Skocz do zawartości

Silver Award : Era Napoleońska.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fajne, ale na pierwszy rzut oka mało czytelne - musiałem mu się chwilę przyjrzeć :)

 

 

Taki styl ;), w pomniejszeniu lepiej widać zamysł pracy:).

 

> Lacedemon - poka więcej, więcej, więcej - szczególnie ten który wygrał ;) . . .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCMiriam: to nie kwestia stylu, jest to pierwsza pracka Lacedemona, której nie "odczytałem" w pierwszej sekundzie. Twarz mogłaby być odrobinkę czytelniejsza.

 

:) hmm, OK kumam, aczkolwiek sama twarz wg mnie jest aż nad wyraz czytelna i zdaje sie że "nawet krzyczy": do ataku lub coś w tym stylu, ;))

raczej przyczepił bym się lewej ręki - bo nie wiem czy trzyma tam lejce, czy cóś innego . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się dynamika postaci, można by poprawić kontrast poszczególnych odcieni-kolorów zwłaszcza obszar twarzy.

Praca trochę jak ten test u okulisty -cyferki z kolorowych plamek-, gdyby nie było napisu to w pierwszej chwili trudno stwierdzic co to jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny kolor ,do kadru się tylko przyczepię :),postać na pierwszym planie ten żołnierz który kłuje kogoś?

Przez to że postać leżąca jest tak obcieta wygląda to jakby ten stojący wykańczał swojego kolegę z szeregu :)

Obniżyłbym troche kadr ,tak żeby było lepiej widać leżącego-jego mundur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie czepiac nie bede... Sam jestem dziobak i zawsze robia na mnie duze wrazenie takie lekkie (w stylu) prace. Z reszta nigdy ich nie analizuje...czy proporcje ok, czy kolor pasuje itd. Zwykle od razu taka praca wpada w oko...lub nie. Ta wpadla. Choc musze przyznac, ze twoje prace osadzone w przyszlosci mnie nie biora. I taka uwaga na koniec. Chyba generalnie czujesz lepiej cieple barwy. Chyba, ze to przypadek.

 

Pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie:) Wy macie tendencje do przesadzania. Dobry, to ja jeszcze nie jestem. Może za 15 lat będą jakieś wyniki. Niestety to równorzędne traktowanie koloru na całości, to pozostałość myślenia kapistowskiego. Mam nadzieję , że z czasem się pozbędę tego nawyku, bo podle spłaszcza przestrzeń. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hym, 2 fajna, pierwsza też, ale jednak musze sie czepić tej twarzy. Jak dlamnie za mało się zuca w oczu na pierwszy żót oka i też musiałem sie przyjżeć żeby odczytać całość. Może poprawić kontrasty? Bo tak psuje efekt całości która jest swietna:) Pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może troszkę zbyt bardzo ją przewiałem śniegiem. Witam:) Zamieszczę jej czyste obliczę. Teraz wrzucam huzarów:

 

 

 

 

 

Mam parę wersji kolorystycznych (różne nasycenie, temperatura, tonacja itp.) i nigdy się nie mogę zdecydować, którą pokazać. Wasze uwagi mile widziane. One wiele wnoszą. Pozdrawiam wszystkich z wdzięcznością za korekty. PS:" Odkryłem ostatnio power pędzli w PS'ie, ale niestety do niektórych trzeba mieć wypasiony sprzęt, a nie dziadka pamiętającego odkrycie Ameryki:("

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lacedemon - "Dobry, to ja jeszcze nie jestem. Może za 15 lat będą jakieś wyniki".

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Bez fałszywej skromności :), masz bardzo dobra kreskę,jest wypracowana,wyuczona i często trenowaną ,na 100% poparta jakąś edukacją plastyczną.

 

Dawaj następne prace,miło popatrzeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza i trzecia to jak dla mnie - max. 5+/6, albo nawet 5.5/6 .. Druga jakaś taka zaśmiecona i chaotyczna.

 

Ale pierwsza i trzecia to jest taka bardzo komercyjna grafa, ale ze smaczkiem i wcale nie nudna. Zajebiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz wiem co mi sie w tych koniach nei widzi, TY je napackales tak samo jak packasz ubrania zolnierzom, i wygladaja jak szkielet pokryty materialem (przy barkach tego z lewej to widac szczegolnie) robisz im jakies faldy i takie tam wynalazki...

 

ale nei ma sie co czepiac, wszystkie konei jakie nabazgrano z wdziekiem byly bazgrane babskimi lapami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm z koniami w mojej opinii jest tak ze ich nogi ulegly zbyt duzemu skrotowi. Jak patrze na konia z lewej strony z pierwszego planu, to lewa (od naszej strony prawa ) noga stoi jakos dziwnie prosto, przez co w porownaniu z prawa a dalej z caloscia konia wydaje sie cala postac przechylac w lewo...Moze podwin ja troche lub przesun lekko obie? W tym samym koniu jego tylne "podpory" sa strasznie wątłe i stoja zbyt blisko siebie, jakby na bacznosc.Tu tez chyba za mocno poleciales ze skrotem. Moze sprobuj tez obnizyc im zadki a nogi lekko wydłuzyc. Pozdry:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniki mi nie pozują, one przy monitorze nie bardzo chcą stać :). Dlatego chcę na żywca je poćwiczyć w stadnince. Fałdki są potrzebne takim nieudolnym maziolom jak ja. Co innego spryciarze skrótów. Oni wiedzą świetnie jak oszukać oko. Ja tego jeszcze nie wiem, a udawać nie potrafię. Co prawda wolałbym inną stadninkę ;) THX .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no no prosze pana, jestem pod wrażeniem.

 

Żeby nie było to czepnę się z punktu historycznego :P

Obrazek z linią klęczących strzelających grenadierów....Oni nie powinni klęczeć. Pierwszy szereg klęczał tylko w przypadku ognia trójszeregowego, ale wtedy stali oni tak ciasno żeby lufy trzeciego szeregu wystawały poza linię tych klęczących, w innym przypadku głuchota doskonała i możliwość postrzelenia kolegi.

 

pozdrawiam

 

Chcę mieć tą gre!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nei ma sie co czepiac, wszystkie konei jakie nabazgrano z wdziekiem byly bazgrane babskimi lapami :)

Vector, czy nazwisko Andrzej Novak Zempliński coś Ci mówi?

Szkoda, ze nie udało mi się znaleźć w necie żadnego z jego obrazów koni w rzędach z różnych kultur, między innymi w rzęzie napoleońskim, ale malowal on i tatarskie, tureckie, husarskie...

 

A oto mała próbka jego twórczości:

 

105pcb6.jpg

 

106piz5.jpg

 

I nie mów mi, ze one nie mają wdzięku. A i tak nie znalazłem najwdzięczniejszego z jego portretów zrobionych koniom: portretu klaczy arabskiej Eliza. Mam to w albumie w Warszawie, gdybym miał tutaj, to bym specjalnie zeskanował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miazga! mam pytanko- postaci-ich pozy, dynamike bierzesz z referek jakis czy z glowy trzaskasz? Troche szkoda ze postac centralnie sie znajduje, prawa czesc bym ucial mimo iz jest ciekawa i wspaniale zrobione, jednak wzrok jakos rozwala sie na obie strony zamiast biec w jednym kierunku:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świety jezu na bananie :D. bosko :P i rozbrajająco... konie Lace'a jak najbardziej wypas.

Wole przedstawienie ich jako siła pociągowa, komunikacyjna i machna bojowa. te konie A. Novaka mają wdzięk pudla osobiscie nienawidze takiego traktowania koni, bardzo bleeeh.

Moim idolem jezeli chodzi o koniki jest Wojtek Kossak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojoj, nie poglebiaj mojej jesiennej deprechy ;), kurcze to jest sliczne, nawet nie chce mi sie szukac jakichkolwiek bledow, po prostu niech sobie bedzie jak jest i niech dziala na mnie calosciowo :) jak wroce do domu powracam ze swoim watkiem - inspiracja znow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności