Skocz do zawartości

Rycerze Zodiaku - zwiastun filmu w reż. Tomka Bagińskiego


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zebym hejtowal, pewnie obejrze, ale papierowe zbroje, problemy z dzwiekiem, vfx rodem z corridor crew videos, gra aktorska bliska filmom xxx. Zapowiada sie solidnie.

oof.gif.ab7fecac9e45f96795f6f6363a88f5a2.gif

Edytowane przez Xaia
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xaia No nie mam takiego odczucia. Ciężko też mi ocenić grę aktorską bo za dużo scen to tutaj nie ma (czy dialogów). Zapewne to ocenię sam po obejrzeniu filmu (ale z ciekawości zaraz poszukam tych innych). Ja widziałem tylko ten zwiastun, myślałem, że to jedyny oficjalny na razie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam oryginału, nie wiem jakiej skali popularności jest to dzieło. Oby się okazało trampoliną na kolejne levele w branży dla Tomka. Nie wiem jakie teraz Tomek ma ambicje/marzenia, ale życzę mu żeby je spełnił.

Chociaż ja raczej filmu nie obejrzę. Mam lekkie podejrzenia, że mogę nie być targetem... chyba, że nie załapałem z trailera i to jest coś szytego na miarę akurat dla kogoś takiego jak ja?

Jak ktoś obejrzy, to dajcie znać czy warto iść będąc ponad 40 letnim chłopem z mentalnością 90 letniego tetryka, który przestał oglądać filmy jakieś 10 lat temu, bo doszedł do wniosku, że kino jest bez sensu ;P.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

This year...
dum dum dum!
You...
dum dum dum!
will...
dum dum dum!
see...
dum dum dum!
Baggins Hollywood movie!

Ciesze sie ze Baggins napiera, to juz inny swiat. Baggins osiagnal swoja ciezka praca miejsce jakiego mu moga pozazdroscic wszyscy. Mozna krecic noskiem, ale prawda jest taka, ze pewnie zdecydowana wiekszosc z nas by sie pos...markala ze szczescia mogac byc na jego miejscu. Jesli nawet nie z powodu tematyki filmu to podejrzewam ze pieniazki przy takiej produkcji z taka obsada i na takim stanowisku sa nie do pogardzenia 😉 Oby filmek zarobil gory zlota, a co! A tez taka produkcja w CV moze otworzyc wiele drzwi z pewnoscia.

Watpie zeby tu zagladal jeszcze ale wrazie gdyby - gratulacje! Teraz pracuj na jakiegs tam Oskara czy innego Zlotego Globa. Konsekwentnie do przodu!

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też czuję, że to film dla nastolatków a nie dla starych dziadów traktujący o smutku życia dnia codziennego i przemijaniu z którym mógłbym się bardziej utożsamiać 🙂 Więc ciężko się tutaj wypowiadać bo równie dobrze można napisać, że teletubisie to nie to i autorzy się pogubili a film mało stymulujący intelektualnie dojrzałego widza 🙂 

Ale gratulacje dla Tomka.

55 minutes ago, Nezumi said:

pewnie zdecydowana wiekszosc z nas by sie pos...markala ze szczescia mogac byc na jego miejscu.

Paaaanie a na co komu tyle roboty i odpowiedzialności? Większość i w tym zdecydowanie ja zrobilibyśmy dzieło jak "Rekiny na Księżycu" 🙂 Swoją drogą bardzo polecam film po to żeby zobaczyć jak może być zły i jak ciężko się ogląda 😄 Po takim seansie nagle filmy które nie były doskonałe i coś nie do końca grało nagle stają się naprawdę dobre bo przynajmniej dało się obejrzeć bez zmuszania, bólu a i tak pół godziny nie dało się umęczyć 😛 

  • Like 1
  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Destroyer napisał:

Ja też czuję, że to film dla nastolatków a nie dla starych dziadów traktujący o smutku życia dnia codziennego i przemijaniu z którym mógłbym się bardziej utożsamiać 🙂 Więc ciężko się tutaj wypowiadać bo równie dobrze można napisać, że teletubisie to nie to i autorzy się pogubili a film mało stymulujący intelektualnie dojrzałego widza 🙂 

Ale gratulacje dla Tomka.

Paaaanie a na co komu tyle roboty i odpowiedzialności? Większość i w tym zdecydowanie ja zrobilibyśmy dzieło jak "Rekiny na Księżycu" 🙂 Swoją drogą bardzo polecam film po to żeby zobaczyć jak może być zły i jak ciężko się ogląda 😄 Po takim seansie nagle filmy które nie były doskonałe i coś nie do końca grało nagle stają się naprawdę dobre bo przynajmniej dało się obejrzeć bez zmuszania, bólu a i tak pół godziny nie dało się umęczyć 😛 

nie no zawsze lepiej jest nie robic nic, jeszcze ludzie w internecie beda niezadowoleni jak cos zrobisz... nie warto

  • Like 1
  • kekw_waldi 1
  • kekw 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, KLICEK said:

nie no zawsze lepiej jest nie robic nic, jeszcze ludzie w internecie beda niezadowoleni jak cos zrobisz... nie warto

W Internecie zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony czasami nawet tylko dlatego, że są same głosy zachwytu i trzeba to zbalansować i czymś się wyróżnić 🙂Nie można zrobić czegoś żeby się wszystkim podobało ale już można coś co wszyscy będą krytykowali 😛 

A co to tego robić czy nie robić to odnosiłem się do @Nezumi takie wyróżnienie byłoby fajne dla większości ale głównie dla ego bo mało kto by się nadał. Do takich rzeczy trzeba się przegotowywać latami i mieć predyspozycje bo wzięcie kogoś prawie z ulicy na takie stanowisko to ja posadzenia pasażera samolotu pasażerskiego za sterami i niech sobie radzi, na pewno się ucieszy z wyróżniania 🙂 No i lepiej zapracować na swoje wyróżnienie i wiedzieć co sięrobi niż być posadzonym na stołku po znajomości czy dla czyjegoś interesu jak w filmie Amator Kieślowskiego 🙂  

Tomek już od Katedry szedł w tę stronę i w końcu doszedł do celu 🙂 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Destroyer said:

Do takich rzeczy trzeba się przegotowywać latami

Albo jest druga droga - choc nie bardzo wiem jak to dziala. Kolesie co dostali do robienia najdrozszy w dziejach serial dla Amazon mieli takie portfolio ze jakbym raz dostal gdzies jedna fuche przy filmie to juz mialbym takie samo 😄

To ze film ma taki a nie inny temat - bo to sie teraz sprzedaje i robi w Stanach. Ekranizacje komiksow. Zyjemy w takich a nie innych czasach - co mial Baggins robic? Czekac na ambitny projekt? Daj Boze ze sie skonczy kiedys ta moda na robienie tego samego - ale poki co na to daja pieniadze. Chcesz pracowac w zawodzie? Rozwijac sie? Zarabiac? To robisz cos za co studia placa. I tak wole papierowa zbroje niz kolejne napieprzanie w woke-bebenek.

Przy okazji - nie widzialem zadnego przestawiciela uprzywilejowanej rasy czarnej w trailerze. Ani jednego - chyba ze cos przegapilem. Juz samo to w obecnych czasach tchnie swiezoscia i kinem niezaleznym a wrecz podziemnym 😄 Chyba jednak pojde obejrzec 🤣

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Nezumi said:

To ze film ma taki a nie inny temat - bo to sie teraz sprzedaje i robi w Stanach. Ekranizacje komiksow. Zyjemy w takich a nie innych czasach - co mial Baggins robic?

Jeszcze można zrobić kolejny smutny polski film "z misją" o martyrologii narodu polskiego i ciągłym poświęceniu 🙂 

13 minutes ago, Nezumi said:

Przy okazji - nie widzialem zadnego przestawiciela uprzywilejowanej rasy czarnej w trailerze.

Rycerze Zodiaku albo jak kto woli ナイツオブザゾディアック to oryginalnie japońska animacja i jeśli maja ambicje iść z tym do chin, a powinni bo to ogromny rynek i tylko kilka filmów ze złego zachodu jest dopuszczane co roku na ten rynek, to cenzor nie puści woke przesłania, zbyt dużo czarnoskórych, główni bohaterowie muszą być azjatyccy, chiny nie mogę być pokazane w złym świetle, mężczyźni nie mogą nieudaczni i sfeminizowani etc.  A azjatyckie kino czy komiksy to nie idą w stronę marvelowskieich nowych "bohaterów" jak snowflake i safespace 😄 I dlatego też zdobywa coraz więcej popularności na zachodzie gdzie superman jest już gejem a za rok pewnie będzie w ciąży i zostanie matką🙂 

  • Like 1
  • kekw 1
  • Haha 2
  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Destroyer said:

Jeszcze można zrobić kolejny smutny polski film "z misją" o martyrologii narodu polskiego i ciągłym poświęceniu 🙂 

W pierwszej wersji napisalem to, ale skasowalem bo nie chcialem urazic mieszkancow Imperium Lechickiego 😄

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, KLICEK napisał(a):

nie no zawsze lepiej jest nie robic nic, jeszcze ludzie w internecie beda niezadowoleni jak cos zrobisz... nie warto

zawsze lepiej jest stworzyć cos nowego a nie ciągła moda na odgrzewanie kotletów. Jak tak dalej pójdzie, to przejdę kuźwa na veganizm.  Czekam aż ktoś coś nowego wymyśli, obawiam sie że moge sie nie doczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Kalberos said:

zawsze lepiej jest stworzyć cos nowego a nie ciągła moda na odgrzewanie kotletów. Jak tak dalej pójdzie, to przejdę kuźwa na veganizm.  Czekam aż ktoś coś nowego wymyśli, obawiam sie że moge sie nie doczekać.

W teorii masz 100% racji i tez bym tak chcial. W praktyce jak chcesz zrobic film to o czym bedzie ten film decyduje koles co daje kase na twoj projekt. A moda jaka jest kazdy widzi. I biorac pod uwage ogol spoleczenstwa i postepujace oglupienie spowodowane zyciem na ekranie telefonu i w mediach spolecznosciowych, nie sadze zeby jakos latwo mozna ten trend odwrocic 😞 Teraz jeszcze myslenie zastapi chatGTP i calkiem pograzymy sie w idiokracji a z nas sie beda smiac, ze jestesmy jakimis dinozaurami i lesnymi dziadkami co ksiazki czytaja w piwnicy... Czy cos tam... 🤷‍♂️

  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, Nezumi said:

Teraz jeszcze myslenie zastapi chatGTP i calkiem pograzymy sie w idiokracji a z nas sie beda smiac, ze jestesmy jakimis dinozaurami i lesnymi dziadkami co ksiazki czytaja w piwnicy... Czy cos tam... 🤷‍♂️

Circle of life 🙂 Było tak, jest i będzie. Za dzieciaka też pewnie jak coś oglądałeś co było do Ciebie kierowane to też pewnie często czułeś, że twórcy to stare pierniki i próbując być fani i młodzieżowi tylko się ośmieszają 🙂 

News flash teraz to my 😄 

Screen_Shot_2017_07_13_at_1.09.20_PM.png

 Ale zupełnie mi to nie przeszkadza, tak samo jak kiedyś patrzyło się na starych i dziwiłeś się, że już im nie zależy co kto o nich myśli, jak się ubierają itd. Ja kiedyś przy -24 stopniach ze 25 min stałem mężnie na przystanku z gołą głową mimo, że miałem czapkę bo bym źle w niej wyglądał 😄 a teraz to też mi wszystko jedno, tak samo jak z roku na rok coraz mniej mi zależy co się stanie czy to w polityce czy czymkolwiek innym. Rozwój technologiczny mnie fascynuje, choć nie tak jak 20 lat temu, ale cała reszta w jakim kierunku idzie społeczeństwo i jak jest sterowane coraz bardziej mnie brzydzi i odrzuca ale nie tak że budzi to mój gniew, nie będę darł szat na progu jakiegoś urzędu czy zatrzymywał kolumny czołgów swoim ciałem bo cytując klasyka " to by i tak nic nie dało, nie dało by nic" 😄  nie mój cyrk nie moje małpy 🙂 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Destroyer napisał(a):

Circle of life 🙂 Było tak, jest i będzie. Za dzieciaka też pewnie jak coś oglądałeś co było do Ciebie kierowane to też pewnie często czułeś, że twórcy to stare pierniki i próbując być fani i młodzieżowi tylko się ośmieszają 🙂 

News flash teraz to my 😄 

Screen_Shot_2017_07_13_at_1.09.20_PM.png

 Ale zupełnie mi to nie przeszkadza, tak samo jak kiedyś patrzyło się na starych i dziwiłeś się, że już im nie zależy co kto o nich myśli, jak się ubierają itd. Ja kiedyś przy -24 stopniach ze 25 min stałem mężnie na przystanku z gołą głową mimo, że miałem czapkę bo bym źle w niej wyglądał 😄 a teraz to też mi wszystko jedno, tak samo jak z roku na rok coraz mniej mi zależy co się stanie czy to w polityce czy czymkolwiek innym. Rozwój technologiczny mnie fascynuje, choć nie tak jak 20 lat temu, ale cała reszta w jakim kierunku idzie społeczeństwo i jak jest sterowane coraz bardziej mnie brzydzi i odrzuca ale nie tak że budzi to mój gniew, nie będę darł szat na progu jakiegoś urzędu czy zatrzymywał kolumny czołgów swoim ciałem bo cytując klasyka " to by i tak nic nie dało, nie dało by nic" 😄  nie mój cyrk nie moje małpy 🙂 

Jako spoleczenstwo niestety to tez twoj cyrk i twoje malpy i tu jest pies pogrzebany, ktory nazywa sie "Demos Kratos" nawet najwiekszy glupek ma prawo decydowac za Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer  Jedna sprawa jest taka, ze zawsze mlode pokolenia mysla podobnie o starych - temu sie nie dziwie. Sam z czapka mialem to samo 😄 Dopoki mnie widzieli przez okno jak szedlem do szkoly to ja mialem na glowie a za rogiem szla do kieszeni bo WSZYSCY sie patrza na mnie i WSZYSCY mysla ze jestem glupi lalus ze nosze czapke... Normalne - jestes dzieciakiem, to jestes debilem.

Ale sa jednak obiektywne zmiany, ktore daja dosc smutny obraz rzeczywistosci. No stary, nie musze zaglabiac sie w statystyki, zeby wiedziec, ze spoleczenstwo ktore dalo poczatek modzie na gendery, zaimki, zawody w wiktymizacji siebie, ktore promuje jako pozytywne takie rzeczy jak otylosc mogaca prowadzic do smierci itd. - stacza sie w otchlan 😄 Nie porownujmy tego do "jak jestes mlody to jestes durnowaty i myslisz ze wszyscy starzy (czyli od 30 w zwyz  😄 ) sa durniami nie rozumiejacymi wspolczesnego swiata". Tak bylo, jest i bedzie. Ale to teraz to zupelnie nowy poziom popierd...nia. Wspierany przez korpo, wciskany ludziom na sile. Dzieci w przedszkolach w Stanach ogladajace jakiegos pol golego goscia udajacego kobiete... Nie, nie mozna postawic rownosci pomiedzy tym co bylo i tym co jest. To tak jakby patrzyc na tworzace sie brunatne szeregi mlodych nazioli i mowic "mlodosc sie musi wyszumiec! Ja tez bylem w harcerstwie!" 😄 
Z reszta badania nad obnizajacym sie IQ wskazuja jednoznacznie ze proces ten postepuje od wielu lat.
Swoja droga zapytalem sie czata dlaczego badania nad obnizajacym sie IQ w Norwegii prowadzone byly jedynie na mezczyznach. Takiej odpowiedzi sie nie spodziewalem, ale juz wiem dlaczego 😄

IQ.jpg

Edytowane przez Nezumi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Kalberos said:

Jako spoleczenstwo niestety to tez twoj cyrk i twoje malpy i tu jest pies pogrzebany, ktory nazywa sie "Demos Kratos" nawet najwiekszy glupek ma prawo decydowac za Ciebie.

Demokracja to piękna idea i jak większość pięknych idei w praktyce jest już często wykrzywiona, zepsuta, a zasady są już tylko na pięknych sloganach do mydlenia oczu i uczenia w szkole o wyższości naszego ustroju nad innymi. Zaufaj naszemu systemowi i władzy bo nasza władza jest najlepsza 🙂.
Tak naprawdę to nie lud decyduje a politycy i urzędnicy których ten lud wybiera a to, że obietnice często nijak się mają do efektów w rzeczywistości i nie ma narzędzi żeby to rozliczyć tylko co najwyżej można wybrać kogoś innego kto zrobi to samo tylko trochę inaczej bo ma inny model biznesowy na swoja kampanie 🙂No i dodatkowo często nie liczy się kto głosuje tylko ten co "liczy" głosy 🙂
 A ten przy władzy wykorzystuje pozycje monopolistyczną żeby przy tej władzy zostać wymieniając stanowiska w państwowych spółkach, w mediach - narzędziu propagandowym, zmienia się podstawy programowe w szkołach żeby były zbieżne z interesem partii bo czym skorupka za młodu. Dodatkowo z podatków kupuje się wyborców, uzależnia od siebie robiąc z nich bezradne dzieci które tylko czekają na kolejne 500+ czy inną zapomogę bo jak pan nie zrzuci ochłapu ze stołu to sami nic nie zrobią a gdy kilka bąbelków to jedyni żywiciele rodziny to trzeba zawzięcie walczyć o utrzymanie tego sanu rzeczy 🙂 Rząd rozdaje swoim, tworzy dodatkowe instytucje jak np Wody Polskie które nic nie robią a dopiero jak była katastrofa ekologiczna to to się wydało, albo pozwala się bogacić np Lasy Państwowe zwiększyły wycinkę drzew i wysyłają głównie do chin przez co eksport wzrósł o ponad 3000% a tymczasem ceny drewna w kraju szaleją bo "inflacja" link kasa jest więc są zachwyceni i wspierają kochaną władzę🙂 Do tego emeryci czekają na 15 emeryturę i waloryzację, ludzie z najniżej płatnymi pracami na kolejną rekordową podwyżkę płacy minimalnej a laureaci konkursu pod bardzo wyszukanym i odkrywczym hasłem "Drewno jest z lasu" to parafie i klasztory link które jak wiemy już od dawna prowadzą działalność polityczną z ambony bo w kwestiach wiary nie czują się kompetentni 🙂 Do tego programy jak willa+ czy przetargi, rozdawnictwo no i pyk duża część elektoratu kupiona, potem tylko kredyt na mieszkanie 2% dla młodych na który wszyscy się złożą i już jest bardzo duża szansa, że układami i strategią zostało się przy suto zastawiony żłobie na kolejną kadencję. Dlatego ten mityczny udział obywatela w sprawowaniu władzy działa tylko gdy ten obywatel już tą władzę ma i nie dopuszcza do niej innych 🙂 Rządy większości to może być tyrania większości nawet w "demokacji" a aktualnie Polska znajduje się w gronie państw z "demokracją wadliwą" spadliśmy w rankingu a Unia wstrzymuje wypłatę ponad 75mld za łamanie zasady praworządności :) 

Ale przynajmniej kwiat polskiej młodzieży i uliczni myśliciele nie pozwolą temu narodowi upaść! 🙂  link jak to mówią common sense isn't that common 🙂 

15 minutes ago, Nezumi said:

stacza sie w otchlan 😄

Stacza się bez dwóch zdań, ja obserwuje z wielką uwagą i zaciekawieniem 🙂 ciekawi mnie jak daleko to zajdzie, jak nisko upadnie i czy się odbije od dna czy tylko będzie głośny, mokry plask i ai przejmie stery bo ktoś kompetentny w końcu musi 😄 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AI jest tak slabe ze jak przejmie stery to nie zauwazymy roznicy 😄 Teraz nie wiem czy te kontynenty to taki zart, czy AI ci poprawilo "kompetentny". Co w przypadku tego o czym piszemy swietnie pokazuje jakie kontynentne jest to AI 😄

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Nezumi said:

AI jest tak slabe ze jak przejmie stery to nie zauwazymy roznicy 😄

Ai jest tak słabe, że już możemy zauważyć różnicę na plus 😄 Jak będzie silniejsze to uruchomi program Exterminatus Extremis i w końcu posprząta ten burdel 🙂 

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde... ten film będzie genialny! Skoro trailer inspiruje do takich dyskusji...

Nie żeby mi to przeszkadzało, ale mam wrażenie, że całe max3d to po prostu jeden wątek rantowy starych tetryków 😜 haha

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, kengi said:

O kurde... ten film będzie genialny! Skoro trailer inspiruje do takich dyskusji...

Nie żeby mi to przeszkadzało, ale mam wrażenie, że całe max3d to po prostu jeden wątek rantowy starych tetryków 😜 haha

Jak za starych dobrych czasów, temat główny nie jest istotny a offtop to bread and butter i sól tej ziemi, Le parkour! 😄

  • Like 1
  • kekw_waldi 1
  • kekw 1
  • bogactwo 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, Nezumi said:

No, bo jakbysmy nie byli starymi prykami tylko mlodymi, wyksztalconymi z duzych miast to zupelnie inna gadka by byla. Ciekawsza i w ogole taka... lepsza 🤣

No młodzi, wykształceni "fajnopolacy" z zarzuconym kaszmirowym szalikiem na szyi rozmawiają przy lampce wina musującego o tym ile wyświetleń miał ich ostatni taniec na tiktoku albo  ile detergentu wypili w challengu zanim stracili przytomność i karetka ich zabrała i ile jechali do szpitala 😄 

Edytowane przez Destroyer
  • kekw 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to dorzucę coś od siebie. Ogólnie zwiastunik OK. Trochę śmierdzi plastikiem rodem z Maevela - ale tym droższym 🙂 Ale mi to zbytnio jakoś nie przeszkadza. Ogarnąłem Doktora Dziwnego i jego "obłędne uniwersum" - czy jak to tam ponazywali i nie rzygnąłem w trakcie seansu 😄 
A nostalgia i dobre wspomnienia z oglądania baji w dzieciństwie, nadal działają na moje małe stetryczałe serduszko i pewnie film obczaję 🙂 (ciekawe kiedy Sean Bean zginie?) Fajnie, że Bagins dostał film i że sie chłopisko realizuje! I mam nadzieję, że już za niedługo z Holywoodowego Olimpu będzie na nas patrzył kolejny bóg wyniesiony z max3d 🙂 No i oby film się udał i zarobił hajsy 🙂  

Dziękuję. A teraz kontynuujcie offtopy 😛 

Edytowane przez Mortom
  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Offtop sie pojawia bo co niby mamy powiedziec innego? Jak sobie tu siedzimy w kameralnym gronie to gadamy na luzie niczym przy obiedzie. Jakby bylo tak ze tylko i wylacznie trzymamy sie tematu to co by tu sie mialo pojawic? Gratulowac nie ma co bo Baggins pewnie nie zastanawia sie "co tam na max3d powiedzo?" 🤣 Wiec co - byloby martwo, smutno i sucho w stylu "o dzieki za info!", "super!", "no,no...". A tak mozna pogadac, ponarzekac, posmiac sie. Jest git.

Edytowane przez Nezumi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi też cenię tę nieskrępowaną dyskusję na forum z offtopem na poziomie abstrakcji 🙂 To, że ktoś ciśnie Bagginsowi tylko dodaje dramaturgii. Można wyładować w ten sposób wszystkie stresy. Nie jesteśmy w Akademii.

 

Lata 80-te w sensie tych bajek animowanych japońskich to było szaleństwo. Chyba jest to nie do podrobienia. Plastikowe zabawki Conana itd.  Chociaż w PL wiele z tych animacji miało premierę dopiero w latach 90-tych. I ten lektor w intrze.

https://m.imdb.com/video/vi3230925081/?playlistId=tt0161952&ref_=tt_ov_vi

A ja z chęcią zobaczę jak ktoś z kręgu cywilizacji łacińskiej i syn kultury Rzeczypospolitej zinterpretuje japońską mangę 🙂

Problem jest taki, że Japończycy i Azjaci myślą zupełnie innymi kategoriami. Albo się robi film na rynek azjatycki albo na zachodni. Wystarczy z nimi zobaczyć razem film i na ten temat podyskutować. Może i coś im się nawet podoba albo i nie, ale zupełnie inaczej wszystko interpretują i rozumieją. Także z tym targetem to można mieć takie odczucia.

Efekty w trailerze wyglądają fajnie.

Wracając do offtopu to ogólnie mam wrażenie, że z każdym rokiem pula filmów, które mnie zainteresują jest coraz mniejsza.

 

Edytowane przez alex3d
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwiastun jakoś mnie nie porwał - chyba żem nie ten target - ale trzeba przyznać, że jest estetycznie 😛 no i sam fakt, że jest sir Sean Bean to już poziom level! także tego, gratulacje dla Bagginsa, kibicuję jego dokonaniom od czasów Katedry i fajnie widzieć, że jednak dzięki pracy da się dojść gdzieś wyżej ponad poziom nadwiślańskich telenowel bez koterii układów czy tam jakowegoś wujka Zdzicha co rozdaje karty w instytucie sztuki filmowej.

offtop i sru kij w mrowisko - jak Państwo myślą, czy jest jeszcze miejsce na humanizm we współczesnym kinie? 😜 

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalem tej anime. Faktycznie w anime widze te zbroje maja grubosc a w filmie wygladaja na cieniutkie takie. Ale nie ma co narzekac - zupelnie nie jestem targetem tych filmikow. Krytykujac je czulbym sie troche jakbym krytykowal Teletubisie czy cos 😄 To nie dla mnie po prostu jako calosc. Jakby Berserka ekranizowali (blagam, nie!..) to bym sie jaral ale tam jacys rycerze z kosmosu.. To i Power Rangers to dla mnie w zasadzie to samo 😄 

Co w zaden sposob nie umniejsza rangi Bagginsowego osiagniecia. Moze i Hollywood serwuje glownie odsmazana kaszanke ale nadal tam jest swiatowe centrum robienia filmow i jak chcesz zaistniec to musisz w tamtym kierunku napierac.

Co do filmow to dokladnie jak @alex3d - malo co mnie juz interesuje. Chodze z zona i synem do kina glownie po to zeby spedzic z nimi czas. To kto tam kogo zabije na ekranie przestalo mnie obchodzic juz ladnych kilka lat temu. Bywaja produkcje ktore mi sie podobaja ale nie ma szansy zeby cokolwiek co chocby odrobine ociera sie "superhirouz" mnie zainteresowalo. Podobnie tutaj z tymi rycerzami kosmicznymi. Patrzac na to czuje sie jak moj dziadek, ktory zabral mnie jak bylem dzieciakiem do kina na Imperium Kontratakuje. Po wyjsciu z kina ja bylem w szoku jaki super to byl film a dziadek zapytany co o nim sadzi odpowiedzial ze... byl bardzo glosny. I ja tez teraz glowne przemyslenia na temat filmow mam takie ze sa za dlugie i za glosne 😄

Co do humanizmu to... albo humanizm albo rozrywka. Jak jest jedno to na drugie juz miejsca nie ma. Oczywiscie moze sie zdarzyc, ze ani jednego nie ma w filmie ani drugiego. Wtedy to film od Disneya najprawdopodobniej.

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej to trzeba docenić fakt, że nasz ziom reżyseruje taki film. Jak spojrzeć na osiągnięcia rodzimej kinematografii to przez ostatnie trzy lata filmy można policzyć na jednej ręce i większość to jakieś komedie romantyczne klasy nawet nie B czy C tylko Z. 

Po breakdownie vfx filmu "Orzeł" nawet była nadzieja na coś...no ale nie da się tego oglądać.

Jedyna droga dla takich twórców jak Baggins, to robić coś za granicą. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alex3d Smutne to z tym polskim kinem. Rozumiem ze jak zwykle nie ma kasy - ale co gorsza nie ma tez pomyslow. Moznaby przeciez zrobic dobry film niskim nakladem. W najlepszych horrorach nawet nie widac zagrozenia przez 90% filmu. Gra sie klimatem zagrozenia. Do tego nie potrzeba duzo kasy - zylka wedkarska wystarczy zeby przesunac obrazek 😉 Jakas historia kryminalna - poczatkowo banalna z pozoru sprawa w miare postepowania sledztwa odkrywa szczegoly jakiegos kultu czy cos... Wiekszosc czasu - zero efektow. Mozna kurna pisac historie majace miejsce w bardzo ograniczonym terenie - dajmy na to pociagu. Z jednym aktorem. Bohater idac do Warsu zdaje sobie sprawe pomalu, ze jest jedynym pasazerem. Czy ktos prowadzi ten pociag? Dokad tak na prawde zmierza skoro mija puste stacje nawet sie nie zatrzymujac. Czy aby tylko ten pociag jest pusty? Za oknem nikogo nie widac. Po zapadnieciu zmroku za oknem nie widac swiatel w domach, tymczasem slychac jak otworzyly sie drzwi wagonu....

I tak dalej i tak dalej. Mozna zrobic trzymajace w napieciu filmy za grosze w porownaniu z duzymi produkcjami. I czesto bylyby lepsze od tej wielkobudzetowej papki. Pomysly sa potrzebne. Na wejsciu powinno byc zalozenie - nie robimy historycznego filmu, nie na faktach, nie polityczny i nie komedia. I jedziesz. Acha - i nie, nie bedziemy sie starac konkurowac z Disneyem.

No, ale u nas sie jak zwykle kurna "nie da". For fuck's sake.

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, Nezumi said:

Dobrze ze sie nie zakladalem z nikim bo bym przegral 😄 Glowe bym dal ze @Bagginsjuz zapomnial o forum a tu prosze 🙂

Tych blizn nie da się zapomnieć. Nie no nie przestałem tu zaglądać od czasu do czasu, tyle, że ja już wiecie, mało w Blenderze siedzę 😄 

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności