Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun.


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Swrsc lepsze toto niż na DA, ale i tak kiszka. strasznie mdłe, materiały tez jakoś cienko tu wyglądają. jak nie Ty!

 

Pisalem, że ja tylko tutaj sprzątam. Wg wytycznych wlasnie tak ma to wyglądać :) mi też się nie pdoba jeśli chodzi o kolory i aranżację, ale ze światła jestem zadowolony,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiersczu jak mozesz pokaz ustawienia rendera wszystki plasee :]

 

Ustawień nie podam, jednak powiem tak:

- ustawiałem każde źródło osobno na szarym renderze:

A. Environment (HDRI): ustawiłem tak by świecił mi troszeczke we wnętrzu (dodawał odcień niebieskiego koloru jako taki ambient)

B. vRay light w oknach: ustawiłem tak by barwiły wnętrze na delikatny niebieski oraz produkowały dobre cienie

C. Direct - tak by zabarwił scene na żółto (dopracowałem to jeszcze przy white balance kamery fizycznej) i dawał delikatnie rozmyte cienie.

 

Reszta to kamera fizyczna z DOFem oraz DMC + LC. Noise odszumiany za pomocą AA. Pisałem o tej technice w wątku Juniora czy tam innego HCpitera :p

Czasy to średnio 1h na render w rozdzielczości 1500px szerokość.

 

JunioR:

Świerszczu: Tą hadeerkę ot tak w environment wrzuciłeś?

 

a tak, niech się cieszy że może w slocie siedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc!

 

świetne...

 

dzieki:)

 

JunioR: Fajne, fajne, nawet bardzo.

 

 

dzieki:)

 

JunioR: bardzo prosty i bardzo przyjemny render:)

 

dzieki:)

 

(...) Noise odszumiany za pomocą AA. Pisałem o tej technice w wątku Juniora czy tam innego HCpitera :p

 

hehe czyzby bylo wiadomo, ze to bracia ? :O

u Hc pitera w jego watku testow wnetrz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z doopy wyszło (szczególnie otocznie), ale co mi tam :)

Pomysł nie mój, kamera nie moja.

 

879cd923387fc2e2.jpg

 

 

heh Voyager widze ze Monika dalej szaleje :D wzięła się za projektowanie teraz? - widok za oknem nie fajny żeby to "lekko ująć", podłoga fajna, firanki efemeryczne jak na biuro - olej te wskazówki co dostałeś i zrób porządne pionowe żaluzje Pan Bóg przykazał!

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loki - Żaluzje pionowe były, ale Przemo powiedział że jak się nie przyczepili, to żeby nie zmieniać koncepcji :P i 4 raz nie będę zmieniał. A za oknem wstawię modeliki z łosiedla i będzie git. Wiem, że to głupie podejście, ale nie mi ma się to podobać

 

Press - kolorki kafli wyglądają tandetnie i źle się komponują z wenge. I te świecące trzepaczki przy oknach to wywalenia.

Jak się odkręca wode? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

technika opisana przez Swierszcza:

1. Jeżeli renderujesz za pomocą LWF za najsłuszniejszą metodę (w kwestii jakośći samplinu vRaya) uważam:

- Color mapping gamma 2.2

- VFB on

- Maxowa gamma na 2.2, input na 2.2, output na 1.0

 

2. Odszumianie za pomocą AA:

- odszumianie za pomocą silnika AA to dosyć skuteczny sposób na rendery bez szumu z dobrym czasem. Tymbardziej w takich rozdzielczościach jak przesyłasz tutaj na forum. Dodatkowo zyskasz większą jakość obrazka.

Ogólna zasada jest taka:

DMC AA

MIN: 1

MAX: 6-12

ClrThersh: 0.008-0.002

 

Na początku ustawiasz wartości najniższe (w sensie samplowania), czyli: MAX: 6 i Clr Thresh na 0.008. Testujesz najbardziej zaszumiony fragment rendera. Jeżeli szumi to:

- zwiększasz wartość MAX jednocześnie obniżąjąc wartość ClrThresh.

Tak wygląda praktyka.

 

A teoria:

chodzi o to, ze przy niższym ClrThresh jest WYŻSZA tolerancja koloru dla zadziałania pełnej mocy wartości MAX która redukuje szumy. Jeżeli ustawiłbyś np. MAX na 3 i bawił się ClThresh od wartości np 0.008 w dół do 0.0001 to nawet nie zauważysz zmiany. Bo co z tego, że tolerancja będzie duża, jak MAX=3 "się nie rozpędzi" i nie usunie szumu.

 

Metoda wpływa na każdy rodzaj szumu: materiałów, świateł, DOFa, MB itd. Nie musisz ostro podciągać sampli wyżej wymienionych, ja z reguły ustawiam na 10-12 i styka dla cieżkich materiałów a reszta na default 8.

 

:] podziekowania dla Autora

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki test VrayScatter 10 000 drzewek renderek na niskich nastawach ok 5 min.

Soft max 2009 Sp1 Vray 1.5 SP2

 

http://img367.imageshack.us/my.php?image=las2ly4.jpg

 

a jak by ktoś jeszcze nie znał tego plugin-u to zapraszam tutaj www a tutaj po zarejestrowaniu się można pobrac versję Demo :) http://rendering.ru/

 

a i jeszcze kilka filmików pokazujących jak to dział :)

www www www

 

P.S. życzę miłej zabawy jak tego nie znacie to dajcie znac to wrzucę to do "MAM NEWSA" to może ukaże się na froncie efekty są naprawdę zadowalające.

 

Pozdrawiam Nowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zupełnie pierwsze podejście do exteriora. Coś czuję żę idę dookoła z renderem... rendering robiony z tym http://en.9jcg.com/comm_pages/blog_content-art-150.htm .Jak ktoś ma jakieś tutki na renderowanie exteriora to prosiłbym o linki :) Materiały też troszke nie wyszły... No i tuje powinny być zielone i nie wiem czemu takie są, z pomocą vrayproxy.

61209433ls6.jpg

my.php?image=61209433ls6.jpg

my.php?image=61209433ls6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Czy zdarza się wam korzystać z gammy wiekszej niż 2,2. Ostatnio robiłem rendery wnętrza biura (głębokość wnetrza - 15m) i żeby nie było przepaleń przy oknach, dojechałem z gammą w Vrayu aż do wartości 10. Oczywiście straciłem przez to wszystkie cienie i żeby je odzyskać musiałem zwiekszyc bardzo mocno kontrast w GI. Wiekszy kontrast spowodował większe zaszumienie, które musiałem usunąć przez ustawienie AA DMC na min 1 i max 100. Renderowanie trwało bardz długo - na 4rdzeniach około 1,5h w 900x900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hu hu, swietna ta koldra. Mozesz zdradzic tajemnice jak tak ladnie skladasz ja? No i jak mozesz pokaz siatke.

 

A co do zieleni, to otaczajaca zielen jest tak jednolita, mam pare zdiec z samolotu z tego sajtu i w zasadzie wszystko zlewa sie w 1 kolor. Lepiej to na animacji wyglada, jak w koncu to skoncze to pokaze :) A zielen wokolo domkow bede jeszcze staral sie dokolorowac. Dzieki za komenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności