Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Koncept samochodu sportowego (NURBS)


RA

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 113
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ja jeszcze się wypowiem odnośnie opony bo tak jak nielotowi mi też niepasuje. Otóż w motorach właśnie takie są opony bo jak sie kładą na zakrętach to mimo wszystko mają przyczepność, w samochodach jako że koła zawsze są w pozycji pionowej, nie zdaje egzaminu taka opona gdyż poza jej grzbietem który dotyka ziemi reszta jest zbędna, mógłbyś ją zwęzić o połowę i było by to samo. Opony w samochodach zawsze korzystają z całej powierzchni która ma kontakt z ziemią, nawet jeśli nawiązujesz do starszych modeli to tamte również miały płaski profil opon a nie zaookrąglony jak w motorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ludzie, opanujcie się(!)... dajcie troche miejsca fantazji i wyobraźni Autora... pragmatyzm wychwalajcie i jego szukajcie na przykład w wizualizacjach architektonicznych, a temu Panu proszę dać święty spokój z tymi dyrdymałami, że śróbki mają za małe łebki, a opona jak w motorze... wrzućcie na luz... 'wakacje' są...

RA --> oby tak dalej(!) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo denerwujące są te teksty o oponach, momentami zastanawiam się kogo to jest wątek.

Zwykle jestem nastawiony na peace, ale czasem zmnieniam opcję. ;)

 

EDIT:

A może się zdenerwowałem po 14 odcinku 2 serii Magdy M...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw takie odjechane opony, nie patrz na malkontentow;) Takie detale tworzą charakter auta, nawet jesli nie spełniają wymogów unii europejskiej. Co do conceptu auta to mi sie nie podoba - jest zbyt klocowaty i nijaki. Ale ja nim jezdzic nie bede na szczescie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok skoro to fantazyjny koncept to co innego, możesz i mu dać nawet gąsienice, myślałem poprostu że starasz się zrobić coś realistycznego, na wzór starszych modeli, więc tak troche niepotrzebnie poleciałem z wywodami. A swoją drogą wątek jest Twój, ale zakładasz go przecież po to żeby przeczytać czyjeś kryczyne bądź nie komentarze. Nikt Cie nie obraża tylko sugerują że normalnie takie kapcie by nie pasiły do bryki. Ale jak już pisałem skoro to fantazja to dorób mu śmigiełka, czy co tam chcesz może wyjdzie fajnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas i chęci się skorelowały i zrobiłem inny tyłek.

Po lewej stary, po prawej nowy:

022ma7.th.jpg

 

To test na szybko, więc AA i inne pierdoły są nie tak jak trzeba.

Choć ta interpolacja na podłożu nawet mi się taka podoba. ;)

 

EDIT:

I takie coś się jeszcze zrobiło:

023hp7.th.jpg

 

EDIT2:

mentaller

Wiele będzie zależało od studia, a to dopracaję dopiero po skończeniu modelu. :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak narazie to najbardziej mi się podoba render i materiały, ale może jak dodasz szczegóły to jakoś będzie to wyglądało bo narazie to jest zbyt "proste" i jednolite, koła nie pasują bo są jak u motoru, a może daj tylnie większe i szersze jak w hot rodach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] a może daj tylnie większe i szersze jak w hot rodach?
hehe, odpada. ;)

szerzej daj koła [...]
Ano, mam to w planach. :)

 

A tak btw. to jak ktoś ma jakieś ciekawe referki lub nazwy konkretnych samochodów posiadających takie łączenie kół (przednich) z nadwoziem, to prosiłbym o podzielenie się. Wpadną punkty. :)

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajebisty. Jedno co bym mu dał to trochę podziałów na blachach- wytłoczeń, śrub itd- tak jak na sportowych z lat 20-tych. Bez nich trochę jest "plastikowy" (z drugiej strony współczesne samochody tak mają). Najważniejsze już ma- charakter, resztę łatwo dopracować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba dragster albo cus bo za duzego skretu to on ni ma
Hamulców też, hehe.

Będzie większy rozstaw kół, już wspominałem. :)

 

Wielkie dzięki za opinie, coś wieczorem mam nadzieję dokleić, narazię chcę się zająć łączeniem kół z nadwoziem i zrobię jakieś prowizoryczne hamulce (to chyba dzisiaj właśnie).

 

RK

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, narazie mam na ten tył trochę inny pomysł. Coś będzie wspólnego z tym konceptem, ale to zobaczycie trochę później. :)

Ale raczej bardziej klasyczne podejście do tematu, fajerwerków większych nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna bardzo dobra porcja fotek, dzięki dariusz. A ja ci nawet nie mogę teraz punktu przyznać. :( Będziesz się musiał narazie zadowolić jednym. :)

mentaller

 

Skoro mnie zmuszacie żebym coś dał, to dam test tarczy hamulcowej:

024hy3.th.jpg

 

Dobre to jeszcze nie jest, bo wymaga innego materiału. Test to test.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dariusz nie wiem u mnie nie działa na żadnej przegladarce i pisze coś takiego

Forbidden

You don't have permission to access /donington_collection/1963_lotus_25_from_rear.jpg on this server.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Apache/1.3.31 Server at http://www.atspeedimages.com Port 80

no ale trudno się mówi ważne, że innym działa.

 

RA fajna ta przezroczysta felga :) a co ty tak te punkty rozdajesz:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki za posty, miło coś takiego poczytać po powrocie z całodniowego pleneru. :)

Tarcze hamulcowe są wzrorowane na prawdziwych (jedynie proporcje pewne mogą być zachwiane), materiał do wymiany, bump'a pewnie nie będzie, walnę mapkę tylko do reflecta i powinno byc cacy na odległość. :)

 

Nielot

 

EDIT2:

No to macie zacisk czy jak tam się to fachowo nazywa.

025kv9.th.jpg

 

EDIT:

chveti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności