Skocz do zawartości

Piękna i Bestia:"Before Silence"


jaras

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 235
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja tak się wtrące z historyjką o detalu.Pan Bogusław Polch tworząc rysunki do

"Funki Kovala" miał do zrealizowania w jednym z ujęć, monetę.Tak ją nasz komiksiarz wypieścił pod względem detalu, że co poniektórzy dziwili się wielce -poco to tak, skoro w druku zaledwie połowa ów detalu będzie widoczna?

A pan Bogusław na to-że on już tak ma poprostu lubi robić dokładnie.

A co do pracy panów, to czapki z głów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simple_man - ja też nie korzystam z Z-Brusha i jak bym miał wybierać między Klickową metodą a zbrushową to wolałbym robić jak Klicek.

 

OMAM - Wszystko jasne, ale mi chodzi o formę zachowania detalu - nie mówię o rezygnacji z rzeczonych szczegółów, ale prostszej, szybszej, efektywniejszej i bardziej eknomicznej metodzie ich wytworzenia. Nie twierdzę, że ta metoda jest zła, ale pod koniec może się zemścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artooro - odpowiem w imieniu Klickensa - takie modele on umieszcze sobie na swojej stronie w kategorii Hi Poly i jego klienci (np. z Hollywood ;) ) mają pełną wiedzę o jego umiejętnościach, poza tym kocha tą robotę i chyba inaczej nie potrafi :) 3 sprawa łapa poczwary będzie dosyć dobrze widoczna - będzie to obiekt 1 planowy wręcz - a ten sposób modelowania i tak jest o wiele bardziej oszczędny niż zbrush - co zresztą i tak jest bez znaczenia bo mój komputer łyknie taki model bez problemu do końcowego renderingu i nie widzę powodu żeby oszczędzać na poly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ladny model

 

IMO te pazury stworek ma beznadziejne w oryginale, wygaldaja jak takie beznadziejne lanserskie nakladki co to szatanowcy sobie wrzucaja, moja luzna sugestia to zebyscie sobie zmienili je na jakies normalne szpony wychodzace z ciala a nie nakladajace sie na nie chyba ze chcecie sie w 100% trzymac orygianlnej pracki

 

http://quidnunc.net/~garyi/dealbhan_eile/91-komodoclaw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiekhc na wstepie dzieki za refke.

Nie mamy zamiaru sie trzymac konceptu w 100% nie udalo nam sie skontaktowac z Anry'm wiec concept bedzie tylko pokazowy nic wiecej, postac na koncepcie ma 2 rozne łapy , lewa z krotkimi palcami zakonczona zelaznymi pazurami i 2ga normalna, a w zaleznosci od tego jak Jarek zadecyduje ja tak zrobie ;)

 

Co do ilosci detali na lapie to dostalem odpowiednie zarzadzenie od Art Dajrektora ze ma byc detali jak g**na na polu ;) to tak tez robie.

 

_Kreska_ @ ciezko powiedziec ile spedzilem nad sama lapa mysle ze popoludnie sobotnie minelo milo i przyjemnie

 

Co do zbrusza to mysle ze bumbpy w nim wlasnie powstana.

 

 

"Że tak razem pracujecie, a może to coś więcej, hmm ?"

 

hmm zabrzmialo to conajmniej dziwnie :D pracujemy razem bo wydaje mi sie ze dobrze sie dogadujemy i uzupelniamy sie po trochu :) Jarek nie lubi spedzac czasu na modelowaniu ja nie lubie spedzac czasu na texturowaniu ;) i ogolnie jest fajnie bez zadnych ogorodek mowimy sobie co jest do poprawki i to jest chyba w tym wszystkim najelpsze ;)

 

DZieki wszystkim za komentsy znikam do pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiekhc- zapomniałem napisać że te pazurki to Twój udział :) dzięki !

textura poczwary będzie "na mokro" bo scena "walki" odbywa się w wodzie a ta textura jest bardzo wstępna żeby określić mniej więcej kolorystykę poczwary

edit : przy okazji wrzucam jeszcze jedną próbkę i w załączniku obrazek po korekcji na monitorze crt

lapa3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tu mam problem - na moim lcd obraz jest jaśniejszy i widac wszystko pięknie a na monitorze crt jest ciemno :( podbiłem jasność 0 25 % i kontrast troszkę i wygląda teraz podobnie jak na lcd (zamieściłem w poprzednim poście poprawiony obrazek ) - może ktoś poradzi coś ? jak to skalibrować żeby i tu i tu wyglądało tak samo.

Mam monitor 19" Hyundai B 90A ) kolorki i kontrast (są bardzo fajne ale te rozbierzności w jasności obrazu mnie irytują

podaję jego dane

* Pole widzenia 19 cali SXGA (1280x1024)

* Jasność 300 cd/m2

* Kontrast 700 : 1 (Typical)

* Czas reakcji 8ms

* Wysokiej jakości system przeskalowywania

* Analogowy interfejs

* Zewnętrzny zasilacz

* Zarządzanie energią (VESA DPMS)

* Plug-and-Play (VESA DDC1/2B Compatibility)

* TCO'99(Option)

* Support VESA Physical Mounting Interface

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem coś takiego :(.....temperatura kolorów równa 5000 K, gamma równa 2.2 oraz jasność jak najbardziej zbliżona do 110 cd/m². Ta ostatnia wartość może być zaskakująca, kiedy weźmie się pod uwagę, że producenci niektórych modeli deklarują jasność nawet do 700 cd/m², zaś minimalna wartość tego parametru nigdy nie jest mniejsza niż 220 cd/m². Tak, macie rację - te wszystkie monitory są zbyt jasne. Jeśli monitor nie jest przeznaczony jako publiczny wyświetlacz, konieczne jest zmniejszenie poziomu jasności, aby uzyskać mniej krzykliwy i przyjaźniejszy dla oka obraz. Gwoli przypomnienia - idealnym poziomem jasności dla konwencjonalnego monitora (CRT) jest wartość ok. 85 cd/m²......) A SZUKAŁEŚ CZEGOŚ NA TEN TEMAT W GOOGLACH....jest troche na temat kalibracji ale w większości dotyczy to wydruków i drukarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe na tych parametrach sie za bardzo nie znam, ale ja juz dawno zrezygnowalem z czarnego tla, moim ulubionym jest taki lekko niebieskawo szary, jest bardzo dobry bo niewplywa znaczaco na kolory obiektu a pozatym nie jest przytlaczajacy. imho powinno to wystarczyc, sprubuj renderowac z jasniejszymi tlami, a bedzie naprawde duzo lepiej, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kliment - przeglądałem , przeglądałem i robiłem różne próby kalibracji ale ciągle jest różnica :(

Deus- zmniejszyłem jeszcze bardziej kontrast i bright ,dzięki

Komic- no na tym niebieskawym tle rzeczywiście jakoś lepiej wyglądają rendery - dzięki

skończyłem texturkę twarzy , wrzucam próbny render (mental)

pieknaSSS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

ale super material skóry wam wyszedł! no masakra! Pieknie tam światło przy uszach pracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał skóry świetny, ale chyba warto zmniejszyć speculara, bo trochę wygląda jak naoliwiona, jak ci kolesie na zawodach muscle fitness.

Jak się w mentalu zmniejszy o połowę około to jest dobrze wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze to co zrobiles jest naprawde na wysokim poziomie ale do mnie nie przemawia. zawsze wyobrazalem sobie twarz elficka jako smukla, delikatna z widocznymi rysami twarzy ale nie az tak...(mimo iz jest to wojowniczka). prosze nie gniewaj sie na mnie. mam swiadomosc tego ze krytykuje cos naprawde dobrego mimo wszystko staram sie patrzec na to troche z przesadnym subiektywizmem, ale robie to jednak w dobrrej wierze. obiektywnie ujmujac poweidzial bym ze jest dobrze, powodzenia ale to chyba rola Leru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no nie wiem artooro czy masz racje z tym "blyszczeniem sie" skory -za duzo widzisz twarzyczek wypurdowanych jak na okladkach czasopism ;) - mi sie wtydaje ze nie jest zle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne respect =) jednak jak juz ktoś wspomniał twarz jakby nie elficka. tzn jak na elfa za ciemna karnacja(wystarczy spojrzeć na prace Amruna ;]) no i za malo pociągła.. Co do błyszczenia -> jak dlamnie wyglada normalnie i nic bym nie zmieniał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze to co zrobiles jest naprawde na wysokim poziomie ale do mnie nie przemawia. zawsze wyobrazalem sobie twarz elficka jako smukla, delikatna z widocznymi rysami twarzy ale nie az tak...(mimo iz jest to wojowniczka). prosze nie gniewaj sie na mnie. mam swiadomosc tego ze krytykuje cos naprawde dobrego mimo wszystko staram sie patrzec na to troche z przesadnym subiektywizmem, ale robie to jednak w dobrrej wierze. obiektywnie ujmujac poweidzial bym ze jest dobrze, powodzenia ale to chyba rola Leru ;)

 

Kazdy ma inna interpetacje , jeden widzi twarz elfa tak, drugi tak, przeciez niema zadnego wzorca. A jak czasem czlowiek za duzo sie filmow naoglada to mu i wyobraznia zanika :). Zaprezentowa twarz mi sie podoba i widze ja w roli elfa. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak juz wspominalem z Jarekim nie bedzie to identyczna praca z praca Anrjego nie udalo nam sie z nim skataktowac a zrzynac w takim razie nie ma sensu wiec robimy prace po swojemu z tym ze nasza inspiracja jest praca Anrjego to wszystko :)

 

Nie wynika to tez z tego ze nie dalo by rady zrobic takich postaci jak na koncepcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

texturki bardzo fajne ale nie leza mi usta (zwlaszcza gorna warga) i oczy tej pani (cos jest nie tak z nimi), jak wam sie chce to moze warto by jeszcze nad tym popracowac, ..chociaz z drugiej strony wiekszosc osob uwaza ze jest ok :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładna- brzydka ; niektórym może się podobać. jak powiedział Borch Trzy Kawki jedni lubią blondyniki drudzy brunetki a jeszcze inni owce. (Borch był smokiem to wiele tłumaczy) Jest bardzo fajnie shedet skóry bardzo ładny, może miejscami się za bardzo świeci ale jest OK. Najlepiej zobaczyć jak twarz wygląda w wielkości w jakiej będzie w ogólnej scenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe - to kwestia gustu :) ta twarz będzie jeszcze zmieniana ale będzie ją widać w podobnym ujęciu bo myślimy nad zmianą całej sceny, dzisiaj wrzucę propozycję nowego kadru. Twarz będzie chyba troszkę bardziej pociągła + troszkę bardziej zarysowane kości policzkowe - będzie celowała z łuku z przymróżonym okiem i odciśniętą cięciwą w policzku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem ta twarz jest piekna. ale to rzecz gustu. przez chwile zastanawiałem sie jak by wygladała do tych jasnych prawie białych włosów z podobnymi oczami, moze z obwódka wokół tęczówki niczym u haskiego psa...wiesz co mam jaras na mysli? Śliczna robota...Jaras....zaadoptuj mnie! :D

P.S. Opaska i motyw na niej przypomina mi korone króla z 3 cz. Tolkienowskiej trylogii...myle sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kliment - pomysł b.dobry z tymi oczami :) dzięki . Niestety nie mogę Ci zaadoptować bo mam już 1 dziecko swoje i niedawno zaadoptowałem Klicusia - nie wyrobię się finansowo na utrzymanie tylu dzieci ;) co do "korony" to jest to mały mix z jakiegoś zdjęcia hełmu rycerskiego (ale chyba nie z Tolkiena choć przyznaję że zalatuje nim - ale to chyba dobrze ? )

Szukam innego kadru (tzw. plan"B" w razie gdybyśmy się nie wyrabiali i chciałbym zasygnalizować "bestię" tylko fragmentem cielska - może macie jakieś inne sugestie ?

nowy-koncept.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że drobne uchybienia o których mówią koledzy nie zemszczą się na Was w przyszłości. Jedziecie dalej, ew jak czasu zostanie pod koniec to przecież zawsze można tą jedną rzecz (czy dwie ;) ) poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, chłopaki, ja wiem, coście tu kopali anatomicznie: ona ma uszy za szeroko rozstawione: tak, jakby wam się symetrycznie czaszka na boki rozjechała, ciągnięta za te uszy. Same uszy sa ok, ale ich podstawa powinna byc zbliżona do czaszki o jakieś... 40% szerokości widoku ucha z kazdej strony...? Zwęźcie ją i będzie ok.

No, chyba, że ta deformacja jest celowa... ale to już wówczas faktycznie kwestia gustu...

A co do reszty buzi i tekstury: naprawdę świetna robota. No, może to podświetlenie nosa na niebiesko nie wyszło korzystnie, ale - jak to śpiewał Kaczmarski - "to tylko kwestia światła" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam do postu powyzej, do bron boze nie uwydatniaj jej kosci policzkowych bardziej, juz nie mowie ze sa one torche jakby za blisko siebie, ale juz sa za bardzo uwydatnione, ata twarz ma charakter ale moim zdaniem jest brzydka,

 

tak mnie sie kojarzy troche z angelina jolie ta twarz

 

http://www.cse.psu.edu/~ernits/cse486/project3/jolie.jpg

 

tylko ma odstajace uszy i potwornie niemily wyraz twarzy, i jest starsza, jedyen co w niej mnie sie podoba to oczy sa ladne, a najgorsze sa wargi

 

a jezeli moj gust tutaj to imo ladna buzia:

 

http://www5f.biglobe.ne.jp/~ana/shannyn_sossamon.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shogun - thx , walczę z tą łepetynką

misiekhc- dzięki za referki - wydaje mi się że już się zbliżam do tego co chciałbym osiągnąć - poprawiłem usta, oczy i kształt czaszki jak teraz ? jest ładniejsza ? nie wiem co by tu poprawić żeby była młodsza :(

glowa-poprawka.jpg

glowa-poprawka-wire.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więcej pulchnosci w twarzy, napięta skóra ja postarza. cofnij kości policzkowe. usta sa za duże, za bardzo murzyńskie. murzyni mają inną budowę czaszki. Zaokrąglij jej linię szczęki. Wygładź jej tą buzię, (skronie, szyja, rynienka pod nosem, fałdki wokoł ust), teraz wygląda na 35, moze nawet 40 lat. Przyjrzyj sie reklamom kosmetykow i modelkom na nich: zero zmarszczek, skóra jest gładka, rysy regularne i subtelne. jak robisz młoda ładna kobietę, to możesz spokojnie uzywać symmetry i nie musisz dawać deformacji połówek twarzy, a przynajmniej baaaaaardzo niewielkie, bo

sekretem urody jest m. in. symetria.

Ok, to tyle uwag na raz... :D Milego przerabianka, trzymam kciuki.

Ja sam teraz męczę model twarzy, a potem calego czlowieka, więc nie ma, że ja się wymądrzam a sam nic nie robię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności