Jump to content
arcade

Game Art : Speed Lp modeling/Texturing/Testy

Recommended Posts

Thx ftorek, teraz już widze ze co wygląda jak z cementu... chyba bylem mocno zaspany wczoraj jak to kleiłem...

siatka:

11182006112546nb9.th.jpg

przy następnym speedzie postaram się bardziej, bo w taki sposób mam zamiar nauczyć się texturować w końcu.

no wlasnie widac... troche zbyt prymitywami swieci po oczach zeby bylo na plus

stac cie na wiecej :) (nawet w kategorii spidow)

ps. fajne nity :)

paosas

Brainiac, może nie speed ale nie chce zakładać wątku dla takiego czegoś.

11202006224443df3.th.jpgdiffsw2.th.jpgnormalkapz3.th.jpg

renderki:

render1ej6.th.jpgrender2dg7.th.jpg

fajny tylko nie widać w ogóle normali, zmień moze ustawienia materiału (specular level i glossines), dodaj moze z boku jakies kolorowe swiatlo z drugiej

Wieczorkiem naszło mnie na jakąś speed mordkę, ref pożyczyłem od pikSar'a, planowałem zrobić go pod thread o szkicowaniu głównych brył, ale... miła muzyczka, dobra atmosfera do modelowańska i pociągnąłem mordkę dalej niż powinienem. Głównym założeniem było dosyć luźno się wzorując (wersja 2D nie posiada bryły przestrzennej) zrobić mordkę 3D (o standardowym symetrycznym ujęciu) możliwie zachowując charakter postaci.

~1.9k tri/~40min (z przerwą na pogawędkę gadulcową).

Pozdrawiam,

two_stupid_dogs_ref.gif

two_stupid_dogs_speed_lp.jpg

o shiet...

Idealnie poradziłeś sobie z tym konceptem, wbrew pozorom mega ciężkim...

Świetnie wygląda :)

Witam!!

no stary kurde ludzi dolujesz :(

ja sie mecze aby jakies brylki zrobic a ty pyk i gotowe :)

naprawde super ci to wyszlo :)

az mam ochote sprawdzic czy ciezko takie cos zrobic, kurde gotham klasa!!

:D

pokaz siateczke..

ok takie pytanie z czego zaczles plane/box cos innego?? pochwal sie ;)

pozdro

Dzięki wszystkim za miłe słowa, nie spodziewałem się aż tak miłego przyjęcia :].

Siatka... Cóż do optymalnych to nie należy, ale podchodzę do tego ze sporą rezerwą w przypadku speedów.

two_stupid_dogs_speed_lp_wi.jpg

Model zacząłem od nakreślenia krzywej profilu (ale tylko górnej części (kufa i czaszka)), delikatny extrude, zabawa connectem i wypychaniem poly tak aby światło osiadało na tym na czym bym sobie życzył, oczka zacząłem od cylindra + bevel + dodatkowe kulki, reszta to zupełnie standardowo- jak w Rudim (tyle że bez stresów nagrywania idzie to dużo sprawniej ;) ).

Nielot007- Trenuj, trenuj, cały czas idzie ci coraz lepiej, ale moim zdaniem za mocno się skupiasz co i jak zostało zrobione w CG3D a za mało kombinujesz i inspirujesz się innymi mediami.

Vorek- Całość za szybko zamknąłem, jest jeden save więc nic nie da się zmontować (o ile dobrze zrozumiałem "timelaps" :) ).

Pozdrawiam,

w game arcie > battle macie wiecej takich pracek,,, z tym, ze lepszych i skonczonych :\ czemu ktos to wwalil na 1st paga? BARDZO subiektywna ocena ;] ( nie czepiam sie, okok)

a Ty nic tylko narzekasz ehhh :P model jest bardzo fajny a nie mozemy nikogo z minibitwy faworyzowac ... a dzial game artu trzeba reklamowac a to jeden z najlepszych modeli jaki sie tu znalazl od dluszego czasu

Witam!!

kurt hehe widac ze nerwowy rocznik jestes :D

klicek racja swietny model i nalezy sie front page :)

mialem go nie robic ale przyszla ochota na speeda i przypomnialem sobie o tym psie...

ok teraz moja wersja :)

zaznaczam (aby niebylo ze oszukiwalem) robilem tylko z tego zdjecia--> http://mag.awn.com/issue5.12/5.12images/goodman02.gif

nie robilem patrzac na model gothama choc korcilo oj korcilo :D

powiem ze ciezko bylo zkumac jak to ma wygladac :)

ps. i teraz widac roznice jak skonczylem go wydawalo sie ze fajjnie wyszedl ale jak zobaczylem model gothama to zwatpilem :D

ok koniec gadania tak to wyglada :)

1536 trojkatow

pozdro

4ff359f40de30915.jpg

9ec7d69ba4197ff2.jpg

Boski...powaga. Super...modelik taki fajny...jak zobaczyłem go na stronie startowej to myślałem, że padne:)

Gotham: rewelka! idealnie uchwyciłeś osobowość tej postaci :)

nielot: też nieźle! chociaż Gothamowa wersja nieco lepsza :]

a co do rekomki Gothama to popieram zdanie Klicka :)

Pozdrawiam

Jaras, Jonasz_Real, WWWoj, KLICEK- Dzięki jeszcze raz :), temat bitwy naprawdę bardzo fajny ale przygotowanie całej postaci, prezentacji etc. to zupełnie nieporównywalny nakład pracy- w chwili obecnej duży większy niż mogę sobie pozwolić (stąd też speedek).

kurt_hectic- Wiesz, jakbym uważał że psiak jest materiałem na rekomendacje to sam bym ją zrobił :>, skoro jednak ktoś uznał że warto by podpromować speedmodeling- to ja jestem jak najbardziej za. Tak w ogóle to nie szczyp się chłopie, coś się nie podoba/wiesz jak zrobić lepiej- to pisz wprost.

Nielot- Hehe, no to mi teraz będzie wypadać nakreślić rybciucha :).

CzAk1, tweety- THX :).

No to ja może dodam taki mał speed, hcciałem zrobić jaknajprostszy model ale jaknajbardziej skomplikowany jak tylko się da :p 1392 poly jakieś 3h roboty z texturką.