Skocz do zawartości

Szybkie pytania nt. Softimage XSI


Muminek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 501
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z darmowych alternatyw to polecam roadkilla (bazuje na algorytmie lscm z blendera) do tego jeszcze skrypt pythona, żeby nie było trzeba ręcznie eksportować do .obj i importować z powrotem

 

Pythona mam ale skąd wziąć roadkilla ?

Stronki które wyszukał google nie chcą mi wchodzić (być może przez kiepski net)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam problem z teksturką .Wszystko wydaje się być ok

> siatka rozłożona prawidłowo

> podpięta odpowiednia tekstura

> na podglądach(texture editor/render tree) widać teksturę

Ale w oknie i na renderach zamiast tej tekstury która jest ustawiona wyświetla się : nolcon_pic :/

 

49818454dl5.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kilka lamerskich pytań, bo potrzebuję szybko przejść z maxa na xsi ze względu na jego ułatwienia w modelowaniu.

 

1) Czy XSI dysponuję narzędziami takimi jak Maxowski ring select, loop select, edge extrude, a zamiast chamfera jest border tak ?, bo na razie odkryłem tylko add toole (poly, vertex, edge). Jeśli ktoś mógłby podać do tych kilku narzędzi skróty klawiaturowe to bym był bardzo wdzięczny :).

 

2) Podobno w XSI można wczytać referencję w tło, za pomocą rotoscopy options ? Próbowałem, ale referka się nie wczytuję i nie mam pojęcia dlaczego ;/

 

Z góry dzięki za odpowiedź

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wszystkie opcje i narzędzia do selekcji masz po prawej na górze w menu select (razem z skrótami klawiaturowymi), co do szybkiego zaznaczania, to loop: a altem klikasz na edge, jak zaznaczysz jedgego i z altem zaznaczysz drugiego, to robi loopa od - do, ring podobnie, tylko z altem zaznaczasz dwa edge

 

- w maxie był extrude i bevel - w xsi załatwiamy wszystko bevelem

 

- a zaznaczyłeś rotoscope pod tym samym menu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki ! Ring, loop działa, rotoscope już też, ale ten bevel zachowuję się jak chamfer poza tym jak przypisuję do niego skrót to i tak mi wyskakuję z okienkiem i "nie mogę ręcznie extrudowac edge". Więc pewnie nie o ten bevel chodzi ?

 

1) Mam na myśli extrude w taki prosty sposób jak jest w maxie przy przytrzymaniu shifta. Więc jak to się nazywa w XSI ? :]

 

2) Jest coś podobnego do connect, czy XSI dysponuję tylko ręcznym connectem - add edge itd. ?

 

PS. Chyba już Ci kiedyś dałem punkt reputacji, bo teraz nie da rady :/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przed chwilą poszedł mi snap w texture editor :/

Dziwna rzecz działał i nagle nie chce mi dociągać do punktów ; niby chwyta ale nie wiem czy za punkt ale zupełnie nie dociąga .Sprawdziłem ustawienia

Snap to points>zaznaczone ; gravity na 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć .

Mam problem z Transparency dla obiektu . W tym węźle ustawia się tylko dwa kolory , nie mogę uzyskać praktycznie całkowitej przezroczystości obiektu . Chcę żeby szybę dało się zauważyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo szyba jest całkowicie przezroczysta, a widzisz ją tylko dlatego, że się coś od niej odbija albo jest zabrudzona ;) Więc jak masz kamere "na wprost" to może nie być widać, ale ustaw pod kątem i dodaj coś do odbijania + oczywiście odpowiednie reflection w materiale i będzie git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam dziwaczny problem na renderach pojawiły mi się mrówki.

Może na tym filmie nie widać bo na YT został skompresowany ale u mnie po lotnisku latają czarne punkciki .

 

a jakie masz ustawienia renderowania?bo to ważne i jak masz słabą jakość to możliwe ze pojawią sie "mrówki". Ja też kiedyś miałem to samo. Zmieniłem ustawienia renderowania i wszystko było OK:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem jakość renderu (zwiększyłem rozdzielczość i aktywne efekty) ale tak jakoś kupowato wyszło :(

Jak można na renderze zrobić efekt rozmycia śmigieł ? Jak ustawić w renderingu aby nie było tła(czarnego) tylko przeźroczystość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem jakość renderu (zwiększyłem rozdzielczość i aktywne efekty) ale tak jakoś kupowato wyszło :(

Jak można na renderze zrobić efekt rozmycia śmigieł ? Jak ustawić w renderingu aby nie było tła(czarnego) tylko przeźroczystość ?

 

1. Motion Blur

2. Czarne tło o ile ty go nie zrobiłeś jest przeźroczystością o ile zapiszesz to z alphą czyli PNG, TIFF, TGA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moge bezpośrednio w xsi ustawić, że chcę wyjściowy plik dostać un-premultiplied ?

Albo z innej strony: czy mogę bezpośrednio w xsi wpisać dodatkowe parametry dla mr (np. dla premultiply), czy muszę eksportować do .mi2 i odpalać standalone z parametrem (ewentualnie modyfikować plik) ?

 

PS. Tak, wiem, że np. w AE mam w interpret footage opcje dla premultiplied z kolorem, a w ps'ie moge użyc layer->defringe albo w fx tree ułożyć 3 nody (choć to jest akurat niemożliwe, bo mam fnd), ale pytam bardziej z ciekawości (szczególnie co do drugiej części).

 

...:::EDIT:::...

nie wspominając już o tym, że dla premultiplied i un-premultiplied obiekty z refraction inaczej wyglądają...

...:::EDIT2:::...

do pierwszego pytania już znalazłem dopowiedź: jest pod zakładką framebuffer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moze ktos bedzie mial konkretne informacje, bo na stronie producenta nie wiele moge znalezc.

 

Jaka jest roznica pomiedzy pakietami Fundation a Essentialls.. poza oczywistymi rzeczami typu Hair, clotha, pomijajc tam jakies wspomagania dla gierek i cene. Potrzebuje jakas konkretna specyfikacje, o co jest okrojony pakiecik Fundation

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem:nie generuja mi sie mapy w xsi

po nacisnieciu guzika compute wyswietla sie wciaz zerowa odleglosc a wypalona mapa normali (i jakichkolwiek innych opcji) wypala sie na czarno - jest po prostu czarna - jak moja czarna rozpacz;(

importuje siatke z zbrusha

jezeli ktos moze mi pomoc z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety tez z problemem. XSI przestal otwierac mi sceny nad ktorymi pracowalem. Doszukalem sie ze pomaga w command prompt okienku uruchomienie runonce.bat. Na prawde pomoglo. Problem jednak jest tej natury ze ostatnio nie moge otworzyc okienka komend - pojawia sie na ulamek sekundy i znika... runonce.bat moge uruchomic niezaleznie tym niemniej ta niemoznosc uruchomienia okna komend na prawde jest meczaca. Moze sie ktos juz spotkal z problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest a jesli jest to gdzie moglbym w XSI znalezc cos na podobienstwo maxowego "spacing tool" ??

 

EDIT: aby tak magicznie nie brzmialo bo nie kazdy kto zna XSI musi znac maxa :) Chodzi o umieszczenie dowolnej liczby kopii danego obiektu po sciezce wyznaczonej przez splina czy tam curve :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka. Pytanie odnosnie shapow (morph targetow). Poniewaz nie poruszam sie jeszcze sprawnie w temacie i ciezko mi cos znalezc konkretnego. Chodzi o mirrorowanie danego morph targeta czy tam shapa.. a wsumie przenoszenie wartosci transformacji vertexow na druga strone danego modelu. W maxie mozna bylo to obejsc za pomoca scryptow lub skinWarpem. Poniewaz XSI jest duzo bardziej rozwinietym narzedziem, to moze posiada juz takie cos zaimplementowane - ni cholere nie moge znalezc, wszelakie resety, ustawianie pos.. generuje jedynie bledy.. podobnie jak w maxie? Jezeli nie.. to moze macie namiar na jakis scrypcik takowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem stworzyłem właz do czołgu wraz z zawiasami. Jeden zawias służy do animacji otwierania włazu, jest rodzicem dla drugiego zawiasu i drzwi.

Teraz jest problem taki potrafię skopiować te obiekty zachowaniem hierarchii ale nie potrafię zrobić ich lustrzanego odbicia.

Próbowałem ustawić odpowiednio null włożyć do niego te obiekty i przeskalować go po -1.Niestety nie udało się bo mogę go skalować tylko po local i wszystkie obiekty się rozjeżdżają :/

43543ge0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ludki.

Chciałbym się zapytać - bardziej z lenistwa :] - w jaki sposób włączyć lub wyłączyć automatyczne wyskakiwanie okienek preferencji przy dodawaniu materiałów, modyfikatorów i całej tej reszty do obiektu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności