Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun.


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

Jej jak dawno tu nie zaglądałem :)

 

Hehe walka z trawą widzę, że nadal trwa.. Fajnie wam to idzie. Świerszczu fajna trawę wymodził jakiś czas temu.

 

Tutaj moje takie wypociny... generalnie jakoś LWF'a probuję okiełznać. (dywan i ogień w kominku pójdzie do wymiany oraż texturka na sofie.. ale to jak znajdę trochę czasu na to)

 

F11_2.jpg

 

F11_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

bokeh test sześciogodzinny.

 

bokeh.jpg

 

zastrzeżenia, uwagi :p ;)

 

Biksiu: te lampki w kloszach nieco rozjarz..

nie podoba mi się ten.. gliniany mały wazonik na szklanym stole.. wygląda ciut scanlinowo ;)

reszta należy do opini innych :]

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duna, to samo mozesz zrobic z uzyciem z-depth map w 5 minut w photoshopie:P to tak w razie czego jakby czasu brakowalo:P

1. przed i za punktem fokusu na odległości kranu od kamery?

2.vRay zdepth pomimo moich wielu prób renderuje bez ładnego wygładzenia krawędzi, są jakieś krosty, schodki.. dlatego musze rozdzielczość zdeptha podwajać nawet 2 razy

3.chodzi o Lens Blur w Photoshopie? Mam CS3 i jak w tym wypadku może wyjść ładny bokeh?

4.zresztą i tak wolałem "poprawny fizycznie bokeh" :)

a więc mógłbym wiedziec dokładnie jak to porobić? jeszcze jedna uwaga - nie żałuję czasu na bokeh ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki plugin do photoshopa co sie zowie DOF PRO, mozna go sciagnac ze strony producenta, raczej trial. Mozna tam na mapce zdepth zmieniac focus point wiec z jednej mapki mozesz wrecz zrobic animacje zmiany ostrosci. Bokeh uzyskujesz przez zabawe suwakami, cos podobnego jak tutaj http://img33.imageshack.us/img33/6825/znaczek1a.jpg

Co do "schodkow" na z mapie musisz zaznaczyc enable filtering i po sprawie:) Nie mowie tego, ze Twoj sposob jest zly, tylko wybraz sobie jakbys musial to animowac a deadline tuz tuz. Wtedy ta motoda wydaje sie prostsza i szybsza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no VS spróbuję inaczej potraktować zapisywanie obrazów w vRayu.. za posta masz plusa. Jednocześnie poprawiłeś mi zimny klimat w nieszczęśliwym świecie ;) słowa dają wiary :]

JohnZi interesujące.

 

Mam pytanie. Enable filtering w render elements - vRayZDepth.. właśnie ja go użyłem i wyrenderowałem ZDepth w vRay frame bufferze i nic nie wyszło jak trzeba z filtrowaniem obrazu :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duna, od zawsze tak robię i wychodzi... jeśli dasz enable filtering to będzie filtrowany filtrowaniem takim jak ustawiłeś na RGB buffer. może spróbuj wyłączyć V-ray frame Buffer

 

Dzięki bardzo, ja na własną rękę też zauważyłem że można ustawić dobrze nie DMC a zamiast tego Adaptive subdivision (ale przygotowuję do tego w parę sekund scenę bez GI i materiałów czy świateł) ale jak widać, to trochę wolniej trwa liczenie takiej zabawy z DOF niż ewentualnie zwykłe metody. W takim razie Twoje i innych rady są przydatne :)

 

Pozdro. BTW, zrozumiałem jak się robi bokeh w photoshopie i jak ustawić zdepth, na przyszłość pokażę swój postęp.

 

Ulepszone studio z krzesłem (model przekształcony tak żeby to siedzenie na "za plecami" było w miarę wygięte a nie płaskawe, bo było to oczywiście irytujące), plastik ma nieco mniejszego glossa, ale taki "pearl style plastic" jest efektem zamierzonym. Niestety przegiąłem z ustawieniami color mappingu a potem poprawką na krzywych kolorów. Coś + coś please, krytyka + sugestie :)

sceneemptycmon.jpg

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunablaster ja bym po zewnętrznym kształcie poprowadził jakąś aluminiowa rurkę (tak żeby oplatała krzesełko) dało by to wrażenie stabilnosci bo miałbyś usztywnione podparcie i dolną część na której stoi) no i pewnie lepsze wrażenie:), tło zbyt czekoladowe proponowałbym jakis błękit.To moje sugestie:).

P.S albo kontrast tła zmienić:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej Duna o co chodzi z tym "bokeh" ? ja tam nie widzę żadnego , jedynie jakiś standardowy DOF . Ty wiesz o czym mówisz ? czy to ja na stare lata nie wiem co piszę ?

 

Lis! skóra z wizki tak zaurwiska, że warto ją pochwalić nawet 4 strony dalej. rispekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej Duna o co chodzi z tym "bokeh" ? ja tam nie widzę żadnego , jedynie jakiś standardowy DOF . Ty wiesz o czym mówisz ? czy to ja na stare lata nie wiem co piszę ?

 

Zdeno, uprzejmie proszę o przejrzenie poprzednich stron, jest tam zamieszczony render kranu z flakonami perfum. Tam jest efekt bokeh, gdyż tą nazwę podpowiada mi vRayPhysicalCamera. Chodzi o taki dof na kształt wielokątów.. w moim przypadku jest pięciokąt. BTW może nie przyjrzałeś się dokładnie i nie widzisz tego bokeh...

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tores to ze spojechal z betone :D ladne

... ale

zastanow sie kto by z takich malych kawaleczkow drewna robil sztalunek pod zalewanie scian budynku :D musisz troche powiekszyc teksture przy "garazu" czy co to jest po prawej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testując różne tekstury betonu nie zmieniłem mapowania i stąd te błędy. Na razie wszystko jest ostre ale mam nadzieję że zdążę zrobić i wrzucić na murki displacement.

Zrobiłem nowy żywopłot do scenki. Trochę te listki takie porozrzucane ale to już oceńcie sami czy daje radę

bukszpan3c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tores to ze spojechal z betone :D ladne

... ale

zastanow sie kto by z takich malych kawaleczkow drewna robil sztalunek pod zalewanie scian budynku :D musisz troche powiekszyc teksture przy "garazu" czy co to jest po prawej?

 

 

hehe pojedź do Norwegii i zmienisz zdanie, oni tam tak wszystko szolują (a dlatego że wbrew pozorom w ekologicznej Norwegii... drewno sosnowe jest tanie jak przysłowiowy barszcz) Wycinają 15-20 letnie sosenki (na ich miejsce sadzą nowe), i dlatego deski takie cienkie wychodzą z tego - bo na ich glebie i tak większe by nie urosły.

 

Powiem szczerze, jak zobaczyłem na żywo jak wygląda taki beton - to zakochałem się w tym.

 

 

---------

 

dziarska ta zielenina Bonifatz, to jedno i to samo drzewko czy wiecej modeli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie to wyglada taki beton. Ale jedyne do czego moge sie przyczepic to do tekstury z kolorem. Taki beton ma fakture owszem, ale kolor jednolity - kolor betonu :) ale to tak tylko w kwestji wymadrzania sie :P a i jeszcze jedna rzecz.. szczeliny miedzy deskami beda wypukle a nie wklesle - tkz. negatyw :)

 

edit: peter_muler - a tak z ciekawosci.. to co sie robi z otworami? zalepia sie na chama? :) przeciez to pewnie widac pozniej czy nie? Ja robilem takie scianki z otworami wlasnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście dałbym chyba jakieś lekkiep rzebarwienia na trawie, wygląda jakbyś narzucił dispa na zwykły vraymat o kolorze zielonym. ;) I na dole dachówki coś dziwnego siędzieje. Te dwa otwory na okna z łukami mają mieć w środku taki jakby standardowy szary materiał?

 

Poza tym bardzo przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swierszczu dachowke ci wcielo na tym ceglanym budynku, i wydaje sie ze ta zolc to refleks od ego drzewa zoltego? mhm.. no chyba ze jakims cudem od slonca, ale sam bedziesz lepiej wiedzial:)

a, i te siuski z kostki brukowej wywal :D albo pozadnie zrob kaluze i mokra kostke naokolo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta jasna okładzina będzie jeszcze bardziej odbijać (żółty refleks - tak od drzewa), muszę ją zrobić bardziej metaliczną. Dachówkę sprawdziłem - dziwne przebarwienie to wina modelu, coś się skopało. Dojdzie jeszcze kilka bzdetów na architekturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny kajak :)

 

Swrsc, podoba mi się, ale obrazek ma za duza saturacje, niebo za niebieskie itd. trawa jest zielona jak latem a krzewy juz mocno jesienne- choć wydaje mi sie ze takie krzewy nie tak zachowują sie jesienią - one gubią liście a nie tylko zamieniają kolor.

 

Ogólnie bardzo sympatycznie, liscie w powietrzy bardzo ładnie sie wkomponowały :)

Edytowane przez !Ewert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podpowiadam zeby uzyc na trawniku, krzewow nie poddajacych sie urowkowi por roku, dodac lisci, pokombinowac nad przyjemnymi kolorami jesiennych , choc moze niekoniecznie, przygasic zielen trawy na trawniku w stosunku to jzu pozolklej zieleni naokolo. sam nie wiem, cos pewnie sie znajdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności