły trening Dreambooth, więc podobizny twarzy mogą nie być tak dobre i wydają się nieco mniej elastyczne. To jednak wielki krok we właściwym kierunku, zwłaszcza jeśli masz kartę 8 GB lub mniej. w skrócie - Jest potężniejszy niż Textual Inversion, ale mniej potężny niż Dreambooth.

https://www.reddit.com/r/StableDiffusion/comments/10cgxrx/wellresearched_comparison_of_training_techniques/

DtlvC6S.jpg

czy znalazles cos co generuje tatoosy za pomoca tagow? 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, KLICEK napisał(a):

czy znalazles cos co generuje tatoosy za pomoca tagow? 🙂 

widzialem troche prac tego typu robionych w AI (MJ i SD) ale brakuje im precyzji w detalach (nadają się jako ogólny koncept ale nie jako końcowy wzór, pierwszy przykład z brzegu

https://decentralizedcreator.com/best-stable-diffusion-tattoo-prompts/

wydaje mi sie ze ktos musi poswiecic duzo czasu by zrobic dobry wyuczony model obliczeniowy ktory bedzie sie specjalizował w tym ale nie trafilem na razie na taki

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2023 o 20:26, Araiel napisał(a):

Jako ciekawostka - za teledysk odpowiedzialny był Maciek Kuciara 😉

A Limp Bizkit fajnie video ogarnął, choć do posłuchania to wolę ich wcześniejsze Dad Vibes niż to nowe nagranie.

Zgadza sie, dlatego nie czaje jak mogli to w takim stanie wypuscic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te (po)twory AI wpisuja sie tez znakomicie w dzisiejsze spoleczenstwo przyzwyczajone do bezmyslnego, nieskonczonego przewijania w dol czy w bok gdzie poswiecaja sekunde na zauwazenie co im tam miga. Zamiast pojedynczych prac teraz kazdy AI TFUrca wrzuca pincet wersji tego samego. I teraz pytanko - dalsza nauka tych AI oprze sie o co? Bo jak o masowke sciagana z netu to czy tego chca czy nie beda sie uczyc na swoich, wygenerowanych obrazkach. A jesli tak to bedzie w naturalny sposob postepowal chow wsobny i stopniowa degeneracja przez miksowanie niedorobionych obrazkow z poprzednich wersji. Im wiecej bedzie AI "artu" smieci na necie tym wiekszy beda mieli problem ze zrobieniem czegos sensownego. Jak dadza jakies tagi, zeby pomijac obrazki wygenerowane to bedzie mozna dodawac do swoich artow te tagi zeby uchronic sie przed zbieraczkami, wiec raczej tego nie zrobia. Ach, jest na co czekac 👌

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie koleszke ogolnie, ale to wideo takie... o niczym. Lubisz foldery? Ja tez. Dlatego mam maila na Outlooku i mam foldery. Case closed.
Kazdy teraz musi zrobic wideo o AI bo to jest w modzie, ludzie klikaja. Czy mamy cos waznego do powiedzenia czy nie, czy odkrylismy jakis nowy kat z ktorego mozna na temat spojrzec czy nie - wideo trzeba smignac. I musi byc sensacyjnie. WSZYSTKO SIE ZMIENI! Co prawda jak obejrzysz wideo to tytul powinien brzmiec "Wydaje mi sie ze istnieje mozliwosc, ze calkiem sporo moze sie zmienic ale nie jestem pewien co i kiedy". No, ale to sie nie sprzeda. No i na thumbnaila musi byc jakas durna, przesadzona mina bo przeciez nie klikna jak thumbnail bedzie normalny.... Eh.

Troche z tym jak z tymi wszystkimi artystami co to MUSZA zrobic fan art jak wyjdzie jakis popularny serial czy film bo jak sie nie dolacza do stada to swiat o nich zapomni i juz NIGDY nie dostana pracy😄 I wszyscy robia to samo. Malo kto - czesto mimo srogiego skilla - robi cos swojego. Wszyscy wala to samo - ostatnio jest to panienka z rodziny Adamsow. Ale to tak na marginesie.

Tu mamy to samo - co jest trendy? Przewidywanie MEGA GIGA SUPER DUPER OGROMNYCH ZMIAN AI!
"Sprobowalem przepisu podanego przez AI i wzialem rozwod!",
"Pojutrze WSZYSCY AKTORZY STRACA PRACE - oto dlaczego!",
"CALA prawda i TYLKO prawda - o AI! Jest sie czego bac!",
"Zapytalem AI o swoja przyszlosc - i zesralem sie w gacie ze strachu! Oto co mi przepowiedzialo!" 😛
Itd itp.
Ile mozna? Ziew.

Edytowane przez Nezumi
  • kekw 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem tak - ponieważ zmęczył mnie temat, poblokowałem na YT kanały, które o tym nawijają, unikam tematu w innych miejscach i ogólnie aktywnie olewam kwestię. Trudno, Jesus take the wheel, jebać FOMO i jak AI ma mnie wygryźć to wygryzie czegokolwiek bym nie zrobił, a pracować jako ai prompt monkey i tak nie mam zamiaru, nawet jak tak miałaby wyglądać w przyszłości branża. Póki co robię swoje i już. 

ITUzp8.gif

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę już po czasie ale  taki protip jeśli używacie ai do załatwienia jakichś pierdół na które nie chcecie tracić czasu to warto choćby z połowę przeczytać przed wysłaniem np tutaj w trzecim podejściu jak widać warto zaznaczyć do osoby jakiej płci się zwracamy 😛 

Warto też nie wstawiać personalizowanych elementów dzięki czemu przekaz będzie bardziej uniwersalny i na następne lata. Tak jak kiedyś na tinderze wysyłałem wszystkim to samo otwarcie aż mi jedna kobieta odpisała, że nie ma tak na imię i wtedy mi się przypomniało, że miałem zmieniać imię dla każdej kopi żeby sprawiać wrażenie, że wiadomość jest pisana indywidualnie ale z czasem zapomniałem o tym i szło hurtem do wszystkich to samo 😄  

wDoSHLk.jpg

  • kekw 1
  • bogactwo 1
  • Sad 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Nezumi said:

Rozumiem list motywacyjny - sam bym chetnie pogenerowal to badziewie na potrzeby upworka i innych takich ale zeby list milosny generowac? 😭

Trzeba delegować do pracy w mniej istotnych sprawach, ale gdy sprawa ważna to już osobiście poświęcam temu uwagę np kłócąc się z randomem w komentarzach na Facebooku pod reklamą promocji konserw w Biedronce 🙂 są sprawy które wymagają mojej niepodzielnej uwagi i skupienia 🙂

  • kekw 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jakiegos bota do klocenia sie generowanymi przez AI odpowiedziami "NO, U" i mamy spokoj i engagement. Dodatkowo zaplanowane 3 razy w tygodniu postowanie generowanego obrazka AI z dopiskiem "Quick sketch on my lunch break - hope you like it" i mozna olac social media calkiem - samo sie bedzie krecic 😄

Edytowane przez Nezumi
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten CONTROL NET (dodatek do SD ) o którym pisalem wyzej to w moim odczuciu krok milowy w generowaniu obrazków AI, w koncu jest nad tym jakas sensowna kontrola jesli chodzi o pozowanie, wrzucam wpis jednego goscia z FB

2023-02-16_164902.jpg

331056841_1386944158809093_1398600813392792125_n (1).jpg

331302035_905490320648042_1038959615171927378_n (1).jpg

331531523_5969103426516055_3315219032533286393_n.jpg

331456675_1030251744597489_7719479253207289345_n.jpg

ponizej zabawy innej osoby z CONTROL NET

330576195_1540227173142195_6171449027253401770_n.jpg

329247997_944058320302511_1320834549710096040_n.jpg

329360189_1695547414223773_1375599085729896764_n.jpg

330625516_920526926058293_1203635841497051878_n.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, KLICEK napisał(a):

kurde grubo, ale ja mailem wrazenie ze juz wczesniej calkiem niezle sobie z tym radzil 🙂 tutaj jest tak 5-10% lepiej moze? 

 

wczesniej to działało duzo mniej precyzyjnie tak mi sie wydaje i chyba nieco na innych zasadach) , nie siedziałem duzo w tym temacie akurat wiec nie bede na razie sie wypowiadał bo moge jakąś głupote palnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, OldMan napisał:

wczesniej to działało duzo mniej precyzyjnie tak mi sie wydaje i chyba nieco na innych zasadach) , nie siedziałem duzo w tym temacie akurat wiec nie bede na razie sie wypowiadał bo moge jakąś głupote palnąć

nie no luz, ttua jwidze ze stara sie ogarniac palce i jednak ciut dokladniej jest 🙂 aczkolwiek ja robilem kilka prob ze stick menami i normalnie ladnie czytal pozy 🙂 wiadomo ze tam pozniej troszke od nich odchodzilem bo ladniejsze rzeczy mi sie pojawialy but still 🙂  

Tutaj masz tak ze naprawde stara sie trzymac bazy od poczatku do konca, no widac progress 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak patrze na to co ludzie robią z tym w neci i mysle ze dla mniej wymagającego klienta (czyli takiego co nie przypierd***la się do kazdego detalu) takie prace zrobione przez AI będą w zupełnosci wystarczające 

pobrane.jpg

pobrane (1).jpg

pobrane (3).jpg

pobrane (2).jpg

Edytowane przez OldMan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój 1 obrazek zrobiony przy uzyciu CONTROL NET (lineart z netu ze strony z kolorowankami)

tukan.jpg

00003-3447310300.png

trochę skromnie bo wpisałem tylko jedno krótkie zdanie i uzyłem niewłasciwego modelu i jeszcze nie wiem jak ustawiać suwaki bo jest ich sporo 

bo jak ktoś umie to można i tak:

 

 

 

pobrane--.jpg

Edytowane przez OldMan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Nezumi napisał:

Spoko. Coraz szybciej mozna zostac nikim! Postep! 👍

Dajcie znac jak beda roboty co za nas cwicza. Mega mi sie nie chce tych hantli dzwigac...

Do tego pensja za samo istnienie, limit węglowy i nawet już nie trzeba być żadnym konsumentem tylko.. idk.. no własnie - nikim. 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie to ściągam, wydaje się idealne do projektowania czegoś, bo jednak input własny w to wchodzi

wiadomo że zżyna z prac innych, ale można to tak użyć, że nikt się nie przyczepi myślę; jeśli się to dobrze zbalansuje (przynajmniej takie mam wyobrażenie, muszę zaczekać a mam słaby net :D)

Edytowane przez jakubziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jakubziom napisał(a):

właśnie to ściągam, wydaje się idealne do projektowania czegoś, bo jednak input własny w to wchodzi

wiadomo że zżyna z prac innych, ale można to tak użyć, że nikt się nie przyczepi myślę; jeśli się to dobrze zbalansuje (przynajmniej takie mam wyobrażenie, muszę zaczekać a mam słaby net :D)

jak bedziesz miał problemy z instalacją to pisz moze cos bede mógł doradzić

1 godzinę temu, Nezumi napisał(a):

Spoko. Coraz szybciej mozna zostac nikim! Postep! 👍

 

wraz z rosnącą mocą obliczeniową urządzeń kolejne ludzkie czynnosci zostaną drastycznie przyspieszone i zautomatyzowane, kiedys sie wysyłało dyliżans z pocztą i za rok doszedł  o ile doszedł teraz sie wysyła smsa, lub maila, to samo dotyczy juz niektórych obszarów tworzenia grafiki.

Edytowane przez OldMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldManO tyle jest to bzdura ze tworzenie grafiki czy sztuki szerzej pojetej sluzy nam, ludziom. To porownanie nie ma sensu. To tak jakby zamiast isc na spacer wsiasc do auta, zrobic koleczko tak szybko jak sie da i cieszyc sie z tego, ze frajerzy spaceruja po parku a my, postepowo w 2 minutki odbebnilismy spacer (a to tez dlatego ze sie nie zsynchronizowalismy sie ze swiatlami)...
Albo zamiast gotowac jakies wymyslne potrawy raz-dwa wyciskamy z tubki pozywna paste, zapijamy woda i po obiedzie a frajerstwo jeszcze czeka w restauracji az im filet mignon przyniosa.
Moze mozna zrobic maszynke do wyssysania spermy - podlaczasz, odsysasz i w minutke jest po wszystkim.
Tylko troszeczke nie o to w tym wszystkich chodzi. Usprawnienie i przyspieszenie nie wszedzie jest dobre i pozadane. Ludzie juz sa oglupionym stadem ktore oglada filmiki zamiast czytac. Teraz eliminujemy kolejne rzeczy ktore stanowia o tym ze jestesmy... ludzmi. Ja sie nie martwie o prace. Martwie sie coraz bardziej, ze bede musial zyc otoczony jeszcze wiekszymi kretynami niz dotychczas 😞  Konsumujacymi dziela AI wyplute na podstawie innych dziel AI. To nie ma szans byc dla nas jako ludzkosci dobre.

Edytowane przez Nezumi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Nezumi napisał(a):

@OldManO tyle jest to bzdura ze tworzenie grafiki czy sztuki szerzej pojetej sluzy nam, ludziom. To porownanie nie ma sensu. To tak jakby zamiast isc na spacer wsiasc do auta, zrobic koleczko tak szybko jak sie da i cieszyc sie z tego, ze frajerzy spaceruja po parku a my, postepowo w 2 minutki odbebnilismy spacer (a to tez dlatego ze sie nie zsynchronizowalismy sie ze swiatlami)...
Albo zamiast gotowac jakies wymyslne potrawy raz-dwa wyciskamy z tubki pozywna paste, zapijamy woda i po obiedzie a frajerstwo jeszcze czeka w restauracji az im filet mignon przyniosa.
Moze mozna zrobic maszynke do wyssysania spermy - podlaczasz, odsysasz i w minutke jest po wszystkim.
Tylko troszeczke nie o to w tym wszystkich chodzi. Usprawnienie i przyspieszenie nie wszedzie jest dobre i porzadane. Ludzie juz sa oglupionym stadem ktore oglada filmiki zamiast czytac. Teraz eliminujemy kolejne rzeczy ktore stanowia o tym ze jestesmy... ludzmi. Ja sie nie martwie o prace. Martwie sie coraz bardziej, ze bede musial zyc otoczony jeszcze wiekszymi kretynami niz dotychczas 😞  Konsumujacymi dziela AI wyplute na podstawie innych dziel AI. To nie ma szans byc dla nas jako ludzkosci dobre.

są fajne obrazki wygenerowane przez AI i są fajne obrazki zrobione przez ludzi

są kiepskie/generyczne obrazki wygenerowane przez AI i są kiepskie generyczne obrazki zrobione przez ludzi

dlatego dyskusje o tym troche uwazam za bez sensowną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te customowe modele obliczeniowe są coraz lepsze , wlasnie wygenerowałem testując model RealisticVisionV13 (jeszcze ciepłe można powiedzieć 😅 ) uwaga som cycki !

prompts:

RAW uhd photo of the most beautiful 18yo ginger in the world, underwater, hair floating, glistening, real skin, nipples, pores, sexy pose, focus on the perfect face, emotive eyes, smiling and aroused, (wide shot:1.4), nikon z 5, award winning photo, sharp focus, ektachrome

negative prompts:

render, cgi, digital painting, (text:1.2),(logo:1.2), (watermark:1.2), b&w, (cartoon, 3d, bad art, poorly drawn, close up, blurry, disfigured, deformed, extra limbs:1.5)

reszta ustawień na obrazku "config"

jak widać do pewnych zastosować to nawet fotograf i modelki przestaną byc potrzebne

 

00000-2046202363.png

00002-3591207522.png

00003-3591207523.png

00020-3591207540.png

 

config.jpg

 

zmiana wieku na 40

 

 

40-1.png

 

 

 

Edytowane przez OldMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wlasnie chodzi o to, ze nawet kiepski gryzmol ktory zrobilismy z przyjemnoscia jest dla nas lepszy niz wyplute arcy-dokladne "malowidlo" przy ktorego tworzeniu mielismy zerowy udzial i ktorego wyplucie zajelo sekund 3.

Do tej pory namalowano juz i wyrzezbiono praktycznie wszystko. Swiat nie potrzebuje kolejnego orka, kolejnej cycatej panienki, kolejnego krzesla powieszonego u sufitu na jakiejs "instalacji" czy kolejnego grafiti oglaszajacego swiatu co tam policji w dupe... MY potrzebujemy tego tworzenia. Efekt jest drugorzedny.

Jak przyjdziesz do graficiarza, ktory spakowal do plecaka farby i ma zamiar oglosic swiatu to i owo pod oslona nocy, i mu powiesz "luzik, mozesz zostac w domu. Juz za ciebie otagowalem wszystkie sciany w miescie! Tobie zajeloby to mase czasu i nerwow, jeszcze by cie policja zlapala, ktos by sie doczepil. A tak mozesz siedziec w domu i ogladac Netfliksa - kazda sciana ma juz napisane to co prawdopodobnie bys napisal ty, biorac pod uwage twoje wypowiedzi z ostatniego roku.". Czy o to chodzilo graficiarzowi? Czy WYLACZNIE chodzi o to, zeby pociag mial zapaprana szybe?..

AI wyplujki sa rozwiazaniem nieistniejacego problemu. Zapytaj kogos kto maluje stopami bo nie ma rak (albo ustami) - czy sie ucieszy ze teraz moze podyktowac maszynie co chce i mu wypluje lepsze jak on sam namalowal. Nie wierze, ze nie rozumiesz o czym mowie. A moze jednak nie rozumiesz... Moze coraz mniej czlowieka w czlowieku po prostu.

ps

Fajne suche wlosy pod woda.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Nezumi napisał(a):

Ale wlasnie chodzi o to, ze nawet kiepski gryzmol ktory zrobilismy z przyjemnoscia jest dla nas lepszy niz wyplute arcy-dokladne "malowidlo" przy ktorego tworzeniu mielismy zerowy udzial i ktorego wyplucie zajelo sekund 3.
 

są ludzie którzy czerpią przyjemnosc z procesu tworzenia i są ludzie których męczy proces tworzenia i chętnie przytuliliby coś co ten proces skróci / ułatwi . Jesli chodzi o odbiorców jest podobnie są tacy co chętnie przytulą tylko to co było zrobione przez człowieka i są tacy co mają to w dupie (ważna jest jakosc i szybkosc)

17 minut temu, Nezumi napisał(a):

Do tej pory namalowano juz i wyrzezbiono praktycznie wszystko. Swiat nie potrzebuje kolejnego orka, kolejnej cycatej panienki, kolejnego krzesla powieszonego u sufitu na jakiejs "instalacji" czy kolejnego grafiti oglaszajacego swiatu co tam policji w dupe... MY potrzebujemy tego tworzenia. Efekt jest drugorzedny.
 

świat potrzebuje iluzji że cos jest nowe choc tak naprawde zjadamy już własny ogon i lubimy ciągle to samo tylko w nowym papierku, dlatego kręci się nowe spidermany w kółko i nowe batmany oraz ciągłe inne remaki starych filmów takze z innych gatunków. Jesli chodzi o produkty to też już wszystko kręci sie w kółko (wystarczy popatrzeć jak wyglądały np smartfony od apple )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności