Skocz do zawartości

Silver Award : VIZ II 2007


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 46
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Praca swietna !

 

Choc wielka szkoda (jak wczesniej wspomniano) ze az tak przepalona jest w miejscu tych okien polaciowych i w miejscu gdzie pada to swiatlo

 

Kadr jest rzeczywiscie ciekawy ale ta kolumna na srodku ujecia jakos mi zupelnie nie pasuje - fotograf by unikal takiego centralnego kadrowania a przynajmniej mozna bylo ten glosnik troche na lewo przesunac ;]

 

Materialy bea zarzutu.

 

Podoba mi sie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choc wielka szkoda (jak wczesniej wspomniano) ze az tak przepalona jest w miejscu tych okien polaciowych i w miejscu gdzie pada to swiatlo

 

Zarysy tych palm raczej w błękicie i powinno być ok.

 

Przepalenie okien połaciowych przy ustawieniu ekspozycji tak by w cieniach były szczegóły czytelne (patrz: schody) jest jak najbardziej naturalne. Można bardziej osłabić przepalenia na meblach ewentualnie.

 

Natomiast tak jak mówiłem zawyczaj przy przepaleniach występuje efekt aberracji - obraz za oknami powinien być rozmyty na krawędziach i raczej błękitny z racji koloru nieba rozpraszającego światło.

 

Ramy faktycznie przyciężkie - może przekroje odchudzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne, a tych co się tak czepiają przepaleń, tylko przez kolano i lać;D Przecież jak słońce ostro daje to nawet normalnie są przepalenia, nie wspominając o robieniu zdjęć w takich warunkach, tak więc nie rozumiem, o co tak krzyczycie(?) Te drzwi-okna - rewelacja, super rozwiązanie, którego w wizce nikt tutaj chyba jeszcze nie pokazał, a stosowane są już zdaje się od bardzo dawna;) Co mnie dziwi, to tak wyraźny obraz na LCD/Plasmie.

Moje pytanie: Jak oświetlałeś?;)

Pozdrawiam i gratuluję pracy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pozytywne komentarze.

 

Dobrze, że większość rozumie idee "przepaleń". Reszcie proponuje pooglądanie zdjęć różnych wnętrz ;). Obecnie w wizkach na porządku dziennym jest zwiększona ekspozycja widoku za oknem, ale chyba niektórzy nie rozumieją dlaczego stosuje się taki zabieg.

 

Arch515: Ta scena została zainspirowana zdjęciem z książki o współczesnej architekturze.

 

Siwy: Szkło celowe.

 

Szczerze nie za dobrze czuję się w Vizkach. Czas chyba odświeżyć inne projekty ;)...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touch-jak slonce daje to trzeba umiec zdjecia robic, a jak sie nie umie to sie je chowa do szuflady w ramach "lekcji pogladowej" :)

 

czyli wyglada na to ze spada srednia umiejetnosci "fotografow" - byle trzasnac fote, nei wazne czy sie umie czy nie, na aparacie tryb auto jest i jazda...

 

no a pozniej spece od wizek przyjmuja to jako norme

 

co za czasy...

 

Tweety-telewizor stawia sie przy wejsciu zeby sie gosciom chwalic, a nie zeby tv ogladac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super pracka poza jednym. Jakoś mam uraz jak ktoś nakłada teksturę na ramy okien lub drzwi i nie zwraca uwagi żeby słoje leciały wzdłuż elementów a nie w ich poprzek. Nie wiem czy to po prostu pośpiech, wygoda czy niedbałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Tores bo to ciete bylo z takiej wielkiej dechy ;) hehe- ale trafna uwaga szczegolnie kiedy zalozeniem scenki jest wnikanie w kazdy detal a drzwi nie sa przeciez jednym z mniejszych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cudnie jest... :)

przepalenia sa fajne, wygladaja realistycznie...

swoja droga jesli to nie tajemnica to moglbys pokazac screena z ustawieniami swiateł w scenie? i ustawienia rendera tez by były fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajne, przepalenia mi sie podobają. fajny chrom i matowe szkło.

w tych kwadratowych drzwiach są szyby czy tam nic nie ma? bo jesli są szyby, to ich totalnie nie widac i troche źle to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Raffaello

dla mnie bomba, ładne mi wypociny!!!!

(mam taki podobny projekt na uwadze do reala, może w tym albo następnym roku zamieszkać) chyba cię zatrudnie i Mario do zaprojektowania wnętrz, co Ty na to?

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności