Skocz do zawartości

konkurs Platige Image na scenariusz filmu animowanego ...


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Plagite Image ogłasza konkurs na zarys scenariusza długometrażowego filmu animowanego w reżyserii Tomasza Bagińskiego. Konkurs rozpoczyna się 1 września 2005 i potrwa do 6 grudnia 2005 roku. Nagrodą główną w Konkursie jest kwota 5000 złotych. Szczegóły konkursu [tutaj].

 

ps. Platige mają również nową stronę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mają niezły pomysł, dostaną wiele prac,wiele ciekawych pomysłów będą mogli sobie wybrać najlepszy i zapłacą za niego tylko 5000 zł;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mysle, ze to uczciwa cena zwazywszy na to, ze to ma byc zarys a nie gotowy scenariusz.

 

Mysle, ze nie ma co marudzic, jezeli ktos chce zarobic kawalek grosza to napisze na tyle na ile potrafi, a jezeli nie chce to dalej bedzie marudzil nawet jak by mial szanse zarobic 15tys...

 

Pozdro i duzo ciekawych pomyslow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde fajnie, że jakiś konkurs organizuje Platige Image, ale wolałbym, żeby tu chodziło o coś więcej jak tylko zarys scenariusza... ehh pewnie spróbuje, ale tu moim zdaniem zwycięży fuks :P ... bo pomysł to jest taka dziwna rzecz, że różnym ludziom się podoba i każdemu inaczej przychodzi...

 

(jak mnie ktoś nie zrozumiał, to nieważne :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konkurs jak konkurs. wiadomo. kazdy chce na tym skorzystac, co jest najbardziej naturalnym ukladem. organizator chce tanio znalesc swietny material na scenariusz a uczestnik miec swoje 5 min. jedno jest pewne. startowac w konkursach warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no ja jestem za konkursami i wogole, ale fakt faktem ze konkursu by nie było gdyby sami wymyslili scenariusz :P:) a co do nagrody to i tak za duza! ludziska sie pazerni zrobili w tej polsce.. ech.. i plz.. nie porownujcie VM do PI !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

NIe rozumiem jak można krytykować ten konkurs :/ Jeeez - ktoś chciał zrobić konkurs, postawił warunki, a to, czy weźmiesz w nim udział zależy już tylko od Ciebie. Skąd ta krytyka? Nie podobają się warunki to nie bierzcie udziału, 5000 zł to za mało to bierzcie udział w konkursach na zachodzie - tam jest więcej. Grrr.. Polska niewdzięczność... warunki może nei są genialne, ale zawsze to jakaś forma współzawodnictwa i rozwoju... Poza tym, myślę, że zwycięzca nie dostanie jedynie kasy, bo byłoby to trochę bez sensu - tak więc, domyślam się, iż praca w zespole PI także wchodzi w grę... grrr.. pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlaczego sztuka kopania braci? Wiem ze to parodia tytulu serialu spilberga, ale w kontekscie tak niskiej nagrody za badz co badz zarys scenariusza do pierwszego polskiego pelnometrazowego filmu 3d brzmi dziwnie. Badz co badz, z biznesowego punktu widzenia, posuniecie bardzo sprytne.

 

Dziwnie brzmi tez fragment regulaminu i to nie tylko wyjety z kontekstu- " Tomasza Bagińskiego, zwanego dalej Konkursem."

Pozdrawiam, i zycze geniuszy scenarzystow w tarapatach finansowych :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol, 5000zl za główny fundament filmu (scenariusz) za film ktory moze zarobic miliony dolarow, ta propozycja mogła paść tylko w Polsce ^^'....co do regulaminu to no comment.

 

Taki tekst mógł paść tylko w Polsce.

Oczywiście to moja złośliwa ironia bo wszędzie na świecie są naiwni marzyciele. Mocnym w gębie zawsze coś nie dopowiada :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sans--> ma racje:D

moje pierwsze skojarzenie po przeczytaniu tematu byly ze PI skonczyly sie pomysly (tak samo jak damian) ale nie mowie ze to zbrodnia:) popierram takie inicjatywy niech sie ludzie wykarza

i wedlug mnie 5k to nie jest malo :)ja udzialu nie wezme bo mi sie nie chce (nie umiem pisac :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak deus bo każda praca wygrywa... wątpie żebyś miał dobry pomysł po klikudziesięciu minutach... Jeśli wygrasz to myśle że nie będziesz zachwycony wiedząc że film zarabia miliony dolarów na całym świecie a ty dostałeś za jego fundament marne 5000zł, nawet nie wiadomo czy będziesz w czołówce bo wszystkie prawa przechodzą na PI :P....ja patrze na to w ten sposób. Mogą dostać świetny pomysł za naprawde grosze i zarobić na nim naprawde wielką kase...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5000zl to sporo, wiem o tym, ale mi by nie wystarczylo za to co robi PI, traktuje tą produkcje jako duże przedsięwzięcie na miare takiego Shreka....Martwi mnie pkt o przechodzeniu wszystkich praw na PI, właściwie ten pkt kreauje mój negatywny pogląd co do tego konkursu. Również jeśli nie wygrasz PI ma prawo do twojej pracy... Dobrze ze taki konkurs powstał, ale nie podoba mi się regulamin..ale na pewno znajdą się tacy którym to nie będzie przeszkadzać :) Ok z mojej strony to all, ja tak to widze i nie ma sensu się ze mną spierać bo zdania nie zmienie, możecie tylko się cieszyć że konkurencja, może i marna ale zawsze to coś zrezygnowała :) Powodzenia dla startujących !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khe, khe, ohohohoho, no, no, stary jestem, podagra i skolioza zra mnie, ale az sie zmusze cos napisac. Khe, a ma ktory pojecie, Synus na przyklad co to znaczy w ogole "produkcja filmu" ? No bez jaj. Od pomyslu do finalnego scenariusza minie minimum rok, od scenariusza do zamkniecia preprodukcji kolejny. Potem minimum dwa lata produkcji. To proces morderczy wręcz - i o ile się orientuje wcale nie gwarantowany dla zwycięzkiego projektu.

Jaki organizator konkursu zaryzykuje sytuacje, w ktorej prawa do pracy, ktora moze chce wykorzystac nie beda przy nim?

Argument z konczeniem sie pomyslow rzucony tu przez kogos tez sredni. Pomysly sa jak woda w Nowym Orleanie. Jest ich wszedzie pelno, ale nie zawsze dobre. Khe,khe, jak ktos chce poswiecic cztery lata zycia na projekt, to zanim zdecyduje sie na jeden konkretny pomysl, musi chyba przejrzec jak najszersze spektrum innych, zeby tych paru lat bez sensu nie zmarnowac.

Uff, przepuklina mi sie zrobi od tego pisania, wracam na oddzial.

salutt

Dziadek Stal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5000PLN-kość niezgody na max3d.pl :]

5000 to nie tak mało za zarys, jak ktos ma fantazje i lubi pisać to może zgarnąć 5tyś praktycznia za darmo, i gdzieś w polsce jest taki kolo co mu sie poszczęsci, ale to na pewno nie będe ja bo brak mi pomysłu i nie umiem pisać takich rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7.5. Laureat konkursu będzie mógł brać udział w pracy nad scenariuszem filmu. Tę współpracę regulować będzie osobna umowa.

 

9.3. Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystywania wybranych fragmentów prac oraz ich dalszej dekompilacji i modyfikowania lub innego dowolnego zestawiana.

Zwycięzcom nie przysługuje odrębne wynagrodzenie z tego tytułu.

 

Ogólnie prac wszystkich czy tylko wygranej ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

h4sh -> 5tyś za zarys a nie cały scenariusz.

 

Normalnie aż się nie chce patrzeć na niektóre komentarze :]

jaki Wy macie stosunek do pieniądza ? Jak 5tyś mało za rzucenie pomysłu to ja nie wiem jak można dogodzić. Weźcie też pod uwagę kwestię, że konkursy (nieważne gdzie organizowane) to nie tylko nagrody ale i prestiż, a myślę, że przedewszystkim - sposób na zareklamowanie swojej osoby.

Dobry sposób na ludzi, którzy mają pomysły, chcą coś stworzyć (w tym przypadku podwaliny). a zupełnie nie mają okazji tego robić. Mało takich się znajdzie osób ?

Myślę, że to jest bardzo dobra inicjatywa dla ludzi, dla których nie tylko kasa się liczy ale też jakaś ludzka sympatia, chęć współpracy. Myślisz sobie oglądając gotową produkcję:

"o, taki pomysł wysłałem na konkurs, SUPER!" Mimo, że w napisach końcowych może Twoje nazwiska nie być to niewątpliwa satysfakcja myślę, że pozostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Creator : ten pkt 9.3 jest najgorszy w tym wszystkim, nie sama kasa, bo 5tys to nie jest malo, ale to ze moga miec pawa do wszystkich pomyslow nadeslanych to juz jest chore... W poprzednich postach głównie pisałem o regulaminie, 5tys imo to nie duzo jak na PI, mogli dać więcej :P ale i tak spoko...Regulamin jednak jest tragiczny i mogą ludzi niezle na nim naciac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9.3. Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystywania wybranych fragmentów prac oraz ich dalszej dekompilacji i modyfikowania lub innego dowolnego zestawiana.....

 

Tak było napisane....obecnie widze zmianke w regulaminie i dotyczy ona tylko nagrodzonych prac, więc teraz wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności