Skocz do zawartości

Teczka 2d: Waldek!


oDD

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 331
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie rozumiem pytania olafa "jak już znajde odpowiednią postać". Ogolnie wszystie 3 postacie rysuje na raz, do samego końca coś sie w nich moze zmienić. rozdzielam miedzy nimi pomysły a czasami nawet jedną rzecz przerzucam na kogoś innego. wszysytkie 3 około 10 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie byloby zobaczyc jakis maly "step by step", bo ciekawy jestem czy np. od razu jedziesz z kolorem czy np. wpierw b&w, ja np. jesli chodzi o mordki to zawsze najpierw b&w a pozniej kolor, ale to tylko dlatego ze na razie slaby ze mnie kozak :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehym, to juz wiem ile jeszcze lat musze tyrac zanim mnie ktos zatrudni...100 ;)

 

Tylko po tylu latach możesz usłyszeć, że ghuli nie zatrudniają :)

 

oDD, a te refki to na zasadzie wzorowania się czy podklejania i podmalówki, bo widziałem że ludzie różnie robią ? Pewnie wzorowania, bo inaczej byś pewnie napisał że tekstury...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość i-riss

bardzo fajne koncepty, jak duzo w tym jest fotografii a ile malowania? Generalnie jestem za stosowaniem kolaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, ale fajowe! Zastanawiałem się jakiś czas temu jak wyglądają Twoje bardziej wylizane pracki i jest mistrzowsko :)

 

edit: może zmień miniaturkę to więcej osób zajrzy i sie zajara ;)

Edytowane przez lordbiernac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki. Pewnie zasmuce/zawiode niektórych ale jeśli jest jakieś fajne zdjecie które wystarczy zmodyfikować i użyć w koncepcie/ilustracji (zwłaszcza gdy efekt końcowy ma być "realistyczny") to to zrobię bo dobrze to wygląda i oszczędza czas. Ważne jest żeby praca wyglądała w miare spójnie i żeby to artysta naginał materiały pod siebie a nie referencje dyktowały końcowy efekt. Dla całkowitego obnażenia pare zdjęć które wykorzystałem między innymi kurtka która prawie cała wrzucona była ze zdjona. pozdro

 

222oa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki. Pewnie zasmuce/zawiode niektórych ale jeśli jest jakieś fajne zdjecie które wystarczy zmodyfikować i użyć w koncepcie/ilustracji (zwłaszcza gdy efekt końcowy ma być "realistyczny") to to zrobię bo dobrze to wygląda i oszczędza czas. Ważne jest żeby praca wyglądała w miare spójnie i żeby to artysta naginał materiały pod siebie a nie referencje dyktowały końcowy efekt.

 

Dzięki za odzew ! Mnie wcale nie zasmuciłeś, ani nie zawiodłeś. Przeciwnie - mogę się podpisać pod tym wszystkim co napisałeś. Jeśli masz fotografię i chcesz przemalowywać ją w taki sposób żeby "po twojej stronie okienka" wyglądało dokładnie tak jak na zdjęciu, to biorąc pod uwagę czysto komercyjny aspekt to chyba szkoda na to czasu. Czas to pięniądz, można coś innego w międzyczasie zrobić.

Co innego trening, nauka, ale tak mi się zdaje, że w robocie liczy się czysto to co masz na ekranie, a jak zrobiłeś to już twoja prywatna sprawa :)

Mówię na chłopski rozum, bo się nie znam na tym.

A pytałem z czystej ciekawości, szacun że tak jasno stawiasz sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jam też nie zasmucon. Co prawdo lekkie podejrzenie było ale przy Twoich umiejętnościach to po prostu oszczędność czasu i skoro DP niesie takie możliwości to po co być konserwa?

Z resztą każdy wie jak umiesz malować. Ok, starczy tych wiader lukru =].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joł dzieki. postacie są robione do portfolio a nie jakiegoś konretnego projektu. Choć założenie sobie dałem takie że miały by to być lowpoly postacie z gry (mało drobnego detalu). Panienke robiłem 3 razy od nowa, to jest najlepsze co byłem w stanie zroibić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za komentarze

 

selfu jasne!

Tonic - temat slumsowy z paru powodów, 1 ocieralem sie czasami o podobne klimaty w projektach o których jeszcze nie moge mówić, 2 widizałem dobry dokument o slumsach w indiach więc czułem że troche rozumiem co maluje 3 mam jakaś bardzo rozmytą wizję rzeczy jakie chce namalować do portfolio i po kolei to robie 4 myslałem że będzie można coś zaszaleć i łatwo wymyśleć pare ciekawych rzeczy ale chyba mi to nie wyszło

 

odnośnie zdjęć widać że jest ich dużo, szybko grubo maluje ogólny zarys rzucam na to jakieś zdjęcia które podpowiadają co tam ma byc i na tym dalej maluje, tutaj stepsy

 

slumssteps.jpg

Edytowane przez oDD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to bardzo mi się podoba ten obrazek. Szczególnie pierwszy plan - to co się dzieję na ziemi i w cieniach. Pomysły na graty, wieszaki i druty:)

Drugi plan wydaję mi się odrobinę spłaszczać obrazek, a ponieważ niewiele temu trzeba żeby wyglądał super to pobawiłem się trochę poziomami i kontrastami głównie i wyszło coś takiego. Moim zdaniem zyskuję trochę przestrzeni, ale jeśli psuję jakąś wizję to sorry szefie :P

 

overn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności