Skocz do zawartości

Scena 3d: Bahai Temple


Eden-3d

Rekomendowane odpowiedzi

To 7 mln poly spowodowało zawal mojego kompa i sie zbuntował. Jak uda ci się pociągnąc render to praca będzie na mojej tapecie i w moim kąciku nalepszych modeli XXI wieku. Pozatym juz teraz praca zasługuje na złotą galerie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 289
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kilka uwag :)

 

Po pierwsze mam nadzieję, że potem to będzie w 9xxxXxxx rozdziałce.

 

Po drugie, materiał budynku jakoś bym urozmaicił, bo ten za bardzo zlewa detal. Ciężko mi określić dokładnie o co chodzi no ale nawet beton nie jest wszędzie tego samego koloru.

 

Po trzecie, ładne drzewka i światełko, scenka generalnie się fajnie zapowiada ale coś czuje, że właśnie będzie mi brakować wyeksponowania tutaj głównego bohatera sceny.

 

Po czwarte jak już budynek jest na takim poziomie postaraj się o resztę równie mocno a to będzie hit na każdej stronie cg ;)

 

Jeśli chodzi o modeling to wiadomo, szczena nisko :]

Wiem ze te moje uwagi takie ogólniaste, ale ta praca już jest b. dobra to jakie mają być ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

indian-dzieki:) chodnik bedzie poprawiony ,od nowa go zrobie

Nvidia-dzieki za cenne uwagi,co do materialu budynku to przy takiej odleglosci i takim swietle to bedzie ciezko w sumie tak to mniej wiecej wyglada ,dopiero z bliska widac.

glowny bohater bedzie,to jest tylko jedno z no wlasnie zrobie 3 max 4 ujecia z roznych czesci ogrodu i do tego kilka big renderow samej swiatyni.

praca nie pojdzie do FW dopoki poziom swiatyni nie bedzie rowny reszcie ,bynajmniej mam taki plan.

soska-dzieki,ciesze sie ,ze jest to docenione

maly_cg- mam ,ale wiem ze on da rade

Edytowane przez Eden-3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa... jasne. Śledziłem wcześniej wątek i brak mi słów. Na środku to jakieś miejsce na wodę ? będzie jakaś fontanna czy coś ? I ten chodnik rzeczywiście dziwny plus te "piękne" płytki przy samym dole źle się prezentują, ale reszta ooo stary... Można render region z ujęciem od schodów na całość świątyni w większej rozdziałce ?

 

 

Ps. no wyobrażasz sobie że wcześniej zapomniałem dać gwiazdki... łap *****

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo kurrrr de.

 

Wielkie dzięki ajj cieszy oko :D Dwie sprawy: taka rozdziałka to moim zdaniem minimum jakie powinno tu być zastosowane bo detal świetnie widać, a dwa że detalu wcześniej widać nie było widać i ten materiał daje d*** przy tym detalu. Jak ci się nie chce z materiałem bawić to może spróbuj dać dirt mape do maski w materiale blend albo jako maskę w mapce mix w kanele do koloru.

 

Widzę błąd !! :D ha! Prawie na środku na samy dole jak masz ten betonowy murek to róg nie ma chamfera :D oj nie ładnie :PP i nie wiem czy tak powinno być ale z prawej strony masz podstawę kolumny prześwietloną.

 

Ogół powala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziekuje wam za komentarze :)) wbrew pozora nie bedzie tu duzo roboty z texturami

 

komp : [GF 8500 gt],,,[intel quad],,,[ramy geil 800mhz ddr2 8giga]

 

no to podobnie jak ja, ile masz poly teraz ? i jak jest z FPSami ? masz jakieś tipsy przy ustawieniu takiej sceny żeby sprawnie pracować na tak kosmicznym obiekcie? oszalałem jak to zobaczyłem... coś pięknego /******/ poza skalą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,dzieki wam bardzo za mile slowa:) naprawde daje mi to sile aby nadal nad tym siedziec,

rallyman-jakies 7 baniek poly,,co do pracy nad nia to wszystkie identyczne obiekty daje jako instance i usuwam wszystkie scianki kture sa nie widoczne,,proxy, i to tyle :)) ogolnie jest bardzo bardzo ciezko,, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest wypas, co mnie drażni to krzak dość slaby w porównaniu do całego budynku. Może to przez sam materiał albo kanciastość liści, może dało by się zrobić tak, aby krzak zmniejszyć/obniżyć i dodać dof`a aby nadało głębi plus zakryło niedoskonałości modelu rośliny. Zas na tło plane`y z mapami drzew. W sumie takie moje rozmyślania.

Pozdrawiam i życzę powodzenia nad scena !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

NeotiX-dzieki:)

JunioR-dzieki :) i za uwagi :)

adam_m - dzieki:) tak bede modelowal ,drzewa i krzaki od nowa bede robil mam lepsze refki :) tyle sie nad tym wszystkim naparacowalem ,ze nie zasnol bym gybym mial poprostu wygenerowac rosliny jakims onyx ,chce aby wszystko bylo moje ,tak sie nauczylem ,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujęcie mi się bardzo podoba, jednakże na pierwszym planie tak jakby zabrakło detalu w porównaniu do całej świątyni. Mam na myśli to, że od świątyni bije spora dawka realizmu, tymczasem pierwszy plan automatycznie kojarzy mi się z typową wizką. Być może zbyt dużo jest powtarzalnych, podobnych do siebie elementów (drzewka, tekstura płytek chodnikowych i basenu).

 

Tak czy inaczej w dalszym ciągu to kawał dobrej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze coś mi podpadło - ziemia pod łysymi drzewkami. Brakuje displacementu, wygląda jakby miała tylko teksturę diffuse. Zwłaszcza tam gdzie przecina mur. A najlepiej by tam wyglądała nie ziemia, ale krótko przystrzyżony trawnik.

A ta ziemia po prawej, pod krzakami, wygląda jakby tekstura miała zbyt małą rozdzielczość, i tu też bym dała dispa albo przynajmniej normal mapę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś podobnego do wiśni rosnących w Japonii

 

http://d.wiadomosci24.pl/g2/91/f8/43/97840_1242924708_52da_p.jpeg

http://elsaphotography.blox.pl/resource/20_26042008032257659134_img1.jpg

 

taki delikatny róż.

 

Ziemia przy murze jest zbyt kanciasta. I taki bardziej baśniowy klimat (coś jak pokazał pressenter) chyba pomógłby tej pracy. Zresztą i tak już wygląda świetnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania-dzieki,ziemia wiem wiem,narazie sie wstrzymuje od tego,w tej chwili komp jest ,juz na granicy wytrzymalosci, np jak przez chwile pracowalem w maxie 2009 to sie wlogole nie dalo pracowac,nawet renderowac nie chcial,wrocilem do 2008,najpierw chce wymodelowac to co jest najbogatsze w detal i wtedy jak bede wiedzial ze komp nadal daje rade,chodzi mi bardziej o render,to wtedy bede sie bawil dispami ,itp

-Oleksiak,dzieki,-tych drzew nie ma w tym ujeciu,ale moze zrobie takie w innym

-Junior,hcpiter,dziekowac:)

 

a co to kontrastu,to wczoraj bylem pod wplywem alkocholu ,wiec z tad to pewnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skiepściłeś pracę tym zielskiem :( Wywal je i daj takie jakie było na referce (drzewa z kuliście wyciętymi koronami). Nie wiem, czy tylko na moim kompie widać takie niebieskie plamy w basenie, czy to może niskie ustawienia rendera? I nie twórz więcej pod wpływem alkoholu bo nic dobrego z tego nie wychodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorki takie zimowe jak na tej fotce:

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/archive/3/3a/20061225234954!BahaiTempleChicago.JPG

 

Ale o wiele bardziej beda pasowaly letnie jak tu:

 

http://fc03.deviantart.com/fs47/f/2009/196/8/c/Baha__i_Temple_Chicago_by_K_Landry.jpg

 

Ujecie w pelnym sloncu z lekkim glowem wydobeda z modelu ta wielkosc i "wznioslosc" jak to w swiatyni. I chmury koniecznie zmien na leciutkie takie prawie nic, jak podczas upalnego dnia;) Ptaki w tle moglbys bardziej zarysowac w sesie wiecej i w jakims kluczu.

Pozatym, to naprawde spoko, rispekt za cierpliwosc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,no teraz to bardzo dobrze wygląda to zielsko - jedynie powtarzalność jest widoczna jednak zdaję sobie sprawę, że trudno to zmienić mając jeden typ drzewa czy krzaku, a domodelowywanie to już wieele dodatkowej roboty (i zasobów komputerowych).

 

Cały kadr podoba mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności