Skocz do zawartości

[Porachunki] Don Quixote & Sancho Pansa


ferni

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 133
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Trzecia. Wahałem się pomiędzy nią a pierwszą (która strasznie fajnie pokazuje detale modeli- a modele są warte pokazania) ale tak naprawdę i pierwsza i druga cierpią na podobną przypadłość- nienaturalne pozy. W pierwszej Sancho strasznie dziwnie wisi, w drugiej- nie wiadomo tak naprawdę dlaczego Don Kichot spada z konia (i czemu spada jakby był z drewna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wychodzi!

Mi też trzecia najbardziej podchodzi.

 

Mam sugestię taką:

w tle Sanczo Pansa niech tego osła ciągnie na siłę za powróz a osioł w zaparte:)

a don Kiszot dokładnie tak jak Jaras sugeruje, musi nabrać więcej dynamizmu!

 

Zastanawiam się też, czy 3-ciego kadru lekko w górę nie powiększyć bo don kiszot biedak taki przygnieciony przez sufit się wydaje.

 

Pozatem naprawdę bardzo fajnie!

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne modele, tyle scenek, mozesz normalnie jakis komiks z tego zrobic :)

mi sie podoba ogolnie scenka 2 ale chyba malo ma wspolego z porachunkami,

chyba najlepiej do porachunkow pasuje 3... ale wszystko jest jakos za daleko i szkoda tych detali, moze by w tej 3 przylblizyc wiatrak, kamere przysunac bardziej do don kichota itp, szkoda fajnych modeli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie podoba 1. Jest smieszna a o to ci chyba chodzi. Zgadzam sie z RK ze pozy sa troche powyginane ale to mozna dopracowac. Poza tym wszystko w tym obrazku mi sie podoba. Trzecia tez fajna ale ja stawialbym na pierwsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc

Modele we wszystkich scenach musza byc jeszcze dopracowane pod wzgledem pozy dlatego nie chcialbym abyscie sie sugerowali zła poza, tzn poze zasugerowalem taka o jaka mi chodzilo ale bez dopieszczania jej, bardziej mi chodzi o kadr jaki bede mógł zastosować i dalej sie bede mógł bawic w detale czyli juz konkretna zgodnaosc zgiec, wygiec, i jak w przypadku pierwszej wiszacy sanch bedzie naprawde wisial i noge mial miec opkrecaona lina.

Powinienem to napisac we wczesniejszym poscie , no cóz mój błąd.

 

Dzieki i pozdrawiam wszystkich.

 

jaras - tak niewiele a tak lepszy efekt, dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

compozycyjnie 3jka wygrywa, reszta jest troche nie przemyslana, niby tak moglo by byc jak jest w jedynce ale konikowi albo musisz obciac tylek, albo rozepchac kadr na boki i przesunac go troche w lewo :) powodzenia (btw. bardziej podoba mi sie 1dynka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudny wybór :) 1 i 3 najlepsze ;) w tym 3 obrazku proponowałbym Ci podnieść ten młyn do góry - bo teraz 2 obiekty (Sancho i młyn) wchodza na siebie niepotrzebnie a u góry masz dużo wolnej przestrzeni i mógłbyś złamać tą płaskość terenu przez dodanie jakiegoś wzniesienia na którym stoi ten młyn. Dodatkowo możesz też dać lekką mgiełkę żeby odzielić te plany od siebie jeszcze bardziej

acha - no i kopie mógłby mieć pochyloną jak w obrazku nr 2 - nawet troszkę niżej żeby nie nachodziła na skrzydło wiatraka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 i 3 są jakieś mało wiarygodne;no bo jak Sancho dojeżdża na plac boju przed don Kichotem i zmaga się z mułem a don Kichote w furii atakuje? dziwaczne to wszystko, przemieszanie nastrojów.

 

pierwsza scena sprawdza się jako urywek śmiesznej batalii dwóch oszalałych przygłupów, od których nawet konie są mądrzejsze; no i te panoramiczne kadry jakoś mi nie pasują za dobrze do ilustracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

równiez stawiam na pierwsza, choc 3 tez fajna ale mysle, że musialbys sie wiecej narabic zeby zapelnic cala panorame detalami, a w 1 niedosc ze fajnie sa podkreslone detale postaci to caly pierwszy plan jest zapelniony, dorzucic do tego jakies mini detale typu kepki trawy,kamyczki, jakas sciółka, do tego jakies fajne tlo i bedzie gites pracka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jonasz_Real - dzieki, miedzy innymi po to biore udzial w bitwie zeby sie uczyc czegos nowego. Pozdro

mateusz_s - dzieki

fikołek - dzieki

mrkrzysiek - dzieki

Ania - dziekuje

Adek_CG -dzieki nie mam czasu jak na razie zeby wlonczyc cała scene

 

Na szybkiego pozmienialem tylko tlo w PS zeby wybrac klimat w jakim robic scenke, mnie osobiscie najbardziej przypada 1 i 3. Jak tylko wybiore w jakim klimacie robic tło i ustawie pierwsze swiatelko postaram sie wstawic w wiekszej rozdzialce.

 

A wy jak myslicie które najlepiej bedzie pasowało do sceny.

 

qweewqewqdo4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności