Skocz do zawartości

Obiekty 3d: Firebat / FX Modele


F/X

Rekomendowane odpowiedzi

prezentuje sie swietnie...

...ale... ;)

...to rozmycie textury powoduje ze moge patrzec na pajaka i jest okej, ale jak juz chce sie skupic na szczegole to tak "niewygodnie" sie patrzy,odstrasza. zamierzony bylo to rozmycie? ale tak jak powiedzialem - jak najbardziej na plus :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 451
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Przypomina trochę tego niebieskiego z białą kitom co kiedyś zrobiłeś XD ale wygląda na pewno lepiej ;] głowa mi się nie podoba bo wygląda mało naturalnie, nadgarstki i dłonie są dziwne, trudno mi powiedzieć konkretnie bo sam mam z tym problemy XD blacha na piszczelach wygląda fajnie.

Pozdro.

Edytowane przez Kruku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FX model jest fajny. Tylko wiele można zarzucić głowie, wyszła bardzo kiepsko - do przemodelowania bo psuje Cały efekt. No i wspomnianemu nadgarstkowi również należy się nieco więcej czułości.

Model podoba mi się, bo przypomina mi, nie wiem czemu, orków z Gothica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruku: Dzieki. Nadgarstki przemodelowalem, ale i tak beda docelowo zakryte. Morde troche zmienilem (uklad zebow)

 

ETA: thnx

 

PAINbringer: Tak jak wyzej, caly czas przemodelowuje ta mordke. A design jest z glowy. Chcialem osiagnac efekt czego pomiedzy wilkolakiem a orkiem.

Matys: chetnie przyjme wszystkie poprawki (model na pm)

 

UP:

 

zbrushdocumentcopy3.jpg

zbrushdocumentcopy22.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ze tak pozno ale lepiej teraz niz wcale :/

potworek1.jpg

 

mam nadzieje ze sie nie pogniewasz, tutaj masz tylko pokazany kierunek w ktorym wydaje mi sie ze trzeba by to dalej pociagnac. moim zdanie napewno trzeba popracowac nad sylwetka z boku bo niestety nie wyglada to naturalnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Cholercia, masz fajny warsztat, ale masz też jedną olbrzymią wadę - zamiast pracować nad bryłą, wchodzisz od razu w detal. Jak tak przejrzałem wątek to wszystkie Twoje postacie nie mają prawa stać (bez goblina) - w normalnych warunkach poprzewracałyby się ze względu na dziwne pozy. Nie piszę tego po to, żeby Cię krytykować, tylko żebyś zwrócił na to uwagę. Dobra, wyważona bryła to IMHO połowa sukcesu w rzeźbieniu. Obczaj sobie to folio: http://www.pixelwerks.be/ - gość ma trochę latek, mnóstwo doświadczenia i w jego pracach idealnie widać ile daje wyważona bryła. Z drugiej strony pewnie za kilka lat nabierzesz na tyle doświadczenia, że zaczniesz dawać z tym radę - jeszcze masz sporo czasu przed sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matys: dzieki za naprowadzenie na wlasciwa droge. Napewno poprawie modelik

 

M@Ti: Tak to prawda. Do tej pory uczylem sie bardziej technicznie grafiki. Dopiero od niedawna (czas dw IV) zobaczylem ze to nie wystarczy. Dlatego teraz koncentruje sie na uczeniu anatomi, bryly, designu i ogolnie bardziej artystycznej strony.

 

Nastepny upik bedzie jak proprawie model, i skoncze retopo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no ciekawy ;] pierwszy raz chyba będziesz coś futurystycznego robił ;p

Całość wydaje się sensownie grać ze sobą, nogi są ciut za krótkie hmm ale to może tylko takie wrażenie.

Jedno co mi się nie podoba to noga bo ucieka trochę za bardzo do tyłu i stopa, może bardziej powinna iść w kierunku naturalnego kształtu?

noga.gif

 

 

Poza tym bardzo solidny koncept ;]

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruku dobrze prawi, ale za mało. Albo główka niżej albo wydłuż nogi (lepiej to drugie). Poza tym imo detal trochę nieprzemyślany. Nadałbym mu trochę bardziej "gybkie" kształty.

Dobrze że zaczynasz od konceptu. Ja czasem siadam do kompa i chciałoby się coś robić tylko co:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie za poprawki conceptu. Wyrownalem i znacznie rozciagnalem nogi.

 

A ze dawno nic nie wrzucalem to daje to co na razie zrobilem (na razie wszystko trzymam na srednich detalach i glowka tymczasowa z innego modelu):

 

21fin.jpg

 

22fin.jpg

 

Musialem zmienic troche rzeczy z konceptu, poniewaz nie zgadzaly sie z mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kości policzkowe, łuki brwiowe, facet wogóle nie ma czoła, jest zbyt okrągło w tym miejscu - mam nadzieję, że właściwa głowa będzie o niebo lepsza.

Dłonie jak z gumy właściwie.

Hard surface nieźle, posiedziałbym nad proporcjami jeszcze - szczególnie ochraniacze na ramionach, zbyt mocnym łukiem lecą w dół, powinny sprawiać wrażenie większej jebitności.

Jest też bardzo klockowaty w kłębie, w talii, rozstaw nóg ma jak cnotka-niewydymka.

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Levus: dzieki za konkretne rady. Poprawilem rozstaw nog, naramienniki i ogolne proporcje. Mam nadizeje ze teraz wygladam bardziej groznie. A cialko jest tylko takie podgladowe. Ani dloni, ani glowy nie bedzie w ostatecznym modelu.

 

lucek91: Tak, to co mowisz jest bardzo mozliwe. Czesto za bardzo koncentruje sie na detalu i forma jakos umyka w tym wszystkim (wtedy najczesciej cofam sie 2 kroki w tyl i robie kilka rzeczy od nowa, albo jakies overpainty itp)

 

Trybal:hehe...Ale na to wzgorze tez jakos musi wejsc :)

 

Duff: Mysle ze kiedy skoncze model i dodam detalu te przednie plytki nie beda sie kojazyly z plecami.

 

 

Upik. Caly czas staram sie znalesc forme i nie wchodzic w detal:

 

33fin.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo kunkretnie zaczyna wygladac, podoba mi się. ale tylko główkę bym pomniejsztył, zeby potezniejszy sie wydawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graby w sumie fajne, ale tak jak wcześniej ograniczają ruchy w nadgarstkach. Proponuję zawinąć je pod te części na przedramionach. Dorzuciłbym jeszcze na nich ochronę łokcia. Zmniejszyłbym też te naramienniki - przy podniesieniu ręki palnąłby się w łeb. W ogóle jak dla mnie plery do przodu , naramienniki węższe (w sensie Z) i więcej swobody w łapach. Czekam na upy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki paintover, zarzuć na warstwie w szopie na swoj ostatni render i zobacz proporcje.

Mysle ze warto nad tym posiedziec jeszcze, nawet samymi FFDbox-ami w maxie mozna sporo wyciagnac juz teraz jesli nie chce Ci sie z poly dlubac.

-dlugosc nog

-wysokosc bioder

-ksztalt przedramienia

-klata

-krocze

 

33fin2a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Levus. Poprawilem juz nieco proporcji, o ktorych mowiles. Ale naramiennikow nie dam takich plaskich. Sa po prostu zbyt popularne. Wiekszosc tego typu marinsow ma takie.

 

A tutaj lekkie oderwanie od hard sufracow. Pierwszy sculpt glowki. Chcialem osiagnac efekt twarzy boksera. Masywna i mocno zarysowene kosci.:

 

41fin.jpg

 

40fin.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trybal: 6 lvl subdividsion. mam 4 gb ramu i smiga bez problemu. A pory i broda to 3 min za pomoca 2 alph. Nistety nie pamietam skad je bralem. Zobacz na zbrush central tam sa bardzo podobne.

 

Dzieki za rady, naprawde bardzo sie przydaja. Poprawiona twarzyczka i upik. Powoli wchodze w detal.

 

45fin.jpg

49fin.jpg

 

 

btw.Hmmm dziwna sprawa. Siatka 800k tri ze zbrusha zamula maxa masakrycznie, a siatka robiona od poczatku w maxie ma juz 1,3 mln i dalej nie ma jakies specialnej zwiechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trybal: Chodzi o to że widać anatomiczne błędy ewidentnie. Tak swoją drogą konstruktywnosć twoich komentarzy w tym wątku mnie rozwala:) bez obrazy oczywiście.

 

F/X: zdecydowanie proporcje twarzy zawalone. Przypatrz się łukom brwiowym bo są ostre jak brzytwa. Brakuje kości skroniowej.Ucho malutkie i nie odstaje.Zwęż mu podbródek i zarysuj kształt części ciemieniowej i będzie to jakoś wyglądać.

 

Jak masz problemy z uchem, mój ulubiony sposób :

Zrób sobie loopa w miejscu ucha.

Move tool - wygiągasz przednią część ucha.

zaznacz polygony wokół wnętrza ucha, (te które układają się w loopa),resztę schowaj.

naciskasz divide i zarysowujesz z tyłu małżowinę move toolem.

No a potem to wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

fajnie udziobałeś ten kostium sf ale głowa stanowczo za duza do niego , bez tego pancerza będzie wyglądał jak karzeł\dziecko , twarz jak twarz, jak nie jestes w stanie wyciągnac nic wiecej to trudno, ale mysle ze jakbys sobie pyknął multi refke front\bok\polprofil na 2 moniotrze byłoby pomocne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F/X postać rozwija się fajnie tylko ta główka nie jest idealna, polecam ci przyłączyć się do speed sculptu ostatnio robimy na Work in Progress (WIP) i to tylko główki (jak na razie), nowy temat będzie jakoś w Pn albo jutro.

BTW jaką bazę miałeś tej główki?

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada to naprawde coraz fajniej, masz bardzo wiele ciekawych pomyslow rozwiazan poszczegolnych elentow, i swietnie je wykonujesz. Jesli bedziesz chcial jeszcze popracowac nad tym modele to proponuje wrzucic sobie na niego jakis czarny material i biale tlo tak zebys widzial tylko obrys i poogladal go sobie ze wszystkich stron latwo wtedy zobaczysz mocne i slabsze punkty modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie.

 

Pozbieralem sie troche po naprawie sprzetu, formatach etc. i pora wrocic do tego mdeliku. Skonczony HP. Pewnie dodam jeszcze troche detalu na tylniej czesci rak w przerwach miedzy retopo. Przydaloby sie zrobic jeszcze jakis mikro detal w zbrushu, ale nie bardzo wiem jak sie teraz do tego zabrac (modelik ma ponad 5 mln tri). Dodam detale typu otarcia, rysy tuz przed wypalaniem normal kiedy bede mial podzielony modelik na czesci.

 

UP:

 

59finlowres.jpg

 

i hi res:

59finhires.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowicie dołująca praca (dla tych, którzy oglądają oczywiście :p)

Podziwiam cierpliwość i opanowanie. Nie wypada nic już tutaj narzekać skoro model skończony, jedyne co to życzę powodzenia przy retopologi :)

Nie no dobra nie mogę się powstrzymać... może jednak warto lekko odgiąć naramienniki tak aby nie miażdżyły mu głowy gdy ręce podniesie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ladnie, pokazal bys ciateczke....

 

jesli moge skrytykowac, to niezabardzo mi sie podoba koncept, wiem ze to bardzo trudne dla modelera, ale to chyba jedyna rzecz do ktorej jeszcze mozna sie przyczepic.... te male elementy, detale, swietnie ci powychodzily, ale glowne ksztalty, duze bryly, nie sa jeszcze dopracowane... mam wrazenie ze przy koncepcie nie zrobiles za duzo research-a, a np w warhamerze znalazbys ze sto roznych postaci wartych "przywlaszczenia" (lub poprostu tylko ich elementow).

 

i szkoda ze poszczegolne czesci jego zbroi nie maja ze soba nic wspolnego, np design z jednej czesci moglby sie powtarzac w drugiej, tak zebysmy mieli ladny "flow" krztaltow,

 

i fajnie by bylo jakbys podorabial jakies zapinki, male elementy ktore laczyly by czesci zbroi ze soba, bo tak to wygladaja jakby byly na siebie "ponalepiane"

 

gratuluje zaciecia, i czekam na koncowy efekt, mam wrazenie ze bedzie bomba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 5mln tri to już dużo i głębiej w detal nie możesz wejść, mikrodetal, typu odrapania, noise, dziury, nierówności możesz zarzucić na płasko z normali zrobionych w szopie, creazy bumpie itp jako overlay na twój przepalony normal.

 

Pamiętaj, że spowoduje to "osłabnięcie" warstwy głównej, więc najlepiej kładź to obszarami a nie na całości jedno na drugie. Ewentualnie możesz pokręcić kontrastem, jasnością nakładanych warstw. Poeksperymentuj.

 

A detal grubo wydziergałeś i tak:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konras: Dzieki. Naramienniki sprawdzalem ostatnio i dzialaly. (tzn moze uniesc reke do poziomu).

 

rozpruwacz: Designu ucze sie dopiero od niedawna i jest to dla mnie jeden z najtrudniejszych etapow tworzenia modelu (Zaprojektowanie czegosc co nie powinno istniec, tak zeby dzialalo O_o). W kazdym nastepnym modelu postaram sie jeszcze wiecej isc w design.

 

Levus: Dokladnie tak. Jezeli nie uda mi sie zrobic detali w zbrushu, zrobie je w ps'ie. Ale mam taki pomysl zeby gotowa normalke wrzucic na plane w zbrushu i tam zrobic rysy itp. Da mi to wieksza kontrole nad glebokoscia.

 

Siateczka:

siatkafin.th.jpg

 

I taki pomocny schemat robienia retopolgi:

 

smtfin.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności