Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun.


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dzięki za komentarze. No ocet to nie jest ale kiepawo to wyszło. za szybko musiałem render oddać.

mały_cg - ja bym zrobił trochę jaśniej

 

Wrzucam jeszcze studio do swoich modeli które kiedys tam zacznę sprzedawać.

vitraeamesdra.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tores światło jest chyba ok, ale podłoga zdecydowanie do zmiany.

maly_cg ja nie pomogę bo nie renderuję BruteForcem :/ Za bardzo niecierpliwy na to jestem.

Nvidia Finito? A te niefajne plamy przy krawędzi sufitu nad lampką? Widzę że w wannie szaleje burza ;)

 

Żeby nie było, też walczę z łazienką (właściwie to z całym domkiem jednorodzinnym) i klientowi (kumplowi) wystarcza taki poziom, ale do portfolio będę to jeszcze poprawiać:

lazienka01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maly_cg- te plamy wynikaja byc moze z tego ze pomieszczenie jest niedoswietlone i swiatlo wpadajace przez okno blokowane jest zaluzjami, dodatkowo swiatlo postawione centralnie za kamera bardzo splaszcza cienie i scena robi sie malo realistyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maly_cg czyli może tak: sporo przygasić światło za kamerą, za oknem podstawić jakiś plane z ładnym widoczkiem (na vraylightmtl), a główne światło na scenę ustawić przy żaluzjach, ale wewnątrz pomieszczenia - takie małe oszukaństwo ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wcześniej białą podłogę ale chciałem zrobić coś innego. Niepowiem bo mi się podobała nawet ale taką mają prawie wszyscy. Coś jeszcze wykombinuję ale to po urlopie.

Nvidia - te przepalenia trochę przegięte. Przynajmniej na dywaniku zmniejsz. Kolorystyka bardzo mi się podoba. Plam się nie czepiam bo to testowy render.

Razor - monitor mam za ciemny ale to pod wanną jest chyba za ciemne. Blura bym zmniejszył też na płytkach bo za bardzo odstają od tego paska fioletowego no i bump na tych jasnych odstaje. Po prostu wygląda to jak niedobrze dobrane płytki. Chrom też słabo wygląda na kranach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer of passes na tyle ile masz rdzeni w procku. LC nie musisz tyle walić. 1200 powinno wystarczyć. Jak będziesz miał ładnie doświetlone wnętrze to nie musisz podkręcać parametrów do niebotycznych rozmiarów. Co do moich ustawieć to LC zmniejszam czasami i do 0,7 bo przy 1,0 blade wnętrza wychodziły. Przynajmniej w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maly_cg 5000 subdiv w light cache daje twojemu komputerowi do przeliczenia 25000000 sampli. Przy rozmiarze jaki ustawiłeś (0,02) masz tych sampli spooooooro za dużo :)

 

To raczej nie powinno powodować błędów, ale po co czekać na nadmiarowe sample które tak naprawdę nic nie dają? (zwłaszcza przy takim rozmiarze samego sampla - gdzie zajmuje on 0,02 powierzchni całego obrazka). Mozesz spokojnie zjechać ilością subdiv do 800 - 1000 i to wystarczy w zupełności. Tores dobrze radzi, nie staraj sie ratowac obrazka oversamplingiem, ale pomysl co nei dziala, dlaczego masz ciemno w srodku - jak bedzie wysatrczająco dużo światła wewnątrz bedzie ok.

 

przy okazji masz jakąś szybę w tym oknie? jesli tak, odznacz jej "cast shadows" (object properties ), a w materiale mozesz dac IOR 1, i odznaczyc "affect shadows" - albo w ogóle wyrzuć, bo nie wnosi nic poza tym ze blokuje swiatlo (o ile jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testuję nowy setup scen do exterior shots.

 

Na razie trawnik + oświetlenie.

 

(teoretycznie przy ujęciu dziennym białe kwadraty = 100% bieli, szare = 50% bieli, czarne 0% bieli, w praktyce, białe = 98%, szare 55-56%, czarne 0%, coś nie bardzo wychodzi mi rozłożenie kontrastu na tych szarościach - chcę mieć możliwość pokazywania detalu w cieniach ładnie, ale bez przepaleń na białych powierzchniach prostopadle do słońca)

 

kamera jakiś metr nad trawnikiem

 

render w rozdzielczości 1500x1200 ~ 32min

 

dzien:

 

setupgrass.jpg

.

.

.

wieczór 1:

 

setupgrass2.jpg

 

.

.

.

wieczór 2:

 

setupgrass3.jpg

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ttaaddeekk - nie wiem co to, ale Twoja kolej w makro konkursie... a to, to chyba ten gość, z tej gry, co to zmienia kształty i dużo zabija innych panów, I skacze po dachach. Ogólnie wygląda jak biceps i przedramię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to, to chyba ten gość, z tej gry, co to zmienia kształty i dużo zabija innych panów, I skacze po dachach. Ogólnie wygląda jak biceps i przedramię.

Alex Mercer z Prototype? ;) Jakaś mumia prędzej, w każdym razie wygląda srogo.

 

pressenter pani wprost idealna do wizek łazienek. Weź się podziel, i jeszcze jakaś wersja do wanny by się przydała, albo ze dwie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cornelius Scipio

Z mojej stronki taki teścik.Niskie ustawienia aa oraz GI, ale z efektu jestem zadowolony.Trochę sharpowane w PS więc może się rzucać w oczy ;)

 

Cinema 4D + Vray

 

Liczyło jakąś godzinke na C2D.

 

pzdr.

 

17515842.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arev hehe pamiętam to, wyglądało rewelacyjnie :)

Cornelius Scipio bardzo fajnie i jaśniutko, ale ta aberracja zdecydowanie przesadzona (tiaa, powiedział Razer który zawsze musi się powstrzymywać przy aberkach). Nie wiem też czy nie za ostry ten sharpen, troszkę mnie w oczy kłuje, ale może to przez niewyspanie.

chudy telewizor w sypialni wbudowany w ścianę? Bajer.

pionix gdzie się tak fajnie rozmywa IESy? Area Shadow w VrayShadow params?

Lis jak zawsze super, nie godnym na to spoglądać ;)

 

Dobra, teraz ja się chwalę. Ukończyłem mojego trawiastego tutka, pierwszy raz w życiu coś takiego pisałem więc mam nadzieję że jest ok. Wrzucam go na razie tutaj i liczę na wyłapanie błędów, jeśli wszystko będzie ok to zapostuję go w sekcji tutoriali.

 

trawa_tut_beta_thumb.jpg

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Press: Ale chyba nie masz nic przeciwko bo ja myślałem, że wiesz do kogo trafi ten model jak wysyłałeś ?

 

Nie, nie wiedziałem, ale nie chodzi o to. Jestem 26letnim właścicielem pracowni projektowej, nie chcę aby cokolwiek na necie mnie łączyło z jakimikolwiek gołymi babami, w jakiejkolwiek postaci. ;)

 

 

Dobra, teraz ja się chwalę. Ukończyłem mojego trawiastego tutka...

 

Może wartoby było podać na początku jakieś takie "Co będzie potrzebne:", może jakieś linki do danych aplikacji/skryptów? Ot taka sugestia.

 

A ja mam pytanie do administracji forum: może czas zrobić porządek w złotej galerii? Wstyd trochę, że na tak dużym i poczytnym forum można znaleźć w głównej w zasadzie galerii takie wątki jak:

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=47008

czy

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=47007

(wątki w zasadzie wymarłe, ponieważ nie ma w nich prac-zwycięzców).

 

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności