Skocz do zawartości

Modele 3d : Afterfall.pl projekt


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 804
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wszystko co napisałem jest imo, więc: mi się nie podobają jelita, zbyt kwadratowe są imao przez co kłują w oczy, podobnie inne jego elementy są kanciaste, pasek ma taki właśnie dziwny, no i po za tym robi wrażenie mniej 'czytelnego' niż modele z początku wątku ;>, jak patrze na jego górną połowe nie do końca mogę stwierdzić skąd, które jelito wychodzi, jego korpus sprawia wrażenie jednej wielkiej ciapy, ja bym bardziej zaznaczył koszule, czy co tam ma, żeby kontrastowało z organiką, oddzielił to jakoś strukturą ubrania, ogólnie wydaje mi się jakoś niepoprawnie realistycznie zmiętolony ten model, jeszcze na spodniach fajnie widać normale i spory detal w teksturce, a jego 'flaki' mają bardzo rozmytą, mętną teksturke, która kontrastuje z powyższym...

 

ogólnie fajny i trzymający klimat bliżej nieokreślony mutant, ale wcześniejsze modele pod względem wykonania mi się baudziej podobają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wporzo - ale ten pistolet to troche suabo :) - zbyt bialy przez co przypomina i wyglada jak kosc (tak jakby ten kolo mial urwana dlon i obgryzione miesko) ale wtedy calosc reki jest zbyt dluga (bo jakbys ta urwana dlon dodal to wtedy bylaby dlugosci orangutaniej) - i dlatego cos tu nie gra... i jeszcze: nie widac palcow ktore ta giwera trzymaja i to tez wlasnie dlatego :)

 

generalnie jest superek oczywiscie :) w sensie - model/potwor trzyma poziom i tak sobie mysle ze w sumie jak na ciebie napadnie gdzies w jakims ciemnym korytarzu to ta urwana dlon/pistolet nie maja znaczenia - a moze jeszcze lepiej bo podniase dezorientacje gracza :)

 

[pozopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to zapomniałem dopisać, że to co napisałem to są wszystkie elementy, które możnaby poprawić i większość z nich jest tylko względnie niepoprawna, bo na przykład fakt, że model jest wielką ciapą to normalne jak to jest mutant, szczególnie w przypadku połączenia dwóch ludzkich ciał... i sam nie wiem jak bym to inaczej rozwiązał >.> generalnie to bardzo ciężki do wymodelowania koncept, no i teraz widze, że część tych niepoprawnych ułożeń siatki to jest właśnie dziwna anatomia takiej mutacji... ogólnie to większość wad, o których pisałem to takie minimalne niedociągnięcia, a cała reszta jest bardzo dobra, za pierwszym razem jak na niego spojrzałem to mój umysł nie był przyzwyczajony do odmiennej anatomii.. za mało się przypatrzyłem... sorka za błędną krytyke <. no i w fajnie by zobaczy go te od ty bo teraz to do ko nie wiem sk wyrasta jego trzecia noga troch mnie zmyla...>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WojciechZ

Bardzo ładne modele. Ale mam pytanko. Jeśli to jest gra z izometrycznym widokiem, kamera jest oddalona od planszy to czy jest sens tak dokładnie wydłubywać modelik?

I czy to nie będzie troszkę przerost formy nad treścią? Bo po co nam bardzo szczegółowy model skoro i tak nie zobaczymy tego?

 

Oczywiście jeśli się mylę proszę krzyczeć;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WojciechZ - była o tym mowa kilka postów wstecz...

Już się nie mogę doczekać efektu końcowego... Co do ostatniego modelu to jakoś dziwnie mi się wszystko ze sobą zlewa, może daj widok z okna max'a.

 

PS. Moglibyście zarzucić jakiś kolejny filmik :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest gra z izometrycznym widokiem, kamera jest oddalona od planszy to czy jest sens tak dokładnie wydłubywać modelik?

Juz to ktorys raz mowie :)

Bedzie w panelu wlasciwosci caly model z mozliwoscia przyblizania etc.

Rowniez beda filmiki + widok fpp (w demie fpp nie bedzie)

 

PS. Moglibyście zarzucić jakiś kolejny filmik :P

Bedzie juz zaniedlugo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe

 

Siem Chris, snuferze jeden ;)

Bałem się że już nie wrócisz z tej działki z wyjazdu z ekipą, w takim stanie większa część teamu opuszczała warszawe :P No i jak zawsze widać że graficy najbardziej wyluzowani są, od razu zabrali się za to co ważne - za chlanie :D :D :D (to co ziomusie lubią najbardziej ;))

 

Dobra, a teraz do rzeczy - teksturka ogólnie trzyma poziom jak zawsze, jednak muszę zauważyć że od pewnego czasu IMO idziesz w bardzo złym kierunku jeżeli chodzi o teksturowanie postaci - dajesz dużo brudu, faktór i ogólnie szalejsz na warstwach, co daje coraz bardziej przypadkowe efekty... Rozwijasz swoje zdolności w ten sposób, że brudzisz tekstury coraz bardziej. To imo nie do końca tak powinno być - fakturki są fajne i taki brudek też dodaje do ogólnego odbioru tekstur, ale bardzo by było dobrze jakbyś potrafił wydobywać chociażby różnice materiałowe - na spodniach jakiaś przebijająca faktura płótna, a na skórze jakieś jaśniejsze miejsca mówiące o jej wilgoci i odróżniające ją od materiału spodni czy metalu.

 

Ogólnie detal jest za bardzo przypadkowy - brakuje tu wykończenia w stylu szwów na spodniach i tego typu pierdół. Mógłbyś też pokusić się o jakieś ręcznie malowane elementy, bo jak na razie wygląda to trochę jak sam kolor przepuszczony przez pięćdziesiąt warstw brudu :D

 

Wiem że stać Ciebie na więcej, bo widziałem twoje nieorganiczne tekstury w których detale są ułożone z dużo większym sensem.

 

Ogólnie - jest spoko, ale z modelu na model twoje tekstury stają się IMHO słabsze, czyli IMHO zmierzasz w złym kierunku.

 

pozdro 600 ziom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a teraz do rzeczy - teksturka ogólnie trzyma poziom jak zawsze, jednak muszę zauważyć że od pewnego czasu IMO idziesz w bardzo złym kierunku jeżeli chodzi o teksturowanie postaci

Ogólnie - jest spoko, ale z modelu na model twoje tekstury stają się IMHO słabsze, czyli IMHO zmierzasz w złym kierunku.

 

A pomyślałeś, że przyczyną tego jest to, że miałem coraz bardziej skomplikowane modele do oteksturowania z coraz bardziej intuicyjnymi fazami mutacji? Przy tym modelu przyznam się - wyszedł gorzej, jednak sam nie uważam, że reszta mojej twórczości też wyglądała na zasadzie równi pochyłej. Ale to tylko zdanie twórcy (Klickowi też sie podoba to co wam nie i odwrotnie :P) W każdym razie byłem lekko zagubiony przy tym modelu, bo za dużo się na nim działo - model super skomplikowany, co za tym idzie - mapowanie podzielone na 200 kawałków i do tego zbrushowy normal który zasieczkował cały model.

 

bardzo by było dobrze jakbyś potrafił wydobywać chociażby różnice materiałowe - na spodniach jakiaś przebijająca faktura płótna, a na skórze jakieś jaśniejsze miejsca mówiące o jej wilgoci i odróżniające ją od materiału spodni czy metalu.

Zróżnicowanie materiału napewno polepszy sie, jak dojdzie spec.

 

Ogólnie detal jest za bardzo przypadkowy - brakuje tu wykończenia w stylu szwów na spodniach i tego typu pierdół. Mógłbyś też pokusić się o jakieś ręcznie malowane elementy, bo jak na razie wygląda to trochę jak sam kolor przepuszczony przez pięćdziesiąt warstw brudu :D

Spoko, spoko, ale nie na tym modelu. Nie mam już na niego siły i mysle ze im dluzej bym przy nim siedział, tym bardziej bym go pieprzył. Dajcie mi szanse rekompensaty przy Chemosie i Nurku :D

 

Wiem że stać Ciebie na więcej, bo widziałem twoje nieorganiczne tekstury w których detale są ułożone z dużo większym sensem.

IMO organika jest o wiele trudniejsza i sporo zabiegów może wyglądać własnie "przypadkowo".

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, nie bierz tego za bardzo do siebie Chris - tak jak mówię tekstura jest ok, ale można by ją było trochę poprawić.

 

Głównie chodzi o detal, taki jak:

- szwy na ubraniu

- kieszenie

- lepiej wydobyta faktura

- guziki chociażby

- jakieś dodatkowe pierdułki (na masce np. wytłoczenie logo firmy w gumie, albo śróbki mocujące, paski itp.)

- inne pierdoły które można by było jeszcze dożucić żeby dać więcej fajego detalu.

 

aha, nie wiedziałem że jeszcze nie ma speca, na pewno poprawi to sprawę.

A i nie mówię Ci że musisz poprawiać ten model - to jest twoja sprawa, no i nie napisałem że jest kiepsko bo źle nie jest. Chciałem tylko zwrócić Ci uwagę na pare rzeczy.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ze moge sobie tutaj przynajmniej oblukac modeliki fajne...bo pewnie mój komp dema nawet nie ruszy;)

A tak a'propo. Będziecie robic jakieś cinematiki, filmiki, trailery...i cosik inne fajne rzeczy. Myślieście tez może nad jakimś plakacikiem, czy czymś w rodzaju okładki dla gierki. OmeN2501 na pewno nie miał by nic przeciwko zrobieniu wam jakiegoś fajnego plakaciku a mając na uwadze jego kunszt i prace przygotowaną na ostatnią bitwe (Obcy) na pewno zmalował by cos extraXD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ummm, bardzo fajnie wedlug mnie, juz lepiej niz poprzednie postacie, milo patrzec na takie postepy :) proponowal bym tlyko dac tam gdzie sa te bable jakis bardziej "obslizgly material" na pewno cos znajdziesz w koncu w internecie pelno zdiec lekarskich z poparzeniami itd :) ahhh no i ten pancerz jest jakis taki troche za matowy :/, przydaly by sie na nim takie rysy i wiecej polysku :)

Szkoda ze nie dajecie screenow z viewporta :p bo na tym tle to sie detale traci:>

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, dużo dużo lepsze :)

 

z sensem, podoba mi sie :)

 

aha - może to już czepialstwo z mojej strony (hehe ;) ale chyba nadużyłeś czarnego w partii szyji. na teksturze nie powinno być imho żadnego punktu który byłby w 100% czarny.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hoho, robi miażdżące wrażenie o.O podoba mi się strasznie sposób zdizajnowania mutacji, który straszy realizmem w przeciwieństwie do przesadzonych założeń mutacji w Doomie 3, który po zobaczeniu tego dzieła, wydaje mi się teraz tylko mroczną bajką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tych renderach to brakuje mi jakiegoś filtrowania anizotropowego textur bo wyglądają strasznie zaszumione.(nie dotyczy nowego modelku ale np. widać to mocno w materiałach spodni itp.)

 

a tak btw, to nie symetryczne mutacje są fajne, i tego w modelach mi brakuje, ale to sprawa do conceptartista raczej.

 

Ogólnie teksturki super. Widac Klicek nie poznaje własnego modelu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, milusiński. Wygląda jakby na głowie pieczarki hodował.

Tylko taki troche szarawy, może mu te wypryski bardziej zochydzić na rózówo.

To już ze specularem jest?

Tak z ciekawości. Jakieś inne mapy stosujecie w tym projekcie oprucz diffuse, normal i specular?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przybysz map jest pelno(silnik obluguje chyba wszystkie) w zasadzie my wykozystujemy tylko : dif , norm , spec

silnik obluguje ich wiecej, ale tech demo chcemy wypuscic jak najszybciej wiec innymi mapami narazie nie zawracamy sobie glowy. Powiem tylko ze silnik obluguje oswietlanie hdri itp wiec mozliwosci jest sporo

 

Dodam tylko tyle ze w poniedzialek postaramy sie pokazac jakies scriny ze zlozonego lewelu ;) sa ostatnie dopieszczenia prowadzone dodawane decalki (chyba) i jakies detale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widac Klicek ze na szybko tego posta pisales :P

Screeny i animka z poziomu -1 (mieszkalnego) bedzie za dwa tygodnie, a konkretnie po 10 wrzesnia. teraz szukamy miejsca w wawie gdzie moglibysmy tydzien razem popracowac nad poprawianiem i dopieszczeniem tego levelu... jezeli ktos ma jakas kawiarenke/cokolwiek - bede wdzieczny za kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umm... zawrotow glowy mozna dostac jak sie to oglada. Rusza sie ladnie ale wyglada to bardziej na "skradanie sie" niz na jakies tam zwyczajne czlapanie, moze jak na takiego zombie to przydaloby sie mu troche ""ubezwladnic" lapki ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie - kocie ruchy - a szczegolnie stopy - ma wystudiowany ruch jak baletnica... a powinien raczej sztywno (moze nawet lekko utykac albo co...)

 

no i sama prezentacja - pocoz te zoominy i zoomouty i jeszcze krecenie sie w kolko... nie pomaga to ocenia (no faktycznie klimatyczne jest :)

 

pozopa - tak czy siak fajnie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animacja – to lubię :)

Ogólnie nie jest źle ale przydałoby się kilka rzeczy poprawić:

-gdy podnosi stopę do góry to za bardzo ją wygina w dół tak jakby się skradał (ale za to widać wyraźnie, że opiera się na palcach – to dobrze )

-stopa przy dotykaniu podłoża nie powinna się „cofać”

-widać, że na stopie potrzebna jest jeszcze tekturka (no chyba, że będzie miał taką sterylnie czystą ;) )

-fałd skóry imo też powinien się ruszać

-nie widać ruchu łopatek

-fajnie by było jakby mu się klatka piersiowa unosiła oraz napinał biceps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, napinanie bicepsów w realtime, hmm kto wie, może i sie da...

Przydałaby sie jedna kość dyndająca z przedramienia do poruszania skóry.

Plecki chyba troche dziwnie zgięte, normalnie zginają sie mniejwięcej na całej dlugości i plecy robią sie okrągłe a tu są zgięte na jednym joincie(?). No i palce stóp odgina dziwnie do tyłu jak człowiek normalnie nie potrafi. ;)

Zombiak wydaje mi sie powinien chodzić troche pokracznie, bujać sie na boki, wlec stopy po ziemi a ten podnosi je wyżej niż ja.

 

Macie jakiś speców od animacji czy może modelarze starają sie jak tylko mogą? Miło widzieć, że sie rusza choć raczej sporo jeszcze do realizmu ruchu.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przybysz nie wiem czy jest sens uzyskiwania "realizmu" ruchu jako takiego bo w rzeczywistosci nie wiadomo jak ruch zombiaka wyglada , co nie zmienia faktu ze macie racje ze ruch jego jest zbyt elegancki :) Mysle ze to byly probki animacyjne z tego co sie orientuje byl robiony ten walk cyckl zeby sprawdzic mozliwosci rigi w silniku i wydaje mi sie ze to wideo nie powinno tu trafic ;)

 

Btw mamy specow od animacji , kosciobipeda zrobilem ja do wiekszosci postaci bedzie on podpinany (czlekopodobnych) mniej pracy itp. Co do zwisajacej skorki masz racje wyglada to troche niefajnie :)

 

Wiec pozostaje mi tylko powiedziec stej tooned bo szykujemy duzo wiecej do pokazania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie tam na grach nie znam, ale dlaczego wszystko wyglada jakby lewitowalo?

Ustawienie kamery, takie rzeczy trzeba pokazywac juz in-game, by zobaczyc dynamike, screeny daja wrazenie wlasnie (poprzez cienie, swiatla) nienaturalnego... poczekaj kilka dni a zobaczysz o co mi chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

screen spoko, widzę że nie traciliście czasu na spotkaniu :)

Jedyne co mnie troszkę razi to za duży imho bump na stole - zastanowił bym się czy nie zmniejszyć go do filmu (to powino być 30 sec w photoshopie) poza tym midek :)

 

Co do sprzętu to nie przejmujcie się tym za bardzo, jak teraz prezentacja chodzi jako tako na zwykłym kompie, to w czasie wypuszczenia gry na przeciętnym kompie będzie już śmigać - skoro to conajmniej rok czasu jeszcze. Ważne żeby wyglądało wypaśni - takie imho.

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo chociaz te drzwi za nim troche przepalic - coby sie sylwetka ladnie odcinala...

 

co do skrina to sie z zioomem zgodze - ten normal bije po oczach paskudnie - i tak sobie jeszcze mysle ze jakiegos antyaliasa przydalobysie tam dodac (skoro juz te wszystkie inne bajery dzialaja :) tylko ze to jeszcze bardziej ciagnie wymagania do goory

 

ziomus - tak sobie mysle ze chyba jednak za rok to wszyscy nowych kompow miec nie beda tak od razu...

 

paoa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ftorek - heh, jasne :)

 

Ale niech się przynajmniej wymaganiami nie przejmują, ja tam nie narzekam że mi by AF teraz mulił, bo żadna nowa gierka mi już płynnie nie pójdzie :P

 

A jak się chce mieć grafę next - gen to sprzęt też taki musi być, nie ma cudów :)

 

sorry za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności