Skocz do zawartości

Free textures by Lis. Vol_7


Lis

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 105
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Genialne tekstury. Brawo za inicjatywę i dokładanie małych cegiełek do public domain. Jest tylko jeden problem niestety. Brak informacji o licencji (GPL, GNU...). Jako że ostatnio różne instytucje szaleją warto zabezpieczyć użytkowników przed ich działaniami. Dlatego warto by było, ku spokojowi userów i serwisu zamieszczać info o rodzaju licencji jakiej udzielasz na udostępniane materiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy tutaj chyba GPL wersja 2. Jedynym ograniczeniem takiej licencji jest ograniczenie co do odpłatnej dalszej dystrybucji obrazów oraz obowiązek udostępnienia przez osoby trzecie modyfikacji przedmiotu licencji na zasadach GPL wersja 2. Postaram się jeszce znaleźć potrzebną formułkę żeby można było dodać do teksturek.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No.. eh, co tu dużo mówić, wszystko zostało powiedziane, texturki pierwsza klasa!

 

Sam też biorę się powoli za tworzenie textur.. i popieram darmowe inicjatywy.. trzeba wspierać graficzny underground...

 

Jak skonstruuje jakieś ciekawe, to na pewno się podzielę.

 

pozdrawiam, big up

 

Poważnie, Respect!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie - nie miałem czasu sie tym zająć - srki.

 

CC to dobry wybór - jest przygotowywana po polsku wersja 3 tej licencji, ale wcześniejsze są dobre i zgodne z polskim prawem.

 

mirach - No to użyj czegoś co nie zawiera licencji zgodnej z polskim prawem i wystaw na www. Jak się właściciel zbiesi, albo ktos przejmie prawa majątkowe do utworów to będziesz miał kłopot spory, szczególnie że była nowelizacja prawa autorskiego i obowiazuje nas już IPRED który daje właścicielowi praw majątkowych spore mozliwości dochodzenia odszkodowania z tytułu naruszenia jego praw. Wiem że młodzież to ma generalnie w mrokach takie podejście (i poniekąd słusznie), problem w tym że jak już stukna latka, ma się firme itd. to zwykle ma się też pewne doświadczenie w walce z biurokracją, matołectwem i państwem "prawa". Dlatego jeżeli faktycznie pytasz się po co ta licencja, to Ci odpowiem bardzo prosto - żebys sobie nie musiał nerwów szarpać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy masz powiedzmy plane i nakładasz na niego tylko texture liścia...to wszystko dookoła liścia co znajduje sie na plane będzie pokolorowane kolorem tekstury. Natomiast używając alpha (maski czarno białej) spowoduje to ze obszar który masz obok liścia zniknie, czyli pozostanie Ci sam liść (Działa to na zasadzie - co jest na alpha czarne to znika, a to co jest białe zostaje)

 

Tak łopatologicznie, mam nadzieje ze załapiesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż w zasadzie tak nie jest ;). Tekstura z alfą to tekstura n-kanałowa + 8 bit alfa. To do czego użyje się alfy to juz sprawa wyboru. Zazwyczaj jest to przezroczystość tekstury, ale zapiąć można ją dowolnie - na przykład jako blend/mix map.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Skoro taki fajny temacik już trochę czasu istniej to z miłą chęcią bym coś dorzucił coś od siebie jeśli założyciel tego postu nie będzie miał nic przeciwko. :)

Na razie nie za dużo ale na początek moja najlepsza texturka ;)

 

Drewniany BAL ->

 

28450095gq1.jpg

 

DIFFUSE + BUMP 2835 x 393

 

P.S. Mam jeszcze 2x większą rozdziałke jak by ktoś preferował ;) i inną wersję kolorystyczną

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejne texturki z Fotoszopowskiego piekarnika ;)

 

Forest Brown

 

Forest%20Brown.jpg

 

2000x1500 Diffuse + Specular + Bumb

 

Granit Galaxy-Star

 

Granit%20Galaxy.jpg

 

1000x1000 Difuse

 

Lime White (posadzka 16x16)

 

lime%2016x16%20copy.jpg

 

2000x2000 2xDiffuse (białe, czarne fugi) 2x Bump (z noisem, same fugi)

 

P.S. jak by ktoś przypadkiem wykorzystał jakąś moją texturkę to miło by było jak by sie pochwalił ;)

Lis -> jak się za mocno rozpędziłem to daj znać to sie przeniosę do swojego wątku bo w sumie psuję tobie reputację tym chłamem :|

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob sobie Lisie przekierowanie poczty na Gmaila, a w gmailu podlikuj sobie alias swojego konta, wtedy maile wysyłane i odbierane z Gmaila będą podpisywane jakbys wysylal je z własnego konta (tzn z Twojej domeny) - fajna sprawa bo Gmail za darmo, i przy okazji 7gb miejsca na pocztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejne texturki z Fotoszopowskiego piekarnika ;)

 

Forest Brown

 

Forest%20Brown.jpg

 

2000x1500 Diffuse + Specular + Bumb

 

Granit Galaxy-Star

 

Granit%20Galaxy.jpg

 

1000x1000 Difuse

 

Lime White (posadzka 16x16)

 

lime%2016x16%20copy.jpg

 

2000x2000 2xDiffuse (białe, czarne fugi) 2x Bump (z noisem, same fugi)

 

P.S. jak by ktoś przypadkiem wykorzystał jakąś moją texturkę to miło by było jak by sie pochwalił ;)

Lis -> jak się za mocno rozpędziłem to daj znać to sie przeniosę do swojego wątku bo w sumie psuję tobie reputację tym chłamem :|[/quote

 

cześć,

jak robisz takie tekstury? bump, diffuse, specular...

masz jakiś program czy fajnego tutka?

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intuicyjnie na oko, a bumpa za pomocą pluginu Nvidi do pobrania na ich stronce

a dokladnie tu KLIK

 

Edit: Lime White (posadzka 16x16) to akurat gradient, rozmazany motion blurem wykrzywiony Liqifi (czy jakoś tak) wycięte różne kafelki i ułożone w całość +fuga na nowej warstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności