Skocz do zawartości

Moment Krytyczny : Ozyrys- Ostatnie pożegnanie


Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko bardzo pięknie... podoba się... czas na uwagi.

Wizualnie pracka będzie na pewno ciekawa i przyjemna. Musicie jednak mocniej zwrócić uwagę na emocjonalny przekaz i jego czytelność...

Wcześniej był koncept z egipskim Romeo i Julia. Scena była intymna i tkliwa. Nie zostało z tego nic. Teraz jest kadr dużo szerszy... sporo się dzieje. Dużo detali... a uwaga widza musi się skoncentrować... musicie widza poprowadzić. Zastanówcie się co jest najważniejsze dla was w tym przekazie... to, co przeżywa ta kobieta? To pod ten przekaz emocjonalny ustawia się kard... trochę dramatyzmu panowie! Scena jest dramatyczna i moim zdaniem takiego ujęcia wymaga....

 

no to zabiłem troszku klina?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 526
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Klicek - cholery można dostać z tymi Twoimi modelami ;)

asfalton- Vray 1.45

V_waski_V - spoko :) i dzięks

Kris_R- nie odzywam się do Ciebie ;) a na poważnie : może nie widać tego dobrze w koncepcie ale plan mamy taki żeby podświetlić od góry lekkim światłem volumetrycznycm postać kobiety , myślę że wtedy wyjdzie na 1 plan i będzie centralnym el. kadru. a kapłan stoi sobie z boku w lekkim półmroku i przygląda się jej ze złowrogim uśmieszkim. Nie przewiduję już jakiejś drastycznej przebudowy kadru (choć nie wykluczam:) poprawimy jeszcze pozę bohaterki tak żeby dało się odczuć że ona wypija to i bardziej energicznie się odchyla do tyłu

dzięki za komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piekny model kobiety ale popraw czoło. jest kanciaste jak u robota:) reszta naprawde super.

ps.tak pedzicie że piszac ten poscik nie wiem czy jest jeszcze aktualny.:)i czy w ciagu tej minuty juz tego nie poprawiłeś:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomeg - zgadza się :) pędzimy najszybciej jak sie da bo na urlop trzeba w sierpniu wyjechać. Wrzucam skończony model 1 niewolnika leżącego po lewej stronie sarkofagu. pozdrawiam

 

edit do postu poniżej : ten fakt nie będzie w żaden sposób uwidoczniony :D

e1.jpg

e2.jpg

e3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaras -> oba modeliki bardzo fajne, nadal coś mi nie pasuje w twarzy eunucha, może to te usta ? :/ sam nie wiem

anyway jako całość jest super, w końcu będą tylko leżeć i uprawiać nieżycie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mini apdejt :)

 

"Man jak sobie jaja robisz to zginiesz -> pisze caly czas na GG + email wyslalem

 

co jest mam polecony wyslac jeszcze czy co ? (zaraz cos napisze )

"

 

Wiem Baron maj bad przestraszylem sie na smierc ale wszystko dobrze sie skonczylo

 

wiec ten apdejt :

 

kadzia1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leru - sory ale musze to napisac :) (naprawde sory wychlostam sie rano)

 

Klicek rozbiłeś mnie - bardzo pozytywnie mnie roz.. no dobra już starczy z rynsztokiem

 

Chłopcy - bardzo gratuluje :)

 

To bylo tytulem wstepu a teraz:

Klicek- > czysty zwariowal - man wyluzuj z ta iloscia poly , niechce ogladac obrazkow kolejnego zboka- ktory modeluje takie detale - poco komu pojedyncze koraliki - skoro ich i tak niezobaczymy na Frenderze - czemu to ma sluzyc - bedzies to renderowal w 10000*8000 ? Stary Lepiej poswiecic jedna godzine na kompozycje , teksturki i swiatla niz na bryloczek z pojedynczymi kamyczkami ....................

 

 

no dobra - przyznaje - jestem poprostu zazdrosny ze robisz TAKIE modele w tak krotkim czasie.

 

Staruszek - > boski ma klimat

kobietka -> doczepie sie tylko tego ze faldy na spudnicy sa tylko poziome a powunny byc jeszcze pionowe - reszta - co tu duzo mowic - jaka jest kazdy widzi :)

 

Pozostale modele - takie jak maja byc - tzn beda prawidlowo uzupelnialy tlo

 

Co do kompozycji to sie wstrzymam do momentu gdy zaczniecie ukladac gotowe juz modele .

 

jaras-> ty sie tak nie czaj tylko wal wszytsko na forum

 

OK - a teraz to co mnie ZNISZCZYLO :) - ostatni update - sprawil ze ta noc napewno bedzie wilgotna ;D

 

Obojgu bardzo gratuluje - no i macie kolejnego stalego widza :)

 

ACTIMEL GROUP 4 ever FAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barton- Finalny obrazek będzie w rozdzielczości 2100x1200 i jest szansa że te detale będą jednak widoczne. Poza tym robimy te modele z czystej przyjemności modelowania - czysta frajda po prostu. Co do wrzucania wszystkiego na forum to będę zapodawał prace w jakichś konkretniejszych dawkach i w miarę ukończonych etapach - przecież nie będę dawał każdej uvw :] teraz biorę się za wymodelowanie i otexturowanie 1 planu - schodów i marmurowej posadzki. dzięki i pozdrawiam

ACTIMEL GROUP 4 EVER *peace*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barton_fink -> masochistyczne zapędy KLICKA mogą wyjść tylko na dobre tej pracy ;) Jeśli praca jest robiona z taką prędkością, to szczegół jest jak najbardziej mile widziany.

I na prawdę nie musisz się chłostać, jak nie ma przyczyny.... ;)

 

jaras -> a czemu nie ? :] pokazujcie UVWki w miarę możliwości :)

Jeśli chodzi o ostatni render, to złoto jest takie ... oscarowe. Próbowaliście innych ustawień kolorów, np więcej czerwonego, mniej żóltawe, złoto żywsze po prostu ew. bump cellularowy (z wgłębieniami). To tylko taka sugestia (i również kwestia gustu) bo oczywiście render jest niesamowicie przyjemny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszczegolne elementy prezentuja sie swietnie po prostu. Czekam z niecierpliwoscia na efekt koncowy. A, korzystajac z sytuacji - za wygranie takiej bitwy dostaje sie jakis dyplom? ;-) Ja bym dolaczyl takie trofeum do CV, zwazywszy na fakt, ze poziom prac jest wysoki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małe sprostowanie - statuetki żadnej się nie dostaje ale w tej bitwie będą za to fajne nagrody *peace*

p.s. chociaż jakieś zdjęcie tego oskarinka by się przydało :D

p.s.2 nie wiem zresztą jak inni ale ja nie robiłem pracy w zeszłej bitwie dla statuetki i nagród tylko dla przyjemności

 

edit - wymyśliłem !! może by chociaż nagrodzone osoby dostaly model 3d tej statuetki ? wraz z szaderkiem btw- całkiem niezłym , można by sobie wyrenderować i druknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok , pora na apdejt - jest to jeden z fresków na ścianie. Zrobiłem go tak że połączyłem spraparowaną texturkę z prostym obiektem 3d , tak żeby złapało troszkę cienia i uprzestrzenniło sie bardziej , do tego mały bump z hieroglifami. pozdrawiam

fresk1.jpg

fresk2.jpg

fresk4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa... wariaci!! Czy Wy nie macie co w domu robić?? Przecież to na pewno zajmuje krocie czasu... a tak poważnie to się lepiej zastanówcie czy na pewno jest sens modelować takie szczegóły, pewnie wiecie co robicie, ale jak tak dalej pójdzie to się znajdzie jakiś maniak i zacznie tworzyć modele do sceny... składając ze sobą cząsteczki zrobione ze sfer ;) baah, ale by było odwzorowanie realnego świata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za dobre słowo druhowie ;) cieszymy się :D

ArTooRo- wbrew pozorom te freski nie zabierają dużo czasu (np. fresk nr.2 który jeszcze dzisiaj wrzucę zajął nam ok 40 minut (speed fresking;) - Klicek podrzeźbił siateczkę a ja machnąłem texturkę w tym czasie) obiekt ma mało poly i nie jest zabójczy dla kompa. Wrzucam zaaktualizowany koncept z dodanymi freskami - zostały jeszcze 3 do zrobienia bo resztę powtórzymy.

pozdrowienia

koncept10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

freski pod sufitem bardzo odciągają uwagę od postaci głównej (może to się zmieni jak pojawi się bohaterka). W ogóle tyle zaczyna się pojawiać rzeczy, że nie wiadomo za bardzo na czym oko zwiesić... Proponuję zmienić lekko ustawienia światła, np. bardziej je skontrastować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leru - dzięki za opinię - mamy właśnie taki plan żeby wszędzie gdzie się nie spojrzy było coś na czym można oko zawiesić - obiektów więcej nie będzie, juz jest wszystko tylko teraz dopracowywujemy je, postaram się te freski bardziej "wtopić" w ściany żeby tak nie wyłaziły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

actimelowcy ...nie wiem moze to juz widzieliscie...ale moze sie na cos nada...poszukam linka bo teraz nie pamietam..ale był jeden podobny do was zbok co zrobił całe miasto egipskie.. miasto faraona Echnatona tj. el amarna bodajze..w 3d oczywiście... polecam jesli nie widzieliście. Zastanawiam sie czy tez pił to co wy?:D

 

znalazłem: http://www.amarna3d.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLICEK Jaras...zwróćcie moze uwage na kolumny egipskie..to jest jedyna rzecz która mi nie lezała od poczatku ale nie mogłem sobie uswiadomic co dokładnie...po obejrzeniu amarny dotarło do mnie ze faktycznie poprostu te wasze sa mało egipskie w kształcie...ale oczywiście to tylko moje zdanie. Ogólnie pozostaje w nieustającym podziwie i trzymam kciuki chłopaki!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obywatel - to tak ma być - jest to głęboko przemyślana decyzja ;)

kliment - dzięx za zwrócenie uwagi :* ... ale kolumny nasze są jeszcze nie ruszone (poza materialem marmuru) to na razie roboczo wstawione cylinderki i boxy jako podstawa, w ogóle z architekturą będzie jeszcze troszkę zabawy

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności