Skocz do zawartości

studia


Gość lordnorbi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

 

Na początku chciałbym zaznaczyć, że jestem nowym użytkownikiem forum i nie jestem pewien, czy aby na pewno umieszczam ten temat w dobrym miejscu. Jeżeli coś jest nie tak, proszę Admina o przeniesienie.

 

W związku z tym, że jestem nowy, powiem krótko o sobie. Jestem tegorocznym maturzystą. Uczyłem się w II LO w Elblągu na profilu humanistycznym. Zostało mi jeszcze parę egzaminów do zaliczenia, ale już teraz mniej lub więcej znam swoje wyniki ;) Po zakończeniu nauki w ogólniaku chciałbym pójść na studia w jakiś sposób związane z grafiką. Mogła by to być wirtualizacja przestrzeni, formy animacji cyfrowej. Jeszce dokładnie nie wiem. Moje doświadczenie związane z grafiką 3D jest raczej znikome. Bawiłem się troszkę Zbrush'em i Blenderem. Na pewno dużo lepiej obsługuje oprogramowanie Adobe a mianowicie After Effects, Premiere Pro czy chociażby Photoshopa. Tu pojawia się szereg moich pytań do Was forumowicze:

 

1. Od czego powinienem zacząć ewentualne przygotowania na studia?

2. Jakie studia polecacie? (dodam, że mieszkam w Elblągu i w rachubę wchodzi właściwie cała Polska, choć jak wiadomo im bliżej, tym lepiej. Dodam też, że studia mogą być w wymiarze stacjonarnym jak i niestacjonarnym)

3. Czy muszę mieć duże doświadczenie związane z rysunkiem, malowaniem i innymi formami typowo artystycznymi?

4. Co myślicie o tej szkole?

http://gdansk.pjwstk.edu.pl/

 

Dodam, że jestem dosyć mocno zdeterminowany, więc nie boję się ciężkiej pracy a wiem, że taka mnie czeka z moim właściwie zerowym doświadczeniem w tej dziedzinie.

 

Czekam na wszystkie Wasze odpowiedzi na pytania zadane przeze mnie, jak również na Wasze opinie i sugestie. Dzięi, pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeśli jestes zdeterminowany, aby być grafiiem to olej studia. Poucz sie z pół rok z tutków, i idz do pracy. Z własnego doświadczenia wiem że jesli się chce, to odrazu po liceum można dostać pracę. po 5 latach bedziesz mial duuuużo wieksze doswiadczenie niz po studiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mimo wszystko wolałbym pójść na te studia. Wiedza stricte teoretyczna, której studenci są nauczani, na pewno jest przydatna. Poza tym, już teraz mogę stwierdzić, że w domu nie będę w stanie nauczyć się tyle ile na uczelni. Wykład, to chyba mimo wszystko trochę więcej, niż nawet najlepiej przygotowany tutorial. Oczywiście moja ewentualna praca nad grafiką nie opierała by się tylko i wyłącznie na udziale w zajęciach. Na pewno pracowałbym w domu, gdzie wiedzę tą, starałbym się poszerzyć. Nie neguję tego, co powiedziałeś, ale twierdzę, że samouctwem nie za wiele zdziałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej na studia wybrać się na inny kierunek, a grafiki uczyć się samemu (mając nadzieję, że może coś kiedyś z tego wyjdzie). Gdybym miał możliwość cofnąć czas to właśnie tak bym zrobił. Bo uważam, że obecnie sytuacja na rynku graficznym u nas w kraju jest mega do dupy. Lepiej mieć jakąś alternatywę - zresztą obecnie chyba każda inna praca jest lepiej płatna :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego w pytaniach podstawowych, że już ktoś inny wpadł na nie wcześniej (Dlatego są podstawowe), zadał je i otrzymał ogrom odpowiedzi. Nie inaczej jest i w tym wypadku. Nie sądzę, by odpowiedzi się znacznie różniły od tych, które zobaczysz powyżej swojego postu.

 

Na przyszłość, zanim zadasz pytanie, poszukaj. Po wpisaniu w wyszukiwarce forumowej "studia" to pierwszy temat z takim tytułem jaki znajduje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

...

Dodam, że jestem dosyć mocno zdeterminowany, więc nie boję się ciężkiej pracy a wiem, że taka mnie czeka z moim właściwie zerowym doświadczeniem w tej dziedzinie.

...

to ciężko pracuj, a nie studiuj. ja jestem po tym etapie w życiu, i stwierdzam jednoznacznie że wielkie g to daje to cało studiowanie. Liczą się umiejętności/doświadczenie. Jak jakaś praca wymaga papierka, to zrób coś po najmniejszej linii oporu i skup się na szlifowaniu umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azerios - daj se spokoj ze studiami :) Po godzinach bedziesz pil, walil panienki a nie grafikowal. Posiedz rok zamiast 9 na garnuszku u mamy po maturze (ktora tez o kant kuli rozbic) i zacznij prace. Jezeli zepniesz mocno poslady bedzie dobrze :) No chyba ze nie bedzie

Edytowane przez CzAk1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie neguję tego, co powiedziałeś, ale twierdzę, że samouctwem nie za wiele zdziałam.

 

Samouctwem i bez studiów doszedłem do jednych z najlepszych w tym kraju firm robiących gry i animacje. baaa osiagnałem to dużo szybciej niż Ci co na studia poszli. mam 23 lata a od o ponad 4 lat pracuję i w tym czasie zdobyłem wiedzę jakiej nie dałyby mi żadne studia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studia, jeśli są sensowne, to nie pozwolą Ci się zajmować po godzinach grafiką 3D, tak intensywnie żeby zdobyć pracę. ASP czy informatyka na polibudzie - damn, zapomnij o angażowaniu się w inne dziedziny, przez pierwsze 2 lata :)

 

Z kolei praca to jest dobra opcja o tyle, że w 3D nie jest ważna akademicka wiedza - budowa polygona, itp. - tylko praktyka. Przygotowując portfolio przez rok i patrząc po ogłoszeniach, zdecydujesz czy to jest kierunek rozwoju, który Ci odpowiada.

 

Po trzecie. Jeśli lubisz grafikę, a chcesz iść na informatykę, to powiem Ci tak: Jedyny wspólny obszar to pewna ścisła specjalizacja, czyli kwestie wyświetlania/renderowania 3D.

Nic wcześniej nie programowałeś? Dodatkowo nie lubisz matmy? Stracisz czas i nie posuniesz się o krok w grafice. Albo staniesz się no-lifem do kwadratu, pakując czas w grafę i w nową dziedzinę :D

 

PS Ja i jeszcze jeden gość u mnie w firmie zaczęliśmy pracę zaraz po liceum, więc się z Valerym nie spieraj ;] Tylko trzeba coś umieć. Niekoniecznie dużo, nie potrzeba wiedzy. Mówisz tak, jakby w pracy płacili za jakąś wiedzę z książki. A to chodzi tylko o to, żeby nowa osoba radziła sobie z typowymi zadaniami - i była terminowa. Szczegółów się nauczy na miejscu.

Edytowane przez muody
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy Ci radzą, olej studia. Ja jestem na informatyce i uważam, że był to błąd z mojej strony. Kompletnie nie mam czasu by zająć się grafiką, ilość programowania jest ogromna a ilość grafiki minimalna. Więcej nauczyłbym się w domu sam, jeśli koniecznie chcesz iść na studia to wybierz sobie lajtowy kierunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to się łatwo mówi. Ale postawcie się w takiej sytuacji: macie 10 lat, rodzice krzyczą, że studia są najważniejsze... a wy im mówicie, że będziecie robić tutoriale i będziecie grafikami. Może wydać się śmieszne, ale tak jest. Dla moich rodziców to co robię poza etatem jako freelancer to ciągle są chałturki i marnowanie czasu (to nic, że często zarabiam tymi chałturkami 2x więcej niż z etatu), to nie jest praca, bo nie ma się papierka. Ciemnogrodowi niektóre rzeczy naprawdę ciężko wytłumaczyć. My już swoje napisaliśmy... i to nie raz. Kolega to przeczytał, może nie wziął do serca, ale niech się przejedzie, bo na niczym się leppiej nie nauczy niż na własnych błędach. Za 3-5 lat będzie pisał takie same posty jak większość teraz tutaj pisze. Ja jak szedłem na architekturę też byłem mądry... teraz jestem mądrzejszy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gnacik - mi w wieku 17 lat tez mowili, ze matura najwazniejsza :) dobrze ze ani rodzicow, ani kumpli, ani nauczycieli sie nie posluchalem :) Nie siedzialbym teraz w najwiekszej firmie od gierek na mobile :P a pewnie bym pil na drugim czy 3cim roku jakies wino gdzies tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak starzy mają kasę idź na studia. pij baw się, zaliczaj roczek za roczkiem. Jedyny układ gdzie za 4 (lub więcej) lat imprez masz później fory w życiu zawodowym. Na imprezach nie pij sam, po studiach załatw prace po znajomości - w końcu nie piłeś sam.

 

Nie słuchaj ludzi, którzy w wieku 20 lat pracują zawodowo. Pracowac od młodości to żadne osiągnięcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, nie demonizujcie aż tak studiowania. Nie ma co propagować bycia zombie, które jedyne co wie, to kiedy i który guzik przycisnąć. Poziom intelektualny ludzików na świecie przez to spada okrutnie :/ Warto się edukować i wzbogacać, a darmowe studia to świetna ku temu okazja. Jest wiele kierunków, które pozornie nie mają za wiele wspólnego z tym, co będziecie robić w przyszłości, ale których wartość poznacie i przed ekranem i poza nim. Ważne, żeby nie wcisnąć się w coś nudnego, drenującego czas, co się odbębni żeby mieć papierek, a na końcu zapomni, bo dotyczyło zupełnie innych guziczków niż te, które przyciskacie po studiach w pracy :P Ja na przykład bardzo cenię sobie studiowanie filozofii. Dała mi bardzo, bardzo dużo (poznałem tam moją dziewczynę :P), a jednocześnie niewielka ilość zajęć pozwoliła mi na dużą swobodę.

 

Swoją drogą fajnie by było mieć znów naście lat, powiedzieć walę studia i podbijać świat :D

 

Gdzie pracujecie Valery i Chico? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wszystkie sugestie i opinie. Wasze zdanie w większości jest jednoznaczne a moje obawy właściwie związane są z tym, czy na pewno uda mi się wyżyć z zawodu. Teraz jedyną opcją jaką biorę pod uwagę jest ewentualne studiowanie w wymiarze niestacjonarnym i jednoczesna praca w zawodzie. Mam jeszcze trochę czasu na przemyślenie tej kwestii, także jeszcze raz dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób coś co można pokazać idź gdzieś do pracy, a jak nie będzie Ci się tam podobać pójdziesz na studia :D na inf się nie pchaj, bo z grafiki będzie mało głównie cisną programowanie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pewnie bym pil na drugim czy 3cim roku jakies wino gdzies tam...

 

...a następnie na wykładach bluzgał i docinał wykładowcom:)

 

Tak dobrze zrobiłeś że nie poszedłeś na te studia, oszczędziłeś nerwy wielu ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie pracujecie Valery i Chico? :P

 

Gameloft Barcelona, wczesniej Flyingfish Works i Tate Interactive :)

 

 

...a następnie na wykładach bluzgał i docinał wykładowcom:)

 

Tak dobrze zrobiłeś że nie poszedłeś na te studia, oszczędziłeś nerwy wielu ludzi.

 

Przedewszystkim sobie oszczedzilem czasu, pieniedzy i nerwow :)

Edytowane przez Chico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma nic na temat kadry, ja z własnego 3 letniego doświadczenia z czystym sumieniem polecam SWSIM w Chorzowie http://www.swsim.edu.pl/ masz możliwość kontynuowania magisterskich, kadra jest od chyba 5 lat stabilna i bardzo silna, prace studentów są w galeriach na stronie uczelni i na YT http://www.youtube.com/user/grafikaSWSIM na WSTI widze że mają na dole logo blendera, u nas jest Cinema a teraz mają kupić pakiet Autodeska, Max, Maya, Mudbox (albo ZBrush). Zależy co kogo interesuje, jak bardziej w stronę artystyczną to takie nazwiska jak prof Roman Kalarus, prof Janusz Karbowniczek, dr Sebasian Kubica, dr Tomasz Tobolewski jednak coś już mówią (nie wspominając że połowa wykłada na ASP) http://www.swsim.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=191&Itemid=29 kwestia czy chcesz się czegoś nauczyć a tam jest przy kim się rozwijać czy idziesz po papierek, WSTI jest kotem w worku, czy wartym ryzyka straty roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gnacik - mi w wieku 17 lat tez mowili, ze matura najwazniejsza :) dobrze ze ani rodzicow, ani kumpli, ani nauczycieli sie nie posluchalem :) Nie siedzialbym teraz w najwiekszej firmie od gierek na mobile :P a pewnie bym pil na drugim czy 3cim roku jakies wino gdzies tam...

 

ja bym tam wolal pic wino gdzies tam ;)

Edytowane przez ttaaddeekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie... czy zrobienie mgr na kierunku informatyka ze specjalizacją komputerowe wspomaganie projektowania daj jakieś konkretne możliwości dalszego rozwoju?? tzn. mi osobiście CAD kojarzy się głównie z budownictwem, i chodzi mi o to czy mając wykształcenie w tym kierunku na informatyce daje możliwość pracy w jakieś firmie jak projektant CAD, czy też będzie wymagane wykształcenie w innej dziedzinie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze ulatwia pracę w zespole, gdzie dobrze jest rozumieć zagadnienia z dziedziny takiej jak informatyka czy matma. Mi np. ciężko się pracuje gdy musze programować kąty, wektory, kolizje itp. bo nie znam zbyt dobrze podstaw trygonometrii i w ogóle matmy powyżej ułamków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, właśnie szukam informacji na ten temat, bo układam sobie plan działania na najbliższe lata... zawidziało mi się iść na studia :P. A, że ostatnio odpaliłem AutoCADa i wydał mi się ciekawy, to szukam kierunków z nim związanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem już wykształcenie w kierunku inf, dlatego głównie ciągnie mnie na to... tylko cały czas mnie męczy czy CAD na informatyce będzie dobrą decyzją czy lepiej jednak rozejrzeć się po kierunkach które przedstawiłeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm nie wiem jak w Opolu jest, ale na informatyce na Polibudzie Wrocławskiej to z CADem to mieli tyle styczności, że część słyszała taką nazwę :P

 

tak na prawdę CAD to tylko narzędzie. na tej podstawie nie ma zbytnio sensu wybierać kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, że ostatnio odpaliłem AutoCADa i wydał mi się ciekawy, to szukam kierunków z nim związanych.

 

Znaczy no ja się może nie znam, ale AutoCAD to takie troche wiesz... stare podejście :)

CAD to również mechanika no i teraz to w 3D wszystko więc Inventor, Solidworks, Catia, UGS

czy co kto tam lubi. Dalej są też CAM'y różniaste. I programowanie CNC :)

Ale tak jak pisano powyżej IMHO lepiej zrobisz idąc na kierunek techniczny

niż na informatykę z CAD'em. O ile naprawdę warto na te studia iść.

Bo co z tego, że będziesz wiedział jak obsługiwać jakiś przestarzały program,

jak nie będziesz wiedział jak coś zaprojektować, by się nie zawaliło lub nie wybuchło :)

 

pozdrawiam,

Mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm z AutoCADem bawiłem się dopiero troszkę w sumie ciekawie się w nim nad bryłą pracuje. Co do samego oprogramowania nie jestem pewny czy akurat AutoCADa wykorzystują... ale wiem, że w ramach kierunku były organizowane szkolenie itp z CNC. Myślę właśnie żeby iść zobaczyć co i jak tam wygląda i ewentualnie przenieść się na inny kierunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz podłubać w CADzie, to zapraszam na PW na kierunek MEiL (Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa) - właśnie będę pisał inżynierkę w tym roku i czego jak czego, ale AutoCAD'a i innych programów CADowskich (Inventor, NX, Catia, ProE, solidy i inne) na mym wydziale jest pod dostatkiem i bez nich nie ma życia. No ale oczywiście polecam się najpierw zastanowić, studiowanie na takim kierunku to rzecz 'bardziej' wymagająca, a CAD to tylko narzędzie do pomocy, jeżeli więc kiepsko stoisz z matematyką/fizyką i niezbyt interesują Cię pojęcia lotnictwa/energetyki/robotyki to lepiej szukaj czegoś innego :)

 

no i kilka ładnych maszynek cnc też jest, więc sporo można się nauczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej to nie pierwsze pytanie tego typu w tym dziale. A mianowicie, chodzi mi o wybór kierunku studiów poza granicami naszego kraju. Kierunku, który ma związek z concept artem/ilustracją pod kątem produkcji gier/filmów. Nie chciałbym prowokować dyskusji na temat wyższości poszczególnych metod nauczania (samouk/uczelnia). Zdecydowałem, że przygoda ze studiami jest warta zachodu i tyle w tej kwestii :) Pytam głównie osoby, które musiały już podobnego wyboru dokonać i mają rozeznanie. Interesują mnie uniwersytety/art schoole europejskie.

 

Z dotychczasowego researchu - kierunków dedykowanych samemu concept artowi praktycznie nie ma, natomiast ilustracyjnych jest mnóstwo, z tym, że z nastawieniem na media tradycyjne. Ciekawy artykuł znalazłem na:

 

http://www.imaginefx.com/02287754332325055513/top-10-digital-art-schools.html

 

Jeżeli ktoś będzie w stanie pomóc/polecić, z góry - serdeczne dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Co sądzicie o tej szkole : http://www.swps.pl/wroclaw-oferta-edukacyjna/studia-jednolite-magisterskie-i-i-stopnia/design-i-reklama-specjalnosc-na-kierunku-grafika-nabor-na-rok-akademicki-2011-2012 ??? :)

 

Jestem w 3 klasie liceum ...Więc muszę podjac decyzję gdzie zmierzać dalej...Na codzień min. zajmuje się grafiką , w sumie jak większosć z was ... : ) .Siedzę głównie w Adobe After Effects , zagłebiam się bardziej w 3dsmaxie i photoshopie... Kiedyś gdy mieszkałem w Krakowie nalezałem do pewnej internetowej telewizji , min. twozylem czolowki oraz filmowałem. Nie chciał bym jakoś tego zostawiać ponieważ jest to to co bardzo mi się podoba poza muzyką i wieloma innymi rzeczami : )

 

Co sądzicie o tej skzole ?

Pozdrawiam i licze na odpowiedź. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Co sądzicie o tej szkole : http://www.swps.pl/wroclaw-oferta-edukacyjna/studia-jednolite-magisterskie-i-i-stopnia/design-i-reklama-specjalnosc-na-kierunku-grafika-nabor-na-rok-akademicki-2011-2012 ??? :)

 

Jestem w 3 klasie liceum ...Więc muszę podjac decyzję gdzie zmierzać dalej...Na codzień min. zajmuje się grafiką , w sumie jak większosć z was ... : ) .Siedzę głównie w Adobe After Effects , zagłebiam się bardziej w 3dsmaxie i photoshopie... Kiedyś gdy mieszkałem w Krakowie nalezałem do pewnej internetowej telewizji , min. twozylem czolowki oraz filmowałem. Nie chciał bym jakoś tego zostawiać ponieważ jest to to co bardzo mi się podoba poza muzyką i wieloma innymi rzeczami : )

 

Co sądzicie o tej skzole ?

Pozdrawiam i licze na odpowiedź. :)

 

Polecam przejrzeć wątek (wcześniejsze strony). Opinie są podzielone, a co do szkoły - nie wiem czy ktoś może coś więcej powiedzieć. Nie znam nikogo tutaj, aby chwalił się uczeszczaniem do SWPS na tym kierunku. SWPS to renomowana szkoła, ale wiem,że w zakresie psychologii. Cieżko coś więcej powiedzieć o kierunku grafika.

 

Nie wygląda to źle jak przejrzałem listę osób, projekty, ale to kierunek bardziej związany z projektowaniem, designem korporacyjnym... chyba o inne rzeczy pytasz.

 

Jak przeczytasz wątek wstecz to zobaczysz, że zdania są podzielone, wybór należy do Ciebie. Ale też musisz bardziej się ukierunkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm , dzięki za wasze zdanie na ten temat . Według mnie fajna sprawa takie studia...Myślę ,że napewno ten czas nie był by zmarnowany...Lecz poszukam jeszcze czegoś. Szkoda, że niektóre świetne uczelnie kształcace grafików , ktore znajduja sie np w Wawie są az tak drogie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie . Mam pytanie odnośnie tego kierunku : http://wsinf.edu.pl/artystyczna-grafika-komputerowa-dp1 . Czy ktoś z Was ukończył już ten kierunek , albo ma znajomych którzy na niej studiują ? Jak wygląda teczka (piszą , że chcą zobaczyć dotychczasowy dobytek artystyczny) ? Jak wyglądają zajęcia i jakie są Wasze opinie na jej temat ? Czy są podobne kierunki w Krakowie (oprócz ASP im Jana Matejki) ? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to całe wfinf to słyszałem, że poziom tam jest baardzo niski, przeglądałem prace kolegi co tam chodzi to szczerze w ogóle mnie one nie zachwyciły... a jest na 3 roku, nie wiem może zależy co komu pasuje. Ja poszedłem na infromatyke na politechnice ale raczej zrezygnuje z niej bo głównie idą tam na programowanie a nie samą grafikę...a profil grafika i multimedia bardziej polega na uczeniu się grafiki od strony kodu...chyba nie do końca o to mi chodziło ;) Może zacznę szukać jakiś kursów z certyfikatami...sam już nie wiem, może coś polecicie w Łodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja na Ftims jest wszystko od strony kodu. Możesz spróbować wejść w bliższe kontakty z prof. Miśkiewiczem, on jako rzeźbiarz nie interesuje się kodem. W łodzi o kursy raczej trudno (spróbuj Autodeskowych na PŁ - nie wiem jaki jest poziom). Co do WsInf to zależy jakie masz podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, słyszał ktoś może o jakiś kursach w okolicy Krk lub Tarnowa? :)

 

I chciałbym też zapytać o Drimagine bo wątek z 2011 umarł, co tam u was słychać w Wawie :D ? Moglibyście opowiedzieć jakieś szczegóły nt. organizacji szkoleń w Dri?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności