Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Kolekcja modeli -Mercedes GLK


JohnZi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 180
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

model ładny, ale albo mam przewidzenia albo coś na przodzie się za bardzo rozjechało i przez to środek z wlotem i grillem jest bardzo rozciągnięty a lampy za wąskie/zbyt bardzo "idą pod skosem" i jeszcze tylne lampy mają troche zły kształt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pecet, nie wydaje ci sie:) tez to zauwazylem wczesniej, nie mialem sensownego zdjecia z przodu, bazowalem praktycznie na fotce z boku, a reszta na oko:/ na pewno mnie to nie usprawiedliwia, ale rzadko mam okazje robic model z tak mala iloscia materialow... jak to mowia, trening czyni mistrza, postaram sie aby kolejne modele byly ladniejsze:)

patry, siatka bedzie jutro

soad dawalem gdzies wczeniej w watku ustawienia studia:)

pozdro i dzieki za komenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele rewelacja. Poogladalem wszystko od poczatku i szczeka mi opadla. Ja jestem poczatkujacym w 3d i mam do Ciebie kilka pytan. Jak dlugo sie tym zajmujesz i ile godzin dziennie na to poswiecasz. Czy przerabiales jakies tutoriale, czy odrazu samo Ci tak wychodzi :)

 

Pozdrawiam,

 

xaoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do xaoo - nie potrafie powiedziec ci ile dziennie spedzam nad modelem. Widzisz zaleta freelancera jest fakt, ze sam sobie ustalasz godziny pracy, byleby zdarzyć z deadlinem:) powiem ci tylko ze z jednym autkiem na spokojnie potrafie sie w tydzien spreżyc :) noo teraz moze troszke dluzej:p

Samo nigdy nie wyjdzie... oczywiscie ze byly tutki... na poczatku byl freelander z evermotion. Pozniej moglem juz wyrobic sobie wlasny styl:) pozdro i jeszcze raz dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

furki nawet znosne, choc nie uwazam aby byly lepsze od moich. Jesli zechcesz moge Cie troche podszkolic jak robic nieco lepsze - jak np. ta ponizej (moja najlepsza)

car.jpg

jak widzisz, ja jeszcze nakladam lakier i texture na szyby, wiec wyglada bardziej realistycznie..............hehehe;P dobra zartuje - to nawet nie jest moja fura. Jeszcze admin nie daj Boze wsadzilby mi bana za kaleczenie 3d.

Chcialem zapytac czy robiles moze kiedys jakiegos tutka odnosnie modelowania samochodow? Jesli nie to moze mialbys ochote nagrac jakis videotutorial?:D Jestem pewien, ze sporo forumowiczow wyslaloby zgrzewke piwa za taki rarytas;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trosiek hehe nie wiem do czego uzywaja tych aut:) jeszcze w zadnej reklamie ich nie widzialem:D stawiam ze glownie wizki:)

michalklim moj sprzet to core2duo e4400 krecony na 2.7Ghz, 3 giga ramu(czwartej kosci nie wykrywa przez winde 32bit:P) no i GF7900GS:)

PLS nad tutkiem sie juz zastanawialem, ale ja robie to tak chaotycznie ze pewnie malo co byscie z tego wylapali. Raz poprawiam to raz tamto, czesto wracam do pewnych elementow w czasie robienia innych elementow:)

dzieki za komenty

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w ciężkim szoku, że coś takiego jest możliwe!

Myślę, że do Polyphony Digital (ci kolesie od GT) by Cię nie wzięli bo jakbyś dowalił model to żadna maszynka nie pociągnęła by takiego cuda... (na ich stronie jest napisane, że ich modele mają średnio 200k polys... LOL mniej niż koła w Twoich dziełach) Masakrator jesteś!!

Parę pytań od noobka:

Ile już się tym zajmujesz (w jakim roku zacząłeś )? Też chciałbym się Ciebie zapytać jako znawcę i wzór do naśladowania czy poleciłbyś jakieś książki do 3Ds max? Ponieważ tutoriale, tutorialami ale książka jednak to jednolita określona wiedza.

Przyłączam się też do innych co chcieliby zobaczyć jak pracujesz... Nie mówię o tutorialu, ale o pokazaniu tego jak powstają Twoje dzieła, jak to wszystko wygląda od kuchni.

Czy łączysz różne techniki, czy może trzymasz się sztywno jednej? (z tego co patrzyłem to jest parę metod modelingu)...

Co do nagrywania to myślę że "fraps" jest dobry...

 

 

.... nadal nie mogę uwierzyć na co patrzę XD

 

edit: @up z tego co było wcześniej mówione (pisane) to ok 1 miliona polys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w koncu upragniony reventonik:) troszke dal mi popalic, ale mimo wzssytko nie uzylem ani razu boolean'a! :D W dwoch miejscach, za slabo uszczelkom nadalem grubosc i troszke szparki widac, ale po dwugodzinnych renderach nie warto go puszczac od nowa. Jak juz bede go renderowal z lakiem to pewnie dorobie silnik i ogolnie wiekszy detal:) aha te wypasione oponki to sprawka qby:) jak sie przyjrzycie na ost rederku to widac nawet wloski:P

reventonfrontvz9.th.jpg

reventonsidegc4.th.jpg

reventonrearclayfk1.th.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wierzcie lub nie ale na poczatku nagrywalem video, po tym jak zrobilem nadkole zabraklo mi miejsca na dysku... strasznie duzo to zajmuje:/ pozniej jeszcze swieta, przez ktore bylem zmuszony pracowac na innym/gorszym kompie. Ten modelik byl robiony troszke dluzej:)

tutaj siateczki jakby ktos chcial:)

siataprzodis9.th.jpg

siatatyljd8.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wierzcie lub nie ale na poczatku nagrywalem video, po tym jak zrobilem nadkole zabraklo mi miejsca na dysku... strasznie duzo to zajmuje:/ pozniej jeszcze swieta, przez ktore bylem zmuszony pracowac na innym/gorszym kompie. Ten modelik byl robiony troszke dluzej:)

tutaj siateczki jakby ktos chcial:)

siataprzodis9.th.jpg

siatatyljd8.th.jpg

 

O_O

 

z vid tak jest... trzeba je skompresować itp, wtedy będzie mieć normalne rozmiary... a tak to zawsze nagrywanie to GB danych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności