Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun.


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

baronek fajne to to ale nie za duże winiety ?

Winieta to bardzo trudny temat i sam nie wiem jak bardzo można sobie zaszaleć :) z mojego puntu widzenia to raczej do momentu w którym widoczny jest obszar roboczy pracy: foto, obrazu. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co baronek, chodzi o to jaki efekt chcesz osiągnąć... czy finał ma być maksymalnie zbliżony do tego co widzi ludzkie oko czy może do tego co widzi aparat... ja to tak sobie dziele. No a trzeci podział to wyobraźnia renderowca... chyba jakoś tak :P

 

Edit:

 

takie raczej koncowe...

 

138_P_m_.jpg

 

139_P.jpg

Edytowane przez arturprx2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie fajnie, troszkę bym rozjaśnił i podbił kontrast, oraz nadał lekki kolor flarom, jakiś delikatny pomarańcz może? Ale rzecz, która najbardziej mnie boli to ten narożnik. Nie pisałęm wcześniej, bo myślałem że jeszcze coś z nim zrobisz, ale wygląda troszkę jak betonowy klocuszek. Może chociaż jakieś ciamfery na krawędziach? :)

 

I testy podkładania nieba. ;)

 

1.jpg

.

2.jpg

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chveti, nie bardzo rozumiem o co chodzi z tymi podejrzanymi plamkami?

pressenter, masz racje kwadraciak wyszedl... dla klienta narazie wystarczy moze do folio sie poprawi. Ogolnie to jest prosto z maxa bez zadnego psa, a te flary to tak na szybko dodane.

A te twoje nieba to jakby troche za ostre w porownaniu do zieleni w oddali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, te świeczki tuż przy kominku to nie jest najszczęśliwszy pomysł ;) zaraz plama wosku by z nich została, całość bardzo dobra

 

Press, ta trawa wchodząca w piach jakoś strasznie razi, imho takie zjawisko miało by miejsce na wydmach gdzie piach wędrując, mógłby zasypać część połci trawy, twój domek ewidentnie sie w takim miejscu nie znajduje poza tym daj tam w difuse jakąś inną bitmape niech ta trawa będzie zróżnicowana troche, póki co wygląda to jak zielony materiał z noisem w displacemencie czyli mocno średnio w opozycji do reszty projektu która jest fajna ;)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pressenter - trawa fuj fuj fuj reszta jes jes jes tylko niebo bez chmurek bym zaproponował i na brzegach niech się przyciemnia a nie rozjaśnia jak teraz ;)

Nowi - bardzo naturalnie to wygląda.

Edytowane przez pionix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde no wyglada to fajnie Dunuś, ale ale :P, nie widziałem na meblach skóry o tak subtelnym połysku co w sumie nie wyklucza faktu że mogą takowe istnieć, natomiast jeśli to jest skóra to poduszki są zdecydowanie za bardzo pogniecione. Wyglądem przypominają wyjętą z prania bawełnę, skóra nie poddaje się tak łatwo tak zdecydowanym odkształceniom ;) reszta czad,

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

Ten piesek trochę nie pasuje.. Poza tym to ściana z tego kamienia po prawej za płaska.. Wygląda jak płaska powierzchnia z bumpem. A to by się przydało wymodelować.. Firanki też takie sobie. Dziwnie się zawijają na dole, a na górze nie widać gdzie się zaczynają. Gdzieniegdzie za dużo przepalonych miejsc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

terenas: spotkałem się już ze skórą, która jest właśnie taka "miękka" i wtedy właśnie ma taki delikatny gloss. Dunuś - render bardzo spoko.

Żeby nie spamować podrzucam taki shit zrobiony na potrzeby mebli:

 

systemlenabiurowozmn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł ale źle przedstawiony moim zdaniem. Kamere dał bym lekko w lewo a cel w prawo i wyglądało by dużo lepiej.

Fajny dywan ale chyba lewituje.

 

Pres - jeśli zostanie Ci jeszcze pamięć wolna to niezauważalnie. Ale wiadomo że jeśli się robi finalny render powiedzmy do druku to logiczne jest że się wyłącza podgląd.

Edytowane przez !Ewert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zrobie jeszcze jedno ujecie do tego zestawu, klient sobie wybierze. Na razie mecze ten system (ale z innym zestawem) w aranzacji salonu. Przy okazji pytanko - patrze na to na innym monitorze - czy drewno na sciankach bocznych w systemie, szczegolnie przy szafie i na regale obok niej nie jest za ciemne ? Na tym monitorze, przy ktorym teraz siedze mam wrazenie, ze tam jest tylko ciemna plama :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pressenter - w przypadku Irradiance mapy:

"Show calc phase - when this option is on, V-Ray will show the irradiance map passes as the irradiance map is calculated. This will give you a rough idea of the indirect illumination even before the final rendering is complete. Note that turning this on slows the calculations a little bit, especially for large images. This option is ignored when rendering to fields - in that case, the calculation phase is never displayed."

 

KaeMS - Render bardzo spoko jedynie kadr bardziej w prawo daj i dywan bym wymienił bo wygląda trochę jak trawa po powodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dywanu juz raz uzywalem, zreszta jest zaakceptwany przez jego producenta- jedyne co to z lekka lewituje a nie bardzo przychodzi mi do glowy co by tam wstawic. Potestuje z drugim ujeciem ale przede wszystkim do poprawy jest ten ciemniejszy fornir.

 

 

Edit: pionix, racja, zapomnialem o spadach. thx

Edytowane przez KaeMS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wyłączenia podglądu - hmm jeszcze mi się nie zdarzyło żebym musiał oszczędzać aż tak ram, by wyłączyć podgląd w czasie renderowania.

 

 

bolitic - szum przeszkadza (Czasem daje fajny efekt, ale mi w tym wypadku akurat przeszkadza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturprx2 - Stary jesteś dla mnie bogiem , nie mówie akurat o tej konkretnej wizce ale o całokształcie twórczości... heh mam laikowe pytanko , jak dajesz dipsa na rogach np. cegła jak robisz że się na rogu to nie "otwiera"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bede zakładał nowego wątku, może mi ktoś wyjaśni ocb bo ja juz nie moge, otóż rzeźbie sobie krzaczek i pojawia się problem:

jeśli podniose go nad plejna to rzuca normalny cień jak na obrazku pierwszym(słońce jest bezpośrednio pionowo nad nim) natomiast w momencie kiedy wchodzi w geometrie tylko część liści rzuca jakiś szczątkowy cień, ktoś może wie o co chodzi ?

97062737.jpg39239573.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest vRay Sun czy jakiś direct ?

Niezależnie od tego: wina na pewno może leżeć w shadow bias - ustaw go poprawnie w parametrach światła.

 

Spróbuj shadow bias 1. Ja domyślnie mam ustawione w 3ds max jednostki na cm, dlatego mam 1 cm ale cóż można spróbować

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grafik3d - makietkowo fajnie, zbliżenie nie daje rady (ludzie są za wielcy! i nie pasuja horyzontem do reszty obrazka, obniżył bym kamere na wysokość 1.6m i będzie Ci łatwiej wstawić ludzi)

niebo brzydkie na 2 obrazku, trawnik też. Fajna kostka brukowa (szara) żółta już nie (jakas wypłowiała wyszła dziwnie).

 

Drzewo po lewej ma dziwny pień i zdaje się być również przeskalowane.

 

Ogólnie w 2 ujęciu kadrowanie leży i rozkłada cały obrazek.

 

Pierwsze fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne grafik3d ;] choć delikatnie bym nasycił kolorami

Dunuś elegancko ;]

I jeszcze męczony swiatłotest

nasycil kolorami? tzn u mnie na moni jest bardziej rzut nasycony ale to ujecie drugie wygląda dobrze nie wiem możne to różnica monitorów

 

Dywanik mniam, ale firanki po lewej na dole tak z 30cm od ziemi jakieś mocno krochmalne bo się lamią. Światełko lampy przyjemne

 

i taki kawałek kuchni płytek na ścianę jeszcze nie mam wiec takie tam byle były

kuchniazlewmal.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieprecyzyjnie się wyraziłem, chodziło mi o ten dolny i tak bym to widział. -jak nie pasuje to usune.

spoko lepiej niż u mnie, popatrzyłem na paru moni i widze ze cos u mnie z kolorami nie tak

Podziękował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności