Skocz do zawartości

"Niezły kanał" - sitcom animowany PI i Canal +


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Już teraz w sieci możecie obejrzeć najnowszą produkcje studia Platige Image pt. 'Niezły Kanał'.

 

Film powstał na zamówienie CYFRA + a przedstawia perypetie 'zwykłej' rodzinki sprytnie przemycającej na ekrany ofertę tej platformy.

Więcej możecie dowiedzieć się pod tym adresem.

 

 

Film powstaje bardzo podobnie jak słynna 'Arka' Jonkajtysa i Kobyleckiego. Na sfilmowaną makietę wstawiane są cyfrowe postacie. Największy nacisk położony został tutaj na etap postprodukcji i renderingu. Niełatwo bowiem scalić materiał filmowy z cyfrowym materiałem. Dlatego zapraszamy do obejrzenia 'making of' z tej produkcji: link

 

Reżyseria: Sebastian Pańczyk

Scenariusz: Tomasz Minkiewicz, Bartosz Minkiewicz

Głosy: Olek - Arkadiusz Jakubik, Iwona - Agnieszka Matysiak, Ola - Matylda Damięcka, Bartek - Kuba Jakubik, Królik - Zbyszek Suszyński, Żółw - Jarosław Łukomski

 

Producent wykonawczy: Piotr Sikora, Marcin Kobylecki

 

Lead 3D: Grzegorz Kukuś

 

Animacja postaci:

Maciek Wojtkiewicz

Grzegorz Kukuś

Andrzej Zawada

 

Ekipa 3D:

Szymon Kaszuba

Michal Dziekan

Krzysztof Grygowski

Marcin Filipek

Marcin Stępień

 

R&D: Łukasz Sobisz

 

Kompozycja: Krzysztof Kamrowski

 

Motion Control: Marcin Kobylecki, Aleksander Szkudlarek

 

Makiety: Mariusz Rodanowicz

 

 

Iwona i Aleksander oraz ich dzieci Ola i Bartuś zajmują wygodne mieszkanie, w którym centralnym punktem jest salon z dużą kanapą. To ulubione miejsce tej sympatycznej rodziny. Tu rozmawia się do późna w nocy, decyduje o wydatkach, ustala menu, odpoczywa i ogląda ulubione programy. Plusiakowie uwielbiają oglądać telewizję! Mają szczególną słabość do jednej ze znanych telewizyjnych platform...

 

Olek - pan domu, wykazuje się zazwyczaj dużym dystansem do zdarzeń. Jest fanem telewizji. Telewizor jest źródłem jego wiedzy, a nawet życiowej filozofii.

 

Iwona, szara eminencja rodziny ma najtrzeźwiejsze spojrzenie na świat. Kieruje się zasadą: "rodzina ponad wszystko". Jest fanką programów edukacyjnych.

 

Nastoletnia córka Ola przeżywa wszystkie symptomy buntu związanego z wiekiem dorastania. Neguje rodzinne i społeczne reguły. Jej świat to kanały muzyczne, moda, idole i chłopak Remek.

 

Bartuś jest kopalnią niezwykłych pomysłów. Priorytetem dla tej siedmioletniej egzystencji są filmy animowane. Potrafi naśladować zachowania znanych postaci, raz mówi głosem kaczora Buffiego, przemieszcza się jak Struś Pędziwiatr albo ma minę jak Sponge Bob.

 

Producentem wykonawczym serialu jest Platige Image.

Platige Image jest czołowym, wielokrotnie nagradzanym studiem postprodukcyjnym w Polsce. Oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie tworzenia animacji komputerowej i efektów specjalnych na potrzeby produkcji reklamowych i fabularnych. Specjalizuje się w tworzeniu grafiki komputerowej, animacji 3D, realizacjach cyfrowych efektów specjalnych oraz kompozycji obrazu. Zajmuje się również produkcją krótkich filmów animowanych. Platige Image jest realizatorem nominowanego do Oscara filmu "Katedra" i "Sztuki spadania" Tomasza Bagińskiego, czy "Undo" Marcina Waśko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mnie natomiast zastanawia sens użycia milo w tym projekcie ? z całym szacunkiem ale takie osiedle i wnętrze można było ładniej machnąć w 3d - wprawdzie widziałem tylko 1 odcinek i może w kolejnych będzie to bardziej uzasadnione ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie natomiast zastanawia sens użycia milo w tym projekcie ? z całym szacunkiem ale takie osiedle i wnętrze można było ładniej machnąć w 3d - wprawdzie widziałem tylko 1 odcinek i może w kolejnych będzie to bardziej uzasadnione ...

 

szybciej i ekonomiczniej. poza tym w 3d musiałbyś się sporo napracować modelując to wszystko, a potem renderując passy i składać tło w compo. na MILO plan trwa jeden dzień a makieta jest do wykorzystania cały czas. nieporównywalnie szybciej niż w 3d.

 

Moim zdaniem nieśmieszne i całkiem słabe. Dziwne jak na dziecko tak dobrego studio.

 

i tutaj jest standard mylenia pojęć. PI odpowiada za techniczne stworzenie tego serialu nie za jego scenariusz, reżyserię czy dialogi. Platige robi plan zdjęciowy i 3d. reszta należy do Cyfry +

 

powstaje bardzo podobnie jak słynna \'Arka\' Jonkajtysa i Kobyleckiego. Wow:P

 

jakby nie patrzeć sekwencje są fotografowane klatka po klatce tak jak w Arce. analogia sama się nasuwa ;]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniu, u mnie na najnowszej operce nie musialem nic instalowac. wystarczylo miec QT w ver.7 i chula.

tylko z malym opoznieniem sie filmiki pojawiaja.

 

AGmakonts: na linuszku powinien mplayer zadzialac. jest plugin pod firefoxa do tego. i pewnie jeszcze pare innych rozwiazan by sie wygooglowalo.

 

ogolnie filmiki kodowane sa kodekiem: h.264

 

ps. pionier: testowalem na kilku kompach na wszystich przegladarkach (bylem odpowiedzialny za kodowanie mov-ow i wrzucenie ich na stronke) wszystko chula. nawet sprawdzalem czy takie zalaczanie mov-ow jest zgodne ze standardem w3.org. nie wiem jaka moze byc przyczyna ze u ciebie nie dziala :(

 

ale moze pomoze wyciagniecie linku z htmla i download zwykly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

retardedanimal napisał:\" Moim zdaniem nieśmieszne i całkiem słabe. Dziwne jak na dziecko tak dobrego studio.\"

 

i tutaj jest standard mylenia pojęć. PI odpowiada za techniczne stworzenie tego serialu nie za jego scenariusz, reżyserię czy dialogi. Platige robi plan zdjęciowy i 3d. reszta należy do Cyfry +

 

--

 

No jaaaasne, tyle że studio na wykonanie takiego projektu się ZGODZIŁO, czyż nie? A jeśli zgadza się robić coś płaskiego tylko dla kasy (tylko?) to chyba wystawia o sobie jakieś świadectwo...

Od strony technicznej filmik, oczywiście, bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie generalnie smieszy, chociaz nie wszystkie glosy pasuja, ale to chyba kwestia dotarcia aktorow i wejscia w postac. Pierwsze wrazenie calosci technicznie i merytorycznie jest b. pozytywne. Perelka wsrod tego typu produkcji jak dla mnie (chociaz zastanawiam sie czy mozna to wlasciwie do czegos porownywac).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

retardedanimal: bez przesady. nie żyjemy przecież w świecie idealistów. zawsze reżyser ma ostatnie słowo a reżyserowi się to podoba. studio produkcyjne zajmuje się produkcją a nie rozważaniem nad zawartością merytoryczną filmu.

gdyby zresztą Platige unosiło się honorem przy każdej reklamówce i każdym projekcie to firma dawno zostałaby w tyle za innymi firmami o podobnych kwalifikacjach.

 

czasami warto zarobić trochę grosza które można władować później w ambitniejszy projekt, niż głodować ale robić "sztukę" ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledwo ledwo udało mi się to obejrzeć, animacji nie będę komentował chociaż mogła by być trochę bardziej bajkowa ( ruchy itd.) to ogólnie właśnie jako bajka mi się nie podoba, nie patrząc na stronę techniczną.

 

Co do pewnych komentarzy to darujcie sobie, praca jak każda inna praca, dostajesz kupe do ulepienia to ją lepisz :)

 

Ale własnie zastanawia mnie tego rodzaju rozwiązanie że malutka makieta itd. Jakie są koszta stworzenia czegoś takiego, może ktoś poda jakieś linki itd. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie mi sie podobalo, animacja fajna, oprocz pierwszego wejscia krolika moze. Technika tez fajna, ale to juz przy "Arce" bylo wiadomo. Mam nadzieje ze nastepne epizody beda mialy lepsze scenariusze, bo przeciez bracia Minkiewiczowie w Wilq pokazali ze maja wyzszy poziom abstrakcyjnego humoru niz ten tutaj zaprezentowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba czy nie podoba - jak ktoś pokaże inną polską 3d produkcję odcinkową takiej jakości to będzie sens gadać. Ja tam z zazdrością patrze jak to chłopaki to dłubią. Fabularnie mnie średnio rusza, ale bywają i dobre gagi, wystarczy żeby oglądało się świetnie. Pańczyk i Minkiewicze mają dość specyficzne poczucie humoru. Warto pamiętać że to nic innego niż bardziej rozbudowana reklama.

 

Co do makiet - to nie do końca jest tak różowo jak Tweety mówi. Trakować trzeba grubą część ujęć, dosztukowywać drobiazgi, odbicia, etc, ma to swoje spore minusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem tylko "Odcinek: 1" reszta nie działa,pewnie coś z QT

 

Szczerze powiedziawszy to ucieszyłem sie jak to zobaczyłem,świadczy to o tym, że wszystko idzie w dobrym kierunku,powoli ale idzie,

ładnie to wygląda i animacja na ocenę bdb

to prawda mało śmieszne ale ...

Pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się podoba, zresztą podczepiam się pod słowa biglebowsky\'ego - wykonanie nie ma konkurencji na polskim rynku, a i na swiatowym by powalczyło.

postacie - super, animacja troche gorzej, szczególnie królik wygląda jakby jeżdził po podłodze, background - ok.

 

mam małą prośbę do Platige - zmieńcie serwer, bo nawet przy łączu 2 mega filmiki ładują się masakrycznie długo (wszystkie bez wyjątku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz.. moge sie tylko zgodzic z przedmowcami. Animka mi sie podobala zer szyujn. Na polskie realia serialowe nie ma jakiej kolwiek konkurencji odnosnie wykonania, animacji itd. Porownojac to np. do intra wiedzmina (na gierkach wogole sie nie znam, nie wiem co jest git a co nie) to tutaj naprawde wszystko wyszlo pieknie. Jak sa jakies nie dorobki to juz chyba baggins tlumaczyl pare razy, ze jezeli cos jest do przelkniecia przez normalnego zjadacza chleba to nie ma sensu dopieszczac sceny w nieskonczonosc. Bardzo dobra robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze i to forum powoli zaczyna przesiakac tym samym co stare i na szczescie juz niezyjace forum3d.

Ta bajka ma swietna jakosc i jest bardzo trafnie poprowadzona filmowo. Prosta moze byc tylko w pierwszej impresji, ale w istocie to gorna polka.

Jak juz wspominalem Nemrodowi prywatnie, to jest niemalze pixar, a ograniczenie czuje sie glownie w morfach(ktore ponoc sa juz rozbudowane).

Przeraza mnie troche sytuacja, w ktora to wszystko zmierza z opiniami ludzi, bo mam wrazenie,ze poprzeczka sie podnosi,ale radosci w tym co raz mniej...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawle to nie to raczej, ze radosci coraz mniej z podnoszenia poziomu, po porstu zawsze znajdzie sie ktos kto g%$*@ robi a bedzie mu sie lepiej siedzialo, jak pojedzie po jakiejs inicjatywie, albo bedzie sie czepial w nieskonczonosc jakis pierdol, szczegolnie latwo to sie robi na forum, na wpol anonimowo, no nic zycie i mentalnosc, osobiscie mnie to lata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć problematyczne w obejrzeniu (musiałem powyciągać z kodu strony adresy do movów), oraz ta makietowa czołówka kojarząca mi się z naprawdę starymi produkcjami (...) trochę mi zgrzytają, ale ogólnie to rewelacja. Bardzo mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z lipką...ludzie stają się nie wiadomo jak wybredni delikatnie mówiąc...może tak pogoda działa, boszzze

jak dla mnie zajebiście wykonane, humor też mnie śmieszył ale to już inna para kaloszy, zależy od gustu, ogólnie ogląda się to przyjemnie i jak to bigi podkreślił to reklama przecież luuudzie

poz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz jakościowo bardzo smaczny ;-)

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że szybciej makieta niż 3D.

Czas potrzebny na zbudowanie makiety chyba nieporównywalnie dłuższy niż wymodelowanie w 3D. Potem sprawa, odbić, ruchu kamery itp. Przy Arce to rozumiem ale przy tym pokoiku...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badziew, jeszcze raz badziew a także żenada i naśladownictwo :(

Dlaczego żenada? Bo niewiele rzeczy jest bardziej żenujących niż goście śmiejący się z własnych \"dowcipów\", a których zabawności nijak dostrzec nie idzie. :( Patrzyłem na to z ogromnym niesmakiem.

Dlaczego badziew? Choćby dlatego, że rzygam już tymi plastelinowymi postaciami w produkcjach 3D. Rzygałem nimi już w 98 roku, tym bardziej niedobrze mi się robi w tym dziesięcioleci.

Dlaczego podwójnie badziew? Bo nie użyto planów 3D tylko kiepskie modele. System MILO gnije i trzeba go rozreklamować czy kie licho ?

Dlaczego naśladownictwo?

Ogólnie mi to zapachniało Panem Flakiem - zaczętym kiedyś przez Lipę - osiedle jako żywo przypomina to Kowalika z Leona a postacie syfem z Incredibles.

Reasumując - beznadzieja , KUPA do sześcianu itd. :(

 

Co do porównania Platige z Pixarem - to bez przesady Paweł.

Niech najpierw Platige zrobi chociaż jedną pełnometrażówkę a nie same reklamy i krócizny .

 

pozdrawiam

Arek

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik fajny, PI się rozkręca. Tylko też nie bałdzo rozumiem używanie makiet, bo \'model\' osiedla jest w miarę prosty...z resztą i tak szczegóły dokładane są później w compositingu. Pełne 3d dało by chyba jednak większą elastyczność.

 

S.

 

PS.

O, Pan A. tutaj? Strach się bać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawodowa chęć podnoszenia warsztatu każe nam zrozumieć. Bo z profesjonalnego punktu widzenia to głupota dowalać sobie roboty i kosztów. Rozumiem gdyby to zrobili jacyś chłopcy z piaskownicy, amatorzy bo chcieli się pobawić zabawkami albo nauczyć czegoś nowego. Ale profesjonaliści robiący komercyjne zlecenie?

To jest bardzo dziwne i dlatego próbujemy dowiedzieć się uoco tu chodzi bo być może w tym ich szaleństwie jest coś co nam umknęło i warto by było to coś poznać. Prawda?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawodowa chęć podnoszenia warsztatu każe nam zrozumieć

 

ta.. a poza tym chcemy wiedziec na co ida nasze podatki!

 

Arnoldzie - \"Badziew, zenada, rzygi, kupa\" - tyle masz do powiedzenia o tej produkcji a potem chcesz zeby jej tworcy zaspokajali twoja zawodowa chec podnoszenia warsztatu? Nie za nisko sie schylasz po wiedze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leander: Tyle, że nigdzie nie nie napisałem, że to są rzygi.

Po drugie nie wypowiadałem się na temat umiejętności twórców, tylko tego utworu. Co do chęci - takie to już ryzyko, że jak ktoś coś zrobi i skłoni innych to stracenia swojego bezcennego czasu na oglądanie tegoż to musi się liczyć z ostrą krytyką gdy ten ktoś uzna, że ten czas został stracony. Takie ryzyko publikacji, jak i ryzyko oglądacza, że trwoni czas na \"dzieło\" :(

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności