Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun.


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

09121986 - bardzo ładnie. szkoda tylko że sufit tak słabo odcina się od tła, trochę to rozprasza bo nie można się połapać czy to wnętrze pomieszczenia czy ekspozycja na otwartym powietrzu. przydałaby się choć minimalna rama w oknie. pokusisz się o lepszą kaustykę? super światło.

 

zgred - świetna scena z bardzo dużym potencjałem. pięknie wyszły wszystkie szyby. ale las widoczny przez dach jest zbyt zielony, przydałby mu się mniejszy kontrast + więcej detalu na krawędzi dziury. naprawdę fajne

 

Trybal, !Ewert - dzięki, ta faktura to filtr z photoshopa imitujący rastrowy wydruk czy coś w to. halftone pattern

 

Morphe - nie wiem jak bardziej to wyjaśnić. po prostu cień na białym tynku wygląda jak żywy:)

 

grigoriob - fantastyczny jest ten render. super światło i materiały, prócz szkła na tarasie. choć same domki wyszły bardzo czysto i technicznie, obrazkowi brakuje jednak głębi, jakaś minimalna winieta mogłaby trochę pomóc.

 

pozdrawiam

Edytowane przez polka dot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas światło (bez PS, oprocz znaku wodnego i ramki):

większa rozdziała (1445 x 865): KLIK

 

9zxc.jpg

Edytowane przez BiX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, na razie nie optymalizowałem to jedynie test jakości SSS w porównaniu z oświetleniem. Liczyło się długo bo jakieś 40min na 2x quad xeon 1.89

To pod nowy set więc jak będę miał więcej ukończone to zajmę się optymalizacją czasów. Myślę, że zejdę do 10-15min.

 

A co do vRayscattera - szkoda mi kasy. W sieci jest troszkę dobrego i darmowego skryptowania do takich rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście użycie sss ograniczyłbym tylko do bliskich ujęć. Stosowanie tego przy większych obszarach pokazywanych z daleka chyba nie ma większego sensu ze względu na nikłą 'zauważalność' efektu w takich ujęciach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheh, jak się patrzę na Wasze kosmosy, to zastanawiam się czy cokolwiek wrzucać :)

Niedawno, jakieś dwa, trzy dni temu przesiadłem się na v-raya, a że pracuje ostatnio nad wnętrzem jednego domku, to postanowiłem spróbować :D Wszelkie Wasze sugestie bardzo mile widziane. Na początku jedno małe ujęcie poglądowe. Liczyło się coś ponad 10 minut:

 

001qfa.jpg

Edytowane przez barel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na chwilkę i akurat zobaczyłem ten trawotest proxy - też się takim czymś bawiłem jakiś czas temu, tutaj wstępne testy:

 

trawa12.th.jpg

 

trawa11a.th.jpg

 

A tutaj zastosowanie praktyczne (trawka wyszła trochę za duża, ale umówmy się że jest tuż przed skoszeniem :)

 

sala_gimnastyczna_up.jpg?w=300&h=239

 

Nie miałem czasu siedzieć nad jakimś wyrąbanym shaderem, ale ogólnie proxy trawka to rewelacyjna sprawa. Jest niewiele bardziej procesożerna niż displace, a wygląda bez porównania lepiej. Źdźbła ręcznie robione, scatterowane AdvancedPainterem na module koła ~75cm. Przydałby się tylko jakiś cwany i szybki sposób na rozrzucenie tych proxy po dużej powierzchni i przypisaniu jakichś bardziej randomowych kolorów (a'la material by element czy coś). Polecam poeksperymentować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem znaleźć żadnej w miarę wygodnej metody na scatter proxy. Skończyło się na pluginie GroundWiz Planter, jest w miarę niezły bo można w nim ustawiać od razu randomowe transformacje, scatterować kilka obiektów, zmieniać proporcję ich ilości, ustawiać self collision itp. Tyle że plugin jest taki "sprytny", że jak się go nie ma i otworzy tą scenę to trawa się nie pojawia (bo zescatterowana trawa jest "obiektem GroundWiz" a nie po prostu masą instanceów proxy) I to jest największy minus, wciąż szukam jakiejś lepszej metody (najlepiej freewareowej ;)

 

Przejrzałem kilkanaście stron wstecz i widzę że większość robi modelowaną trawę na bazie kwadratu. Może to i jest wygodne, bo poobraca się go ręcznie parę razy i ostatecznie nie widać powtarzania, ale gorzej gdy teren nie jest płaski albo gdy chce się pokryć go trawą w jakiś "automatyczny sposób" (bo randomowo obracając masę kwadratów porobią się między nimi puste dziury, dlatego używałem bazy koła)

 

Jeszcze kilka:

trawa09a.th.jpg

trawa05a.th.jpg

trawa04.th.jpg

trawa02.th.jpg

trawa01a.th.jpg

Edytowane przez Razer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwały od takich miszczuf to prawdziwy zaszczyt, dzięki :D

pressenter - nie sprawdzałem wersji Lite, sięgnąłem od razu po grube działa. Jeśli faktycznie wystarczy do siania trawki to z przyjemnością się przesiądę.

Nvidia - na tych renderach każde źdźbło ma tą samą teksturkę, na wizce którą wkleiłem we wcześniejszym poście mają chyba zwykły gradient map (nie pamiętam dokładnie) Testowałem też kępy trawy (proxy) z 2 materiałami (multi-sub z kolorem zielonym i żółtym). Tutka zrobię z największą przyjemnością :)

stormwind - znam tego tutka, ale ta metoda wydaje mi się zbyt okrężna - najpierw trzeba się zaznajomić z PF, potem skryptem to wypalić, potem replaceować obiekty. W ostateczności może być, ale wciąż będę kombinować żeby robić to jeszcze łatwiej. Jeśli ten darmowy GroundWiz Lite wystarczy to praktycznie jestem w domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po wczasach pora na powrót do maxa :P Tę scenkę uważam za zamkniętą bo nie chce mi się dalej nad tym siedzieć, a render wrzucam tu bo nie warto dla niego zakładać osobnego tematu w FW.

11psq.jpg

 

Razer, czekam niecierpliwie na tuta :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja takie coś 4fun i do portfolio. Możliwe że to final, chyba że wytkniecie jakieś straszliwości :)

Render Vray, kilka VRlightów, lekko niebieskie enviro i .... doświetlone deczko Vraysun :) dziwny może patent ale dał fajny efekt. Kamera zwykła.

W PS tylko podpis, ramka i deczko oziębione kolory. Projekt krzesła to sporo zmodyfikowany fotel znaleziony gdzieś na sieci. Podnóżek mojego projektu 100% hehe.

 

3d_chair_design_robert_kudera.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halset - chyba troszkę ci kabel lewituje. Jedyne do czego się mogę przyczepić to chyba za matowa etykieta na żubrze. Tutek "się pisze".

arev - fajowy tynk i okna

Robertus design to kwestia gustu, ale jakość i sposób podania bardzo mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robertus - BArdzo mi sie podoba ! no oprocz podnóżka tylko ;)

Razer - jak zrobisz tego tutka to chyba wybuchniesz od nadmiaru repuffff ;)

 

a Odemnie to jeszcze chwile podzialalem , lekka postpro , podbity kontrast lekko , i leciutki glow ...

toche sie przejaralo gdzniegdzie ... i z woda przesadzilem :P

Ale chyba juz fin...

finishdetalps.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, RA. Tej zgnilizny to tylko na trawnik, czy jeszcze gdzieś byś ją widział?

Raczej wszędzie. Czasem tylko kilka liści będzie miało inny odcień i od razu całe drzewo wygląda ciekawiej.

Odróżniłbym też drzewa w tle. Zmniejszyłbym saturację i rozjaśniłbym je trochę. To lepiej określiłoby plany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Happy hours są wystarczającym bajerem :D

Geometria raczej oszczędna, ale render ma bardzo fajny klimacik. Czy to spirytus na stołach? :>

@RA: dzięki za konkretne rady, szczególnie tę z planami - pociapram jeszcze trochę przed finishem.

@siwy, Razer: szkło w oknach typowe. Cały efekt robi geometria, czyli uczciwe okno z dwiema szybami :)

@Morphe: drzewa zostaną - mnie się tam bardzo podobają. Tynk natomiast może rzeczywiście odrobinkę wyczyszczę.

Dzięki za komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności