Skocz do zawartości

Ile wziąć za robotę? Na ile to wycenić? Zarobki grafika?


batonx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam prośbę, abyście pomogli wycenić mi zlecenie.

Otóż mam do wykonania kilka modeli ludzi w różnych pozycjach i animacje-tzn. modele nie poruszają sie ale kamera objeżdza je dookoła. modele maja być szare bez tekstur.

uwzględniajać cene weźcie pod uwage iż serwis dla którego sa te animacje przynosi małe dochody z reklam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak moze troche pytanie nie dokladnie o kase ale jednak. Czy zawsze bierzecie zaliczke przy rozpoczynaniu realizacji jakiegos zlecenia? Jezeli tak to jaka - 30% wystarczy? Nie chce straszyc klienta ale musze sie zabezpieczyc. W koncu to ja inwestuje kupe czasu no i swoj sprzet i soft. Czy ktos kto stale dobija interesow z klientami moglby mi cos wiecej poradzic w tej materii? Z gory dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

1. Poradźcie ile wziąć kaski za model domku jednorodzinnego na podstawie planów. Render nie jest najważniejszy tylko sam model z zewnątrz. Czas ukończenia jednego domku to 5 dni.

 

2. Zrobienie wnętrza tego samego domku- ile dodatkowo wziąc?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie czy taki przecietny Kowalski. Ktory mieszka w polsce, i ktora np. nie ma wykształcenia a le jest no powiem naprzykład: Średnio Zaawansowanym Grafikiem. To ma szanse by sie gdzies zatrudnic jako grafik wlasnie low-poly. Modele itp? Czy to juz calkowicie odpada musza byc studia itp o kierunku Grafik (oczywiscie wiadomo, ze wyksztalcenie takie by sie przydalo), ale tak teoretycznie? I czy sa firmy ktore zatrudniaja tak na projekty. Czyli placa na zlecenie?......... Prosze o odp. Bym mial jakies obeznanie, jak to jest. Bo mi to nie potrzebne ale komus moze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gavreel -> Ja im napisałem 700zł :)

 

Blader -> To jaką szkołę skończyłeś jest w tym temacie wogóle nie istotne. Liczą się 3 rzeczy. Portfolio, portfolio i jeszcze chyba portfolio. Musisz pracodawcy pokazać na co cię stać a nie machać papierkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWRSC, zawsze byles moim idolem, wychowalam sie na twoich pracach, .... heh

 

mam pytanko, to post o kasie generalnie,

dostalam robote etatową modelowanie hi poly, do wnętrz . jestem w tym calkiem dobra..(egoizm nie...), ale nie wiem ile mam wziac za etat , ...?

 

portwolio mam , wysłalam, jak cos,

 

help me... musze sie szybko zdecydowac....!!!

 

nie pisz postu pod postem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ile się wynegocjuje. Przecież to od umiejętności zależy i od tego co się robi. "Puszczanie" renderów i klikanie po podstawowych opcjach a modelowanie organiki czy rigowanie to trochę nie ta sama liga. Wyciągnąć można i ponad dyszke na luzie jak i 2K. Wszystko jest względne.

 

A co do generalnego pytania na ile wycenić - tak żeby się i wam i klientowi opłacało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

humcio - z tego ci sie orientuje TS odprowadza za Ciebie w USA 10% podatku i z tym krajem masz juz spokoj;) druga kwestia to PL... wydaje mi sie ze aby byc ok z naszym urzedem nalezy zaplacic "wyrownanie" do 19% podatku czyli 9%, ale to sa tylko moje przypuszczenia, nie podparte zadnym konkretnym przepisem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ile wziąść za wizualizacje mieszkania (2 pokoje, kuchnia, łazienka) dla developera? Najprawdopodobniej zleceń będzie więcej. Myślałem tak sobie, że 1000-1500 zł od mieszkania to rozsądna cena. Powiedzcie czy dobrze sobie myślałem :p. Jeżeli nie to wyprowadźcie mnie z błędu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam mozliwosc wykonania 4 animacji delfina w wodzie bez teksturowania zero globalIlumination sama animacja vertexów + postprodukcja (tlo animowane ) +rendering. Animacje maja trwac okolo 20s kazda i pasowac do siebie tak aby sie loopowaly, i moje pytanie: Ile powinienem zawolać za cos takiego biorac pod uwage ze klient ma kase :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animacja delfina ma zawieraz kilka przeplywów przez ekran z oddali i odwrotnie jak by wracal ( 3, 4) wersje + jakis element zabawy ze podplywa do ekranu uderza w szybe jakies trzesienie itp ( 2- 3) wersje.

Jak cos takiego wycenic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

a jak byscie wycenili cos takiego:

 

stojaca butelka na drewnianym cokole i na metalowych lancuchach podwieszana

 

3 butelki w jakims okienku stylizowanym drewnianym

 

1 butelka w takim okienku a la "szopka"

 

cos takiego jak Johnie Walker 12 litrow ma taka butla na drewnianym "wahadle" i z niej mozna niby nalewac wode

 

cos a la stojak do wina tylko widziany z boku i pod katem butelki - drewno albo plexi przezroczysta

 

to co wkleilem to wszystkie inforamcje, reszta nalezy do mnie. To projekty dla znanej wódy ale nie chce mowiec jakiej:) Mteriał jaki mam to zdjecie butelki i etykieta, dobrej jakosci

 

aha, nie jest to robota bezposrednia dla wódy ale dla agencji, oni pchają to dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

SWRSC- jesteś mistrzem wyceny :)

ale zeby nie bylo niedomowien, tu nie chodzi o sam produkt a o te stojaczki itepe. czyli butelka jest jakby niewazna, oni chca zobaczyc jak mozna ja ciekawie wyeksponowac w kanjapach, barach itep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 czy 4 tys. to strzelanie takie bo nie wiadomo jaki jest stopień szczegółowości. Za sam model na freelancu dużo się raczej nie uda wziąć tak myślę. dlatego realnie napisałem 2 tys. Oczywiście 4 byłoby jeszcze lepiej ale nie wieżę że ktoś tyle zapłaci. Najbardziej prawdopodobne to jest to że ktoś ma zlecenie na wizualke i nie chce mu się modelować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie wizualka, mam pewną (sporą) dowolnosc, pociąg to takie metalowe tezewe....szczegolow srednio-sporo... link jest poglądowy-inspiracja.....

 

z taka iloscia danych jaką sie dzielisz to chyba wrozka ci moze odpowiedziec.

Ja za modelowanie czegos podobnego do "takie metalowe tezewe" wzielem w okolicach 1k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za samo modelowanie całej tej stacji+pociagu+jednej strony z zewnątrz to chyba dobrze byłoby zacząć rozmowę od 6-7k PLN. Spokojnie masz tam miesiąc pracy, jeśli jeszcze do tego masz wymyślać swoje elementy. Do cholery - jesteśmy ludźmi, którzy coś potrafią, a nie roznosicielami ulotek!!! Za roznoszenie ulotek w Krakowie dostaniesz 7zł/h!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności