Skocz do zawartości

Rozwój kompetencji i uczelnie w Polsce


Lemur

Rekomendowane odpowiedzi

15 minutes ago, Lemur said:

A podejście w stylu "To jest moje dziecko, jest tutaj ładne, tu parchate, ale jest moje i je kocham"?

Prywatnie mozesz kochac nawet najbardziej parchate ze swoich dzieci. Nie pomoze to w rozwoju i nie znajdziesz tak pracy ale kochac mozesz jak najbardziej 😉 Z serii robienie czegos sobie a muzom, do szuflady, dla wlasnej rozrywki.

No, ale jak juz chcesz zarabiac na tym to sie ma podobac komus a nie Tobie.

Wiecej nawet - moze sie Tobie nie podobac nawet - byle sie klientowi podobalo.

2 minutes ago, Lemur said:

image.jpeg.c4ee44bafdee10ab13e928fd5c3b778f.jpeg
 

No, po tej odpowiedzi widze ze pasujesz do tego forum 😄

 

  • Like 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Nezumi napisał:

Ja w ogole przestalem cokolwiek pokazywac poza klientami 😕 Kiedys doszedlem do wniosku ze lajki innych nie wplywaja na to czy sie klientowi spodoba. A z drugiej strony, jak sie mu spodoba a potem trafi na watek z jego robota za ktora zaplacil i poczyta komentarze o tym ile rzeczy by mozna poprawic... No tez mi to nie pomoze, prawda? 😂

Ja wrzucam rzeczy czasem )chociaż ostatnio nic..) bo w ten sposób docierają do mnie czasem klienci. 

A lajkami się nie przejmuję. Chociaż fajnie usłyszeć coś na temat swojej pracy, w ogóle pogadać o tym co się robi z kimś kto zajmuje się podobnymi rzeczami. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jeśli szukasz uczelni, która uczy rysunku i designu trochę, to można wybrać architekturę (ale niekoniecznie kończyć) + ASP bo jest dużo rysowania aktów. 

Jeśli jednak zdecydujesz się na ASP, to trzeba dużo pracować samemu, realizować własne projekty, bo o zaliczenie nie jest tak trudno; ale potem nie ma się co pokazać w portfolio.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jakubziom napisał(a):

Hej, jeśli szukasz uczelni, która uczy rysunku i designu trochę, to można wybrać architekturę (ale niekoniecznie kończyć) + ASP bo jest dużo rysowania aktów. 

Jeśli jednak zdecydujesz się na ASP, to trzeba dużo pracować samemu, realizować własne projekty, bo o zaliczenie nie jest tak trudno; ale potem nie ma się co pokazać w portfolio.

2D zdycha. W Dobie Ai, to już lepiej niech zacznie marnować swoje życie przy nauce 3d. Ai w końcu się do tego tez dobierze tylko trochę później. Ogólnie to przyszłość mogą mieć jedynie prace tradycyjne, chociaż i na to przyjdzie czas. Warto też uczyć się Unreal 5. bo wszystko na to wskazuje, ze większość gier będzie na tym silniku oparta.

Edytowane przez Kalberos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Kalberos said:

2D zdycha. W Dobie Ai, to już lepiej niech zacznie marnować swoje życie przy nauce 3d.

Niestety trochę tak jest, kilka dni temu zobaczyłem taki post na grupie gamedevovej. Jak to się ma do reszty  i jak bardzo jest miarodajne na całym rynku nie wiem 

L7JSl0o.png

5lIzT5t.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kalberos @Destroyer

Myślę, że gamedev daje dupy z wielu względów w ostatnim roku czy dwóch, zrzucanie tego na AI to wg mnie przesada. Pocovidowa korekta, zwijanie przeinwestowanych projektów, dużo różnych przejęć i przetasowań biznesowych między firmami jak Embracer, Take-Two, Microsoft itp, co zwykle wiąże się z restrukturyzacjami i zwolnieniami. Do tego rozwój pracy zdalnej daje jeszcze większą łatwość w outsourcowaniu pracy do tańszych miejsc.

Zgaduję też, że swoje robi osłabienie różnych marek, jak Star Wars, Warcraft, Diablo czy inne Batmany i Avengersy. Skoro nawet one nie są gwarantem zwrotu inwestycji to pewnie finansowanie mniej rozpoznawalnych/nowych marek jest jeszcze trudniejsze, co przekłada się na mniejszą liczbę i skalę projektów.

Zgadzam się, że stricte 2D to raczej ryzykowny kierunek, jeśli ktoś chce iść konkretnie w gamedev, ale gry komputerowe to nie jest jedyny rynek, są jeszcze TTRPG, planszówki, karcianki, komiksy, książki, gdzie można coś dla siebie wykroić.

Jak pisze @Kalberos, AI dobierze się wszędzie prędzej czy później, ale wątpię byśmy byli teraz w stanie przewidzieć gdzie i w jaki sposób - art w ogóle wydawał się bezpieczną przystanią od automatyzacji jeszcze nie tak dawno, a okazał się trochę pułapką. Pytanie które dzisiejsze domysły, w kwestii tego gdzie będzie bezpiecznie, spotka ten sam los.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SebastianSz 100% racji, nie samo AI, to na pewno, mocne przeinwestowanie i przeszacowanie, co nie zmienia faktu, że teraz na rynku jest masa ludzi co szukają pracy więc konkurencja jest bardzo duża, od roku tak się zwiększa a teraz trochę przyspieszyło. Ciężko ocenić czy się wyrówna po tych przetasowaniach czy się pogorszy, to jest wróżenie. 3D wydaje się bezpieczniejsze, póki co nie widać nic co mogłoby się zbliżyć do ogarniętego juniora ale nie wiadomo co będzie ze te 5 lat 🙂 

Też bym nie dramatyzował z tym ai ale póki co trzymać się stołka bo o następny może być trudniej, chyba, że przeskok z jednego na drugi.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też pamiętać, że praca w gamedevie jest dla wielu osób bardzo atrakcyjna (choć jej realia odbiegają mocno od fantazji wielu młodych zapaleńców:)) i po prostu olbrzymia masa ludzi chce to robić. Szczególnie z młodszych pokoleń wychowanych mocno na grach, więc będzie ich tylko przybywać. A jak rynek jeszcze się kurczy, to w połączeniu z tym efekt jest bardzo widoczny.

Zresztą JŮ̴͙̥̥ͪ̑Z̛͔̮ͪ́ ̩̗͔̗̟ͤ̀Z͚̺ͬ̎͢A̻̲̜̤̼̙̥̭ͧͬ̃̀ ̖̭̫͆̕5͛̒͋ͮ͏̖̼ ̱̜̳̬̠͕͙͑ͧ͜Ḷ̡̺͙̥̏ͅĄ̦͚̂ͮT̖̰͔̱̒͝ wszyscy będziemy mieli w mózgu neuralinki i promptowali myślami AI, żeby grało za nas w Star Citizena z Elonem Muskiem. Tak będzie, nie zmyślam! xD Dobra, nie offtopuję już 😛

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Destroyer napisał(a):

Niestety trochę tak jest, kilka dni temu zobaczyłem taki post na grupie gamedevovej. Jak to się ma do reszty  i jak bardzo jest miarodajne na całym rynku nie wiem 

L7JSl0o.png

5lIzT5t.png

Jest miarodajne. Sam dzis dostalem maila z podziekowaniem za udzial w rekrutacji, facet dostał ponad 100 zgłoszeń a na drugie tyle nie odpisał. Bedzie niestety coraz gorzej. Obstawiam że, zwolnień będzie jeszcze wiecej i w glowniej mierze powodem moze byc Ai.

Niektórzy klienci, podziękowali mi, bo wybrali Ai do prostych karcianek ona niestety już wystarczy.

33 minuty temu, SebastianSz napisał(a):

@Kalberos @Destroyer

Myślę, że gamedev daje dupy z wielu względów w ostatnim roku czy dwóch, zrzucanie tego na AI to wg mnie przesada. Pocovidowa korekta, zwijanie przeinwestowanych projektów, dużo różnych przejęć i przetasowań biznesowych między firmami jak Embracer, Take-Two, Microsoft itp, co zwykle wiąże się z restrukturyzacjami i zwolnieniami. Do tego rozwój pracy zdalnej daje jeszcze większą łatwość w outsourcowaniu pracy do tańszych miejsc.

Zgaduję też, że swoje robi osłabienie różnych marek, jak Star Wars, Warcraft, Diablo czy inne Batmany i Avengersy. Skoro nawet one nie są gwarantem zwrotu inwestycji to pewnie finansowanie mniej rozpoznawalnych/nowych marek jest jeszcze trudniejsze, co przekłada się na mniejszą liczbę i skalę projektów.

Zgadzam się, że stricte 2D to raczej ryzykowny kierunek, jeśli ktoś chce iść konkretnie w gamedev, ale gry komputerowe to nie jest jedyny rynek, są jeszcze TTRPG, planszówki, karcianki, komiksy, książki, gdzie można coś dla siebie wykroić.

Jak pisze @Kalberos, AI dobierze się wszędzie prędzej czy później, ale wątpię byśmy byli teraz w stanie przewidzieć gdzie i w jaki sposób - art w ogóle wydawał się bezpieczną przystanią od automatyzacji jeszcze nie tak dawno, a okazał się trochę pułapką. Pytanie które dzisiejsze domysły, w kwestii tego gdzie będzie bezpiecznie, spotka ten sam los.

Tutaj sie zgodze, gamedev leży i kwiczy, to tez jest kolejny czynnik lawiny zwolnień.

Tak sobie mysle, czy siadac do 3d, czy jest sens. Bo zanim ja zostanę prosem w 3d, to nvidia wyda swoj model, ktory odwali asseta 3d z prompta i pozamiatane.

  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, Kalberos said:

Niektórzy klienci, podziękowali mi, bo wybrali Ai do prostych karcianek ona niestety już wystarczy.

Tak z ciekawości - o jakie karcianki chodzi? Staram się być w temacie i jakiś inside knowledge zawsze się przyda, a jedyne co znajduję to jakieś udawane gry z nft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minutes ago, Kalberos said:

Tak sobie mysle, czy siadac do 3d, czy jest sens. Bo zanim ja zostanę prosem w 3d, to nvidia wyda swoj model, ktory odwali asseta 3d z prompta i pozamiatane.

Oczywisci siadaj do 3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalberos o ile dobrze pamiętam siada do tego 3d jakoś od 4 lat i nie może usiąść 😄

Ogólnie, moje krótkie przemyślenie- jak szedłem na studia (budownictwo) to był mega boom i zapotrzebowanie, po studiach wszystko się jebło i nie mogłem znaleźć roboty, a jak znalazłem to najpierw za darmo, a później za najniższą krajową. W zasadzie do końca mojej kariery była lipa i zarabiało się jakieś groszki. Czy żałuję "straconego czasu"? Nie. Nie da się wszystkiego wkalkulować i przewidzieć wszystkich scenariuszy. Im dłużej zastanawiasz się czy warto tym więcej czasu tracisz. 
A już na koniec, głęboko z serca dodam, że gdybym miał tak cały czas zastanawiać się (na bazie wyimaginowanych scenariuszy) dlaczego czegoś nie robić to właśnie wtedy czułbym, że przegrywam życie. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minutes ago, RaVirr said:

gdybym miał tak cały czas zastanawiać się (na bazie wyimaginowanych scenariuszy) dlaczego czegoś nie robić to właśnie wtedy czułbym, że przegrywam życie. 

"W życiu zwycięża tylko głupi: mądry widzi przed sobą zbyt wiele trudności i traci pewność siebie, zanim zacznie coś działać" Erich Maria Remarque

Czasem trzeba zrobić coś głupiego i bez głębszego zastanowienia bo inaczej nie zrobi się nic. Długie myślenie i zastanawianie to gwarancja, że znajdzie się dużo potencjalnych problemów, zagrożeń i wątpliwości które sparaliżują. Jeżeli chcesz znajdziesz sposób, jeśli nie znajdziesz powód. Ja, żeby nie było, częściej znajduję powody 😛 ale to dobre powody, np. gruby jestem i mi się nie chce, pewnie z tej grubości 😄 

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko pracki AI wciąż są takie 'sterile', przynajmniej wg mnie. I nie ogarnia jeszcze concept designu, ale może też się to zmieni. Szkoda, że ktoś decyduje się na użycie prac 100% AI do finalnego produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mortom

zadałem Twoje pytanie chatgpt, oto odpowiedź: 

"Oczywiście! Oto jeden z cytatów, który można odnieść do sytuacji osoby, która może być uważana za "głupią" ze względu na brak pewności siebie i bojaźń przed działaniem:

"Niebezpiecznym jest nie to, że cel jest za wysoki i nieosiągalny, ale że jest za niski i osiągalny." - Michelangelo Buonarroti"

Nie wiem czy to pomocne, ale w końcu malował sufity więc coś o wysokości wiedział xD

Ostatnio szukałem komiksu przy pomocy chatgpt i od razu znalazł mi tytuł, autora i rok wydania. Jedyny problem był taki, że to nie był ten komiks, autor też się nie zgadzał i rok wydania również był zły... Więc nie gwarantuję jakości cytatu 😛 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minutes ago, Mortom said:

@Destroyer a jest jakiś mądry cytat na głupiego bez pewności siebie i bojącego się działać? 🙂 Tak z ciekawości dla kolegi pytam 😄 

Specjalnie dla Ciebie cytat motywacyjny o największej sile rażenia i motywacji do działania

"r*chać, je%$ć nic się nie bać!" 

Odważnie, rusz i rób coś, mądre, głupie ale z pełnym przekonaniem i siłą jak taranem, pierdolnij tak żeby aż witraże się w oknach porobiły 🙂 

Osobiście wole robić rzeczy głupie i bez zbędnego przygotowania, więcej satysfakcji i radości, jak moja mama mawiała "do głupoty to zawsze masz siłę" 😄 

I najważniejsze przestań się samobiczować! Nie wiem czy to ta fałszywa skromność czy bezpieczne podejście jak mówił kengi ale to bez znaczenia bo dla Twojego umysłu nie ma żadnej różnicy a Twoje słowa i myśli najszybciej przechodzą w przekonania i mają największą moc. Bądź dobrej myśli bo po co być złej 🙂 

 

i bierz kreatynę 🙂 serio, nie żartuję 😛 

  • Haha 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jakubziom napisał(a):

Mimo wszystko pracki AI wciąż są takie 'sterile', przynajmniej wg mnie. I nie ogarnia jeszcze concept designu, ale może też się to zmieni. Szkoda, że ktoś decyduje się na użycie prac 100% AI do finalnego produktu.

Klepie juz, kilka planszowek na rynku to czyste AI

7 godzin temu, RaVirr napisał(a):

Kalberos o ile dobrze pamiętam siada do tego 3d jakoś od 4 lat i nie może usiąść 😄

Ogólnie, moje krótkie przemyślenie- jak szedłem na studia (budownictwo) to był mega boom i zapotrzebowanie, po studiach wszystko się jebło i nie mogłem znaleźć roboty, a jak znalazłem to najpierw za darmo, a później za najniższą krajową. W zasadzie do końca mojej kariery była lipa i zarabiało się jakieś groszki. Czy żałuję "straconego czasu"? Nie. Nie da się wszystkiego wkalkulować i przewidzieć wszystkich scenariuszy. Im dłużej zastanawiasz się czy warto tym więcej czasu tracisz. 
A już na koniec, głęboko z serca dodam, że gdybym miał tak cały czas zastanawiać się (na bazie wyimaginowanych scenariuszy) dlaczego czegoś nie robić to właśnie wtedy czułbym, że przegrywam życie. 

Panie dwa lata jak juz;D bo tyle ma moj pecet, ktorego upgradowalem pod blendera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, Kalberos said:

Tak sobie mysle, czy siadac do 3d, czy jest sens.

Nie warto. Zostan prompt masterem lepiej. Albo spawaczem.

Przepraszam ale juz to sie stalo smieszne po prostu.

Na prawde nie dajcie sie omotac tej propagandzie AI... Na podstawie powtarzania tych samych frazesow - no bo na pewno nie faktow. Juz za chwile bedzie robilo 3D. Bo co - bo juz bloby z tekstura robi? To jak zacznie robic te modele? Magicznie? A jeszcze za druga chwile dobierze sie do tradycyjnego malowania..? Co? Bedzie robot malowal obrazy olejne..? No OK...

Co prawda na dzien dzisiejszy nie zmusisz chatu GPT4 zeby choc przez przypadek ci wygenerowal font z literami alfabetu wszystkimi bo nap...li 3 razy "B", 2 razy "J" a polowy innych liter nie bedzie i powie "tutaj masz font z wszystkimi znakami". I jak mu powiesz "no ale brakuje "S" i "Z" to powie "przepraszam" i przegeneruje calosc zmieniajac wyglad totalnie wszystkiego a i tak beda litery brakowac tylko moze inne. Wczoraj sprawdzalem przez ciekawosc...

Ale juz pojutrze bedzie Nvidiowy robot malowal obrazy bo mowili ze AI will change everything!

Serio?

Podziwiam wasz technoptymizm.

Moze dzis nie radzi sobie z alfabetem, ale ZA-PIEC-LAT™ stracimy prace WSZYSCY. Panowie, przepraszam ze sie unosze ale to na prawde nie jest kwestia przekonan i chciejstwa tylko realnych, obserwowalnych, sprawdzalnych mozliwosci "AI", ktorych osobiscie nie widze w przytaczanej tu skali.

Bo to ze sobie Huang mowi na przyklad takie rewelacje zeby ludzie kupili wiecej prockow:

https://www.barrons.com/livecoverage/nvidia-gtc-ai-conference/card/ai-hallucination-is-very-solvable-nvidia-s-jensen-huang-says-78BYxKc08lbZGvU6mVIp

nie zmienia rzeczywistosci, ktora przedstawia sie tak:

https://www.aporia.com/learn/rags-are-not-a-solution-for-ai-hallucinations/

Na prawde, nie wierzcie w kazde "aktywne granulki" i "nowa formule" z reklam 😛 AI na prawde nie jest takie dobre jak je maluja (co nie znaczy ze beznadziejne) i nie rozwija sie tak bardzo jak mowia. Niech za przyklad stanowi to ze szef najwiekszej firmy produkujacej AI chipy zwyczajnie klamie zeby sprzedac wiecej.

No a potem jeszcze widzimy takie wspanialosci, o ktorych mozna napisac ze "AI enters every aspect of our lives!" i juz wyglada, ze bez AI jak bez reki i "kto nie idzie do przodu ten sie cofa" jak "nie nauczysz sie plynac na fali to utoniesz" i inne frazesy przekonujace ludzi do tego, ze AI to bezapelacyjnie przyszlosc i tyle a jak tak nie sadzisz to jestes Luddita czy jakims zacofancem i frajerem. A na koniec wciskaja ci kompletne gowno za $700 i masz swoja przyszlosc:
https://www.theverge.com/24126502/humane-ai-pin-review

No do prawdy - gdzie sie nie obejrzec to AI postep.

Edytowane przez Nezumi
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, EthicallyChallenged said:

To ja jeszcze się dorzucę i zwiążę w kokardkę posty o gpt i pewności siebie, bo dzisiaj prosiłem chat o przysługi: bądź pewny siebie tak, jak chatGPT oświadczający, że zrobił to o co prosiłeś:Screenshotfrom2024-04-1115-28-43.png.e9ce6ab7086d30a6a996a06a88b1379b.pngScreenshotfrom2024-04-1115-28-59.png.68fac5336c7d4107b20ff352d6a7ac8d.pngScreenshotfrom2024-04-1115-29-13.png.3ed9ff99e8a027551dab1650b3caaaaa.pngScreenshotfrom2024-04-1115-29-55.png.1c341983961a9e3363fb6b95db114fc4.pngScreenshotfrom2024-04-1115-38-06.png.4633090baa1076e7375cb2e877631481.pngScreenshotfrom2024-04-1115-38-29.png.34c98019b49504e1043049785ee2af2a.pngScreenshotfrom2024-04-1115-38-41.png.6b823b1cbbc8c8d7895f70ac40b9477e.pngScreenshotfrom2024-04-1115-38-52.png.4da33984f50b61e86d2856f663f95788.png

Mistrzostwo 😄 Aż przypomniała mi się Arkadia MUD i wymiana żarówki 😄

>Wymien zarowke
Slucham?
>Wloz zarowke do zyrandola
Wloz co do czego?
>Wloz zarowke do rzyrandola
Wloz co do czego?
>Wstaw zarowke do rzyrandola
Slucham?
>Wkrec zarowke do rzyrandola
Slucham?
>Zapytaj Wolframa o wymiane zarowki
Wolfram mowi: O co Ci chodzi, przeciez dalem Ci juz zarowke
>Wskaz rzyrandol
Wskazujesz rzyrandol
>'O ten zasrany zyrandol debilu
Mowisz: O ten zasrany zyrandol debilu
>'Zalamka
Mowisz : Zalamka
W swoim umyslesz slyszysz glos jezdzca apokalipsy. Za chwile swiat ostanie zniszczony.
Senior Tigr poprosil mnie o przyspieszenie apokalipsy
Juz tylko 5 min do zniszczenia swiata.

>'Jasna dupa!!!
Mowisz: 'Jasna dupa
>Wyjscie
Na zewnatrz budynku
Sa tutaj dwa widoczne wyjscia budynek i poludnie
>Krzyknij Czy ktos zna tego pier... questa z zarowka?!?!
Krzyczysz Czy ktos zna tego pier... questa z zarowka?!?!

Edytowane przez SebastianSz
  • Like 2
  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kalberos o widzisz, to jeszcze tylko 3 lata oczekiwania do mitycznych 5 lat gdy już będzie wiadomo czy wszystko się zmieni i AI zabierze wszystkim prace 😄 
Z ciekawości, podrzucisz linki do tych planszówek zrobionych przez AI? Jestem ciekaw jak to w praktyce wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RaVirr napisał(a):

@Kalberos o widzisz, to jeszcze tylko 3 lata oczekiwania do mitycznych 5 lat gdy już będzie wiadomo czy wszystko się zmieni i AI zabierze wszystkim prace 😄 
Z ciekawości, podrzucisz linki do tych planszówek zrobionych przez AI? Jestem ciekaw jak to w praktyce wygląda

Takie rzeczy to nie na forum:D jak Cie znajdę to na priv podrzucę. Nie no miałem bardzo dużo zleceń, plus codziennie etat. Niestety za brakło czasu na 3d i zostaje w tyle, takie życie:D

 

Zawsze mogę otworzyć warzywniak w ostateczności:D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, Kalberos said:

Zawsze mogę otworzyć warzywniak w ostateczności:D

Biedronka, Lidl, Kaufland i Auchan chcą znać Twoją lokalizację 😄

Prędzej już monopolowy 24h - i jako bonus nie będziesz musiał się emeryturą przejmować bo i tak zadźga Cię za ladą jakiś ćpun xD

  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz odwazniejsze te plany na przyszlosc macie, panowie 😄 

Co do tych karcianek z AI wyplujek mi sie skojarzylo jako staremu kolekcjonerowi kart, ktore mama wyrzuciala do smieci po prostu jak wyjechalem z domu bo "po co mi obrazeczki jakies zajmuja miejsce"....

Eh...

No nic..

Zatem wracajac do tematu karcianek - zawsze mialem jakichs swoich ulubionych rysownikow. Z takiej juz nie wydawanej karcianki Rage to byl Ron Spencer, Jeff Miracola, Kane... Jeden rzut oka i wiem ze to jest Spencer. Do dzis z kumplem sie jaramy jak ktory przyuwazy "nowego Spencera" 😄 Z Jeffem Miracola bylo mi dane pogadac dzieki facebookowi o jego arcie na jedna z kart ktora byla moja ulubiona. Od tych artystow mozna tez czasem kupic oryginal malowany na plotnie jak sie ma kase i farta. Na roznych konwentach mozna zdobyc autograf, moga jakas podmalowke na karcie zrobic... Lub zwyczajnie uscisnac dlon ulubionego artysty.

To wszystko idzie do kosza jesli ktos uzywa AI do artow na karty. Nie ma po co kolekcjonowac wyplujek bo sam sobie mozesz naprodukowac 1000 dziennie. Nie maja zadnej wartosci te arty, nie ma oryginalow. Rownie dobrze mozna kolekscjonowac kapsle z coca coli. Calosc jest odarta z jakiegokolwiek wkladu czlowieka. Czy mozna takie cos sprzedac? Pewnie mozna. Podobnie jak te koszmarne animacje/piosenki dla dzieci maja duza ogladalnosc na YT mimo ze sa najgorszym gownem jakie mozna wlasnemu dziecku zaserwowac.

Przy karciankach takich nikt nie bedzie mial swojego ulubionego rysownika, beda wyplujki - raz lepsze raz gorsze. I bedzie widac ze to jest AI. Bo mozesz nie do konca byc pewnym przy jednym czy dwoch artach. Ale jak masz cala talie z wyplujkami to gwarantuje ze widac AI sztucznosc. Czy to ludzie polubia? Niektorzy na pewno. Niektorzy sluchaja mumble rapu w koncu. Zawsze sie jakas grupa docelowa zlamasow znajdzie 😛 Ale czy to ma byc ta przyszlosc? Byc moze - jak patrze na spoleczenstwo ogolnie to nie mam wielu zludzen co do intelektualnej przyszlosci tego gatunku. Wiec dlaczego mialbym wymagac od tego stada jelopow z tik toka zeby docenili czyjas tworczosc. To byloby naiwne.

Mialem jakis cel w pisaniu tego, jakas pozytywniejsza konkluzje na mysli ale podczas pisania uleciala ona i przestala istniec jak pomyslalem o ludziach w ogole... W koncu calkiem mozliwe, ze bedzie po prostu coraz bardziej prostacko, bezmyslnie, bez gustu i bez sensu. Patrzac na to co sie dzieje w okolo to chyba nawet najbardziej prawdopodobny scenariusz z reszta 😄 

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do karcianek ai skoro już tak odbiliśmy od głównego tematu to akurat taki art mi się napatoczył

https://80.lv/articles/this-nft-card-game-pays-ai-artist-usd15k-a-month-for-10-hours-of-work/

nft karcianka piramida finansowa zbudowana na piramidzie złodziejskiej, nawet pasuje 🙂 

--

1 hour ago, SebastianSz said:

Prędzej już monopolowy 24h - i jako bonus nie będziesz musiał się emeryturą przejmować bo i tak zadźga Cię za ladą jakiś ćpun xD

monopolowy to nie taki zły pomysł, mało piję ale ostatnio dwa piwka jakieś ładnie po obrazkach i prawie 50zł, wcześniej dwa kawałki ciasta ręcznie robione 70zł człowiek się nawet dobrze nie naje ani nie napije a już stówy nie ma 😛 

A co do tych ćpunów to może łatwiej sklep z maru hunanen? podobnież 5g 300zł, 10g 700zł,
Krypton piątka: 290
Ghost Train Haze dziesiątka: 570
15 Pink Kush OG 730

można pomieszać z jakimś suszonym gównem i tłuczonym szkłem i będzie więcej porcji i pieniążków 🙂

Swoją drogą nie jest to niesamowite jak daleko poszła nauka i osiągnięcia naukowców że tłuczone szkło zawsze smakuje jak krew? 😄

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Destroyer said:

Nawiązując do karcianek ai skoro już tak odbiliśmy od głównego tematu to akurat taki art mi się napatoczył

https://80.lv/articles/this-nft-card-game-pays-ai-artist-usd15k-a-month-for-10-hours-of-work/

nft karcianka piramida finansowa zbudowana na piramidzie złodziejskiej, nawet pasuje 🙂 

czytałem to! 😄 Jak zawsze przy nft - zero nazwisk, zero konkretów, wszystko tajemniczo-mistyczne. W innym arcie mówił, że zarobił 500k dolców. A sam art wygląda jak każde inne AI i jest 100% generic.

6 minutes ago, Destroyer said:

Nawiązując do karcianek ai skoro już tak odbiliśmy od głównego tematu

Ten wątek ma już swoje własne uniwersum - od podejrzeń o bycie botem i redemption arc, filozoficzne pytania, psychoterapię, najznamienitsze memy, AI, NFT, sklep spożywczy i smutną konstatację @Nezumiego o kondycji współczesnego człowieka 😄

No dobra, @Lemur weź wrzuć jakieś swoje pracki do komentowania bo już do reszty zaspamujemy ten wątek 😄

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, SebastianSz said:

zarobił 500k dolców

Jak każdy krzykacz w internecie i "self made milionere" a jak przyjdzie co do czego to dziurawe skarpetki i wypierdziane podarte majtki na gołodupcu 😄 

cGPCOLn.jpeg

 

kQVsTJT.jpeg

 

3 minutes ago, SebastianSz said:

Ten wątek ma już swoje własne uniwersum

kwintesencja każdego dobrego, zdrowego forum żyjącego swoim życiem 😄

 

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, Lemur said:

A jak się uczciwie przyznam, że teraz to się po ludzku cykam? XD I się biję z myślami czy wrzucać czy nie?

Jak bys sie miala UCZCIWIE przyznac to sie caly czas cykalas ale to normalne. Wrzucaj jak chcesz, przymusu nie ma. Zarty zartami ale jest sporo ludzi co pomoze na prawde i zna sie na tym. Nie ja ale inni 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer O co kaman z keratyną? 😄 Czy dodaje pewności siebie? Jak tak, to zamawiam 2 tony! 😄 
Osobiście faszeruję się Ashfagandą, witaminą B C i D, magnezem, sproszkowanymi drożdżami piwowarskimi. Do tego rano wypijam miód z wodą i octem jabłkowym (własnej roboty!) a wieczorem Zioła Szwedzkie z aloesem. ALE żaden z tych specyfików nie działa na pewność siebie... albo mam wrodzoną odporność xD 

A co do samobiczowania... to jest to mieszanina z lekką nutka fałszywej skromności (bo nie jestem z drewna!) z mocnym akcentem ostrożności i obrzydzenia do swojej osoby z musującym zakończeniem przerażenia jak reaguje na mnie świat 🙂 Tak że wiesz... wszystko w zdrowych proporcjach! 😄

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Mortom said:

@Destroyer O co kaman z keratyną? 😄 Czy dodaje pewności siebie? Jak tak, to zamawiam 2 tony! 😄 

Jest najbardziej przebadanym suplementem, oprócz zwiększania wydolności fizycznej, siły i masę mięśniową ma także wpływ na mózg, funkcje poznawcze, naprawcze, zmniejsza depresję, poprawia pamięć i co tam jeszcze 🙂
Niebezpieczeństwa prawie nie ma a ma dużo pozytywnych właściwości 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7916590/

https://www.mdpi.com/2218-273X/9/9/406

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6093191/

https://link.springer.com/article/10.1007/s40279-023-01870-9

https://elifesciences.org/articles/91824

A od siebie dodam, że jak kupisz dobrą, smakową to możesz sobie jeść jak nie ma nic słodkiego a masz na coś ochotę 😄sama chemia ale dobre 😄 

A jak chcesz wyraźniej poczuć, że coś działa to dodaj do mikstury beta alaninę będzie całe ciało szczypało przez jakiś czas, jak połączysz z intensywnym wysiłkiem fizycznym i dużą potliwością to będziesz się czuł jak przy ciężkiej chorobie, polecam, super uczucie jak już to minie i jest mega ulga😄 

I tak najlepiej połączyć to ze sporym wysiłkiem fizycznym najlepiej w naturze, bo nic tak nie obniża stresu, ciśnienia krwi, nie podnosi plastyczności mózgu, nie oczyszcza organizmu i nie aktywuje różnych mechanizmów naprawczych jak to gdy się umęczysz tak, że ledwo już idziesz, prześpisz jak zabity całą noc a rano czujesz się lepiej i masz poczucie, że jednak coś zrobiłeś poprzedniego dnia. A potem to powtarzasz w kolejnym dniu, i kolejnym, i następnym aż staje się rutyną i nie musisz się już zmuszać tylko robi się niemal samo. No i jak jesteś zajęty to nie zastanawiasz się nad życiem zanadto bo to niemal wyłącznie prowadzi do negatywnych myśli i ścigania w dół 🙂

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer Aaaa.... taka sprawa... to kupie sobie i sprawdzę!
A Beta Alanine to mam taką w proszku i  w kapsułkach no i zjadam (jak nie zapomnę 😄). A i wszyscy gadają o tym mrowieniu... no u mnie nie występuje 😞 jednych w uszach innym w nogach... a mi nic 😞 
A ruchu zażywam codziennie przez 1:05 H 🙂 6 km marsz o 6 rano jak jeszcze żaden właściciel z piesiem jak krowa - co nie gryzie OFC! się nie pałęta. Tylko ja, bobry, kaczki i taki dzieciak co do idzie do szkoły o 6.30 rano - nie osadzam... może po prostu lubi szkołę 🙂 

Edytowane przez Mortom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2024 o 21:39, Destroyer napisał:

i bierz kreatynę 🙂 serio, nie żartuję 😛

 

3 godziny temu, Mortom napisał:

O co kaman z keratyną?

 

2 godziny temu, Destroyer napisał:

Jest najbardziej przebadanym suplementem, oprócz

 

1 godzinę temu, Mortom napisał:

Aaaa.... taka sprawa... to kupie sobie i sprawdzę!

Nie ma to jak przegrać grę w głuchy telefon we dwóch 😄 czuję się w obowiązku zainterweniować, zanim Mortom zamiast w umięśniony okaz zdrowia zamieni się w kłębek sierści 😄

18 godzin temu, Kalberos napisał:

Takie rzeczy to nie na forum:D jak Cie znajdę to na priv podrzucę

A czemu to taka tajemna wiedza?

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EthicallyChallenged jset nukaowo udowdonione, że człwoeik jset w satine pyłnine cztyać sołwa z przsetwaoimyn szyikem litre a czętso nawet teog nie zawuaży

Pewnie jest nawet jakaś zasada ale nie chce mi się szukać 😛 A tutaj jedna literka to jak to mozna zauważyć, kto w ogóle to tak podobnie nazywał?!
Gdy szybko piszę to naturalnie tak to u mnie wygląda, kiedyś dziewczyna mi powiedziała że jestem jak IKEA, z właściwą mi gracją całkowicie to zignorowałem aż po kilku dniach mi to wypomniała i powiedziała, że chciała mnie obrazić i nazwała mnie ikeą bo literki z grubsza się zgadzają ale słowa już trzeba samemu złożyć 😄 zresztą czasem sam nie wiedziałem co miałem na myśli 😄 

 

@Mortom po kilku miesiącach stosowania suplementu

K*rwa coś nie do końca tak działa, ale włosy jakie zajebiste 😄 

sfYV63W.jpeg

 

 

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, EthicallyChallenged napisał:

A czemu to taka tajemna wiedza?

Właśnie też się zastanawiam, to chyba wręcz pożądana informacja dla potomnych by wiedzieć, której firmy ewentualnie nie szanować/nie wspierać złotówkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Mortom said:

@Destroyer Wiesz... pewnie inni by wyhodowali włosy na klacie jak u Tarzana... mój organizm jest dziwny i raczej bym przytył xD

Trochę wody na początku zatrzymuje więc trzeba wypocić ale za to mięśnei są napompowane 😛 

 

W sumie białko też polecam ale dodawaj też sojowe do miksu bo podobno podnosi agresje wśród naczelnych 🙂

tu masz tutka, taka mała dawka akurat na start 🙂 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Destroyer said:

A od siebie dodam, że jak kupisz dobrą, smakową to możesz sobie jeść jak nie ma nic słodkiego a masz na coś ochotę 😄sama chemia ale dobre 😄 

"Przyjmuje się, że dla kobiet dzienna dawka wynosi 3 g kreatyny, natomiast dla mężczyzn wystarczające będzie 4–5 g."

Ja nie wiem w jakich ilosciach cos slodkiego zaspokaja twoje laknienie, ale ze wstydem przyznaje ze potrzebuje wiecej niz 5 gramow.... 😄 A znowu nie chcialbym przekroczyc dziennej dawki kreatyny 150 krotnie bo moge jakichs supermocy dostac 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lemur:

"Hejka, chciałam się podszkolić w grafice, pomożecie? Jaki kurs wziąć?

Max3D:

"Łykaj suple i żryj keratyne z kreatyną!"

25ccfb4e467181afdc3004ce330ce00e.gif

xD

@Lemur

Tak już serio - rzuć okiem na te wątki:

Nie ma tutaj jakiejś zjadliwej krytyki, nawet jeśli nie wszystko jest turbo pro. Ale po to są takie miejsca jak to forum - żeby pokomentować i jakoś sobie nawzajem pomóc, albo chociaż pogadać. Większość ludzi tutaj zapewne szła dokładnie tą samą ścieżką rozwoju, więc wątpię żebyś jakoś odstawała.

Dla dodania Ci odwagi wrzucam swoje prace sprzed paru lat (teraz przyjdzie @kengi i powie, że to tylko taki psychologiczny wybieg, żebym polepszył sobie humor:P)

digital_still_life_practice_2_by_basteck-d8litpt.png.d45b6244092e88f0def5dfb06db1f00c.png

digital_still_life_practice_3_by_basteck-d8litrz.png.f20371f4b8cafaa213029b1ee830aadc.png

  • Like 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SebastianSz z tego wątku płynie bardzo ważna lekcja i nauka, dwie nawet

Po pierwsze swoje życie i karierę tak jak ten wątek trzeba kontrolować i aktywnie kierować na właściwe tory bo puszczone samopas rozlezie się we wszystkie strony a żadna nie będzie tą pożądaną - żeglarzowi który nie wie do jakiego portu płynie żaden wiatr nie sprzyja (tego cytatu użyłem w eseju na pierwszy rok drimaginu ponad 15 lat temu, dlaczego esej? Bo jak któryś cwaniak później się wygadał to zwiększa prestiż szkoły, chyba wśród niepiśmiennych chłopów 🙂 i pewnie nikt nawet tej makulatury nie czytał 😛

A druga nauka jaką można z łatwością wyczytać z tego wątku to bycie grafikiem to nie tylko klepanie obrazków, ładnych, brzydkich, animacyjnek i co tam trzeba, to także wielki ciężar który trzeba dźwigać każdego dnia jak ciężki krzyż chrystusowy na Golgotę, i to nie raz i fajrant jak oryginalny dźwigacz, tylko każdego dnia od nowa jak ten Syzyf. Ten krzyż to niepełnosprawność umysłowa, myślę, że wspólnymi siłami udało nam się to pokazać ponad wszelką wątpliwość 😄 Bo niemal każdy słyszał, że jakiś artysta się zabił, obciął sobie ucho, czy oszalał ale to jak z ogniem trzeba doświadczyć żeby w pełni zrozumieć i dopiero jak wsadzi się rękę w płomień palnika na kilka minut to w pełni zrozumie się lekcje i powagę ostrzeżenia żeby nie pchać rękę w ogień bo gorący 🙂  

FClYsXc.jpeg

@Lemur (dlaczego nie lemura, lemurowa, jakaś feminatywa?) na początku bała się pokazać swoich prac, teraz boi się nas i zastanawia się pewnie czy chce czerpać mądrość i wiedzę z tego źródła 😄 

 

Szi4GfK.png

Q794m3D.jpeg

pro tip, jak widać ai nie wykrywa potencjalnie niezgodnych z regulaminem zapytań jeśli są literówki a mimo to i tak je rozumie ^^ 

 

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności